۱۵ آذر ۱۳۹۸
فرار مالیاتی

فرارمالیاتی وکلا در سایه انفعال قوه‌قضاییه و سازمان امور مالیاتی

کارشناسان معتقدند جلوگیری از فرارمالیاتی وکلا نیازمند همکاری سازمان امور مالیاتی با قوه‌قضاییه است و گام اول برای اخذ مالیات حقه شفافیت درآمد وکلا است.

۲۳ آبان ۱۳۹۸
طرح بازآفرینی شهری

سند دار شدن اراضی قولنامه ای واقع در طرح بازآفرینی شهری

معاون عمرانی استانداری تهران گفت: اراضی قولنامه ای بافت فرسوده واقع در طرح بازآفرینی شهری سند دار خواهند شد.

۲۲ آبان ۱۳۹۸

شفافیت یا افشاگری، مسئله این است…

چندین سال قبل بسامد کلمه‌‌ شفافیت بسیار کمتر از اکنون بود. هر گاه کسی از شفافیت سخن می‌گفت، نه می‌دانستیم چه ابعادی دارد، چه کاربرد‌هایی دارد و اصلاً به چه دردی می‌خورد. صرفاً می‌دانستیم که چیز خوبی است.

۱۹ آبان ۱۳۹۸
قولنامه

قولنامه، عامل اصلی ۵۵۰هزار هکتار زمین‌خواری

دلیل اصلی زمین‌خواری‌های گسترده و نجومی در کشور وجود فضای غیرشفاف در بازار معاملات اموال غیرمنقول ازجمله زمین به دلیل اعتبار معاملات قولنامه‌ای در نزد دستگاه قضائی است؛ .

۱۹ آبان ۱۳۹۸
اسناد عادی

بسیاری از جرایم و بی نظمی‌ها ناشی از اسناد عادی است

خداییان گفت: در سال ۹۷، ده هزار میلیاد تومان از معوقات بانکی توسط این سازمان وصول شد و در شش ماهه امسال بیش از ۷ هزار میلیارد تومان معوقات بانک وصول شده است.

۱۹ آبان ۱۳۹۸
اراضی ملی

تخریب ۳۵ فقره مستحدثات غیرمجاز در حوزه راه و شهرسازی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از تخریب ۳۵ فقره مستحدثات غیرمجاز در حوزه راه و شهرسازی خبر داد و گفت: ۱۵ فقره مستحدثات غیرمجاز نیز در حریم راه و بزرگراه‌ها در راستای اعمال مقررات مواد شش، هفت و ۱۷ قانون ایمنی راه‌ها و راه آهن تخریب شده است.

۱۷ آبان ۱۳۹۸

ارجحیت پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به جای برخورد قهریه

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، بر برخورد قهریه ارجحیت دارد.

۱۴ آبان ۱۳۹۸
قانون تجارت رییس انجمن مدیریت کیفیت ایران:

لایحه قانون تجارت نیاز به بازنگری دارد

رییس انجمن مدیریت کیفیت ایران گفت: قانون تجارت که در مجلس در حال تصویب است، در واقع قانون بنگاه‌های تجاری است و قوانین ناظر بر رفتار بازرگانان و تولیدکنندگان در آن دیده نشده است.

۱۳ آبان ۱۳۹۸

آزادسازی ۹۷۰ هکتار از اراضی ملی

صادقی از آزادسازی ۹۷۰ هکتار از اراضی ملی در پنج ماهه ابتدایی سال خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۳۸۶ مورد قلع و قمع تغییر کاربری‌های غیر قانونی و مستحدثات غیر مجاز در اراضی ملی و اعاده به وضع سابق در همین راستا صورت پذیرفته است.

۹ آبان ۱۳۹۸

حفظ استقلال وکلای تهرانی با برگزاری الکترونیکی انتخابات

رئیس اداره وکلای مرکز وکلای قوه قضائیه گفت: برگزاری انتخابات هیأت مدیره و تشکیل دفاتر هیأت مدیره می تواند پاسخی باشد در برابر هجمه هایی که بر علیه مرکز وکلای قوه قضائیه، مبنی بر عدم استقلال آن مطرح می‌شود.

۹ آبان ۱۳۹۸
نظام پولی و بانکی

آیت الله رئیسی: ریشه مشکلات خصوصی سازی در نظام بانکی است

رئیس قوه قضائیه گفت: مسائل مربوط به خصوصی‌سازی، تعاونی‌ها، مؤسسات اعتباری و خودروسازی‌ها ازجمله مشکلاتی است که بخشی از آنها به نظام پولی و بانکی کشور بازمی‌گردد.

۴ آبان ۱۳۹۸
چک

نرخ رسیدگی به پرونده های اجرائیه ثبت کمتر از ۵۰ درصد

قریب به ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات معوق بانک‌ها در شش ماهه اول امسال از سوی ادارات اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وصول شده است.

۴ آبان ۱۳۹۸
اسناد عادی

اسناد عادی حذف می شود

شورای عالی قضایی حذف اسناد عادی (قولنامه) را از معاملات ملکی کلید زد  و  دو سازمان زیرمجموعه خود را مکلف کرد تا در صورت نیاز به قانون در این زمینه، به تهیه لایحه برای حذف اسناد عادی از چرخه معاملات ملکی اقدام کنند.

۴ آبان ۱۳۹۸

۳.۵ میلیون ملک روستایی سنددار شد

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از سه میلیون و ۵۱۵ هزار املاک روستایی سند دار شده اند، گفت: چابهار نمونه عینی زمین‌خواری است.

۴ آبان ۱۳۹۸
اسناد عادی

اسناد عادی به راحتی قابل جعل است

«محمدعلی پور مختار» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: کلاهبرداران به سادگی می‌توانند با جعل اسناد عادی یک ملک را به چندین نفر واگذار کنند که متاسفانه مردم بطور روزمره شاهد این گونه اتفاقات در سطح کشور هستند.