۲۲ مرداد ۱۳۹۶

راه اندازی سامانه ۱۵۸۰ حفاظت واطلاعات دادگستری گلستان

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان گفت که با راه اندازی سامانه تلفنی ۱۵۸۰ مردم می توانند شکایت، انتقاد، پیشنهاد و تخلف های احتمالی درسازمان های تابعه قوه قضاییه در استان را به حفاظت و اطلاعات دادگستری برای پیگیری اطلاع دهند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس کانون وکلای کرمان:

رسانه ها مردم را از فعالیت برخی موسسات به ظاهر حقوقی آگاه سازند

رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمان گفت: رسانه ها براساس رسالت حرفه ای خود باید از فعالیت برخی موسسات حقوقی که با تظاهر و دخالت در امر وکالت مرتکب جرم می شوند مردم را آگاه کنند.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان عنوان کرد

وصول بیش از ۲۳۴ میلیارد ریال از معوقات بانکی در سه ماهه نخست سال جاری/ بیش از ۱۱ میلیون برگ از اوراق ثبتی پرونده‌ها اسکن شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: در حوزه وصول مطالبات بانک‌ها در سه ماهه نخست سال جاری ۲۳۴ میلیارد و ۶۷۹ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۳۸۵ ریال از مطالبات معوق بانک‌ها واصل شد که نشان دهنده نقش مهم ادارات ثبت در وصول حقوق و مطالبات دولتی و عمومی است که این میزان در مقایسه با سال قبل از آن ۴۷۶ درصد رشد داشته است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶
محسنی‌اژه‌ای:

کمک به سازمان زندان‌ها از طریق بودجه‌های سنواتی کارساز نیست محسنی اژه ای: ما به کمک مردم، دولت و مجلس نیازمندیم و اگر دولت بخواهد طبق روال عادی برای سازمان زندان ها بودجه را افزایش دهد، نمی توانیم به اهداف خود دست یابیم، حتی شاید در این راستا با مشکل اساسی مواجه شویم، به همین دلیل نیازمند انجام اقدامات ویژه ای از سوی دولت و مجلس هستیم و اگر این اقدامات انجام نشود مشکل ما جدی تر خواهد شد. پیشنهاد می کنم تا جرایم نقدی مربوط به پرونده های اقتصادی را که به خزانه دولت واریز می شود برای یک مدت محدود به قوه قضاییه اختصاص داده شود، چراکه ما کسری ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومانی بودجه داریم. در یک پرونده، ۷۰۰ هزار میلیارد تومان به خزانه دولت واریز شد که اگر دولت و مجلس اجازه دهند از پرونده های خاص و در یک مدت محدود جریمه های نقدی به قوه قضاییه اختصاص پیدا کند و بدین صورت مشکل حل می شود.

معاون اول قوه قضاییه گفت: سازمان زندان‌ها نیازمند حمایت فوق‌العاده دولت و مجلس است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶
دکتر پروین در نشست هم‌اندیشی بسیج حقوقدانان:

قضاوت مسلتزم نظارت است

استاد حقوق سیاسی و بین‌الملل گفت: قوه قضاییه تنها قوه ای است که در حال مبارزه جدی با این فساد است و انتظارات افکار عمومی که به شدت از این فسادهای خدشه دار شده است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون اول قوه قضائیه در نشست هم‌اندیشی بسیج حقوقدانان:

کارشناسی‌های مکرر در برخی پرونده‌ها، عامل اصلی اطاله دادرسی

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: اگر در نظام جمهوری اسلامی یک دستگاه قضایی سریع العملِ مستقلِ مقتدر و کارآمد داشته باشیم، می‌توانیم در تداوم ارزش‌های نظام نقش اساسی داشته باشیم؛ البته ممکن است در این زمینه اشکالاتی وجود داشته باشد؛ اما باید تلاش کنیم کمبود‌ها را کاهش دهیم.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

قضات بیش از دیگران باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند

رئیس کل دادگستری خوزستان در همایش توجیهی شغلی قضات جدیدالورود دادگستری استان خوزستان گفت: قضات بیش از دیگران باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند

۱۴ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یک سازمان ذاتاً حقوقی است

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سازمان ثبت اسناد واملاک کشور یک سازمان ذاتا حقوقی است و بسیاری از کار‌ها و امور مربوطه در این سازمان به صورت حقوقی انجام می‌شود.

۱۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

همراهی نکردن دستگاه‌ها در تکمیل طرح کاداستر

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تحولات صورت گرفته در فرآیند‌ها و ساختار ثبت اسناد و املاک کشور و بهره وری مناسب از این منابع در شرایط وجود گرفتاری‌های این سازمان، مصداق بارز اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان:

وجود سند کاداستر باعث امنیت روانی جامعه می‌شود

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه وجود سند کاداستری باعث امنیت روانی جامعه می‌شود گفت: با داشتن سند مالکیت کاداستر اگر زمین شخصی تصرف شد دادستانی بلافاصله دستور رفع تصرف را صادر می‌کند، اما سند دستی قابلیت تردید، انکار و جعل را دارد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
رئیس‌کل دادگستری گلستان مطرح کرد

کاهش ورودی ۲۰ هزار پرونده در محاکم قضائی گلستان/استفاده از ظرفیت واحدهای صلح و سازش در استان

رئیس‌کل دادگستری استان گلستان از کاهش ورودی ۲۰ هزار پرونده در محاکم قضائی گلستان در سال گذشته خبر داد و گفت: از ظرفیت واحدهای صلح و سازش برای کاهش ورودی پرونده به محاکم گلستان استفاده می‌شود.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

معایب «نقل و انتقال خودرو به واسطه برگ سبز» از زبان معاون قوه قضاییه

معاون اجتماعی و پیشگیـری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: در قضیه‌ ثبت سند خودرو این‌گونه به مردم القاء شده که اگر به دفاتر مراجعه کنند، باید هزینه‌ زیادی بپردازند؛ این در حالیست که بخش زیادی از این مبلغ سهم دولت است و همه‌ این مشکلات با مختصر قانونمداریِ پلیس راهور و اجرای دقیق ضوابط به راحتی قابل حل خواهد بود.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
رئیس‌کل دادگستری گلستان مطرح کرد

کاهش ورودی ۲۰ هزار پرونده در محاکم قضائی گلستان/استفاده از ظرفیت واحدهای صلح و سازش در استان

رئیس‌کل دادگستری استان گلستان از کاهش ورودی ۲۰ هزار پرونده در محاکم قضائی گلستان در سال گذشته خبر داد و گفت: از ظرفیت واحدهای صلح و سازش برای کاهش ورودی پرونده به محاکم گلستان استفاده می‌شود.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

دادستان تهران: صدور کیفرخواست برای بقایی با پنج عنوان اتهامی/ پرونده در شرف ارسال به دادگاه است

شفقنا- دادستان تهران از صدور کیفرخواست ۳۰ صفحه‌ای با پنج عنوان اتهامی در مورد حمید بقایی خبر داد و گفت که این پرونده در شرف ارسال به دادگاه است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

دادستان تهران: صدور کیفرخواست برای بقایی با پنج عنوان اتهامی/ پرونده در شرف ارسال به دادگاه است

دادستان تهران از صدور کیفرخواست ۳۰ صفحه‌ای با پنج عنوان اتهامی در مورد حمید بقایی خبر داد و گفت که این پرونده در شرف ارسال به دادگاه است