۱۵ شهریور ۱۳۹۶

کاهش ۱۶درصدی ورود به زندان‌ها

رئیس سازمان زندان‌ها از کاهش ۱۶درصدی ورود به زندان‌ها نسبت به سال قبل خبر داد.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

معاون قوه قضائیه: شبکه ملی عدالت صد درصد در حال اجراست

معاون قوه قضائیه گفت: شبکه ملی عدالت گنجانده شده در قانون آئین دادرسی کیفری، صد درصد در حال اجراست.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان:

وجود سند کاداستر باعث امنیت روانی جامعه می‌شود

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه وجود سند کاداستری باعث امنیت روانی جامعه می‌شود گفت: با داشتن سند مالکیت کاداستر اگر زمین شخصی تصرف شد دادستانی بلافاصله دستور رفع تصرف را صادر می‌کند، اما سند دستی قابلیت تردید، انکار و جعل را دارد.

۶ شهریور ۱۳۹۶

سامانه ارزشیابی الکترونیکی کارکنان قوه قضائیه در کرمان راه اندازی شد/ تدوین سند جامع نظارت و ارزشیابی کارکنان تا پایان امسال

سامانه جدید ارزشیابی الکترونیکی کارکنان قوه قضائیه صبح امروز با حضور مدیرکل نظارت وارزشیابی کارکنان قوه قضائیه، در کرمان راه اندازی و اجرا شد.

۵ شهریور ۱۳۹۶
رئیبس کل دادگستری استان لرستان:

رعایت شئونات قضایی هم به نفع خود قاضی و هم در جهت اهداف دستگاه قضایی است

رئیبس کل دادگستری استان لرستان گفت: رعایت شأن و جایگاه قضاوت به عنوان یک مسند خطیر اجتماعی می‌طلبد قضات با خود آگاهی و درک موقعیت اجتماعی از هرگونه رفتاری که خدشه بر این مسند خطیر وارد می‌آورد جلوگیری کنند. رعایت شئونات قضایی در تمامی ابعاد آن قطعا هم به نفع خود قاضی و هم در جهت اهداف دستگاه قضایی است.

۴ شهریور ۱۳۹۶
به همت معاونت اجتماعی قوه قضائیه برگزار شد

تهیه و تشکیل یک سامانه جامع مرجع ارائه دهنده مجوز‌ها در کشور

نشست تخصصی کمیته ملی پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی ملی و عمومی با رویکرد بهره‌گیری از فناوری‌های نوین با حضور مدیران کل معاونت اجتماعی قوه قضائیه و مدیرانی از بنیاد مسکن و وزارت اطلاعات برگزار شد.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
وزیر سابق دادگستری:

در قوه قضاییه و تعزیرات وجود یک قاضی و کارمند ناسالم مشکل‌ساز است

وزیر سابق دادگستری گفت: متاسفانه با آنچه در قانون اساسی تصویب کردیم فاصله زیادی داریم. باید در بخش حقوق شهروندی پیشتاز از دیگران باشیم.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶

راه‌اندازی واحد حمایت از امنیت شهود و مطلعان در دادگستری های گلستان

حمایت از شاهدان و مطلعان از خطرهای جانی، حیثیتی یا مالی هدف از راه اندازی این واحد است.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
رئیس کل دادگستری استان تهران خبر داد؛

صدور ۸۰ درصد آراء قضائی بدون اعتراض مردم

رئیس کل دادگستری استان تهران از صدور یک میلیون و ۲۸۵هزار رای در تهران طی سال گذشته خبر داد و گفت: فقط ۲۰ درصد این آراء مورد اعتراض قرار گرفتند.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
دادستان مرکز استان گلستان

قاضی قلابی دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از دستگیری غاصب عناوین قضایی در شهرستان گرگان خبر داد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل پیشگیری‌های مردمی معاونت اجتماعی قوه قضائیه خبر دادمدیرکل پیشگیری‌های مردمی معاونت اجتماعی قوه قضائیه گفت: اولین عنوان مجرمانه کشور سرقت تعزیری است که سال ٩٥ در مقایسه با سال ٩٤ خوشبختانه کاهش داشته است. ضرب و جرح عمدی، توهین، تصادفات و تهدید از جرائم اولویت دار بعدی محسوب می‌شوند.

کاهش وقوع جرم سرقت در سال جاری نسبت به سال گذشته

مدیرکل پیشگیری‌های مردمی معاونت اجتماعی قوه قضائیه گفت: اولین عنوان مجرمانه کشور سرقت تعزیری است که سال ٩۵ در مقایسه با سال ٩۴ خوشبختانه کاهش داشته است. ضرب و جرح عمدی، توهین، تصادفات و تهدید از جرائم اولویت دار بعدی محسوب می‌شوند.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
صدور ماهانه 25هزار رای در محاکم

توصیه رییس دادگستری گلستان به قضات/ مدارا با مردم، احکام جایگزین حبس و تلاش درسازش طرفین

رییس دادگستری کل گلستان گفت که قضات مدارا با مردم ، سرعت و کیفیت رسیدگی ، استفاده از ظرفیت های قانون برای اعمال مجازات های جایگزین حبس و تلاش برای سازش در پرونده ها را سرلوحه فعالیت ها قرار دهند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

صلح و سازش اختلاف مالی ۸ میلیاردی

جعفری چگنی، رئیس دادگستری شوش: اختلاف مالی ۸۰ میلیارد ریالی بین شرکت نیشکر هفت تپه وشرکت نیشکر میان که از تولید کنندگان اصلی نیشکر در کشور هستند با صلح و سازش مختومه شد. کمیته حقوقی از صنایع با هدف حمایتهای حقوقی از کارگران و صنایع درجهت رفع موانع حقوقی بین تولید کننندگان و در حمایت از رونق اقتصادی و جلوگیری از اخلال در روند تولید و عملی کردن شعار سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتِغال به عنوان وظیفه قوه قضاییه تشکیل شده است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

راه اندازی سامانه ۱۵۸۰ حفاظت واطلاعات دادگستری گلستان

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان گفت که با راه اندازی سامانه تلفنی ۱۵۸۰ مردم می توانند شکایت، انتقاد، پیشنهاد و تخلف های احتمالی درسازمان های تابعه قوه قضاییه در استان را به حفاظت و اطلاعات دادگستری برای پیگیری اطلاع دهند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

راه اندازی سامانه ۱۵۸۰ حفاظت واطلاعات دادگستری گلستان

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان گفت که با راه اندازی سامانه تلفنی ۱۵۸۰ مردم می توانند شکایت، انتقاد، پیشنهاد و تخلف های احتمالی درسازمان های تابعه قوه قضاییه در استان را به حفاظت و اطلاعات دادگستری برای پیگیری اطلاع دهند.