۱ اسفند ۱۳۹۵
رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی خبر داد:

آمادگی همکاری با شرکت‌های فنلاندی در زمینه اکتشاف مواد معدنی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت: برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی نیازمند سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری هستیم.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

تکمیل زنجیره تولید فولاد با تولید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی

برای رسیدن به افق ۱۴۰۴ تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تعریف شده که در این زمینه شاهد سرمایه‌گذاری‌های گسترده و ایجاد طرح‌های توسعه‌ای در کشور هستیم.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
سه عامل افزایش بهره‌وری در صنعت فولاد/

روزآمد شدن فناوری، بهینه کردن مصرف انرژی و نیروی انسانی

صنعت فولاد جزو صنایع استراتژیک در کشور به‌شمار می‌رود و افزایش میزان بهره‌وری در این صنعت می‌تواند نقش مهمی در افزایش تولید و قیمت تمام‌شده آن داشته باشد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
هیات عامل ایمیدرو سه چالش توسعه فولاد را اعلام نمود؛

فناوری قدیمی، مکان‌یابی نادرست و کمبود زیر ساخت

معاون وزیر صنعت با تشریح جزئیات پیشرفت هفت طرح فولادی گفت: در بخش اکتشاف کم کار شده است که در صدد جبران برآمدیم.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
رئیس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد؛

ذخایر عناصر نادر خاکی ایران ۴برابر می شود

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: با توجه به پتانسیل هایی که در شناسایی ذخایر عناصر نادر خاکی ایجاد شده،ذخایر این مواد معدنی ۴برابر می شود.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵

رئیس هیات عامل ایمیدرو: ۵۷ میلیارد تن ذخایر معدنی داریم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت حجم ذخایر معدنی کشور را ۵۷ میلیارد تن عنوان کرد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن: قیمت سنگ آهن آزادسازی شود

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن، خواستار آزادسازی قیمت سنگ آهن و فرآورده های آن از جمله کنسانتره و گندله شد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵

رئیس خانه معدن: وضع عوارض بر صادرات سنگ معدنی اشتباه هست

رئیس خانه معدن ایران از یک تصمیم خطرناک و با حب و بغض برای بخش معدن در برنامه ششم خبر داد و با اعلام اینکه در عمده معادن بزرگ کشور حتی در یک کیلو هم تخلف اتفاق نمی‌افتد، گفت: امروز تولیدکنندگان از دولت غمگین و خسته هستند.

۳ بهمن ۱۳۹۵

رئیس هیات عامل ایمیدرو: سنگان نیاز به طرح جامع و مشاور خارجی دارد

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: امور زیربنایی طرح های توسعه سنگان، با استفاده از مشاور داخلی – خارجی بازنگری و در قالب طرح جامع، تدوین می شود.

۳ بهمن ۱۳۹۵

رئیس هیات عامل ایمیدرو: با هدف تکمیل زنجیره تولید صنعت آلومینیوم با ساخت کارخانه کک نفتی محقق می‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از شهریورماه ۱۳۹۴ پس از توافق هسته ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) مذاکرات با شرکت های مختلف خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی آغاز شد که یکی از آنها در زمینه ساخت کارخانه کک نفتی در منطقه ویژه اقتصادی (لامرد فارس) است.

۲۹ دی ۱۳۹۵

نماینده مردم شهرستان‌های زرند: معادن تعطیل شده باید تلاش کنند فعال شوند

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد صندوق بازنشستگان فولاد با حفظ هویت خود به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واگذار شود و کلیه تعهدات حال و آینده آن از جمله حقوق بازنشستگان توسط این وزارتخانه تامین شود.

۲۸ دی ۱۳۹۵

انتقاد رئیس خانه اقتصاد ایران از حذف معافیت مالیاتی در برنامه ششم

به گزارش عیارآنلاین، رئیس خانه اقتصاد ایران گفت: هر وقت سرمایه‌گذار خارجی، سرمایه، ماشین و تجهیزات را وارد کشور و کار را آغاز کرد، بگوییم سرمایه‌گذاری خارجی جذب کردیم، نه اینکه با سرمایه‌گذار خارجی عکس بگیریم و بگوییم «سرمایه خارجی جذب کردیم». ابراهیم جمیلی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره ارزیابی سیاست‌های اقتصادی دولت در پسابرجام […]

۲۸ دی ۱۳۹۵

تعطیلی بنگاه‌های تولیدکننده سنگ آهن بدلیل کاهش ۷۰ درصدی قیمت در سال ۲۰۱۱

گزارش مطالعاتی یک موسسه مرتبط با بخش معدن نشان می هد، درپی رکود گسترده در کشور، طی سالهای اخیر ۱۲۰ معدن سنگ آهن تعطیل و ۱۰ هزار نفر بیکار شدند که ۴۶۰۰ نفر از تعدیل نیروها در یک سال اخیر صورت گرفته است.

۲۰ دی ۱۳۹۵

۶ معدن مس، سنگ آهن و طلا به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: ایمیدرو ۶ معدن دارای پتانسیل معدنی در حوزه مس، سنگ آهن و طلا را از طریق فراخوان به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.

۲۰ دی ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت:۴۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی سنگ آهن در یک سال گذشته کشف شد

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: براساس فعالیت های اکتشافی مشترک سازمان های ایمیدرو و زمین شناسی در یک سال گذشته ۴۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی سنگ آهن در شرق کشور کشف شده است.