۱ تیر ۱۳۹۶

احیای فولاد تربت حیدریه با کمک ایمیدرو

‌معاون صنایع کوچک سازمان شهرک‌های صنعتی کشور گفت: در دولت تدبیر و امید ۲۸۸۵ واحد صنعتی تعطیل و راکد، به چرخه تولید بازگردانده شدند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

رشد ۴۳ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ

تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ معدنی در دو ماه نخست امسال ۴۳ درصد افزایش یافته است.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶

تحقق ۷ هدف اصلی معاونت امور معادن و صنایع معدنی در دولت یازدهم / ۵۴ میلیون تن به ظرفیت فولاد کشور اضافه شد

معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: ۷ هدف اصلی معاونت امور معادن و صنایع معدنی در دولت یازدهم ترسیم و پیاده سازی شد و همچنین در تولید و صادرت موادمعدنی و صنایع معدنی به رشدهای قابل توجهی از جمله افزایش ظرفیت تولید فولاد به ۵۴ میلیون تن ردست یافتیم.

۱۹ خرداد ۱۳۹۶

رئیس هیات عامل ایمیدرو: معدن،‌ ارزش افزوده بالایی نصیب سرمایه گذاران خارجی می کند

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در گفتگو با نشریه بیزنس یر (The Business Year) گفت : شرکت های خارجی با سرمایه گذاری در بخش معدن،‌ ارزش افزوده بالایی به دست می آورند.

۱۱ خرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: یک عده منافع خود را در صادرات مواد خام می دانند!

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سه سال گذشته ۵۵ میلیون تن صنعت فولاد کشور از وارد کننده به صادرکننده تبدیل شده است.

۱۱ خرداد ۱۳۹۶

سه واحد تولید آهن اسفنجی افتتاح می‌شود

زنجان- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی سه ماه آینده، سه یا چهار واحد تولید آهن اسفنجی افتتاح خواهد شد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶

ایران دارای غنای معدنی فلزی و غیر فلزی اثربخشی است

معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی گفت: خیلی از کشورهای دنیا یا تک محصولی هستند یا حداقل سه تا چهار ماده معدنی را در خودشان دارند و همه پدیده‌های زمین شناسی را در اختیار ندارند.

۶ خرداد ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

” حجم ذخایر معدنی باارزش در کشور ۶۲میلیارد تن است”

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه بحث اکتشاف معادن باید تسهیل شود، گفت:در حال حاضر بهره برداری از معادن حدود ۴۵۰ میلیون تن و کمتر از یک درصد ظرفیت معادن کشور است.

۶ خرداد ۱۳۹۶

کشف ذخایر معدنی ۵/ ۲ برابر ۸۰ سال گذشته

به گزارش عیارآنلاین، ‌معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حجم عملیات اکتشافی در سال‌های گذشته، ۵/ ۲ برابر کل اکتشاف ۸۰ سال گذشته بوده است. به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان با اشاره به انجام عملیات طرح اکتشاف ۲۵۰ هزار کیلومتری در استان‌های کشور گفت: این حجم […]

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

فزایش ۳۰ درصدی تولید کنسانتره سنگ‌آهن در سال ۹۵

ظرفیت تولید کنسانتره سنگ‌آهن در کشور در دولت یازدهم ۵۴ درصدی افزایش یافته است و این رشد اقدامی برای ایجاد ارزش افزوده بخش معدن کشور است.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران: زنجیره ارزش سنگ آهن فاقد هماهنگی است

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران ضمن تایید آمار افزایش سنگ آهن کشورمان به چین گفت: صادرات سنگ آهن ایران به کشورهای همسایه رقمی ناچیز است.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

صادرات ۷ میلیارد دلار محصولات معدنی در سال ۹۵

ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در حالی که در سال گذشته به بیش از ۷ میلیارد دلار رسید، زنجیره فولاد نیز شاهد رکورد شکنی صادرات شد. هم چنین در سال ۱۳۹۵ شرکت های فولادی بیش از ۶ میلیون و ۶۰۰هزار تن از تولیدات خود را روانه بازارهای هدف کردند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر صنعت خبر داد؛

“کوچک شدن بازارهای بین المللی/کشف ذخایر عمقی جدید سنگ آهن و مس”

معاون وزیر صنعت گفت: عمده چالش ما در صنایع معدنی این است که به دلیل افت تولیدی که طی سال های قبل داشتیم بخشی از بازارهای بین‌المللی را از دست داده‌ و بازارهای بین‌المللی ما تضعیف شده اند.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

گزارش/ قرارداد ۱میلیارد دلاری ایمیدرو با بخش خصوصی

به دلیل رونقی که روی به تازگی در بازار کامودیتی‌ها با آن مواجه شده، این فلز را می‌توان خوش‌عملکردترین کامودیتی در بورس فلزات لندن دانست. این عملکرد مطلوب در بازه زمانی ۱۳ تا ۱۷ ماه مارس امسال میلادی (۲۳ تا ۲۷ اسفند سال گذشته خورشیدی) ثبت شده و در جریان آن روی به نرخ ۲/۸۸۲ دلار در هر تن رسیده است.

۱۴ فروردین ۱۳۹۶

مهم ترین اولویت ایمیدرو در سال ۹۶، نهایی کردن برنامه های اکتشافات جدید

رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: نخستین و مهم ترین برنامه ایمیدرو در سال ۹۶ نهایی کردن برنامه های اکتشافی است.