۲۸ دی ۱۳۹۵

انتقاد رئیس خانه اقتصاد ایران از حذف معافیت مالیاتی در برنامه ششم

به گزارش عیارآنلاین، رئیس خانه اقتصاد ایران گفت: هر وقت سرمایه‌گذار خارجی، سرمایه، ماشین و تجهیزات را وارد کشور و کار را آغاز کرد، بگوییم سرمایه‌گذاری خارجی جذب کردیم، نه اینکه با سرمایه‌گذار خارجی عکس بگیریم و بگوییم «سرمایه خارجی جذب کردیم». ابراهیم جمیلی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره ارزیابی سیاست‌های اقتصادی دولت در پسابرجام […]

۲۸ دی ۱۳۹۵

تعطیلی بنگاه‌های تولیدکننده سنگ آهن بدلیل کاهش ۷۰ درصدی قیمت در سال ۲۰۱۱

گزارش مطالعاتی یک موسسه مرتبط با بخش معدن نشان می هد، درپی رکود گسترده در کشور، طی سالهای اخیر ۱۲۰ معدن سنگ آهن تعطیل و ۱۰ هزار نفر بیکار شدند که ۴۶۰۰ نفر از تعدیل نیروها در یک سال اخیر صورت گرفته است.

۲۰ دی ۱۳۹۵

۶ معدن مس، سنگ آهن و طلا به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: ایمیدرو ۶ معدن دارای پتانسیل معدنی در حوزه مس، سنگ آهن و طلا را از طریق فراخوان به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.

۲۰ دی ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت:۴۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی سنگ آهن در یک سال گذشته کشف شد

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: براساس فعالیت های اکتشافی مشترک سازمان های ایمیدرو و زمین شناسی در یک سال گذشته ۴۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی سنگ آهن در شرق کشور کشف شده است.

۲۰ دی ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: ۲۷۷ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن در ۹ماه امسال دریافت شد

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت می گوید، میزان حقوق دولتی معادن که از بهره برداران این بخش در ۹ ماه فروردین تا پایان آذر ماه امسال دریافت شد،۲ هزار و۷۷۰ میلیارد ریال (۲۷۷ میلیارد تومان) بوده است.

۱۸ دی ۱۳۹۵

مذاکره با آلمانی‌ها برای انتقال تجربه در معادن سرب و ذغال سنگ

کارشناس صنعت از مذاکره آلمانی‌ها برای سرمایه‌گذاری در معادن زغال‌سنگ و سرب ایران خبر داد و گفت: در زمینه فولاد نیز تکنولوژی پیشرفته‌ای در آلمان ایجاد شده که می‌توانیم در صنعت ایران از آن استفاده کنیم.

۱۵ دی ۱۳۹۵

برنامه ۱۰ ساله صنعت سنگ تدوین می‌شود

دبیر انجمن سنگ با تشریح جزئیات جلسه فعالان صنعت سنگ با وزیر صنعت، گفت: در این جلسه قرار شد با تشکیل جلسات شورای سیاست‌گذاری صنعت سنگ، برنامه ۱۰ ساله این صنعت تدوین شود تا برای تولید و صادرات سیاست‌گذاری مشخصی داشته باشیم.

۱۳ دی ۱۳۹۵

۱۱ طرح معدنی برای جذب ۵٫۷ میلیارد دلار سرمایه معرفی شد

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مشخصات ۱۱ طرح معدن و صنایع معدنی را برای تامین مالی و جذب سرمایه گذاری خارجی به میزان پنج میلیارد و ۷۵۵ میلیون دلار اعلام کرد.

۱۱ دی ۱۳۹۵

رشد ۵٫۶ درصدی صدور پروانه های بهره‌برداری از معدن

به گزارش عیارآنلاین، جدول آماری منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مجوزهای معدنی صادر شده نشان میدهد آمار پروانه های بهره برداری از معدن در دوره هشت ماهه سال گذشته ۴۹۹ فقره بود. مجموع پروانه های بهره برداری معدن در ۲ ماه مهر و آبان امسال به رقم ۱۲۷ فقره رسید که سهم […]

۶ دی ۱۳۹۵

درخواست انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن از دولت برای استفاده از سیاست تشویقی در بخش معدن

دبیرکل انجمن تولید کنندگان وصادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: امروز سیاست های تنبیهی نمی تواند پیامد رشد تولید و صادرات را به دنبال داشته باشد، بنابراین انتظار فعالان بخش معدن بهره گیری از تشویق به عنوان جایگزین سیاست های قهرآمیز است.

۱ دی ۱۳۹۵

صادرکنندگان سنگ در نامه‌ای به وزیر صنعت پیشنهاد توقف خام‌فروشی در ۳ مرحله دادند

صادرکنندگان سنگ در حالی که وزیر صنعت ۲۰ روز پیش از آنان خواسته بود خام‌فروشی نکنند می گویند اقتصاد مقاومتی با بخشنامه و آئین‌نامه عملی نمی‌شود و برای تبدیل صادرات سنگ خام به فراوری شده باید برنامه‌ریزی دقیق شود در غیر این صورت بازارهای جهانی را از دست خواهیم داد.

۲۰ آذر ۱۳۹۵

معاون مدیرعامل شرکت راه‌آهن: هزینه حمل و نقل ریلی برای معادن کاهش یافته است

معاون مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به مزیت‌های حمل و نقل ریلی از کاهش میانگین هزینه‌ها در این حوزه خبر داد.

۷ مهر ۱۳۹۵

رییس هیات عامل ایمیدرو: تولید ۵۵میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ عملی و قطعی است

دومین کنفرانس بین‌المللی آهن و فولاد ایران با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو و بیش از ۱۰۰ نفر از شرکت‌های داخلی و خارجی روز سه‌شنبه در اصفهان آغاز به کار کرد.

۶ مهر ۱۳۹۵

رشد ۷۰ درصدی صادرات فولاد

سیاست اقتصاد مقاومتی بر پایه اتکا به توانمندی داخلی و درونزایی و برونگرایی است که صنعت فولاد کشور با ثبت رشد ۷۰ درصدی صدور در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال نگرش بهره گیری از ذخایر کشور و صادرات محوری در همین مسیر گام برمی دارد

۴ مهر ۱۳۹۵

۵۱ میلیارد دلار؛ سرمایه گذاری مورد نیاز بخش معدن و صنایع معدنی کشور

نشست مجمع یادشده با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن وتجارت و اعضای هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برگزار و در آن رقم سرمایه گذاری مورد نیاز برای اجرای طرح جامع فولاد ۳۰ میلیارد دلار برآورد شد