۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

صادرات ۷ میلیارد دلار محصولات معدنی در سال ۹۵

ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در حالی که در سال گذشته به بیش از ۷ میلیارد دلار رسید، زنجیره فولاد نیز شاهد رکورد شکنی صادرات شد. هم چنین در سال ۱۳۹۵ شرکت های فولادی بیش از ۶ میلیون و ۶۰۰هزار تن از تولیدات خود را روانه بازارهای هدف کردند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر صنعت خبر داد؛

“کوچک شدن بازارهای بین المللی/کشف ذخایر عمقی جدید سنگ آهن و مس”

معاون وزیر صنعت گفت: عمده چالش ما در صنایع معدنی این است که به دلیل افت تولیدی که طی سال های قبل داشتیم بخشی از بازارهای بین‌المللی را از دست داده‌ و بازارهای بین‌المللی ما تضعیف شده اند.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

گزارش/ قرارداد ۱میلیارد دلاری ایمیدرو با بخش خصوصی

به دلیل رونقی که روی به تازگی در بازار کامودیتی‌ها با آن مواجه شده، این فلز را می‌توان خوش‌عملکردترین کامودیتی در بورس فلزات لندن دانست. این عملکرد مطلوب در بازه زمانی ۱۳ تا ۱۷ ماه مارس امسال میلادی (۲۳ تا ۲۷ اسفند سال گذشته خورشیدی) ثبت شده و در جریان آن روی به نرخ ۲/۸۸۲ دلار در هر تن رسیده است.

۱۴ فروردین ۱۳۹۶

مهم ترین اولویت ایمیدرو در سال ۹۶، نهایی کردن برنامه های اکتشافات جدید

رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: نخستین و مهم ترین برنامه ایمیدرو در سال ۹۶ نهایی کردن برنامه های اکتشافی است.

۱۳ فروردین ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه اتاق تهران:

از نظر منابع و تنوع مواد معدنی در بین ده کشور اول جهان قرارداریم

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: امیدواریم در سال ۹۶ اوضاع بخش معدن بهتر از سال قبل شود.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت خبر داد؛

” افزایش ۱٫۵ میلیارد تنی ذخیره قطعی فلزی”

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت : یکی از دستاوردهای دولت یازدهم در بخش معدن افزایش ۱٫۵ میلیارد تنی ذخیره قطعی فلزی جدید است و درعین حال ذخیره قطعی اکتشافی از سالهای دور حدود ۵۰ میلیارد تن ثبت شده بود.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت: عوارض صادرات مواد معدنی به توسعه صنایع معدنی اختصاص می ‌یابد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه درآمد حاصل از عوارض مواد معدنی به صنایع اختصاص می یابد، گفت: صنعت سنگ ایران توان رقابت با سایر کشورهای پیشرو در این حوزه را دارد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت:بدقولی شرکت‌های اروپایی ۲طرح فولادی را عقب انداخت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بدقولی شرکت های اروپایی بویژه آلمانی در تحویل بخشی از قطعات، طرح های استانی فولاد در شادگان (خوزستان) و نی ریز (فارس) را ۲ماه به تاخیر انداخت و آنها از برنامه زمانبندی فاصله گرفتند.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/طی سه سال گذشته؛

افزایش ۳۴ درصدی تولید مس محتوا و ۳۶ درصدی کنسانتره مس

مقایسه تولید نیمه اول سال ۹۵ با نیمه اول سال ۹۲ نشان از رشد تولید کنسانتره مس به میزان ۳۶٫۵ درصد، کاتد حدود ۳٫۸ درصد و مس محتوای معدنی به عنوان شاخص تولید شرکت به میزان ۳۴٫۲ درصد دارد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
نعمت زاده‌‌خبر داد:

تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن کنستانتره در مجتمع مس سونگون

وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: در حال بررسی و مطالعه برای احداث کارخانجات مستقل در مجاورت مجتمع مس سونگون هستیم.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

ارزش هزار میلیارد دلاری ذخایر معدنی کشور

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی با بیان اینکه ارزش ذخایر معدنی کشور در سال‌های گذشته حدود ۷۰۰ میلیارد دلار برآورد شده بود، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم این رقم با توجه به ذخایر جدید شناخته شده، ۵۰ درصد افزایش داشته باشد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت: آماده سازی ۵۵ میلیون تن فولاد نیاز به برنامه‌ریزی دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور خبر داد و گفت: تولید این میزان فولاد نیاز به ملزوماتی مانند معدن، آهن اسفنجی،‌ کنسانتره و گندله دارد.

۹ اسفند ۱۳۹۵

تشکیل کارگروه مشترک ایران و استرالیا برای توسعه همکاری‌های معدنی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک معدنی با استرالیا جهت تقویت همکاری های معدنی و اجرای طرح‌های مشترک در این بخش را مطرح کرد.

۱ اسفند ۱۳۹۵
رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی خبر داد:

آمادگی همکاری با شرکت‌های فنلاندی در زمینه اکتشاف مواد معدنی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت: برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی نیازمند سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری هستیم.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: سرمایه گذاری خارجی می‌تواند مشکل زیرساخت معادن را حل کند

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: برای رعایت بیشتر مسائل زیست محیطی در حوزه معادن،‌ مشاور خارجی جذب کرده ایم تا طرح ها بر اساس ضوابط و استانداردها اجرا شوند.