۱۲ تیر ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون اصل 44 :

طرح تشکیل نهاد رگولاتوری صنعت نفت آماده اجرا شد

رئیس کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی از تصویب طرح تشکیل رگولاتوری در صنعت نفت خبر داد و گفت: وزارت نفت، شرکت ملی پتروشیمی و نهادهای ذی نفع پتروشیمی در رگولاتوری کرسی دارند، اما حق رای ندارند.

۳ تیر ۱۳۹۷

طرح تشکیل وزارت انرژی و وزارت آب و محیط زیست از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد

حدود ۱۰ روز پیش، طرح تشکیل وزارت انرژی و وزارت آب و محیط زیست از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد؛ با ورود دوباره مجموعه وزارت نفت به وظایف حاکمیتی مجموعه وزارت نیرو، این سوال مطرح می شود که آیا تشکیل وزارت انرژی در مجموعه دولت در حال بسترسازی است؟

۱۹ خرد ۱۳۹۷

مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد بازبینی قانون نفت ایران با توجه به تجربه موفق نروژ در حاکمیت منابع نفت و گاز مطرح کرد

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی درباره قانون نفت نروژ و فرآیندهای توسعه میادین نفت و گاز در این کشور پیشنهاد داد که قانون نفت کشورمان با توجه به تجربه موفق این کشور اروپایی در حاکميت منابع نفت و گاز مورد بازبینی قرار گیرد.

۳ خرد ۱۳۹۷

قرارداد توتال، اشتباهات تکراری و منافع بر باد رفته

قراردادهای گذشته با توتال این نکته را به اثبات رسانده بود که این شرکت سابقه خوبی در اجرای بسیاری از تعهداتش در صنعت نفت و گاز ایران ندارد. با عنایت به همین موضوع و با توجه به پیش‌بینی وقوع تحریم‌ها، اعمال ضمانت سنگین اجرایی در این قرارداد برای جلوگیری از بدعهدی توتال ضروری می‌نمود که متأسفانه به آن بی‌توجهی شد.

۳۱ ارد ۱۳۹۷

با حکم وزیر نفت، محسن دلاویز به عنوان مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت منصوب شد

با حکم وزیر نفت، محسن دلاویز به عنوان مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت منصوب شد.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

شرکت ملی گاز از حذف آبونمان با کسری هزار میلیارد تومانی مواجه شده است

عراقی: در مورد ابطال آبونمان و حذف بودجه یک هزار میلیارد تومانی شرکت ملی گاز نیز به دنبال راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل و تداوم نگهداشت شبکه گازرسانی کشور هستیم.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
عضو هیأت مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق:

نبود رگولاتور به ضرر بخش خصوصی است

عضو هیأت مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق می‌گوید صنعت تولید برق در مرز ورشکستگی قرار دارد و نبود یک رگولاتور در این صنعت باعث شده است بخش خصوصی همواره متضرر شود.

۱۶ ارد ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس :

سازمان برنامه و بودجه فرصت دارد تا یک ماه آینده طرح جامع انرژی را آماده کند

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مهلت یک ماهه کمیسیون انرژی مجلس به سازمان برنامه و بودجه برای ارسال طرح جامع انرژی کشور خبر داد.

۱۵ اسف ۱۳۹۶

افزایش ۲.۵ برابری هزینه ترانزیت برق مانع توسعه قراردادهای دوجانبه برق است

وزارت نیرو در اقدامی عجیب قصد دارد برای جبران حجم عظیم بدهی خود به صنعت برق، به جای درمان ریشه مشکلات یعنی اصلاح تعرفه‌گذاری نادرست فعلی برق، هزینه ترانزیت برق در قراردادهای دوجانبه را به حدود ۲.۵ برابر قیمت فعلی برساند.

۱۵ اسف ۱۳۹۶

یزدان‌دوست را به سمت مشاور امور بین الملل صنایع آب و برق منصوب شد

وزیر نیرو با صدور حکمی فرهاد یکه یزدان‌دوست را به سمت مشاور در امور بین الملل و سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق منصوب کرد.

۱۵ اسف ۱۳۹۶

سروش به سمت معاون جدید آب و آبفای وزارت نیرو منصوب شد

وزیر نیرو با قدردانی از خدمات رحیم میدانی معاون سابق آب وآبفا، با صدور حکمی عباس سروش را به عنوان معاون جدید آب و آبفای وزارت نیرو منصوب کرد.

۱۳ اسف ۱۳۹۶
وزیر نفت:

رابطه دولت با شرکت ملی گاز و نفت مغشوش‌ است

وزیر نفت گفت: رابطه بین دو شرکت ملی نفت و گاز با دولت مغشوش‌تر از این نمی‌شود.

۱۰ اسف ۱۳۹۶

یکپارچه سازی مدیریت صنعت برق امری ضروری است

تعدد نهادهای تصمیم گیری در صنعت برق که پیوستگی غیرقابل انکاری در حوزه های مختلف کاری با هم دارند موجب شده تا هزینه های هنگفتی به شبکه تحمیل شود. جداسازی های بی پایان مدیریتی در صنعت برق با ایجاد ریزمدیریت های مختلف و افزایش میزهای مدیریتی، چالش جدیدی برای صنعت برق ایجاد کرده است.

۱۵ بهم ۱۳۹۶
معاون برق و انرژي وزیر نیرو:

مبادلات خارجی برق باید به ۲۵ ميليارد کيلووات ساعت در سال برسد

حائری: چندين هدف در برنامه مشخص شده از سوي وزير نيرو براي معاونت برق و انرژي به شرکت مديريت شبکه برق مربوط هستند که از جمله آن‌ها مي‌توان به راه اندازي ديسپاچينگ جديد، طراحي ديسپاچينگ بومي، راه اندازي CSOC، مرکز پايش مديريت مصرف، افزايش تبادلات انرژي به ۲۵ ميليارد کيلووات ساعت در سال، اتصال به شبکه برق اروپا و افزايش سهم بورس به ۵۰ درصد از ۵ درصد کنوني اشاره کرد.

۲۴ دی ۱۳۹۶

بساق زاده به سمت مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با صدور حکمی، علی محمد بساق زاده را به‌عنوان مدیر طرح‌های این شرکت منصوب کرد.