۲۴ آذر ۱۳۹۶

بنزین ۱۰۰۰ تومان ارزان تر از فوب خلیج‌فارس است

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در جلسه ای که امروز (پنجشنبه) با رییس‌جمهوری داشتیم، وی از افزایش نرخ ارز بسیار ناراحت و مکدر است.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت نفت خبر داد

برگزاری مناقصه ساخت خط لوله پایانه نفت‌وگاز جاسک در هفته جاری

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به ساخت پایانه نفت و گاز جاسک،گفت: فرآیند مربوط به ساخت خط لوله رو به اتمام است و مناقصه بخشی از خط که باقی مانده در هفته جاری انجام می گیرد.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

آبونمان از قبوض گاز حذف می‌شود+سند

با ابلاغ رسمی رأی دیوان عدالت اداری و با اعلام اینکه “مشخصاً قانون خاصی برای اخذ آبونمان وجود ندارد”، آبونمان از قبوض گاز حذف می شود.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

ظریف: پس از برجام روند نزولی قیمت نفت متوقف شد

محمد جواد ظریف با انتشار تصویری از یک نمودار در صفحه اینستاگرامش خاطرنشان کرد: پس از برجام، به لطف خدا و با تلاش مدیران و کارکنان صنعت نفت، نه تنها سهم ایران از بازار جهانی نفت بازپس گرفته شد، بلکه با دیپلماسی موفق نفتی، روند نزولی قیمت ها نیز متوقف شد.

۲ بهمن ۱۳۹۵
در نامه‌ای سرگشاده مطرح شد

انتقاد دانشجویان از زنگنه بابت گرانی گاز/«سیاست ضعیف‌کشی»چه‌معنایی دارد؟

بسیج پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران با ارسال نامه‌ای سرگشاده به وزیر نفت از اعمال یک‌باره تغییر در نحوه محاسبه گازبها انتقاد کرد و گفت: این سیاست ضعیف‌کُشی در دولت جمهوری اسلامی که باید حامی مستضعفین و سختگیر نسبت به مرفهین باشد، چه‌معنایی دارد؟

۲ بهمن ۱۳۹۵
تشریح چشم انداز بازار نفت برای کمیسیون تلفیق

٣٠ درصد درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یابد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه بودجه سال ٩۶ کل کشور گفت: در لایحه دولت مقرر شده بود ٢٠ درصد از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی اختصاص یابد، اما بر اساس مصوبه امروز، ٣٠ درصد از این درآمدها به صندوق توسعه ملی اختصاص خواهد یافت.

۲ بهمن ۱۳۹۵

نحوه تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران اعلام شد

طی ٩ ماه ابتدای امسال، یکهزار و ٧٧٢ میلیون دلار اعتبار از محل منابع داخلی و پنج هزار و ۶۶٩ میلیون دلار اعتبار از محل سایر منابع در شرکت ملی نفت ایران هزینه شده است.

۱۵ آذر ۱۳۹۵
/لایحه بودجه ۹۶/

کاهش ۴۰۰ میلیارد تومانی بودجه وزارت نفت

بودجه وزارت نفت در لایحه پیشنهادی سال ۱۳۹۶ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان نسبت به سال ۱۳۹۵ کاهش یافت.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
وزیر امور اقتصادی و دارایی:

دولت برای قطع وابستگی اقتصاد به نفت مصمم است

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: دولت مصمم است عارضه وابستگی اقتصاد به نفت را قطع و دولتی بودن اقتصاد را رفع کند و توان تولید درون زای کشور را ارتقا دهد که این همان سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

۳ آبان ۱۳۹۵
مدیرعامل فرابورس ایران مطرح کرد

آمادگی ارکان بازار سرمایه برای تامین مالی صنعت نفت

مدیرعامل فرابورس ایران از آمادگی تمامی ارکان بازار سرمایه در تامین مالی پروژه‌های فعال در حوزه نفت و انرژی خبر داد و این مهم را به کمک ابزارهای مالی و معاملاتی موجود در بازار سرمایه امکان‌پذیر دانست.

۲۴ مهر ۱۳۹۵
مدیر عامل بورس انرژی خبر داد

پنجمین مرحله تأمین مالی شرکت ملی نفت در بورس انرژی تسویه شد/ تامین ۴۰۰۰ میلیارد ریالی در تالار سبز به زودی

مدیر عامل بورس انرژی گفت: پنجمین مرحله قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت‌کوره که در سال گذشته برای تامین مالی شرکت ملی نفت ایران منتشر شده بود، با موفقیت در اولین روز کاری تسویه شد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۵
تشریح برنامه های اقتصاد مقاومتی در شرکت ملی نفت

تحقق اهداف توسعه ای نفت در گرو تامین منابع مالی است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: توسعه میدان‎ها، افزایش ضریب بازیافت مخازن، فعالیت‎های دانش بنیان و حتی رونق ساخت داخل تجهیزات نفتی، بدون تامین منابع مالی لازم دست یافتنی نیست.

۶ شهریور ۱۳۹۵
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

ضعف‌‌های لایحه برنامه ششم در بخش نفت و انرژی/ برنامه بدون امضای رئیس‌جمهور به مجلس آمده است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه حوزه انرژی در برنامه ششم در مقایسه با برنامه چهارم و پنجم ضعیف است، گفت: برنامه ششم توسعه در قالب برنامه توسعه نمی‌گنجد و تنها برشی از یک برنامه توسعه پنج ساله تلقی می‌شود.

۲۰ مرداد ۱۳۹۵

جزئیات شرط جدید نفتی شل و توتال برای ایران

یک مقام مسئول با تشریح شرط جدید شرکت‌های نفتی جهان برای ساخت جایگاه‌های سوخت در ایران، گفت:شرکت‌هایی همچون شل و توتال برای جایگاه سازی خواستار دریافت ۱۰ تا ۲۵درصد کارمزد بای فروش سوخت هستند.

۲۰ مرداد ۱۳۹۵
عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه خبر داد

تهیه پیشنهاد جایگزین برای بند حذف شده الزام به حفظ کارت سوخت در صحن علنی مجلس

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تصویب پیشنهاد دولت مبنی بر حذف بند مربوط به حفظ کارت سوخت در این کمیسیون خبر داد و گفت: در کمیسیون قرار شد یک پیشنهاد جایگزین برای این بند، تهیه و در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح شود.