۱۱ تیر ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

چگونگی جذب سرمایه برای توسعه میدان‌های نفتی در زمان تحریم‌ بررسی شد

چگونگی و نحوه جذب سرمایه در میدان‌های نفتی کشور در زمان تحریم‌ها در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

۲۳ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

۲ میلیارد دلار سرمایه از طریق قراردادهای BOT در صنعت گاز جذب شده است

مدیرعامل شرکت ملی گاز در جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت ملی گاز گفت: استفاده از قراردادهای BOT در شرکت ملی گاز ایران مورد توجه قرار گرفته و برای نخستین بار ۲ میلیارد دلار در کشور از این طریق سرمایه‌گذاری شده است.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان بورس:

تامین مالی پروژه های نفت از بازار سرمایه عملیاتی می شود

محمدی: در حال رایزنی با وزارت نفت برای انتشار اوراق مشارکت برای تامین پروژه های نفتی از طریق بازار سرمایه هستیم و در آینده نزدیک عملیاتی می شود. ضمن آنکه صندوق پروژه های نفتی نیز در دست رایزنی است و امیدواریم در چند ماه آینده عملیاتی شود.

۳ خرد ۱۳۹۷

زیر میز زدن توتال، پاسخ اعتماد بی‌قدوشرط وزارت نفت

خروج بدون هزینه شرکت فرانسوی توتال از پروژه توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی پس از خروج آمریکا از برجام نشان می‌دهد که اولاً مدل جدید قراردادهای نفتی ایران (IPC) همچنان نیاز به اصلاح دارد و ثانیاً اعتماد مسئولین وزارت نفت به این شرکت بدعهد خالی از وجه بوده و نباید در آینده تکرار شود.

۲۶ ارد ۱۳۹۷

جزییات طرح صندوق پروژه شرکت ملی نفت توسط مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت تشریح شد

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت جزییات طرح صندوق پروژه شرکت ملی نفت را تشریح کرد.

۱۶ ارد ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت ملی نفت:

برای نخستین بار صندوق پروژه تعریف کردیم. ۶.۳ میلیارد در صندوق پروژه شکل می‌گیرد

کاردر: یکی از مشکلات شرکت ملی نفت طی سال‌ها این بود که مدلی برای منابع مالی توسعه میادین تعریف نمی‌کرد، در این راستا برای نخستین بار صندوق پروژه تعریف کردیم. ۶.۳ میلیارد در صندوق پروژه شکل می‌گیرد. ۵۰ درصد سرمایه صندوق از ۱۷ میدان گرفته می‌شود و ۵۰ درصد باقی مانده در بورس عرضه می‌شود و در روزی که عرضه می‌شود مردم می‌توانند به قیمت دلار همان روز خریداری کنند و در انتهای پروژه به آنها طبق قیمت دلار در همان روز پرداخت می‌شود. در واقع مردم مابه‌التفاوت قیمت دلار را می‌گیرند. البته موازی با آن با صندوق توسعه ملی صحبت شده و بخشی از سرمایه هم از طریق اوراق مشارکت تامین می‌شود. این نخستین بار است که منابع مالی مردم در توسعه یک پروژه به کار گرفته می‌شود.

۲۱ اسف ۱۳۹۶
وزیر نفت:

کمبود منابع مالی مانع از اجرای برنامه های اکتشاف نفت شده است

زنگنه: بخش اکتشاف نفت در سال های گذشته به دلیل کمبود منابع اختصاصی و معضلات صنعت نفت دچار گرفتاری شده و نتوانسته برنامه های عملیاتی خود را جلو ببرد.

۱۹ اسف ۱۳۹۶

در سال ۹۶، ۵۶ درصد منابع سرمایه‎گذاری به سمت توسعه میدان‎های مشترک هدایت شد

بررسی عملکرد منابع سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران در سال جاری نشان داد که ۵۶ درصد منابع به سمت توسعه میدان های مشترک نفت و گاز هدایت شده است.

۱۸ اسف ۱۳۹۶

۱.۳ میلیارد دلار سرمایه خارجی بعد از برجام جذب بخش نفت ایران شد

به گفته تحلیلگران موسسه مشورتی وود مکنزی، تنها حدود ۱.۳ میلیارد دلار سرمایه خارجی در طی ۲ سال جذب بخش نفت و گاز ایران شده که آن هم عمدتا از سوی چینی ها بوده است.

۱۸ اسف ۱۳۹۶

صندوق پروژه در تأمین مالی پروژه‌های صنعت نفت بر اساس قرارداد‌های EPC در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است

صندوق پروژه با داشتن مزایایی از جمله حفظ سرمایه صندوق تا بهره‌برداری از پروژه، بازگشت سرمایه از منافع آتی، نظارت مناسب بر اجرا و نقد شوندگی واحدهای سرمایه‌گذاری می‌تواند مسیر مناسبی برای جذب منابع مالی به پروژه‌های نفتی باشد.

۱۵ بهم ۱۳۹۶

وزارت نفت برای بازپرداخت بدهی پیمانکاران تا سقف ۳ میلیارد دلار اوراق مشارکت منتشر می‌کند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتشار اوراق مالی اسلامی وزارت نفت تا سقف ۳ میلیارد دلار به منظور بازپرداخت بدهی‌های سررسید شده موافقت کردند.

۲۴ آذر ۱۳۹۶

بنزین ۱۰۰۰ تومان ارزان تر از فوب خلیج‌فارس است

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در جلسه ای که امروز (پنجشنبه) با رییس‌جمهوری داشتیم، وی از افزایش نرخ ارز بسیار ناراحت و مکدر است.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت نفت خبر داد

برگزاری مناقصه ساخت خط لوله پایانه نفت‌وگاز جاسک در هفته جاری

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به ساخت پایانه نفت و گاز جاسک،گفت: فرآیند مربوط به ساخت خط لوله رو به اتمام است و مناقصه بخشی از خط که باقی مانده در هفته جاری انجام می گیرد.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

آبونمان از قبوض گاز حذف می‌شود+سند

با ابلاغ رسمی رأی دیوان عدالت اداری و با اعلام اینکه “مشخصاً قانون خاصی برای اخذ آبونمان وجود ندارد”، آبونمان از قبوض گاز حذف می شود.

۲۹ فرو ۱۳۹۶

ظریف: پس از برجام روند نزولی قیمت نفت متوقف شد

محمد جواد ظریف با انتشار تصویری از یک نمودار در صفحه اینستاگرامش خاطرنشان کرد: پس از برجام، به لطف خدا و با تلاش مدیران و کارکنان صنعت نفت، نه تنها سهم ایران از بازار جهانی نفت بازپس گرفته شد، بلکه با دیپلماسی موفق نفتی، روند نزولی قیمت ها نیز متوقف شد.