۲۱ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو خبر داد

ارائه پیشنهادات جدید افزایش قیمت برق به دولت/ سازمان برنامه قیمت تمام شده ۹۰ تومان را پذیرفت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر اینکه وزارت نیرو بر اساس قانون پیشنهاد افزایش قیمت برق را جمع بندی کرده و به دولت منعکس کرده است، گفت: سازمان برنامه و بودجه قیمت تمام شده برق بیش از ۹۰ تومان را پذیرفت.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول خبر داد:

داخلی سازی صدها قطعه در صنعت نیروگاهی کشور در دست اجرا است

معاونت راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هم‌اکنون داخلی سازی صدها قطعه در صنعت نیروگاهی کشور در دست اجرا است.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

نیروگاه های برق چقدر گاز و نفت می‌بلعند؟

بر اساس آخرین آمار، سالانه ۷۰ میلیارد لیتر نفت و ۷۰ میلیارد مترمکعب گاز صرف تولید برق در نیروگاه‌ها می‌شود که بر اساس گفته کارشناسان حوزه انرژی به راحتی می‌توان با کاهش تلفات فنی و غیرفنی انرژی برق و صرفه‌جویی در مصرف، بخش قابل توجهی نفت و گاز صرفه‌جویی کرد.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
عضو هیأت تنظیم مقررات برق:

هیأت تنظیم مقررات برق دخالتی در قیمت‌گذاری ندارد/ برق سیب‌زمینی و خودرو نیست

عضو هیأت تنظیم مقررات برق با تاکید بر اینکه این هیأت در بورس برق هیچ دخالتی در قیمت و تعیین قیمت برق ندارد، گفت: برق سیب‌زمینی یا خودرو نیست پس هیأت تنظیم مقررات باید مستقل و با ادبیات برق آشنا باشد.

۱۰ آذر ۱۳۹۶
نایب رئیس هیأت مدیره انجمن تولید پراکنده ایران:

تعطیلی نیروگاه‌های مقیاس کوچک به ۲۳ واحد رسید/ وزارت نیرو اراده‌ای برای حل مشکل ندارد

نایب رئیس هیأت مدیره انجمن تولید پراکنده ایران از افزایش قطع گاز نیروگاه‌های مقیاس کوچک خبر داد و گفت: وزارت نیرو اراده‌ای برای حل مشکل سوخت‌رسانی به نیروگاه‌های مقیاس کوچک ندارد.

۹ آذر ۱۳۹۶

تبدیل گاز به برق در نیروگاه‌های کشور مقرون به صرفه نیست

مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: تبدیل گاز به برق در نیروگاه‌های کنونی کشور که راندمان پایینی دارند مقرون به صرفه نیست و این کار باید در نیروگاه‌های جدید با راندمان بیش از ۶۰ درصد انجام شود.

۸ آذر ۱۳۹۶

طرح بزرگ ترانزیت برق با پاکستان اجرا می‌شود

ایران پتانسیل بالایی در حوزه برق وانرژی دارد که همین مساله نیز باعث شده با کشورهای همسایه مبادلات برقی داشته و به دنبال توسعه این روابط باشد، در همین راستا نیز رییس جمهور وعده داده تا در آینده‌ای بسیار نزدیک با کشور پاکستان نیز روابط برقی برقرار کنیم.

۸ آذر ۱۳۹۶
ﻣﺪﯾﺮﻋﺎﻣﻞ ﺷﺮﮐﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺑﺮﻕ ﻓﺎﺭﺱ:

ثبت ضریب آمادگی بالای ۹۹ درصد برای تولید برق در پیک سال ۹۷ هدفگذاری شد

ﻣﺪﯾﺮﻋﺎﻣﻞ ﺷﺮﮐﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺑﺮﻕ ﻓﺎﺭﺱ گفت: ثبت ضریب آمادگی بالای ۹۹ درصد برای واحدهای حرارتی در پیک تابستان سال ۹۷ هدفگذاری شده است.

۷ آذر ۱۳۹۶

ظرفیت اسمی تولید برق کشور به مرز ۷۸هزار مگاوات رسید

ظرفیت اسمی تولید برق ایران با بهره‌برداری از ۶۱ مگاوات نیروگاه جدید تولید پراکنده (DG و CHP) و دو واحد نیروگاه سیکل ترکیبی در دو هفته اخیر به ۷۷هزار و ۹۸۷ مگاوات رسید.

۴ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر نیرو

۳۰ هزار میلیارد تومان بدهکاریم/ مذاکره با عراقی‌ها برای دریافت مطالبات/ کلنگ نیروگاه یونیت اسفند ماه به زمین زده می‌شود

قائم مقام وزیر نیرو گفت: با کشور عراق برای وصول مطالبات در حال مذاکره هستیم، هر زمان که توان مالی پیدا می کنند قسمت حداقلی پرداخت می کنند، ولی محدودیت های داخلی خود را دارند.

۳۰ آبان ۱۳۹۶
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی ایران اعلام کرد:

آماده سازی نیروگاه‌ها برای تامین پیک تابستان ۹۷/ تعمیرات دوره‌ای ۳۰ هزار مگاوات از نیروگاه‌های کشور

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی ایران با تاکید بر اینکه تاکنون تعمیرات ۳۰ هزار و ۵۰۸ مگاوات از نیروگاه‌های کشور انجام شده است، گفت: با تدابیر صورت گرفته در طی دو، سه سال اخیر نیروگاه‌ها در تابستان از آمادگی ۹۹ درصدی برخوردار بوده‌اند.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

اختلاف٨ هزار میلیارد تومانی؛ عامل ورشکستگی وزارت نیرو

دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی گفت:به احتساب فروش ٢۴٠میلیارد ساعت برق، درآمدی معادل ١۴ هزار میلیارد تومان کسب می شود درحالیکه هزینه های این وزارتخانه٢٢هزار میلیارد تومان است.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

تشکیل وزارت انرژی، مشکل نیروگاهها را حل می‌کند

رییس سندیکای برق گفت:از آنجایی که وزارت نفت مسوول تامین سوخت نیروگاه های حرارتی است در حالیکه مدیریت و سیاست گذاری آن مربوط به وزارت نیرو، در این میان همواره نا هماهنگی وجود دارد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر نیرو خبر داد

توقف فروش برق دولتی به مصرف‌کنندگان بالای ۵ مگاوات

قائم مقام وزیر نیرو گفت: کلیه ی مصرف کنندگان بالای ۵ مگاوات (اعم از موسسات بزرگ و هتل ها و…) باید برق مورد نیاز خود را از بخش خصوصی خریداری کنند چرا که وزارت نیرو دیگر حاضر نیست با این موسسات بزرگ قراردادی منعقد کند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

الگوهای پیشنهادی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری خارجی در صنعت برق

رییس سندیکای صنعت برق ایران با تاکید بر اینکه بخش خصوصی مخالف ورود سرمایه گذاری خارجی نیست، معتقد است سرمایه گذاری خارجی نباید به فلج شدن بخش خصوصی داخلی منجر شود.