۱۷ خرد ۱۳۹۷

صادرات برق ایران در خرداد ۹۶ به بیش از یک هزار مگاوات در روز رسید

میزان مبادلات برق ایران با همسایگان در روز چهارشنبه به یک هزار و ۷۷۴ مگاوات رسید که سهم صادرات کشور ما از این مقدار یک هزار و ۱۴۵ مگاوات بود.

۱۳ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی:

تا پایان سال ۹۶ ،۲۰۰۰ مگاوات برق وارد مدار شد

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار بود که نیروگاه‌های جدید برای تامین نیاز برقی کشور وارد مدار شوند که پیش بینی می‌شود نهایتا تا انتهای خرداد ماه این اتفاق بیفتد.

۱۲ خرد ۱۳۹۷
وزیر نیرو:

فاصله زیادی با قیمت واقعی آب و برق داریم

وزیر نیرو با بیان اینکه فاصله قابل ملاحظه‌ای با قیمت واقعی آب داریم، گفت: نرخ آب و برق باید امروز اصلاح شود، چون فاصله قابل ملاحظه‌ای با قیمت واقعی داریم.

۷ خرد ۱۳۹۷

در چند سال اخیر در افزایش تعرفه برق بی‌عدالتی اتفاق افتاده است

تعرفه برق خانگی طی سال‌های ۹۳ تا ۹۵ سه مرتبه به میزان ۲۴درصد، ۱۰درصد و ۱۰درصد افزایش یافته است، اما در هیچیک از این افزایش‌ها، تفاوتی بین مشترکان کم‌مصرف و پرمصرف اعمال نشده است.

۵ خرد ۱۳۹۷
رئیس شرکت دولتی روس تک:

تحریم‌ها به هیچ وجه بر احداث نیروگاه هرمزگان تاثیر نخواهد گذاشت

رئیس شرکت دولتی روس تک (فناوری‌های پیشرفته) گفت که تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاثیری را بر طرح نیروگاه برق حرارتی هرمزگان نمی‌گذارد.

۳۱ ارد ۱۳۹۷

رشد یکسان برای کم مصرف ها و پرمصرف ها تکرار اشتباه سال‌های گذشته است

در حالی دولت برای چهارمین بار در سال های اخیر تعرفه برق را برای تمام مشترکین پرمصرف و کم مصرف با درصدی یکسان افزایش داده است که کشورهای پیشرفته با تمرکز افزایش قیمت برای مشترکین پرمصرف، مدیریت مطلوبی برای مصرف انرژی به ارمغان آورده‌اند.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر نیرو :

تولید نیروگاه های حرارتی از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال گذشته حدود ۱۴ درصد رشد کرده است

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: تولید نیروگاه های حرارتی از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال گذشته حدود ۱۴ درصد رشد کرده است.

۳۰ ارد ۱۳۹۷

یارانه ثروتمندان بلای جان صنعت برق است

اعطای یارانه برق به ثروتمندان نه تنها به ضرر صنعت برق که به نوعی اجحاف در حق اقشار ضعیف بدل شده است، این در حالی است که طبق قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، مشترکین پرمصرف نه تنها نباید یارانه بگیرند که یارانه سایر مشترکین را نیز باید بپردازند.

۲۶ ارد ۱۳۹۷
نایب رییس سندیکای صنعت برق:

با توجه به رشد مصرف برق باید حداقل سالانه ۵ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کنیم

ایران باتوجه به پتانسیل هایی که دارد می تواند علاوه بر منطقه، تامین برق اروپا را عهده دار شود؛ که در این زمینه اقداماتی در حال انجام است.

۲۶ ارد ۱۳۹۷

تعرفه پلکانی اهرمی برای مقابله با پرمصرف‌ها است

ارزان بودن آب و اعطای یارانه پنهان از سوی دولت به این کالای حیاتی باعث شده تا مصرف آب در ایران بسیار بالا بوده و پرمصرف‌ها علیرغم مطرح شدن قطع آب به راحتی و بدون هیچ واهمه‌ای این مایع حیاتی را دور بریزند.

۲۵ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر نیرو :

واردات برق در تابستان به ۹۰۰ مگاوات خواهد رسید

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاههای برق آبی،­ حدود ۹۰۰ مگاوات برق وارد می کنیم.

۲۰ ارد ۱۳۹۷
وزارت انرژی روسیه :

ایران و روسیه توافقنامه الحاقی احداث نیروگاه امضا کردند

وزارت انرژی روسیه اعلام کرد: ایران و روسیه توافقنامه الحاقی در مورد پروژه احداث نیروگاه حرارتی سیریک در ایران را امضا کردند.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر نیرو:

گرانی ۷ درصدی آب راهگشا صنعت آب نیست

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: افزایش هفت درصدی قیمت آب نمی تواند در کوتاه مدت عاملی برای کاهش مشکلات صنعت آب باشد.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
رییس سندیکای تولیدکنندگان برق:

افزایش ۷درصدی قیمت برق مشکل ما را حل نمی‌کند

وحدتی : افزایش هفت درصدی قیمت برق به هیچ وجه نمی تواند مشکلات این صنعت را حل کند؛ چراکه قیمت برق در همه کشورهای همسایه بالاتر از پنج سنت است اما زمانی که ما می خواهیم قیمت برق را به یک سنت برسانیم، همه اعتراض می کنند.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
عضو هیأت مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق:

میزان بدهی وزارت نیرو به شرکت‌های تولید کننده برق به ۲۵ هزار میلیارد رسیده است

در نشست خبری که صبح امروز با حضور اعضای هیات مدیره شرکت‌های تولید کننده برق در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برگزار شد محمد علی وحدتی گفت: در حال حاضر میزان بدهی وزارت نیرو به شرکت‌های تولید کننده برق به ۲۵ هزار میلیارد رسیده است و با توجه به عدم پرداخت به موقع مطالبات شرکت‌ها تعمیرات اساسی در برخی از نیروگاه‌ها انجام نشده است.