۳۰ بهمن ۱۳۹۶
معاون اول رئیس‌جمهور:

ساخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی از سیاست‌ها و اولویت‌های کشور است

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت توجه به انرژی‌های نو، تجدیدپذیر و بخصوص انرژی خورشیدی، گفت: ساخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی از سیاست‌ها و اولویت‌های کشور است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶

اردکانیان: از طریق همسایگان به شبکه برق اروپا متصل می شویم

وزیر نیرو با اشاره به مبادلات برقی ایران با کشورهای همسایه، گفت: در صدد هستیم علاوه بر استفاده از این فرصت، از طریق برخی همسایه ها به شبکه برق اروپا متصل شویم.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶
یک مقام مسئول :

امیدواریم تا پایان سال عملیات اجرایی ساخت نیروگاه یونیت در مکان‌های مورد نظر عملیاتی و اجرایی شود

طرزطلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی: یکی از دلایل طولانی شدن پروژه ساخت نیروگاه توسط شرکت یونیت اینترنشنال نحوه‌ی سرمایه‌گذاری در صنعت برق به شکلی متفاوت بود، بدین معنا که سرمایه‌گذار خارجی منابع مالی با خود به صنعت برق آورد و همین موضوع باعث شد تا یک مقدار کار طولانی شود. امیدواریم تا پایان سال عملیات اجرایی ساخت نیروگاه در مکان‌های مورد نظر عملیاتی و اجرایی شود،در حال حاضر در مرحله صدور ضمانت‌نامه پرداخت توسط وزارت اقتصاد هستیم.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶
یک مقام مسئول :

پیگیر اخذ دریافت وام کم‌بهره از شرکت جایکا ژاپن برای نوسازی دو نیروگاه هستیم

طرزطلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی: برای ساخت یک نیروگاه جدید در کنار نیروگاه قدیمی ری نیز با ژاپنی‌ها مذاکرات شده که منتظر هستیم مذاکرات‌مان با شرکت‌های ژاپنی به نتیجه برسد تا خط اعتباری میان ایران و ژاپن نهایی شود و بتوانیم از منابع آنها استفاده کنیم. به دنبال این هستیم تا وام کم‌بهره از شرکت جایکا برای دو نیروگاه شهید رجایی و مفتح اخذ کنیم که همین امروز مذاکرات ما با این شرکت ژاپنی به نتیجه رسید و موافقت‌نامه آن میان شرکت برق حرارتی و شرکت جایکا به امضا رسید.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶
در ادامه بازدید وزیر نیرو از گروه مپنا صورت گرفت؛

رونمایی از ژنراتورهای ۶ و ۱۰٫۵ مگاوات/ شروع کار خط تولید تجهیزات کلاس F

وزیر نیرو در بخش پایانی بازدید خود از کارخانجات گروه مپنا از ژنراتورهای ۶ و ۱۰٫۵ مگاوات مجموعه رونمایی کرد.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶
در ادامه بازدید وزیر نیرو از گروه مپنا صورت گرفت؛

رونمایی از ژنراتورهای ۶ و ۱۰٫۵ مگاوات/ شروع کار خط تولید تجهیزات کلاس F

وزیر نیرو در بخش پایانی بازدید خود از کارخانجات گروه مپنا از ژنراتورهای ۶ و ۱۰٫۵ مگاوات مجموعه رونمایی کرد.

۳ بهمن ۱۳۹۶

قیمت برق افزایش نمی‌یابد

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: تاکنون صحبتی برای افزایش قیمت برق انجام نشده و هیچ تصمیمی در این رابطه به ما ابلاغ نشده است. لذا صراحتا باید اعلام کرد که در شرایط فعلی قیمت برق افزایش نمی‌یابد.

۳ بهمن ۱۳۹۶

معاون وزیر نیرو: تلفات شبکه توزیع برق تا پایان دولت دوازدهم تک رقمی می شود

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اینکه تلفات شبکه توزیع برق در چهار سال اخیر از ۱۵ درصد به کمتر از ۱۱ درصد رسیده است، اعلام کرد: این شاخص تا پایان دولت دوازدهم تک رقمی خواهد شد.

۳ بهمن ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت در نمایشگاه انرژی کیش:

باید به سمت تشکیل وزارت انرژی برویم/ تداوم برجام با چالش‌ مواجه است

معاون وزیر نفت بر ضرورت تشکیل وزارت انرژی و واگذاری بسیاری از فعالیت‌های ۲ وزارتخانه نیرو و نفت به بخش خصوصی تاکید کرد و گفت که قرارداد ساخت پنج گروه کالایی با سازندگان منعقد شده است.

۳۰ دی ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر نیرو تشریح کرد:

صادرات برق به کشورهای جنوبی روی میز وزارت نیرو

قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل از مذاکره با کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان در زمینه صادرات برق به این کشورها خبر داد و گفت: در این زمینه تصمیماتی اتخاذ و اقداماتی انجام شده است.

۲۷ دی ۱۳۹۶

اردکانیان: منطقی نیست برای پیک مصرف چند هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنیم

وزیر نیرو گفت: تا پایان دولت دوازدهم باید ۲۰ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شود، ولی منطقی نیست برای ۲۰۰ ساعت زمان پیک مصرف در طول سال چند هزار میلیارد تومان برای هزاران مگاوات اضافه تولید سرمایه‌گذاری کنیم.

۲۳ دی ۱۳۹۶

کاهش سهم ۵ درصدی گازوئیل و ۲٫۶ درصدی مازوت در مصرف سوخت نیروگاه‌ها

بر اساس گزارش شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های کشور در ۹ ماهه سال جاری سهم مصرف سوخت گازوئیل و مازوت در نیروگاه‌های کشور نسبت به سال گذشته به ترتیب ۵ و ۲٫۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

۲۲ دی ۱۳۹۶
رئیس سندیکای تولیدکنندگان برق خبر داد

جلسه ویژه تولیدکنندگان خصوصی برق با وزیر نیرو/ تهاتر سه‌جانبه بدهی‌ها در بودجه ۹۷ امیدبخش است

رئیس سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق خصوصی از جلسه ویژه با وزیر نیرو برای بررسی راهکارهای کاهش بدهی این وزارتخانه به نیروگاه‌های خصوصی خبر داد و گفت: تصویب تهاتر سه جانبه در بودجه سال ۹۷ برای کاهش بدهی‌ها می تواند امیدبخش باشد.

۲۱ دی ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت توانیر اعلام کرد

افت محسوس سرمایه گذاری در صنعت برق طی ۶ سال اخیر/ فاصله زیاد قیمت تمام شده و فروش برق

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: به دلیل تفاوت بین فروش برق و قیمت تمام شده تولید، دچار کمبود سرمایه گذاری و مشکل در تامین زیرساخت‌های اساسی شبکه هستیم.

۱۷ دی ۱۳۹۶
یک مقام مسوول عنوان کرد؛

ساخت ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه کلاس F در کشور

معاون برنامه ریزی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: قرارداد احداث پنج هزار مگاوات نیروگاه کلاس Fبا راندمان حدود ۵۸ درصد با یک شرکت فعال در زمینه نیروگاهی مبادله شد.