۱۱ خرداد ۱۳۹۷

صادرات نفت ایران ۱۰۰ هزار بشکه کم شد

بر اساس برآوردهای یک موسسه ردگیری تانکرها، صادرات نفت ایران در ماه می اندکی کاهش یافته است. این ارزیابی نشان می دهد تهدیدات آمریکا مبنی بر تحریم خریداران نفت ایران به کاهش واردات نفت از این کشور منجر شده است.

۶ خرداد ۱۳۹۷
قائم‌مقام سابق پالایش و پخش:

از وقتی نگاه‌ها به بیرون دوخته شد کار صنعت نفت متوقف شد

یک کارشناس صنعت نفت گفت: در طول سالهای تحریم توانستیم صنعت نفت را بدون حضور خارجی ها توسعه دهیم اما در دوران برجام تمام نگاهمان به بیرون بود ولی کار پیش نرفت.

۵ خرداد ۱۳۹۷
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز:

در سال ۹۶ به طور متوسط روزانه ۳۷.۸ میلیون مترمکعب گاز صادر می‌شد

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز گفت: میزان صادرات گاز ایران در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه قبل، ۶۰ درصد رشد کرده و پیش‌بینی می‌کنیم سهم صادرات گاز کشورمان در سال‌های آتی افزایش یابد.

۲ خرداد ۱۳۹۷

خرید نفت و توسعه میدان سومار توسط شرکت نفتی PGNiG لهستان متوقف شد

پس از خروج آمریکا از برجام لهستانی‌ها رسما اعلام کردند نمی‌توانند با ایران در صنعت نفت همکاری کنند.

۱ خرداد ۱۳۹۷

در اردیبهشت ماه ؛ ایران روزانه ۲.۷ میلیون بشکه نفت صادر کرد

شرکت ملی نفت ایران در اردیبهشت ماه امسال روزانه بیش از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه نفت و میعانات گازی به مقاصد کشورهای آسیایی و اروپایی صادر کرد.

۱ خرداد ۱۳۹۷

پس از خروج آمریکا از برجام بریتیش پترولیوم انگلیس هم از همکاری با ایران کناره‌گیری کرد

شرکت بریتیش پترولیوم انگلیس اعلام کرد: با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، همکاری با شرکت ملی نفت ایران در یک پروژه نفتی در دریای شمال را متوقف می‌کند.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

صادرات گاز به عمان ؛ فرصتی برای مقابله با تحریم‌های نفتی است

با خروج آمریکا از برجام و احتمال بازگشت تحریم های نفتی، مسئولان وزارت نفت باید تلاش کنند هرچه سریع تر مذاکرات ۱۳ ساله صادرات گاز ایران به عمان را با انعقاد یک قرارداد بلندمدت به نتیجه رسانده و اثر تحریم‌های احتمالی را به حداقل رسانند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

ترامپ دستور کاهش خرید نفت از ایران را صادر کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در نامه ای به سه وزیر خود دستور داد تلاش ها برای کاهش خرید نفت و فراورده های نفتی از ایران را آغاز کنند.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

معاون وزیر نفت: گاز زیادی برای صادرات نداریم

معاون بازرگانی و امور بین الملل وزیر نفت گفت: صادرات گاز ترکمنستان به پاکستان و هند به خاطر نوع روابط این دو کشور است، وگرنه ما برای بدست آوردن این بازار، ضعیف عمل نکرده‌ایم.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز:

صادرات روزانه گاز ایران به بغداد ۲ برابر می‌شود

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز با اعلام این که نخستین سال صادرات گاز ایران به بغداد روزهای پایانی خود را می‌گذراند، از افزایش حجم روزانه صادرات گاز به ۱۴ میلیون مترمکعب خبر داد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
وزیر نفت:

پاکستان به دلایل سیاسی خط لوله‌ی صلح را متوقف کرده است

زنگنه: پاکستان به دلایل سیاسی طرح را متوقف کرده و این موضوع کاملا روشن است که به دلایل سیاسی نمی‌خواهد از ما گاز بخرد، در حالی‌که قرارداد پاکستان معتبر است، ولی آنها بدون هیچ مشکلی تخلف کردند و هیچ بهانه‌ای از لحاظ حقوقی برای ما قابل قبول نیست و حق ما است که شکایت کنیم. مسیر گاز ترکمنستان به افغانستان و به سوی پاکستان طرحی است که اصلا فاینانس ندارد، به هر حال ما پاکستان و جنوب خلیج فارس را داریم.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

آمریکا با تولیدکنندگان نفتی برای افزایش تولید مذاکره کرده است

«استیو منوچین» وزیر خزانه داری (دارایی) آمریکا گفت کشورش با شرکت های بزرگ تولید کننده نفت درباره راه های افزایش عرضه نفت و جبران هر گونه تاثیر احتمالی اعمال دوباره تحریم های ایران مذاکره کرده است.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
وزیر نفت:

قرارداد FLNG با شرکت نروژی با محتوای شکلی پیشین منتفی شده است

وزیر نفت گفت: صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی و همچنین ضرورت سیاسی و امنیتی برای کشور است که تولید انرژی و صادرات آن درآمد و اشتغال ایجاد می‌کند.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

اولویت بازار صادراتی گاز ایران را کشورهای همسایه است

عراقی: اولویت بازار صادراتی گاز ایران را کشورهای همسایه است. برای صادرات گاز ایران هم حوزه گاز طبیعی و هم گاز ال ان جی و فرآورده‌های گازی مطرح است که باید جزو استراتژی‌های ما باشد. تاکنون ماموریت صادرات گاز ال‌ان‌جی برعهده شرکت ملی نفت بوده و امیدواریم در آینده مسئولیت تبدیل گاز طبیعی به ال ان جی بر عهده شرکت ملی گاز گذاشته شود و ما در حوزه ال‌ان‌جی نیز فعال شویم و بتوانیم ارتباط مطلوبی با سرمایه‌گذاران به ویژه در منطقه چابهار داشته باشیم تا همه ال‌ان‌جی را از طریق خطوط لوله صادر کنیم، همچنین روزانه ۳ تا ۵ میلیون تن ال‌پی‌جی صادر می‌کنیم.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

پیش بینی می‌کنیم در نیمه نخست امسال صادرات گاز به بصره اجرایی شود

عراقی: روزانه به‌طور میانگین ۳۰ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می‌شود که گاهی کمتر و گاهی بیشتر است، صادرات گاز به بغداد نیز طبق قرارداد جریان دارد که در سال نخست روزانه ۷ میلیون مترمکعب، در سال دوم ۱۲ میلیون و پس از آن روزانه ۲۵ میلیون مترمکعب گاز به بغداد صادر می‌شود، متوسط صادرات گاز به بغداد نیز روزانه ۱۰ میلیون مترمکعب است. پیش بینی می‌کنیم در نیمه نخست امسال صادرات گاز به بصره اجرایی شود.