۲۱ تیر ۱۳۹۷

واردات نفت خام پالایشگاه «نایارا انرژی» هند از ایران نصف شد

رویترز اعلام کرد: در ماه ژوئن شرکت پالایشگاه نایارا انرژی هند واردات از ایران را ۵۰ درصد کاهش داد.

۲۱ تیر ۱۳۹۷

صادرات نفت آمریکا به هند اوج گرفت

تولیدکنندگان و تاجران ایالات‌متحده، امسال تا ماه ژوئن، ۱۵ میلیون بشکه نفت خام آمریکایی را به هند صادر کرده‌اند، درحالی‌که در کل سال ۲۰۱۷ صادرات نفت آمریکا به هند، ۸ میلیون بشکه بود.

۲۰ تیر ۱۳۹۷

واردات بنزین کاهش یافت/کیفیت بنزین تهران یکسان است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سه ماه نخست امسال باید روزانه ۹ میلیون لیتر بنزین وارد می‌کردیم،اما این رقم به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر رسید.

۳۰ خرد ۱۳۹۷

کشورهای عضو اوپک بر سر تولید بیشتر ۳۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز به توافق می‌رسند

انتظار می‌رود اوپک به مصالحه برسد و بر سر افزایش متوسط ۳۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار بشکه در روز به توافق برسد. این میزان تقریبا ۰.۵ درصد به تولید جهانی نفت کمک خواهد کرد.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
وزیر نفت:

تحریم نفتی ایران و لزوم حمایت تولید کنندگان در نشست اوپک مطرح می‌شود

زنگنه : درخواست ما از رئیس اوپک برای طرح موضوع تحریم نفتی ایران در اجلاس اوپک و لزوم حمایت سایر تولیدکنندگان از سوی رئیس اوپک رد نشده و در اجلاس روز جمعه حتماً طرح خواهد شد.

۲۸ خرد ۱۳۹۷

مدل سنتی فروش نفت ایران و استفاده از نظام بانکی بین المللی، دو دلیل اصلی کاهش صادرات نفت بوده است

مدل سنتی فروش نفت ایران و استفاده از نظام بانکی بین المللی، دو دلیل اصلی نصف شدن حجم صادرات نفت کشورمان همزمان با تشدید تحریم های آمریکا در اوایل دهه ۹۰ بود.

۲۷ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز :

صادرات روزانه گاز به ارمنستان از یک میلیون به یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب گاز افزایش می‌یابد

عراقی: ایران و ارمنستان در سال ۲۰۰۴، قرارداد تهاتر گاز و برق امضا کردند که بر اساس آن روزانه یک میلیون مترمکعب گاز ایران به ارمنستان صادر می‌شود که طبق قرارداد از سال جاری میلادی باید افزایش یابد. به این منظور، صادرات روزانه یک میلیون متر مکعب گاز به یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب گاز افزایش می‌یابد.

۲۷ خرد ۱۳۹۷

صادرات نفت و میعانات در ۲ هفته نخست ماه ژوئن با ۱۶ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه می به ۲.۱۱۴ میلیون بشکه در روز رسیده است

به نقل از بلومبرگ، بارگیری نفت خام و میعانات از بنادر ایران در ۲ هفته نخست ماه ژوئن با ۱۶ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه می به ۲.۱۱۴ میلیون بشکه در روز رسیده است. بر اساس آمارهای کشتیرانی، این بیشترین کاهش ماه به ماه صادرات نفت ایران از دسامبر ۲۰۱۶ تاکنون است.

۲۶ خرد ۱۳۹۷
کارشناس ارشد حوزه گاز:

ضعف دیپلماسی ایران مانع پیشرفت صنعت گاز است

مرادی: ضعف دیپلماسی ایران باعث شده است تا هند با پاکستان در تاپی به تفاهم برسد و درصدد تامین نیاز خود از طریق این خط لوله باشد. همچنین در سال های اخیر، در منازعات گازی ایران با ترکمنستان و امارات و اختلافات با ترکیه، ضعف دستگاه دیپلماسی ایران کاملا مشهود بوده است به طوری که نتایج این منازعات عموما ضد منافع ملی ایران تمام شده است.

۲۶ خرد ۱۳۹۷

واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مه کاهش یافت و به پایین‌ترین میزان از ژانویه سال ۲۰۱۶ رسید

آمار گمرکی نشان داد کره جنوبی ۷۵۸ هزار و ۹۰۳ تن یا معادل ۱۷۹ هزار و ۴۴۴ بشکه در روز نفت ایران را در ماه مه وارد کرد که در مقایسه با ۱.۰۲ میلیون تن در آوریل سال گذشته، کاهش داشته است و پایین‌ترین میزان واردات از ژانویه سال ۲۰۱۶ بود که ۸۵۹ هزار و ۲۲۳ تن نفت از ایران وارد کرده بود.

۲۳ خرد ۱۳۹۷

در ماه مه حدود ۷۰۵ هزار بشکه در روز افزایش داشت که بالاترین حد از اکتبر سال ۲۰۱۶ تا کنون بوده است

واردات نفت هند از ایران با وجود تهدید تحریم‌های جدید آمریکا، در ماه مه حدود ۷۰۵ هزار بشکه در روز افزایش داشت که بالاترین حد از اکتبر سال ۲۰۱۶ به این طرف بود.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان بورس:

برای عرضه نفت خام مشکلاتی در گردش مالی آن و واریز به خزانه وجود دارد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران گفت: در حال رایزنی با وزارت نفت برای انتشار اوراق مشارکت برای تامین پروژه های نفتی از طریق بازار سرمایه هستیم و در آینده نزدیک عملیاتی می شود.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز:

ارمنستان تقاضای افزایش واردات گاز از یک میلیون به یک میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب را دارند

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز از حضور هیئت ارمنستانی در تهران در هفته آینده برای مذاکره بر سر قیمت جدید گاز و افزایش میزان صادرات گاز ایران به ارمنستان خبر داد.

۲۱ خرد ۱۳۹۷

ایران سومین کشور تولید کننده و پانزدهمین کشور صادر کننده گاز در جهان است

در حالی ایران در میان کشورهای تولید کننده گاز در جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است که در صادرات گاز رتبه ناامیدکننده پانزدهم را دارا است؛ دلیل این امر مصرف بالا و غیر بهینه گاز در کشور است.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
مدیر عامل بورس انرژی :

نخستین محموله‌ی گاز مایع پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس انرژی معامله شد

حسینی از نخستین معامله گازمایع تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به حجم ۲۰۰۰ تن و به قیمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن خبر داد و گفت: تاکنون ۵ فرآورده این پالایشگاه شامل نفتای مخلوط، نفت گاز، حلال ۴۰۴، گاز مایع و بنزین پذیرش شده‌اند.