۲۰ آذر ۱۳۹۶
وزیر نفت:

آماده صدور گاز به امارات هستیم/ کرسنت گاز را تحویل نگیرد، تخلف کرده است

زنگنه گفت: ما آماده صدور گاز به امارات طبق قرارداد هستیم، از این به بعد نوبت کرسنت است که اقدام کند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
پایگاه خبری پلاتس:

تعمیرات پارس جنوبی تمام شد صادرات ال پی جی ایران افزایش نیافت

برنامه بارگیری اولیه ال پی جی ایران نشان می دهد که در ماه دسامبر حدود ۱۹۹ هزار تن ال پی جی صادر خواهد شد که نسبت به ۲۲۰ هزار تن صادر شده در ماه نوامبر کاهش داشته است.

۱۷ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت تجارت چین؛

پکن به دنبال افزایش واردات گاز طبیعی است

سخنگوی وزارت تجارت چین اعلام کرد درحالی‌که خط‌لوله‌های جدید بین‌مرزی و پایانه‌های گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) به بهره‌برداری خواهند رسید، چین مایل است که گاز طبیعی بیشتری وارد کند.

۱۵ آذر ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

آخرین راه‌ حل مشکل با ترکمنستان، داوری بین المللی است

مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: ایران و ترکمنستان نسبت به هم مطالباتی دارند که باید حل شود اما به نظر ما آخرین راه حل، داوری بین‌المللی است که در صورت درخواست ترکمنستان از این راه استقبال می کنیم.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

وزیر نفت: صادرات نفت خام ایران به روسیه آغاز شد

وزیر نفت قیمت ۶۰ دلار برای هر بشکه نفت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: نخستین محموله نفت خام ایران به مقصد روسیه صادر شده است. در عین حال بیژن زنگنه در حاشیه نشست ۱۷۳ اوپک اعلام کرد توافق جهانی کاهش تولید نفت تضادی با برنامه‌های افزایش تولید ایران ندارد. زنگنه در حاشیه صد و هفتاد و سومین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به خبرنگاران گفت: توافق (کاهش تولید نفت) اوپک کوتاه است و قراردادهای ما پیش از سه سال آینده به تولید نمی‌رسند و این دو مورد با هم تضادی ندارند.

۹ آذر ۱۳۹۶
زنگنه اعلام کرد:

احتمال سفر هیات عراقی به تهران برای سوآپ میدان‌های کرکوک

وزیر نفت، از سفر هیات عراقی به تهران برای نهایی کردن سوآپ نفت میدان‌های کرکوک خبر داد و گفت: غرب کارون، اولویت اول توسعه میادین نفتی ایران است.

۹ آذر ۱۳۹۶

صادرات نفت ایران به آسیا باز هم کاهش یافت

کاهش واردات نفت چین و ژاپن از تهران موجب شد صادرات نفت ایران به مشتریان عمده آسیایی اش در ماه ژوئن به پایین ترین رقم در ۱۴ ماه گذشته برسد.

۸ آذر ۱۳۹۶

نفت سبک ایران در بازارهای جهانی به بشکه ای ۶۲ دلار رسید

قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۲۴ نوامبر (۳ آذر) با ۸۲ سنت افزایش به ۶۲ دلار و هشت سنت برای هر بشکه رسید.

۸ آذر ۱۳۹۶
100 روز با دولت دوازدهم؛

ادامه رشد تولید نفت و افزایش صادرات گاز در دولت دوازدهم

تامین منابع مالی برای تکمیل میادین نفتی، تداوم رشد تولید از میادین مشترک، زمینه سازی برای انعقاد ۹ قرارداد جدید، افزایش میزان صادرات گازطبیعی به عراق، راه اندازی طرح های جدید گازرسانی، رشد تولید نفت و صادرات گازوییل از اقدامات انجام شده دولت دوازدهم در صنعت نفت است.

۶ آذر ۱۳۹۶

کاهش قیمت و امتیازات ایران در بازار برای حفظ مشتریان نفتی

شرکت ملی نفت ایران پس از اینکه قیمت‌های ماه دسامبر را در برابر نفت عربستان به کمترین میزان سال‌های گذشته کاهش داد، محموله‌های فوری نفت سبک و سنگین را به خریداران آسیایی خود که قرارداد مدت دار با آنها دارد، پیشنهاد کرده است.

۵ آذر ۱۳۹۶
یک مقام مسوول در شرکت ملی گاز خبر داد؛

تحویل روزانه ۱۹۶ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: در مهرماه امسال روزانه به طور میانگین ۱۹۶ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل داده شده است.

۵ آذر ۱۳۹۶

وزیر بازرگانی پاکستان: متعهد به تکمیل خط لوله گاز از ایران هستیم

وزیر بازرگانی و نساجی پاکستان گفت: دولت اسلام آباد متعهد به تکمیل پروژه خط لوله گاز ایران و پاکستان است و اجرای این طرح به دولت کمک می کند تا تقاضای انرژی رو به رشد خود را تامین کند.

۵ آذر ۱۳۹۶

جزئیات صادرات نفت‌خام و میعانات گازی ایران طی دو ماه گذشته

۶۳ درصد نفت خام ایران در ماه گذشته مهمان بازارهای آسیایی و ۳۷ درصد دیگر مهمان شرکت های اروپایی بوده است که در این میان چین بزرگ‌ترین مشتری آسیایی و شرکت‌های انگلیسی -هلندی شل، توتال فرانسه، انی ایتالیا و ساراس ایتالیا، هلنیک پترولیوم یونان، رپسول اسپانیا و مول (MOL) مجارستان برخی از مشتریان محموله‌های نفت خام ایران در اروپا هستند.

۴ آذر ۱۳۹۶

مقام مسئول: صادرات قیر ۴۸ درصد افزایش یافت

مدیر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی اعلام کرد: صادرات قیر در سال ۱۳۹۵ از نظر وزنی ۳٫۳ میلیون تن و از نظر ارزش ۷۱۵ میلیون دلار بود که در مقایسه با سال ۱۳۹۱ با وجود کاهش ارزش به دلیل افت قیمت بازار جهانی از لحاظ وزنی ۴۸ درصد رشد داشته است.

۴ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت خبر داد

حجم صادرات گاز ایران به عراق افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: بهار و تابستان سال آینده شاهد افزایش میزان صادرات روزانه گاز به عراق خواهیم بود؛ اما طبق قرارداد فی ما بین، طی سه سال مقدار صادرات گاز ایران به بغداد به ظرفیت نهایی خود خواهد رسید.