۲۸ مرداد ۱۳۹۶

روسیه از ماه آینده واردات نفت از ایران را آغاز می‌کند

وزیر انرژی روسیه گفت: ایران ظرف چند ماه آینده صادرات نفت خود به روسیه را آغاز می‌کند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

صادرات نفت ایران به هند به روزانه ۵۰۲ هزار بشکه رسید

وزارت نفت اعلام کرد : ایران در ماه ژوئیه (تیر- مردادماه) ۵۰۲ هزار بشکه نفت خام به هفت شرکت دولتی و خصوصی هند صادر کرده است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
در ماه ژوئیه؛

صادرات نفت ایران به هند به روزانه ۵۰۲ هزار بشکه رسید

وزارت نفت اعلام کرد : ایران در ماه ژوئیه (تیر- مردادماه) ۵۰۲ هزار بشکه نفت خام به هفت شرکت دولتی و خصوصی هند صادر کرده است.

۱۴ مرداد ۱۳۹۶

صادرات ال پی جی ایران رکورد زد

صادرات ال پی جی ایران در ماه جولای با رشدی ۳۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۳۸۱ هزار و ۵۰۰ تن رسید و رکورد قبلی یعنی صادرات ۳۶۰ هزار تنی در ماه ژانویه را شکست.

۹ مرداد ۱۳۹۶

صادرات گاز ایران به بصره از چندماه دیگر

وزیر نفت از انتخاب یک مشاور بین المللی برای احداث خط لوله بین کرکوک و ایران خبر داد و گفت: صادرات گاز از ایران به عراق از طریق خط بصره تا چند ماه آینده عملیاتی خواهد شد.

۷ مرداد ۱۳۹۶
معاون مدیرعامل شرکت نفت:

مساحت لایه نفتی پارس جنوبی بسیار بزرگ‌تر از تصورات قبلی است/ پیشنهاد مرسک برای تولید ۱۴۰ هزار بشکه‌ای در ۳ فاز

معاون مهندسی و توسعه شرکت‌ ملی‌ نفت ایران با اشاره به جزئیات مطالعات صورت گرفته توسط شرکت مرسک دانمارک در لایه نفتی پارس جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود تولید نفت از لایه نفتی به روزانه ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار بشکه در روز برسد.

۷ مرداد ۱۳۹۶
احیای یک قرارداد بعد از ۱۵ سال

آمادگی ایران برای از سرگیری صادرات گاز به امارات

قرارداد کرسنت بین شرکت اماراتی کرسنت با شرکت ملی نفت ایران در سال ۲۰۰۱ (۱۳۸۱) امضا شد. مذاکرات فروش گاز ایران به امارات از سال ۱۹۹۷ آغاز و در نهایت این مذاکرات به امضای قرارداد کرسنت در سال ۲۰۰۱ منجر شد؛ بر اساس مفاد این قرارداد، با ساخت خط لوله‏‌ای از میدان سلمان به امارات، مقرر شد گازهای همراه میدان نفتی سلمان از مخزن مشترک با ابوظبی به میزان ۵۰۰ میلیون فوت مکعب در روز به این کشور صادر شود.

۶ مرداد ۱۳۹۶
وزیر نفت پاکستان:

واردات گاز پاکستان از ترکمنستان از ۲۰۲۰ آغاز می‌شود/ هنوز در ساخت خط لوله انتقال گاز ایران با مشکل مواجه‌ هستیم

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان گفت: پاکستان قصد دارد اولین محموله گاز طبیعی از ترکمنستان را در سال ۲۰۲۰ وارد کند.

۶ مرداد ۱۳۹۶

صادرات نفت ایران به اروپا ۶ برابر شد/فروش ۹ میلیون تن نفت در ۴ ماه

صادرات نفت ایران به اروپا در ۴ ماهه نخست ۲۰۱۷ با افزایش بیش از ۶ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۹.۳۱۶ میلیون تن گذشت.

۲ مرداد ۱۳۹۶

گاز صادراتی ایران “مُفت” شد/افت ۶۰درصدی قیمت طی ۲.۵ سال

طبق اظهار نظرهای رسمی مسئولان در سالهای ۹۳ و ۹۶، قیمت گاز صادراتی ایران در طول دولت یازدهم بیش از ۶۰ درصد افت داشته است.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

ایران در ماه گذشته روزانه حدود ۲٫۲ میلیون بشکه نفت صادر کرد

کشورهای اروپایی و آسیایی در ماه ژوئن (یازدهم خرداد- نهم تیرماه) روزانه ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه نفت از ایران دریافت کردند.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت پاسخ داد

توتال ۱۲ میلیارد دلار را چگونه از ایران می‎گیرد؟

معاون شرکت ملی نفت گفت: دست ما باز است که بازگشت اصل و سود سرمایه گذاری کنسرسیوم توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی که محل تولید این پروژه خواهد بود را به صورت نقدی یا با واگذاری بخشی از محصول تولیدی مثل میعانات گازی میدان پرداخت کنیم.

۱۶ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت:

برنامه ایران، صادرات گاز به کشورهای همسایه و هند/ اروپا اولویت ندارد

معاون اموربین الملل و بازرگانی وزیرنفت با بیان اینکه صادرات گاز به اروپا، از اولویت های اصلی ایران نیست، از کشورهای همسایه و هند به عنوان گزینه های اصلی کشورمان برای صادرات گاز نام برد.

۱۵ تیر ۱۳۹۶
رویترز اعلام کرد

معاملات دو سر سود شرکت‌های غربی/توتال پس از ایران به دنبال توسعه میادین گاز قطر است

توتال پس از قرارداد با ایران به دنبال توسعه گازLNG در قطر است، این شرکت فرانسوی در دیدار با امیر قطر پیشنهادهای خود را مطرح کرده و مطمئن است که به دلیل نگرانی از منابع گازی مشترک با ایران پیشنهادش را می‌پذیرد.

۱۴ تیر ۱۳۹۶

روسیه با کاهش بیشتر تولید نفت مخالفت کرد

روسیه خواهان تداوم توافق فعلی کاهش تولید اوپک است و در نشست وزرای کشورهای تولید کننده نفت که اواخر ماه جاری میلادی در روسیه برگزار خواهد شد، با هرگونه پیشنهادی برای کاهش بیشتر تولید مخالفت خواهد کرد.