۱۶ اسفند ۱۳۹۶

ایران و عربستان نفت را با تخفیف به خریداران می‌فروشند

شرکت آرامکو قیمت فروش رسمی برای نفت «عرب لایت» تحویل در آوریل را به میزان ۵۵ سنت کاهش داد و به ۱.۱۰ دلار در هر بشکه بالای قیمت پایه خاورمیانه رساند، این در حالی است که ایران نیز تخفیف یک دلاری را برای هندی ها در فروش نفت اختصاص داده است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

۴۰ درصد نفت صادراتی ایران به اروپا فروخته شد

بزرگترین خریداران اروپایی نفت ایران شرکت های هلنیک پترو یونان، انی ایتالیا، ساراس ایتالیا، توتال فرانسه، شل انگلیس، مول مجارستان و رپسول اسپانیا هستند.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶
شرکت ملی گاز:

قرارداد واردات گاز از ترکمنستان همچنان جاری است

شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: قرارداد ترکمنستان از سال ۱۹۹۷ تاکنون مابین دو شرکت جاری و ساری است و مطابق قرارداد هر شرکت حق دارد از طریق مذاکره و یا مراجعه به داوری در خصوص ادعاهای خود پیگیری نماید.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

ایران بشکه‌ای ۱ دلار به خریداران هندی نفت خود تخفیف می‌دهد

در حالی که ایران در تلاش است سهم بیشتری از بازار نفت هند از آن خود کند، تهران پیشنهاد کرده که اگر هند خرید نفت خود از این کشور را افزایش دهد، تخفیف کرایه حمل نفت به سواحل هند را افزایش دهد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

هند با خرید نفت آمریکا به دنبال گرفتن امتیاز از ایران است

حسن روحانی در حالی به هند سفر کرده است که این کشور در ماه‌های گذشته واردات نفت از ایران را کاهش داده و برای تسلیم کردن کشورمان در راستای دریافت امتیازات بیشتر دست به خرید نفت از آمریکا و شرکت در مناقصه میادین نفتی رژیم صهیونیستی زده است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز:

۹۹ درصد جمعیت شهری تا پایان دولت دوازدهم گازرسانی می‌شوند

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: تا پایان دولت دوازدهم، ۹۹ درصد از جمعیت شهری و ۹۰ درصد از جمعیت روستایی کشور گازرسانی می‌شوند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶

طولانی شدن نزاع ایران و ترکمنستان، در موضوع گاز حضور ایران در بازار گاز این کشور را تهدید می‌کند

یک کارشناس انرژی گفت:در حالیکه چین بااحداث چهارمین خط لوله واردات گاز از ترکمنستان را افزایش می دهد،طولانی شدن نزاع ایران و ترکمنستان،حضور ایران در بازار این کشور را تهدید می‌کند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۶

درآمد نفتی کشور در ۹ ماهه امسال ۵۱ درصد رشد داشته است

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد، در ۹ ماهه ابتدایی سال منابع حاصل از فروش نفت خام و فراورده های نفتی با رقم ۶۴ هزار میلیارد تومان ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرده است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۶

با وجود وعده‌ها وزیر نفت صادرات گاز به عمان سال آینده آغاز نمی‌شود

با وجود اینکه بیژن زنگنه در برنامه‌ای که به عنوان وزیر پیشنهادی نفت در دولت دوازدهم ارائه کرد ذکر کرده بود صادرات گاز به عمان از سال ۱۳۹۷ و با ۱۰ میلیون مترمکعب در روز آغاز خواهد شد، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران این موضوع را تقریبا غیرممکن دانست.

۱۸ بهمن ۱۳۹۶

خرید گاز ترکمنستان؛ فرصت تبدیل شدن ایران به هاب گازی منطقه‌ای را فراهم می‌سازد

کشور ترکمنستان چهارمین دارنده­ منابع گاز دنیاست. به دلیل آنکه این کشور دارای فرصت­های محدود صادارت گاز است، بدنبال توسعه­ صادرات خود از طریق دیگر کشورهاست. از این رو ایران می­‌تواند با جذب حداکثر گاز این کشور، تبدیل به هاب گازی منطقه شود.

۱۸ بهمن ۱۳۹۶
وزیر نفت:

استفاده هموطنان از گاز تا آخر سال به حدود ۹۵ درصد می رسد

وزیر نفت با اشاره به بهره مندی حدود ۸۰ درصد جمعیت روستایی از گاز تا پایان سال گفت :در این صورت میانگین بهره برداری از گاز در کل کشور به حدود ۹۵ درصد می رسد .

۱۸ بهمن ۱۳۹۶

آمریکا به خاورمیانه نفت صادر کرد

در اتقاقی که چند سال قبل غیرقابل تصور به نظر می رسید، کشورهای خاورمیانه در ماه دسامبر اقدام به خرید نفت از آمریکا کرده اند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶

چرا قراردادهای گازی «حاشیه ساز» می‌شوند/ انحلال و ایجاد متولی ظرف مدت یک‌سال

در چند سال گذشته چند قرارداد صادرات گاز منعقد شده که در اکثر آنها وزارت نفت با موجی از انتقادات روبه‌رو شده است، این مشکلات در انعقاد قراردادهای گازی در کشور نتیجه­‌ فقدان برنامه و متولی مشخص برای صادرات گاز در کشور است.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت در امور گاز:

صادرات گاز به کشورهای همسایه تضمین‌کننده امنیت ایران است

مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: در صورت امضای قراردادهای صادرات گاز میان ایران و کشورهای همسایه، امنیت کشورهای منطقه به یکدیگر پیوند می‌خورد و این موضوع نکته‌ای مهم در تامین امنیت کشور به شمار می‌آید.

۹ بهمن ۱۳۹۶
وزیر نفت اعلام کرد:

برنامه ایران برای شکایت از ترکمنستان و تجدید نظر در قیمت گاز صادراتی

وزیر نفت با اشاره به برنامه ایران برای شکایت از شرکت «ترکمن گاز» ترکمنستان بابت کیفیت گاز تحویلی، گفت: شکایتی دیگری را نیز برای ارائه به دیوان داوری بین المللی به منظور تجدید نظر در قیمت گاز صادراتی این شرکت داریم، چرا که معتقدیم قیمت آنها خیلی بالاست و باید کاهش یابد.