۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
وزیر انرژی روسیه:

تولید کنندگان نفت برای تمدید توافق اوپک تا ۹ ماه دیگر به تفاهم رسیدند

وزیر انرژی روسیه با بیان اینکه تولید کنندگان نفت برای تمدید توافق اوپک تا ۹ ماه دیگر به تفاهم رسیدند، گفت: در نشست ۴ خرداد کشورهای بیشتری دعوت می‌شوند و هیچ کشوری هم نباید از کاهش تولید مستثنی شود.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
توسط معاون وزیر نفت

آخرین میزان ذخیره بنزین کشور اعلام شد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه مشکلی در تولید و توزیع بنزین یورو چهار و بنزین سوپر وجود ندارد، آخرین میزان ذخیره بنزین در کشور را اعلام کرد.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی:

تشکیل تیم مذاکراتی بین ایران و عراق برای توسعه میادین مشترک / اعلام نتیجه مطالعه MOU اتریش برای میدان نفتی چشمه خوش

مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی گفت: در زمینه توسعه و تولید از میادین مشترک در دولت یازدهم ۳۰ درصد افزایش تولیدداشته‌ایم و همچنین ۴۰ تا ۴۵ درصد گاز مرکزی کشور را شرکت نفت مناطق مرکزی تولید می‌کند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس:

علت بروز حادثه فاز ۱۹ پارس جنوبی هنوز مشخص نیست/توسعه فرزاد B در اولویت است

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: علت بروز حادثه در خط لوله فاز ۱۹ هنوز روشن نشده است حتی قطعات آن را بیرون آوردیم اما آثاری از خوردگی وجود نداشت، از پژوهشگاه صنعت نفت درخواست کردیم روی این موضوع کار کند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
بیانیه جمعی از متخصصان صنعت نفت درباره مناظره دوم نامزدهای ریاست جمهوری

اظهارات روحانی درباره نقش برجام در واردات کمپرسورهای نفت عزت ملی را خدشه‌دار کرد/ تور آشنایی با توانمندی‌های صنعت نفت برای روحانی برگزار شود

شماری از متخصصان صنعت نفت در بیانیه‌ای اظهارات روحانی درباره نقش برجام در واردات کمپرسورهای نفتی را خدشه به عزت ملی دانسته و ضمن روشنگری درباره حقیقت موضوع، خواستار برگزاری تور آشنایی آقای روحانی با توانمندی‌های داخل شدند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت؛

اختلاف جغرافیایی؛علت فراموشی«آرش»/مناقصه اروندان ابهامی ندارد

معاون وزیر نفت درباره فراخوان شرکت نفت و گاز اروندان گفت:این شرکت برای بخش بهره برداری به طور «آزمایشی» و در راستای توان سنجی پیمانکاران داخلی اقدام به برگزاری این فراخوان نمود.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت:

الزامی برای تأمین کالاهای عمومی از سامانه تأمین الکترونیکی کالای نفت نیست

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: تامین کالاهای عمومی از سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت ضرورتی ندارد و با تفکیک کالاهای عمومی از کالاهای تخصصی، تنها تامین کالاهای تخصصی صنعت نفت از این سامانه الزام آور است.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد

طلب نفتی ایران با برجام نیز آزاد نشد/ بدون برجام صادرات نفت ایران به ۴۵۰ هزار بشکه می‌رسید

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه هنوز نتوانستیم بخشی از طلب نفتی ایران را که مربوط به قبل از برجام است، وارد کشور کنیم، گفت: اگر برجام نبود صادرات نفت ایران به ۴۵۰ هزار بشکه در روز می‌رسید.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

ارزیابی کیفی بنزین به وزارت نفت سپرده شد/ سازمان استاندارد کنار می‌رود

طبق جدیدترین مصوبه هیأت دولت، سازمان استاندارد از ارزیابی کیفی بنزین کنار گذاشته می‌شود و مسئولیت بررسی کیفی بنزین به وزارت نفت سپرده خواهد شد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
فاز دوم توسعه در پایتخت گازی ایران

جلوگیری از افت تولید در پارس جنوبی نیازمند ۳۰ میلیارد دلار سرمایه است

فاز دوم توسعه پارس جنوبی به برنامه ریزی و انتقال فناوری برای جلوگیری از افت تولید می پردازد و اجرای آن نیازمند حدود ۳۰ میلیارد دلار سرمایه جدید است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبر داد

تکمیل ۵ فاز پارس جنوبی و ستاره خلیج فارس تا ۹۷

معاون وزیر نفت از تکمیل فازهای ۱۳، ۱۴، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی تا نیمه سال ۹۷ خبر داد و گفت: سومین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد و در آن زمان ۳۶۰ هزار بشکه در روز میعانات گازی در بخش سوخت این پالایشگاه مصرف می‌شود.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
وزیر نفت اعلام کرد

نامه‌نگاری قطری‌ها برای ایجاد کمیته مشترک فنی در پارس جنوبی/ جریمه‌ای در کرسنت مطرح نیست

وزیر نفت با اشاره به قیمت مناسب ۵۵ دلاری برای نفت خام گفت: اخیرا که تولید گاز ایران در پارس جنوبی به قطر دوباره نزدیک شده آنها نامه نوشته و درخواست برگزاری کمیته فنی کرده است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
وزیر نفت اعلام کرد

نامه‌نگاری قطری‌ها برای ایجاد کمیته مشترک فنی در پارس جنوبی/ جریمه‌ای در کرسنت مطرح نیست

وزیر نفت با اشاره به قیمت مناسب ۵۵ دلاری برای نفت خام گفت: اخیرا که تولید گاز ایران در پارس جنوبی به قطر دوباره نزدیک شده آنها نامه نوشته و درخواست برگزاری کمیته فنی کرده است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

نمایشگاه بین المللی نفت آغاز به کار کرد / جهانگیری درگیر انتخابات بود، لاریجانی آمد

در حالی که شرکت ملی نفت ایران به دنبال دعوت و حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی نفت ایران بود، به دلیل مشغله های انتخاباتی معاون اول رئیس جمهور، از رئیس مجلس شورای اسلامی برای مراسم افتتاحیه دعوت شد.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

پاسخ وزارت نفت به سخنان یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری/آنچه در ستاره خلیج فارس رخ داد به مثابه یک زلزله هشت ریشتری بود

وزارت نفت روز پنجشنبه در واکنش به سخنان یک نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در باره پالایشگاه ستاره خلیج فارس اطلاعیه ای منتشر کرد و نوشت: آنچه در دولت گذشته بر سر طرح پالایشگاه ستاره خلیج فارس آمد، به مثابه یک زلزله هشت ریشتری بود.