۲۰ تیر ۱۳۹۷

واردات بنزین کاهش یافت/کیفیت بنزین تهران یکسان است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سه ماه نخست امسال باید روزانه ۹ میلیون لیتر بنزین وارد می‌کردیم،اما این رقم به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر رسید.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت ملی نفت:

تولید از لایه های نفتی پارس جنوبی اکنون ۲۰ هزار بشکه است

منوچهری: تولید از لایه های نفتی پارس جنوبی اکنون ۲۰ هزار بشکه است، کارهای مذاکراتی با مرسک به دلیل تحریم ها و خرید توتال متوقف شد، ولی مطالعات این میدان توسط شرکت های داخلی در حال انجام و برخی شرکت های خارجی نیز علاقه مند به مذاکره هستند اما هنوز به مرحله ای نرسیدیم که نوید قرارداد بدهیم.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت ملی نفت:

ظرفیت تولید کنونی کل کشور را ۹۰۰ میلیون متر مکعب است

منوچهری: ظرفیت تولید کنونی کل کشور را ۹۰۰ میلیون متر مکعب است. از این میزان ۵۷۰ میلیون متر مکعب از پارس جنوبی است با تولید از ۲.۵ فاز در حال تکمیل ۱۲۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت ما اضافه می شود و تولید عملی میعانات نیز در ۲۰ فاز ۶۰۰ هزار بشکه است. ضمن اینکه باید گفت هر کاستی در تولید از پارس جنوبی ۲ تا ۵ درصد افت تولید در پی خواهد داشت.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت ملی نفت:

در فاز ۱۱ پارس جنوبی هدر رفت زمان نداریم

منوچهری: طی این مدت کار جلو رفته، مطالعات، طراحی ها و مناقصات انجام شده و نتایج به دست آمده و آماده ابلاغ است، بنابراین زمان را از دست ندادیم به اضافه اینکه فاز ۱۱ بین فازی است و فاز ۱۲ از لحاظ مخزن روی فاز ۱۱ تاثیرگذار است در قرارداد پیش بینی می شد که ممکن است اتفاقات کنونی رخ دهد و توتال خارج شود و به همین دلیل به طور قراردادی پیش بینی کردیم سی ان پی سی جایگزین توتال می شود و اگر تحریم ها به نحوی باشد شرکت چینی هم نتواند کار کند به پتروپارس سپرده می شود.

۲۳ خرد ۱۳۹۷

میانگین تولید نفت ایران به ۳.۸ میلیون بشکه در روز رسید

سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) اعلام کرد: میانگین تولید نفت ایران در ماه مه (اردیبهشت – خرداد) با ۵۶۰۰ بشکه در روز افزایش نسبت به ماه پیش از آن به سه میلیون و ۸۲۹ هزار بشکه در روز رسید.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل پیشین شرکت متن:

تا پایان امسال افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت از میادین غرب کارون محقق می شود

مدیرعامل پیشین شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: ظرفیت کنونی تولید نفت در غرب کارون بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز است که این رقم تا پایان امسال به مرز ۴۰۰ هزار بشکه خواهد رسید.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
مدیر کنسرسیوم بین المللی پرگس:

کنسرسیوم نفتی پرگس، جایگزین شرکت های خارجی می شود

مدیر کنسرسیوم بین المللی پرگس* (پی.آی.سی) اعلام کرد: این کنسرسیوم برای پر کردن جای خالی شرکت هایی که به علت تشدید تحریم ها، ناگزیر به خروج از صنعت نفت ایران شده اند، آمادگی دارد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷

۲۹ طرح برای نگهداشت میدان‌های نفتی طراحی شده که منابع مالی آن قرار است از طریق مردم تامین شود

وزیر نفت، مصوبه شورای اقتصاد را درباره افزایش تولید از ۲۹ میدان نفتی تشریح کرد و گفت: با اجرای این طرح، ظرف سه سال، ۴۶۰ میلیون بشکه به تولید ۲۹ میدان نفتی اضافه می‌شود.

۱۸ خرد ۱۳۹۷

یکی از دلایل تاخیر در بهره برداری از فاز ۱۳، ۱۴ و ۲۲-۲۴ به دلیل مشکل واردات لوله های CRA است

در حالی که به گفته مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به اندازه کافی لوله CRA وارد کرده ایم،آخرین گزارشات این شرکت به شرکت ملی نفت ایران نشان می دهد که همچنان فاز۱۳،۱۴و ۲۲-۲۴ به واردات نیاز است.

۱۵ خرد ۱۳۹۷

همه فازهای باقی مانده پارس جنوبی به جز فاز ۱۱ تا پایان سال ۱۳۹۷ تکمیل می‌شود

میزان افزایش تولید از میدان گازی پارس جنوبی در پنج سال گذشته که تاکنون همه بلوک‌های مرزی آن به جز فاز ۱۱، تولیدی شده است، ۳۰۰ میلیون مترمکعب بوده است. تا پایان امسال فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۴ هم کامل می‌شود و بخشی از فاز ۱۴ در سال آینده تکمیل خواهد شد. به طور کلی همه فازهای باقی مانده پارس جنوبی به جز فاز ۱۱ تا پایان سال ۱۳۹۷ تکمیل می‌شود.

۹ خرد ۱۳۹۷

جای خالی بند ضدتحریم در قراردادهای نفتی وجود داشت

در حالی شاهد خروج توتال از قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی بدون پرداخت هیچ جریمه‌ای هستیم که کارشناسان و رسانه‌ها هنگام امضای این قرارداد به وزارت نفت هشدار داده بودند اعمال هرگونه تحریم از شمول فورس ماژور خارج شود.

۹ خرد ۱۳۹۷
وزیر نفت:

توتال ۶۰ روز فرصت دارد با دولت آمریکا مذاکره کند

وزیر نفت از فرصت ۶۰ روزه توتال برای مذاکره با آمریکا خبر داد و گفت: اگر دولت آمریکا با ماندن توتال در ایران موافقت نکند، چین جایگزین این شرکت می شود.

۹ خرد ۱۳۹۷

لوک اویل روسیه فعالیت در ایران را متوقف کرد

یک مقام شرکت لوک اویل، دومین شرکت بزرگ تولید نفت روسیه اعلام کرد، این شرکت تصمیم گرفته فعلا طرح های توسعه پروژه ها در ایران را به دلیل تهدید ناشی از تحریم های آمریکا پیگیری نکند.

۹ خرد ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران:

فاز ۱۴ پارس جنوبی سه ماه آخر امسال وارد مدار خواهد شد

مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران گفت: فاز ۱۴ پارس جنوبی با ظرفیت ۱ میلیون فوت مکعب گاز در روز، سه ماه آخر امسال وارد مدار خواهد شد.

۸ خرد ۱۳۹۷
معاون سابق وزیر نفت:

کار توتال معطل کردن میادین مشترک ایران است

معاون سابق وزیر نفت از جزئیات ماموریت توتال در ایران و خسارتی که از بی اعتمادی به شرکت های داخلی زده شد پرده برداشت و گفت: کار توتال معطل کردن میادین مشترک ایران است و با این ماموریت به ایران می‌آ‌ید.