• صفحه اول
  • اخبار مرتبط
  • بهینه‌سازی و اصلاح الگوی مصرف
۱ خرد ۱۳۹۷

میانگین مصرف بنزین در اردیبهشت‌ماه رشد ۸.۲ درصدی را نشان می دهد

میانگین مصرف بنزین از آغاز امسال تا پایان اردیبهشت به ۸۵ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسید که که نسبت مدت مشابه پارسال ۹.۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

۱ خرد ۱۳۹۷

ایران و ایتالیا سند همکاری‌های تجدیدپذیر امضا می‌کنند

سفیر ایتالیا در ایران با تاکید بر اینکه تیرماه سال جاری هفت شرکت بزرگ ایتالیایی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر به منظور برپایی سمیناری مشترک با ساتبا به تهران سفر خواهند کرد، گفت: درصددیم سندی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر بین دو کشور به امضا برسد و کارگروهی به بررسی سند یاد شده بپردازد.

۳۱ ارد ۱۳۹۷
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر:

۵۰۰۰ مگاوات برق در بهترین حالت کمبود داریم

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: درتهران، مازندران، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خوزستان که شبکه‌ توزیع برق آن‌ها آسیب‌پذیر است، احتمال خاموشی وجود خواهد داشت.

۳۰ ارد ۱۳۹۷

ظرفیت فعلی نیروگاه های تجدیدپذیر کشور را ۵۲۷ مگاوات است

وزیر نیرو در حالی ظرفیت فعلی نیروگاه های تجدیدپذیر کشور را ۵۲۷ مگاوات اعلام می کند که کارشناسان حوزه انرژی معتقدند در ایران توان تولید برق از طریق انرژی های نو تا ۷۰ هزار مگاوات وجود دارد.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
معاون راهبری شبکه برق کشور:

پیک شبکه سراسری در سال ۹۷ به عدد ۵۸ مگاوات خواهد رسید

معاون راهبری شبکه برق کشور با اشاره به رشد ۸۸ درصدی مصرف برق گفت: امسال مدت زمان پیک کشور از ۳۰۰ ساعت در سال های گذشته به ۵۰۰ ساعت افزایش می یابد.

۲۸ ارد ۱۳۹۷

دولت در اجرای گام های بعدی طرح هدفمندی تنها جبران کسری منابع یارانه ای را مورد توجه قرار داد

به گفته کارشناسان،دولت در اجرای گام های بعدی طرح هدفمندی تنها جبران کسری منابع یارانه ای را مورد توجه قرار داد و به صورت کاملا ابتدایی، قیمت انرژی برای تمامی مشترکین را یک میزان افزایش داد.

۲۸ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل توانیر:

لیست پیک‌سایی کاهش مصرف برق ابلاغ شد

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه لیست پیک‌سایی با مدیریت مصرف برق ابلاغ شده، گفت: باید ۶ هزار مگاوات کاهش مصرف برق داشته باشیم، مصرف برق سرمایشی‌ در تابستان ۱۹ هزار مگاوات است که باید ۲ هزار مگاوات آن کاهش یابد.

۲۵ ارد ۱۳۹۷

تعرفه هشت برابری برای سازمان‌هایی که از انرژی تجدید پذیر استفاده نکنند اعمال خواهد شد

دستگاه‌های اجرایی موظفند حداقل ۲۰ درصد از برق مصرفی ساختمان‌های خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند؛ در غیر این صورت، ۲۰ درصد از مصرف آن‌ها با قیمت خرید تضمینی برق از انرژی‌های تجدیدپذیر – که حدود هشت برابر تعرفه‌های معمول است – محاسبه می‌شود.

۲۴ ارد ۱۳۹۷

مزایده برای فروش گازهای همراه ۲۳ میدان نفتی برگزار شد

روز گذشته مراسم افتتاح و آغاز به کار عملیات اجرایی پروژه‌های جمع‌آوری گازهای ارسالی به مشعل واحدهای بهره‌برداری مارون ۳، مارون ۶ و منصوری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با حضور بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب، استاندار خوزستان و جمعی دیگر از مسوولان برگزار شد.

۲۳ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران:

یک درصد مشترکان ۴۰ درصد برق تهران را مصرف می‌کنند

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با تأکید بر اینکه دولت سال گذشته مصوبه‌ای برای سازمان‌های دولتی ابلاغ کرد که مصرف برق خود را کاهش دهند، گفت: بدمصرفی برق تنها به بخش خانگی مربوط نمی‌شود، اما دولتی‌ها بدمصرف‌تر هستند.

۲۳ ارد ۱۳۹۷

عملیات اجرایی پروژه‌های جمع‌آوری گازهای همراه مارون ۳، مارون ۶ و منصوری آغاز شد

صبح امروز مراسم افتتاح و آغاز به کار عملیات اجرایی پروژه‌های جمع‌آوری گازهای ارسالی به مشعل واحدهای بهره‌برداری مارون ۳، مارون ۶ و منصوری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با حضور بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب، استاندار خوزستان و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.

۲۲ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی :

میانگین مصرف بنزین کل کشور ٨٥ میلیون لیتر در روز است

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت:میانگین مصرف بنزین کل کشور ٨٥ میلیون لیتر در روز و رشد مصرف آن در اردیبهشت ماه ١١.٥درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ٤ درصد رشد داشته است.

۲۱ ارد ۱۳۹۷

وزیر نفت: آلودگی شهرهای بزرگ مربوط به بنزین نیست

زنگنه: آلودگی شهرهای بزرگ را امری نامرتبط با کیفیت فعلی بنزین است. بیشترین میزان آلودگی تهران و شهرهای بزرگ مربوط به بنزین نیست، بلکه ناشی از گازوئیلی است که از ۱۰ شب تا ۶ صبح به وسیله کامیون‌های فرسوده‌ای که بدون استاندارد در سطح شهرها رفت و آمد می‌کنند، به وجود می‌آید. این نوع وسایل هر نوع گازوئیلی که داشته باشند برای‌شان فرقی نمی‌کند، زیرا خودروی فرسوده محسوب می‌شوند.

۲۱ ارد ۱۳۹۷
وزیر نفت:

ظرف سه تا چهار سال آینده مشعل‌سوزی به حداقل کاهش یابد

زنگنه: طرح‌های مهمی برای جمع‌آوری گازهای همراه نفت انجام دادیم. اکنون چهار ان‌جی‌ال در حال اجرا هستند. ان‌جی‌ال‌ها واحدهایی هستند که گازهای همراه نفت را می‌گیرند و در داخل خود تصفیه و تفکیک می‌کنند.زنگنه از ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ ایلام ، ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ غرب کارون، ان‌جی‌ال خارک برای گازهای دریایی و بیدبلند برای شیرین‌سازی و تفکیک ۶۰ میلیون متر مکعب گاز است. با اجرای این طرح‌ها تمامی گازهای همراه پوشش داده می‌شود.فکر می‌کنم ظرف سه تا چهار سال آینده مشعل‌سوزی به حداقل کاهش یابد.

۱۹ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی :

در بخش توزیع، تلفات برق از ۱۵ درصد به ۱۰.۷ درصد کاهش یافت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: سال گذشته با اقدامات انجام شده در بخش توزیع، تلفات برق از ۱۵ درصد به ۱۰.۷ درصد کاهش یافت و موجب صرفه جویی ۱۰ میلیارد کیلووات ساعت انرژی شد.