۱۸ آذر ۱۳۹۶
با آغاز بارندگی ها در کشور

مصرف گاز خانگی از ۴۵۰ میلیون مترمکعب در روز گذشت

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: با آغاز بارندگی‌ها و افت دمای هوا، مصرف گاز در کشور افزایش یافته به گونه‌ای که میزان مصرف خانگی روز جمعه (۱۷ آذرماه) به بیش از ۴۵۰ میلیون مترمکعب رسید.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

انتقاد شدید نماینده تبریز از طرح برندینگ سوخت

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت که امروز به بهانه برندینگ، شرکت‌های واسطه کاغذی از شرکت نفت، سوخت را خریداری کرده و به جایگاه‌داران می‎‌فروشند و از هر لیتر ۲۵ تومان عائدی دارند.

۱۰ آذر ۱۳۹۶

فرصت ۳ ساله ایران برای تصویب توافق‌نامه پاریس

مدیر طرح ملی تغییرات آب و هوا در سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی داخلی برای اجرای تعهدات ایران در زمینه کاهش ۴ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای، تعلل ایران برای الحاق به توافق‌نامه تغییرات اقلیمی پاریس را مثبت ارزیابی کرد.

۳۰ آبان ۱۳۹۶

رشد ۸ درصدی مصرف بنزین نسبت به پارسال

میانگین مصرف بنزین ایران از ابتدای سال جاری تا ۲۸ آبان ماه ۸۱ میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد داشته است.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

طرح برندینگ منافع جایگاه داران سوخت را تامین می‌کند

رییس کانون کارفرمایان جایگاه داران سوخت کشور گفت:زمانی می توانیم بگوییم طرح برندینگ به طور کامل اجرایی شده که زنجیره سوخت از بخش تامین تا توزیع و عرضه در دست بخش خصوصی باشد.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
در افتتاحیه نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی اعلام شد

تبدیل بنزین معمولی به بنزین یورو ۴ در پالایشگاه تبریز

استاندار آذربایجان شرقی از تولید بنزین یورو ۴ در پالایشگاه تبریز خبر داد.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

اوپک: سهم سوخت های پاک در سبد انرژی جهان ۹ درصد تا سال ۲۰۴۰ افزایش می یابد

اوپک در گزارش چشم انداز جهان انرژی ۲۰۴۰ پیش بینی کرد، سهم انرژی های پاک در سبد انرژی جهان از ۳۰٫۳ در سال ۲۰۱۵ به ۳۹٫۷ افزایش و در مقابل سهم نفت و زغالسنگ کاهش می یابد.

۱۸ آبان ۱۳۹۶
معاون توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو

اختلاف قیمت بنزین و سی‌ان‌جی مهمترین دلیل عدم استقبال از خودروهای گازسوز

اعتمادی گفت: اگر ما نیروگاه هایی را که سوخت مازوت مصرف می کنند بتوانیم به سوخت گاز تبدیل کنیم برای این تبدیل به ما کمک اقتصادی خواهد شد و این فرصتی است که ما هم از سوختی استفاده کنیم که بیشترین منابع را داشته و کمترین آلایندگی برای کشور دارد و هم کارخانه به روز می شود و از سوخت مازوت به سوخت پاک می رویم .

۱۷ آبان ۱۳۹۶
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد

واردات بنزین از اسفند ماه قطع می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در حال حاضر پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه بالای ۱۰ میلیون لیتر بنزین تحویل می‌دهد که به زودی به ۱۲ میلیون لیتر خواهد رسید و از اول اسفند واردات قطع خواهد شد.

۱۷ آبان ۱۳۹۶

رکورددار ریاست سازمان محیط‌ زیست هنوز فرق گاز‌ گلخانه‌ای و آلاینده را نمی‌داند

معصومه ابتکار در حالی ۱۲ سال سکان سازمان محیط‌زیست ایران را بر عهده داشته است که هنوز فرق بین گازهای گلخانه‌ای و گاز‌های آلاینده محیط‌زیست را نمی‌داند.

۱۵ آبان ۱۳۹۶

تصمیم جایگاه‌داران سوخت در واکنش به ورود دلالان در موضوع «برندینگ»

نایب‌رئیس کمیسیون انرژی گفت که جایگاه‌داران عرضه سوخت تصمیم گرفته‌اند، در برابر واگذاری جایگاه‌ها به اشخاص فاقد اهلیت مقاومت کنند.

۱۴ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو مطرح کرد

انحراف در مسیر توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر/ خزانه فقط ۷ درصد منابعی که از مردم دریافت شده بود را پرداخت کرد

معاون وزیر نیرو گفت: از ابتدای امسال از مشترکان برق ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر دریافت شد و نزد خزانه نگهداری می‌شود، اما تنها ۳۴ میلیارد تومان به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت شده است.

۱۴ آبان ۱۳۹۶
رئیس مؤسسه آموزش عالی صنعت آب و برق

نصب نیروگاه‌های تجدیدپذیر از برنامه عقب است/ ظرفیت نصب شده بیش از ۶۰۰ مگاوات نیست

رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه قرار بود وزارت نیرو ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر را به ۵ هزار مگاوات برساند، گفت: ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر تاکنون ۵۰۰ تا ۶۰۰ مگاوات است.

۹ آبان ۱۳۹۶
هشدار فعال حوزه تجدیدپذیر به مسئولان:

علاوه بر خرید فناوری به انتقال تکنولوژی حوزه تجدیدپذیرها توجه شود

رییس هیات مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر با اشاره به سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد یورویی خارجی در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت: باید توجه داشت در بازار کشور تنها خریدار نباشیم، بلکه انتقال فناوری نیز صورت گیرد.

۸ آبان ۱۳۹۶
معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:

روزانه ۸ میلیون لیتر گازوئیل صرفه جویی می‌شود

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اجرای طرح اختصاص سوخت بر اساس پیمایش از صرفه جویی روزانه هشت میلیون لیتر گازوئیل در سوخت اختصاص یافته به خطوط حمل و نقل خبر داد.