۲۱ آذر ۱۳۹۶
شبکه کانون‌های تفکر ایران با انتشار یادداشت تحلیلی پیشنهاد داد

چهار سناریوی تامین مالی برای تکمیل فازهای باقی مانده پالایشگاه ستاره خلیج فارس

شبکه کانون‌های تفکر ایران با انتشار یادداشتی به ارائه چهار سناریوی تامین مالی برای تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس پرداخته است.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
عصر روز شنبه

دومین محموله بنزین یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج فارس آماده تحویل می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از برقراری انشعابات یوتیلیتی و فرآیندی مورد نیاز فازهای دوم و سوم این پالایشگاه خبر داد و گفت: دومین محموله بنزین یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج فارس عصر امروز تحویل انبار نفت شهید رجایی می‌شود.

۱۷ آذر ۱۳۹۶

رشد ۸ درصدی تولید بنزین واقعیت یا رویا؟/ ابهامات بزرگی درباره آمارهای جدید پالایش و پخش

وزارت نفت در حالی مدعی است متوسط تولید بنزین کشور در هشت ماهه ابتدایی امسال، با رشد ۸ درصدی به ۷۴.۶ میلیون لیتر در روز رسیده است که تولید بنزین کشور در این دوره زمانی حدود ۶۵ میلیون لیتر در روز تخمین زده می‌شود.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

قیمت خوراک واحدهای پتروشیمی باید قابل رقابت باشد

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: قیمت خوراک واحدهای پتروشیمی باید قابل رقابت باشد و برای حضور بخش خصوصی مشوق های لازم را در نظر گیرد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
مشاور مدیر عامل پالاش و پخش:

مزیت ما سی‌ان‌جی است نه سوخت هیبریدی/ باید سی‌ان‌جی را جایگزین بنزین کنیم

مشاور مدیر عامل پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: باید بتوانیم با افزایش ساعت کار کمپرسورها از ظرفیت ایجاد شده استفاده کرده و سی ان جی را جایگزین بنزین کنیم.

۸ آذر ۱۳۹۶

گسترش همکاری‌های بین‌المللی، ارتقای صنعت پتروشیمی ایران را به دنبال دارد

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به فضای مثبت ایجاد شده در پسابرجام گفت: توسعه روابط و تبادل دانش فنی با شرکت‌های بین المللی سبب ارتقای صنعت پتروشیمی ایران می‌شود.

۷ آذر ۱۳۹۶

تولید بنزین یورو ۴ستاره خلیج فارس به ثمر نشست

با وجود تاخیرهای مکرر در راه اندازی واحد ایزومریزاسیون فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس٬ این واحد از ظهر امروز در مدار تولید قرار گرفت.

۴ آذر ۱۳۹۶

تعمیر اساسی سه واحد پالایشگاه بندرعباس آغاز شد

تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس، هیدروژن و آمین شرکت پالایش نفت بندرعباس با تاکید بر رعایت مقررات بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) آغاز شد.

۴ آذر ۱۳۹۶

۲۱ درصد توان تولید پتروشیمی خاورمیانه در اختیار ایران است

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که در سال های آتی میزان صادرات متانول کشور به حدود چهار میلیارد دلار در سال افزایش خواهد یافت، گفت: حدود ۲۱ درصد از ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی خاورمیانه و ۲٫۵ درصد از جهان در اختیار ایران قرار دارد.

۳ آذر ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران:

ازبکستان خواستار خرید سهام شرکت های پتروشیمی ایران شد

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران گفت، ازبکستان آماده خرید سهام شرکت های پتروشیمی ایران در اطراف خلیج فارس است.

۲ آذر ۱۳۹۶

انجام موفقیت آمیز تعمیرات اساسی پالایشگاه تبریز

زمان تعمیرات اساسی پالایشگاه تبریز با توجه به احجام کارهای انجام شده که قابل مقایسه با دوره‌های پیشین نبوده است، با انجام تمهیداتی ابتکاری از قبیل تخلیه کاتالیست بدون احیاء، ساخت و عایق بندی دودکش پیش از آغاز تعمیرات و انجام تعمیرات اساسی از طریق تأمین نیروی انسانی به جای روش حجمی، به‌طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
پس از گذشت ۴ سال؛

تعمیرات اساسی پالایشگاه لاوان کلید خورد

تعمیرات اساسی و احیای واحد بنزین سازی تبدیل کاتالیستی شرکت پالایش نفت لاوان آغاز شد.

۱۷ آبان ۱۳۹۶

قره‌خانی: برای جلوگیری از رانت، مبنای محاسبه خوراک پتروشیمی‌ها باید یکسان باشد

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه «باید قیمت خوراک پتروشیمی‌ها را پایین بگیریم تا سرمایه گذاران تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشند» گفت: برای جلوگیری از تبعیض و رانت برخی واحدهای عرضه گاز باید مبنای محاسبه خوراک پتروشیمی‌ها مشخص و یکسان باشد.

۱۷ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت اعلام کرد؛

یک پله تا تولید بنزین یورو ۴ در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفت گفت:تنها در انتظارتغییر یک تجهیز در این پالایشگاه هستیم و در صورت تعویض آن، فاز یک این پالایشگاه قادر به تولید بنزین یورو۴ می‌شود.

۱۵ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون انرژی خبر داد

نامه کاهش نرخ خوراک پتروشیمی ربطی به کمیسیون انرژی ندارد/ سوء استفاده ذی‌نفعان از تغییر مدیران دولتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به نامه ۴۰ تن از نمایندگان مجلس به معاون اول رئیس‌جمهور بابت تعیین تکلیف نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی،‌ گفت: قطعاً دستان پشت پرده و ذی‌نفعان به دنبال کاهش نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی هستند.