۲۴ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد

سهم ۷۰ درصدی پارس‌جنوبی در تولید گاز کشور

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: سهم تولید پارس جنوبی از گاز کشور در سال گذشته برابر ۶۴ درصد بوده که این میزان در ۶ ماهه ابتدای سال جاری به ۷۰ درصد افزایش یافته است.

۲۳ مهر ۱۳۹۶

تولید ۲۶٫۸ میلیون تن محصول پتروشیمی در نیمه نخست امسال

مجموع تولید محصولات پتروشیمی کشور تا پایان شهریورماه امسال در مجموع به بیش از ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

۲۰ میلیارد تومان روزانه خرج واردات بنزین می‌شود

تأخیر در بهره برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس که قرار بود ترمز واردات گسترده بنزین به کشور را بکشد، موجب هزینه کردن دولت از جیب مردم برای واردات بنزین شده است.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
وزیر نفت:

پالایشگاه ستاره خلیج فارس مشکل کمبود منابع مالی دارد

وزیر نفت از وجود مشکلات مالی در پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد و گفت: این پروژه همچنان با مشکل کمبود منابع مالی روبه‌روست.

۶ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی:

تکمیل‌کنندگان زنجیره تولید پتروشیمی مشمول تخفیف قیمت خوراک می‌شوند

معاون وزیر نفت درباره بسته‌های تشویقی برای جذب سرمایه گذار در صنعت پتروشیمی گفت: تکمیل کنندگان زنجیره تولید در این صنعت مشمول تخفیف در قیمت خوراک می‌شوند.

۵ مهر ۱۳۹۶

احتمال برگزاری مناقصه برای فازهای ۲و۳ پالایشگاه ستاره خلیج فارس

عضو هیات مدیره تاپیکو از احتمال برگزاری مناقصه برای فازهای ۲ و ۳ پالایشگاه خلیج فارس خبر داد و گفت:برای تامین منابع مالی تکمیل فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس روش های مختلفی پیشنهاد شده که یکی از آن ها این است که فازهای ۲ و ۳ پالایشگاه ستاره خلیج فارس به مناقصه گذاشته شود. این مناقصه ممکن است داخلی یا خارجی باشد، اما این روش فعلا در حد یک مذاکره است.

۴ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول خبر داد

طرح ساخت پالایشگاه ایرانی در سوریه آماده شد

معاون پژوهشگاه صنعت نفت گفت: ما به سوریه کمک مستشاری و نظامی می‌کنیم و با توجه به تخریب زیرساخت‌ها، این کشور نیاز به پالایشگاه دارد که برنامه ساخت تمام ایرانی آن طراحی و آماده شده است که با سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی اجرا خواهد شد.

۴ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خبر داد

اتمام ساخت پالایشگاه بید‌بلند خلیج فارس تا سال ۹۸

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس گفت: پیشرفت ساخت این پالایشگاه تا پایان امسال به ۷۵ درصد می‌رسد و تا پایان سال ۹۷ باید عملیات ساختمان و نصب پالایشگاه به پایان برسد.

۴ مهر ۱۳۹۶

ایران توانایی تامین ماشین آلات صنعت پلاستیک عراق و افغانستان را دارد

رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی گفت: ایران می تواند تأمین کننده ماشین آلات صنعت پلاستیک عراق و افغانستان به همراه ارائه خدمات پس از فروش آن باشد.

۲ مهر ۱۳۹۶
وزیر نفت:

سه مجتمع پتروشیمی امسال به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر نفت از افتتاح سه مجتمع پتروشیمی کاوه، پتروشیمی پردیس و پتروشیمی بوشهر در سال جاری خبر داد.

۲ مهر ۱۳۹۶
وزیر نفت خبر داد

مذاکرات زنگنه برای حل مشکلات تأمین مواد اولیه پتروشیمی در بورس

وزیر نفت از انجام مذاکراتی با سازمان بورس به منظور حل مشکلات تأمین مواد اولیه پتروشیمی در بورس خبر داد و گفت: یکی از نگرانی های موجود، مراجعه تولیدکنندگان کوچک به بورس و الزام تأمین مواد اولیه از بورس است که امیدواریم این مشکل به‌زودی برطرف شود.

۲ مهر ۱۳۹۶
مرضیه شاهدایی خبر داد:

تولید مواد پلیمری تا پایان برنامه ششم به ۱۲ میلیون تن در سال خواهد رسید

مرضیه شاهدایی گفت: توسعه صنایع پایین دستی و تکمیلی نیازمند حمایت همه جانبه ارکان نظام و دولت است.

۲ مهر ۱۳۹۶
زنگنه خبر داد

افزایش عرضه یک میلیون تنی خوراک پتروشیمی به بازار داخل

وزیر نفت گفت: سال گذشته عرضه خوراک به واحدهای پایین دستی یک میلیون تن افزایش یافت و امسال طبق قولی که داده شده، یک میلیون تن دیگر به بازارهای داخل اضافه می شود. همچنین نوسانات پیش بینی نشده قیمت خوراک‌ها باید از طریق تشکیل اتحادیه، تعاونی و شرکت‌های بازرگانی رفع شود.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

بنزین با سلامت ما چه می‌کند؟

سوختن هر لیتر بنزین ۲.۲ لیتر گاز سمی تولید می‌کند و در حالی که روزانه ۸۸میلیون لیتر بنزین در ماه جاری به‌طور متوسط در سطح کشور به مصرف رسیده، حدود ۱۹۴ میلیون لیتر گاز سمی در هوایی که ما تنفس می‌کنیم، تزریق شده است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد:

مشکلات دریافت پول صادرات پتروشیمی به چین برطرف شد

معاون وزیر نفت گفت: هیچ گاه صادرات محصولات پتروشیمی به هیچ کشوری به مشکل نخورده است، در خصوص چین هم فقط در پرداخت پول محصولات صادر شده مشکلاتی به وجود آمده بود که با رایزنی های بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی این مشکلات مرتفع شد.