۳ خرد ۱۳۹۷

صادرات ال‎پی‎جی ایران علی‌رغم تحریم، رکورد می‎زند

منابع کشتیرانی گفتند، با توجه به تعطیلی برخی پالایشگاه های ایرانی برای انجام تعمیرات، میزان صادرات ال‌پی‌جی ایران در ماه می حدود ۱۰۰هزار تن نسبت به ماه آوریل افزایش خواهد داشت.

۳۱ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان:

میزان تولید بنزین پالایشگاه آبادان نسبت به چند ماه گذشته، ۲ میلیون لیتر افزایش یافته است

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت:تولید بنزین در پالایشگاه آبادان افزایش یافته و این بنزین تا پایان امسال با کیفیت یورو ۴ عرضه خواهد شد.

۲۷ ارد ۱۳۹۷

ایران برای ساخت یک پالایشگاه در سریلانکا موافقت کرد

سخنگوی دولت سریلانکا گفت: ایران موافقت کرده یک پالایشگاه جدید در سریلانکا بسازد.

۲۷ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل پالایشگاه نفت امام خمینی:

توافق‌نامه فنی تولید بنزین یورو۵ در پالایشگاه شازند تا دو ماه دیگر امضا می‌شود

مدیرعامل پالایشگاه نفت امام خمینی شازند از نهایی شدن توافق‌نامه فنی ارتقای کیفیت بنزین این پالایشگاه تا سطح یورو ۵ تا حدود دو ماه آینده خبر داد.

۲۵ ارد ۱۳۹۷

۵۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران در زمان تحریم کاهش می‌یابد

کارشناسان بین المللی انرژی پیش بینی می‌کنند با خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم ها نفتی صادرات نفت ایران بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه کاهش و احتمال بازگشت قیمت ها به ۱۰۰ دلار جدی‌تر خواهد بود.

۲۱ ارد ۱۳۹۷

خرید نفت ایتالیا توسط شرکت انی از ایران متوقف می‎شود

مدیر شرکت انی ایتالیا در نشست سالانه این شرکت به سهامدارانش گفت، انی تمام طلب‌های معوق خود از ایران بابت سرمایه‌گذاری‌های سال‌های گذشته در این کشور را از تهران گرفته و قصدی برای اجرای پروژه جدید در ایران ندارد.

۲۱ ارد ۱۳۹۷

وزیر نفت: پالایشگاه آنقدرها هم که می‌گویند، جذاب نیست

زنگنه: پالایشگاه آنقدرها هم که می‌گویند، جذاب نیست. ضمن این‌که طبق سیاست‌های اصل ۴۴ ما (وزارت نفت) نمی‌توانیم پالایشگاه بسازیم و بخش خصوصی هم اگر خیلی سودمند بود باید استقبال می‌کرد. در عین حال ما به هر کسی که برای ساخت پالایشگاه مجوز خواسته، دادیم اما اجرا نمی‌کنند. معلوم است که کار در جایی اشکال دارد و به نظر ما یکی از این موانع فاینانس است.

۲۱ ارد ۱۳۹۷
وزیر نفت:

پالایشگاه‌ها صاحب ندارند

زنگنه: برخی از این پالایشگاه‌ها اصلا صاحبی ندارد. مثلا صاحب پالایشگاه تهران سهام عدالت است و سهام عدالت کیست؟! اکنون به دنبال سود گرفتن هستند، نه به دنبال آن که پالایشگاه‌ها را بهینه‌سازی کنند یا سرمایه‌گذاری انجام دهند پس چه کسی می‌خواهد این کارها را انجام دهد و این پالایشگاه‌دارها با چه ابزاری باید مجبور شوند تا سرمایه‌گذاری انجام دهند. ما یک پالایشگاه آبادان داشتیم که خودمان برای بهینه‌سازی تولید و کیفیت قرارداد بستیم و فاینانس شده است، اما بقیه پالایشگاه‌هایی که جاهای مختلفی مانند تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح، صندوق بازنشستگی وزارت بهداشت و… واگذار شده‌اند چه می‌شوند؟

۲۱ ارد ۱۳۹۷
وزیر نفت:

اتفاق قابل ذکری با خروج آمریکا برای صادرات نفت‌مان نمی‌افتد

زنگنه: معتقدم با خروج آمریکا از برجام اتفاق قابل ذکری برای صادرات نفت و میعانات گازی ما رخ نخواهد داد و درآمدهای ارزی کشور طبق آنچه در بودجه است، تامین خواهد شد. قدیم‌ها خیلی برای ما شاخ و شانه می‌کشیدند که جلوی واردات بنزین را می‌گیریم و ایران را فلج می‌کنیم. این حرف‌ها به تاریخ پیوسته است و وضع مان در تولید بنزین با وجود رشد مصرف سالانه ۸ الی۹ درصدی خیلی خوب است و از این طریق نمی‌توانند ما را تحت فشار قرار دهند.

۱۹ ارد ۱۳۹۷
مقام وزارت انرژی عربستان:

جای خالی نفت ایران را پر می‌کنیم

یک مقام وزارت انرژی عربستان امروز گفت، این کشور «با تولید کنندگان و مصرف کنندگان عمده نفت در داخل و خارج از اوپک کار خواهد کرد تا تاثیر هرگونه کاهش عرضه نفت را محدود کند.»

۱۹ ارد ۱۳۹۷

خریداران آسیایی نفت ایران به دنبال یافتن تامین کنندگان جایگزین هستند

به دنبال تصمیم ترامپ به خروج از برجام، پالایشگاه های آسیایی که خود را برای تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران آماده می کنند، به دنبال تامین کنندگان نفتی جایگزین هستند.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل سرمایه گذاری نفت و گاز تامین :

روحانی هفته آینده فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس را افتتاح می کند

مخدومی: فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس هفته آینده به طور رسمی با حضور رییس جمهوری راه اندازی می شود. دیروز (یکشنبه) میزان تولید بنزین یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج فارس از مرز ۲۰ میلیون لیتر عبور کرد. فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز در اردیبهشت ۹۸ راه اندازی خواهد شد.

۱۶ ارد ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت ملی نفت:

میانگین صادرات نفت ایران در سال ۹۶ را ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز بود

کاردر: ظرفیت کنونی تولید نفت ایران ۴میلیون بشکه است و در سال ۹۶ تقریبا روزانه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه نفت تولید شده است.میانگین صادرات نفت ایران در سال ۹۶ را ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز بود.

۱۵ ارد ۱۳۹۷

بررسی آخرین وضعیت طرح‌های افزایش کیفیت محصولات پالایشی در ۵ پالایشگاه کشور

وزارت نفت در سال‌های گذشته به منظور ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در برخی از پالایشگاه های قدیمی تصمیم گرفت با همکاری شرکت‌های خارجی برخی از محصولات تولیدی مانند مازوت را از چرخه تولید حذف و یا تولید آن را محدود کند.

۱۴ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس:

با شرکت چیودای ژاپن برای ارتقای کیفیت نفت کوره درحال مذاکره هستیم

مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس از ارتقای کیفیت بنزین و نفت گاز این پالایشگاه تا مهرماه به استاندارد یورو چهار خبر داد و گفت: علاوه بر این با شرکت چیودای ژاپن برای ارتقای کیفیت نفت کوره درحال مذاکره هستیم.