۲۴ مرداد ۱۳۹۶
وزارت نفت اعلام کرد:

عملکرد تولید ۵۷ مجتمع پتروشیمی/جزئیات میزان تولید و فروش محصولات

تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان تیرماه، در مجموع به بیش از ۱۸ میلیون و یکصد و نود و شش هزار تن رسید.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

جزییات افزایش ۲۵دلاری فروش داخلی و صادرات پتروشیمی طی ۷سال

یکی از نقاط قوت وزارت نفت در دولت دوازدهم توسعه صنعت پتروشیمی در سایه افزایش تعاملات با شرکت‌های خارجی، راه اندازی واحدهای پتروشیمی و افزایش تولید و صادرات محصولات پتروشیمی است. ارزش فروش داخلی پتروشیمی که در سال۹۲ بالغ بر ۶.۱ میلیارد دلار بود در سال ۹۵ به ۹.۱ و ارزش صادرات محصولات پتروشیمی که در سال ۹۲ معادل ۹.۹ دلار بوده در سال ۹۵ به ۱۲.۵ میلیارد دلار رسیده است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

تولید بنزین یورو ۴ در پالایشگاه آبادان از سرگرفته شد

مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: با اتمام طرح تعمیرات در واحد بنزین سازی پالایشگاه آبادان تولید بنزین یورو ۴ در این پالایشگاه از سرگرفته شد.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
تولید بنزین ستاه خلیج فارس از مرز ۳۲۰ میلیون لیتر گذشت

شمارش معکوس برای تثبیت ظرفیت کامل تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدتهاست نام پروژه ستاره خلیج فارس به همه حواشی تولید بنزین در کشور، گره خورده است. یازده سال است که این پالایشگاه به عنوان نخستین طرح پالایشی با خوراک میعانات گازی در کشو و اولویت نخست مطرح بوده است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶

توافق اوپک، ارزش صادرات پتروشیمی ایران را ۲۰۰ میلیون دلار افزایش داد

ارزش صادرات پتروشیمی ایران در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با پارسال بیش از ۲۰۰ میلیون دلار افزایش یافت که به باور کارشناسان مهمترین عامل، بازگشت آرامش قیمتی به بازار نفت و پتروشیمی پس از توافق کشورهای عضو و غیر عضو سازمان صادرکننده نفت (اوپک) در وین بود.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی:

کمیته ای در بانک مرکزی برای حل مشکل صادرات پتروشیمی به چین تشکیل شده است

دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با بیان این که صادرات پتروشیمی به ترکیه عادی شده است، گفت: کمیته ای در بانک مرکزی برای حل مشکل صادرات محصولات پتروشیمی به چین و دریافت پول صادرات این محصولات تشکیل شده است.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

“واردات بنزین”، پرونده‌ای که بسته نشد

با وجود تمامی وعده‌ها برای کاهش و توقف واردات بنزین طی سالهای اخیر، در حالی دولت یازدهم به پایان می‌رسد که واردات بنزین هنوز به‌صورت گسترده ادامه دارد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

ورود نخستین شرکت اروپایی به طرح برندسازی پمپ بنزین های کشور

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از ورود یک شرکت یونانی- رومانیایی به طرح برندسازی جایگاه های عرضه سوخت در کشور خبر داد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس از مرز ۳۰۰ میلیون لیتر گذشت

فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس که ۱۰ اردیبهشت ماه با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید هم اکنون روزانه هفت میلیون لیتر بنزین تولید می‌کند و مجموع تولید بنزین در این پالایشگاه هم اکنون از مرز ۳۰۰ میلیون لیتر عبور کرده است.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
سرپرست پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس‌جنوبی:

۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین در پالایشگاه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس‌جنوبی تولید می‌شود

سرپرست پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس‌جنوبی گفت: روزانه ۵۶.۶ میلیون مترمکعب گاز از فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به پالایشگاه خشکی منتقل و بیش از ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین تولید می‌شود.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶

تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس از مرز ۳۰۰ میلیون لیتر گذشت

فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس که ۱۰ اردیبهشت ماه با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید هم اکنون روزانه هفت میلیون لیتر بنزین تولید می‌کند و مجموع تولید بنزین در این پالایشگاه هم اکنون از مرز ۳۰۰ میلیون لیتر عبور کرده است.

۱۴ مرداد ۱۳۹۶
با حضور رئیس پارلمان کره جنوبی

توافق نامه ۱.۶ میلیارد یورویی ایران و کره جنوبی در بخش پالایش نفت امضا شد

با امضای توافق نامه ای، شرکت SK کره جنوبی از طریق فاینانس اگزیم بانک کره، ۱.۶ میلیارد یورو در پروژه بهینه سازی پالایشگاه تبریز سرمایه گذاری می کند.

۹ مرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل تاپیکو خبر داد

بهره‌برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا سال ۹۷/ در تمام پتروشیمی‌ها سهم داریم

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی تاپیکو وابسته به تامین اجتماعی با اشاره به مصرف میعانات ۹ فاز پارس جنوبی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس از بهره‌برداری کامل این پالایشگاه عظیم که کشور را در تولید بنزین به خودکفایی خواهد رساند تا پایان سال ۹۷ خبر داد.

۹ مرداد ۱۳۹۶

مدیرعامل سابق شرکت پتروشیمی:فناوری های جدید نفتی، آلودگی های زیست محیطی را کاهش می دهد

مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر لزوم استفاده از فناوری های جدید در صنعت نفت، می گوید: فناوری های جدید صنعت پتروشیمی، آلودگی را کاهش و بهره وری را افرایش می دهد.

۹ مرداد ۱۳۹۶

سبقت۱۹میلیون‌لیتری عربستان درتولیدبنزین/«نخ تسبیح»گم نشود

برای نخستین بار تولید بنزین ایران در سال های ۲۰۱۲و۲۰۱۳ از عربستان پیشی گرفته است اما از سال ۲۰۱۴ به بعد مجددا عربستان رتبه نخست تولید بنزین در منطقه را از آن خود کرد.