۱۵ اسفند ۱۳۹۶
مشاور وزیر کشاورزی در امور زنان و خانواده:

تعادل‌بخشی بین نقش‌ها و بهره‌مندی زنان از فرصت‌های برابر ضرورت دارد

همایش بزرگ بانوان وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت سالروز میلاد خجسته حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه جاری با حضور جمع کثیری از بانوان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

۶ معاون وزیر و ۴۰ مدیرکل زن به کار گرفته شده‌اند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: ۶ معاون وزیر و ۴۰ مدیرکل زن به تازگی در راستای سیاست های دولت و حرکت به سمت عدالت جنسیتی منصوب و به کارگمارده شده اند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶
وزیر نفت:

زنان در فساد اقتصادی دست ندارند

وزیر نفت گفت: زنان در پرونده های فساد اقتصادی دست ندارند، به همین دلیل از بانوان صنعت نفت می خواهم در شناسایی مفسدان مالی نقش ایفا کنند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

مشارکت زنان در جامعه سخت انجام می‌شود

عضو فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشارکت زنان در جامعه امروزی به سختی انجام می‌گیرد، گفت: جامعه به زنان به عنوان شرکای دولت و یاران نظام توجه کند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

زنان امور جامعه را توأم با حس مسئولیت اجتماعی به‌خوبی سامان می‌دهند

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه صبر و درک عمیق زنان یکی از عطیه‌های بزرگ خداوند به آنان است، گفت: زنان می‌توانند امور جامعه را توام با حس مسئولیت اجتماعی به خوبی سامان دهند.

۱۲ اسفند ۱۳۹۶
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور:

‌۷۲ درصد از زنان بعد از ازدواج علاقه دارند کار خود را ترک کنند

ما باید زیست‌بومی داشته باشیم که کارآفرینان و استارتاپ‌ها از آن بیرون بیایند. زیست‌بوم الان زیست‌بومی نیست که یک زن در آن کارآفرین شود و به همین دلیل باید آن را اصلاح کنیم. آمارهای جهانی نشان می‌دهند ۷۲ درصد از زنان بعد از ازدواج و ۸۲ درصد از آنها بعد از زایمان علاقه به کنار گذاشتن کار دارند.

۱۱ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

مجلس پیگیر ایجاد نهضت کارآفرینی برای زنان در کشور است

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان را زنان تشکیل می دهند، گفت: مجلس پیگیر ایجاد نهضت کارآفرینی برای زنان در کشور است.

۹ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

زنان باید فرصت‌های برابر برای کسب پست‌های مدیریتی داشته باشند

ساعی: آقای روحانی برای دولت دوازدهم قول داده بودند که از زنان توانمند کشور بیشتر استفاده شود. ایشان قول دادند در سطح معاونان حتماً از زنان استفاده کنند. بعداً هم که پیگیری کردیم قرار بر این شد وزرا یک معاون جوان و یک معاون زن انتخاب کنند. در برخی وزارتخانه‌ها این اتفاق افتاده است. خانم‌ها باید بتوانند فرصت‌های برابر را تجربه کنند. اگر می‌خواهیم بگوییم که توسعه‌یافته هستیم با حذف زنان به‌عنوان نیمی از پیکره جامعه، از فرآیند توسعه دور می‌مانیم. نگاه مردسالارانه‌ای که در جامعه وجود دارد باید به‌مرور کمرنگ شود. عدم اعتمادی که به زنان وجود دارد موانعی را ایجاد می‌کند که به راحتی اجازه نمی‌دهد زنان در جایگاهی مثل وزیر انتخاب شوند.

۹ اسفند ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر کشور:

حوزه امور زنان زمینه شناسایی و معرفی زنان توانمند را فراهم کند

قائم مقام وزیر کشور گفت: باید زنان فعال بخش های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، مدیریتی و حوزه های دیگر را شناسایی، معرفی و در قالب هایی مانند زنان توانمند کشور اجلاسیه هایی را تشکیل و از زحماتشان تجلیل و در عرصه های کشوری از توانایی های این افراد استفاده شود.

۹ اسفند ۱۳۹۶
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده:

فضای دیجیتال تبعیض جنسیتی را از بین برده است

ابتکار: دسترسی به فضای مجازی و اینترنت، شرایط خوبی برای فعالیت زنان به وجود آورده است. اقتصاد جدید مبتنی بر خلاقیت و نوآوری است و خوشبختانه ویژگی انقلاب دیجیتال این است که در آن تبعیض جنسیتی معنا ندارد. این معاونت پیگیر تدوین شاخص‌هایی برای اجرای تعادل جنسیتی در کشور است و یکی از این شاخص‌ها موضوع آموزش و استفاده از فناوری اطلاعات برای بهره‌مندی زنان از آموزش به‌ویژه ارتقای مهارت‌های زندگی است هم‌اکنون با همکاری معاونت علمی، وزارت ارتباطات و وزارت صنعت در حال تعیین یک نقش راه مشخص برای استفاده از فناوری اطلاعات در توان‌افزایی زنان هستیم.

۹ اسفند ۱۳۹۶
مشاور وزیر ارتباطات:

انتصاب زنان در مدیریت میانی در دولت یازدهم ۲۵۰ درصد رشد داشته است

رادفرد: پس از تدوین سند راهبردی زنان و خانواده که با نگاه به برنامه پنجم و ششم توسعه و با توجه به اسناد بالادستی تصویب شد یکی از شاخص‌های مد نظر، توسعه پایدار و متوازن در این زمینه بود. در دولت یازدهم انتصاب زنان در مدیریت‌های میانی ۲۵۰ درصد رشد داشته است و در دولت دوازدهم در وزارت ارتباطات سه زن به‌عنوان عضو هیئت مدیره و معاون سازمان‌های تابعه منصوب شده‌اند.

۹ اسفند ۱۳۹۶
وزیر ارتباطات:

به موردی که خانمی اختلاس، فساد یا تبانی کرده باشد برخورد نکرده‌ایم

آذری جهرمی: فعالیت در کسب‌وکارهای حوزه ICT به شکلی است که زنان در کنار فعالیت در این حوزه می‌توانند به وظایف مادرانه خود هم بپردازند باید موانع را برای بانوان برداریم و اعتمادبه‌نفس آنان را برگردانیم تا با نگاه دین و مکتب بتوانیم در عرصه اقتصادی از آنان استفاده کنیم نگاه رئیس‌جمهوری و وعده‌های انتخاباتی ایشان که افزایش نقش زنان در مناصب مدیریتی بود، نه برای رفع مسئولیت که به‌صورت واقعی انجام می‌شود. در تحقیقات ما در این عرصه به موردی که خانمی اختلاس، فساد یا تبانی کرده باشد برخورد نکردیم. به تمامی معاونان و مدیران تأکید شده است که در امور مالی و اداری از ظرفیت بانوان استفاده شود.

۸ اسفند ۱۳۹۶
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان:

از طرح آمایش سرزمینی اشتغال برای حوزه جوانان استفاده می‌شود

معاون ساماندهی امور جوانان: گفت: طرح آمایش سرزمینی اشتغال در اختیار وزارت ورزش و جوانان است و می توانیم از این طرح برای اشتغالزایی جوانان استفاده کنیم.

۸ اسفند ۱۳۹۶
وزیر ورزش و جوانان:

بیش از ۸۰ درصد از تسهیلات اشتغال‌زایی صرف حوزه کارآفرینی جوانان خواهد شد

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه نشست با سمن‌ها درباره سرانجام رفع موانع حضور زنان در ورزشگاه گفت: با همگرایی، هم افزایی و هماهنگی بین دستگاه های مختلف این مشکل به مرور برطرف خواهد شد.

۸ اسفند ۱۳۹۶
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده:

باید مشاغل مرتبط با توانمندی‌ها و علایق زنان ایجاد شود

ابتکار: اکنون دختران تحصیل‌کرده کشور در استان‌های مختلف دو تا سه برابر آقایان هستند، اما دسترسی آنها به بازار کار کمتر است ما باید مشاغل مرتبط با توانمندی‌ها و علایق زنان ایجاد کنیم.