۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
عضو معاونت درمان وزارت بهداشت:

حدود ۳۰ هزار نفر از خدمات درمان ناباروری در سراسر کشور بهره‌مند شده‌اند

رییس گروه فناوری‌های نوین تولیدمثل و اهدای جنین معاونت درمان وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در حوزه درمان ناباروری، گفت: با این اقدامات تاکنون حدود ۳۰هزار نفر از خدمات درمان ناباروری در سراسر کشور بهره‌مند شده‌اند.

۲۶ فروردین ۱۳۹۷
عضو تیم تخصصی مرکز ناباروری ابن سینا:

افزایش سن بارداری زنان نرخ باروری را کاهش داده است

عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، بهترین سن باروری زنان را ۱۹ تا ۲۵ سالگی دانست و گفت: به دلیل افزایش سن بارداری زنان، نرخ باروری در کشور کاهش یافته است.

۲۰ فروردین ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

به وزرا و رئیس‌جمهور درباره لزوم به‌کارگیری زنان در پست‌های مدیریتی تذکر داده‌ایم

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس با اشاره به لزوم حضور زنان در ۳۰ درصد مناصب اجرایی، از تذکر به وزرا و رئیس جمهور در این زمینه خبر داد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون بهداشت:

طرح ساماندهی اهداء در مراکز درمان ناباروری در کمیسیون بهداشت بررسی شد

سخنگوی کمیسیون بهداشت از بررسی جزئیات طرح ساماندهی اهداء در مراکز درمان ناباروری در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت که جنبه‌های حقوقی، فقهی و علمی این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۱۱ فروردین ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

۴۵ درصد مشاغل ایجاد شده در ۹ ماهه سال ۹۶ مربوط به زنان است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: سال ۱۳۹۵ حدود ۶۷ درصد و ظرف ۹ ماه پارسال افزون بر ۴۵ درصد مشاغل ایجاد شده در کشور مربوط به زنان بود که نشانگر سهم قابل توجه این قشر در عرصه های مختلف است.

۱۱ فروردین ۱۳۹۷
مشاور امور بانوان وزیر ارتباطات:

۳۰ درصد از کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را بانوان تشکیل می‌دهند

مشاور امور بانوان و خانواده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اکنون حدود ۳۰ درصد از کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را بانوان تشکیل می دهند و در مجموعه این وزارتخانه و شرکت های تابعه آن، حدود پنج هزار بانو مشغول به کار هستند.

۷ فروردین ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت:

بیمه‌ها ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری را پرداخت می‌کنند

مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: امروزه شرکت‌های بیمه‌گر ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری را پرداخت می‌کنند.

۶ فروردین ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد

امینی‌فرد: در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد که اگر دولت امکاناتی را فراهم کند که هزینه‌های درمانی این قشر به میزان زیادی کاهش یابد می‌توان با این سیاست نرخ موالید را افزایش داد.

۵ فروردین ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

جامعه در زمینه استفاده از توانمندی زنان از دولتمردان و حاکمیت جلوتر است

عضو فراکسیون زنان مجلس معتقد است جامعه در زمینه استفاده از توانمندی زنان در مناصب مدیریت از دولتمردان و حاکمیت جلوتر است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

بخش مهمی از همکاری با وزارت علوم در بحث اشتغال است

ابتکار: باید همکاری‌های وزارت علوم و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در این زمینه گسترش پیدا کند و بخش مهمی از این همکاری‌ها در بحث اشتغال است زیرا امروزه آمار بیکاری میان دختران فارغ‌التحصیل دو الی سه برابر بیشتر از آقایان است و باید با کمک وزارت علوم بتوانیم زمینه کسب مهارت‌های کارآفرینی را برای دختران دانشجو در کنار درس فراهم کنیم.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶
پژوهشگر حوزه حقوق زنان:

هیچ منع قانونی برای حضور زنان در نهادهای فرادستی وجود ندارد

پژوهشگر ارشد حوزه حقوق زنان در نشست علمی«حقوق شهروندی و حق تصدی زنان بر مناصب مدیریتی» با بیان اینکه بستر حقوقی و قانونی و ایدئولوژیکی برای مشارکت سیاسی مهیاست گفت: هیچ منع قانونی و خط قرمز ایدئولوژیکی برای حضور زنان در نهادهای فرادستی مانند حضور در مجلس خبرگان، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود ندارد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

باید بین زنان و مردان از نظر فرصت‌های برابر تعادل ایجاد شود

ابتکار: باید بین زنان و مردان از نظر فرصت‌های برابر تعادل ایجاد شود و شاخص ۳۰ درصدی مدیریت زنان در سطوح اجرایی و عالی کشور اجرایی شود و زنان بتوانند براساس توانمندی‌هایشان باعث ارتقای کارآمدی دولت شوند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

زنان ریشه‌های درخت توسعه هستند

آقاپور: زنان ریشه‌های درخت توسعه هستند هرقدر این ریشه‌ها تقویت شوند؛ درخت تنومندتری در جامعه خواهیم داشت؛ ضمن اینکه قرار نیست هیچ زنی در مناسبات اقتصادی جای مردان را بگیرد بلکه زنان در جایگاه و نقش خود می‌توانند برای کشور ایفای نقش کنند. اعتقاد به توانایی زنان در موضوعات اقتصادی و دستیابی به مدارج بالای مدیریتی باید در خانواده و سپس در جامعه شکل بگیرد. براساس آمارها در ۵۲ کشور درحال‌توسعه (غیر از ایران) آمار فساد مادی مدیران زن ۲ درصد و فساد مدیران مرد ۴۸ درصد گزارش شده است. با این حساب یکی از اهرم‌های اساسی که می‌توانیم برای جلوگیری از رانت و فساد اقتصادی از آن استفاده کنیم به کارگیری مدیران زن توانا در بخش‌های مختلف اقتصادی است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

زنان باید خود را باور کنند تا بتواند وارد عرصه اقتصادی شوند

آقاپور: کنون ما تعدادی زیادی از زنان توانمند را داریم که حاضر به حضور در جامعه نیستند و علت اصلی این موضوع این است که برخی از زنان می‌ترسند که اگر در کار اقتصادی شکست بخورند، همه‌چیز را از دست بدهند این در حالی است که مردان هم در بازار کار، بارها و بارها شکست را تجربه می‌کنند. ما باید در کشور زمینه‌های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را فراهم کنیم زیرا این موضوع می‌تواند، نتایج بسیار مثبتی برای کشور داشته باشد. زنان باید با تغییر رویه به سمت کارآفرینی اقتصادی حرکت کنند و خانواده‌ها نیز باید دختران کارآفرین با قدرت اقتصادی تربیت کنند؛ زیرا در نهایت زنان باید در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی نقش و مسئولیت داشته باشند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶
عضو شورای اسلامی شهر تهران:

زنان و دختران جوان در حوزه استارتاپ‌ها فعال شوند

خداکرمی: ما می‌توانیم با میدان دادن به جوانان کارآفرین در حوزه مجازی و بها دادن به استارتاپ‌ها همین رویه را در پیش بگیریم. ما در حوزه استارتاپ‌ها از توانایی‌ها و پتانسیل‌های زنان به‌خصوص زنان تحصیل‌کرده بسیار می‌توانیم استفاده کنیم و اشتغال‌زایی بالایی را در این بخش داشته باشیم. جوانان و زنان ما باید متوجه این نکته باشند که استخدام در اداره‌های دولتی لزوماً نباید نخستین و آخرین انتخاب باشد بلکه باید بیشتر به سمت مهارت‌آموزی و ایجاد شغل توسط افراد پیش برویم. زنانی که طراح‌های خوبی هستند یا در حوزه نرم‌افزار، تولید انیمیشن و… تخصص دارند می‌توانند ایده‌های خود را به جامعه عرضه کنند و خریداران این ایده‌ها نیز باید تشویق شوند تا این تخصص را خریداری کنند.