۸ تیر ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری

بنای دولت شفاف سازی است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت قصد ندارد مشکلات را انکار کند و بر روی آنها سرپوش بگذارد زیرا بنای دولت تدبیر و امید بر شفاف سازی است.

۵ تیر ۱۳۹۷
نماینده بنیاد برکت:

بیمه برکت هزینه درمان زوج‌های نابارور در مناطق کمتر برخوردار را پرداخت می‌کند

بیمه برکت در راستای تحکیم بنیاد خانواده هزینه درمان زوج های نابارور در مناطق کمتر برخوردار را پرداخت می کند.

۵ تیر ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:‌

خدمات ناباروری در سطح کشور ساماندهی می‌شوند

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: طبق آیین‌ نامه ابلاغی مدیریت خدمات ناباروری، این خدمات در سطح کشور ساماندهی می‌شود.

۳ تیر ۱۳۹۷

سهم زنان حقوق‌بگیر نسبت به سال ۹۳ ۲.۵ درصد افزایش پیدا کرده است

بررسی آمارها از سال ۹۳ حاکی از کاهش گرایش به مشاغل مزد و حقوق بگیری در میان مردان و زنان دارد که البته سهم زنان حقوق بگیر ۲.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

۳ تیر ۱۳۹۷
پژوهشگر حوزه زنان:

در سیاست‌گذاری اشتغال، استدلال استفاده از زنان به عنوان نیروی کار یک کشور مهم است

ورود زنان به بازار کار در کشورهای مختلف می‌تواند به دلایل متفاوتی رخ دهد اما در کشوری مثل ایران که مردان به دلیل کمبود شغل دچار بیکاری هستند ابتدا باید این نیاز برطرف شود تا با رفع آن حقوق اجتماعی زنان هم تأمین شود.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
مشاور اسبق معاونت زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

توسعه جامعه در گرو استفاده از ظرفیت‌های زنان است

زهرا شجاعی در گردهمایی کشوری مدیران و مشاوران زن آموزش و پرورش گفت: در دنیای جدید ما باید چهره جدید زن بودن را با حفظ اصالت ها به دنیا نشان بدهیم.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش،

به دنبال تحقق سهم ۳۰ درصدی زنان پست‌های مدیریتی هستیم

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به بخشنامه دولت در مورد بکارگیری زنان در پست‌های مدیریتی، گفت: به دنبال تحقق سهم ۳۰ درصدی زنان هستیم.

۲۸ خرد ۱۳۹۷
عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد:

اشتغال زنان در عین اجتناب‌ناپذیری نیازمند حمایت است

ویژگی دنیای مدرن و تغییر و تحولات اجتماعی، برخی زنان را به ناچار یا از روی علاقه جدا از خانه داری، به کار در خارج از منزل مشغول کرده که می تواند تاثیرات مثبت و منفی بر زندگی مشترک و فرزندان داشته باشد.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

در چند ماه گذشته ۱۲ خانم در پست‌های هم‌تراز با معاونت وزیر منصوب شده‌اند

ابتکار: انتصاب خانم‌های توانمند و شایسته در ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی دولت از برنامه‌های ابلاغی رئیس‌جمهور است. امروز در دولت بانوان توانمند و شایسته فراوانی داریم که باید فرصت برای ارتقا شغلی این عزیزان فراهم شود که خوشبختانه در انتصاب بانوان در مدیریت‌های ارشد و عالی کشور دستاوردهای خوبی داشتیم، در چند ماه گذشته حدود ۱۲ خانم در پست‌های معاون وزیر و یا هم‌تراز معاون وزیر منصوب شده‌اند و در این میان مدیران کل، فرمانداران و بخشداران خانم نیز منصوب شده‌اند که از استانداران در جهت تحقق این امر گزارش خواسته‌ام.

۱۷ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ:

سهم بانوان و جوانان از انتصاب‌های تأمین اجتماعی، ۳۰ درصد شد

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: به پیروی از دستور دولت به همه دستگاه های اجرایی، مقرر شد ۳۰ درصد از انتصاب های سازمان تامین اجتماعی به بانوان و جوانان اختصاص یابد.

۱۷ خرد ۱۳۹۷
رئیس اداره ژنتیک وزارت بهداشت:

غربالگری ژنتیکی زوجین در زمان ازدواج، اجباری است

رییس اداره ژنتیک وزارت بهداشت گفت: خدمات ژنتیک زمان ازدواج در بستر طرح تحول سلامت به صورت یک استراتژی، سازماندهی و در سال ۱۳۹۶ به تمامی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد و دانشگاه ها بر همین اساس به سرعت در حال گسترش پوشش خدمات ژنتیک در شهرهای تحت پوشش خود هستند.

۱۲ خرد ۱۳۹۷
دبیر کل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان:

حل مشکلات جامعه بدون مشارکت زنان غیرممکن است

مولاوردی: امروزه این یک واقعیت مهم است که بدون مشارکت و توانمندی زنان نمی‌توان هیچ راه‌حل پایداری برای مشکلات تهدیدآمیز اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جوامع پیدا کرد. بدیهی است تا جوامع انسانی این مشارکت و حضور را جدی نگیرند، آرزوی رسیدن به جامعه سالم انسانی سرابی بیش نخواهد بود.

۹ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی:

میزان بیکاری زنان روستایی تا ۳.۲ درصد کاهش یافت

سلجوقی: طرح ارتقای توانمندی‌های زنان روستایی با هدف کاهش بیکاری زنان و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی آنان اجرا شده است. اجرای این طرح سال نخست در ۵۰ روستا، سال دوم در ۱۰۰ روستا و امسال در ۱۰۰ روستای دیگر اجرایی شده و توانمندسازی زنان ۱۵ تا ۳۵ ساله را دنبال می‌کند. با اجرای این طرح میزان بیکاری این قشر در استان تا پایان پارسال ۳.۲ درصد کاهش یافت.

۶ خرد ۱۳۹۷
رئیس انجمن اورولوژی ایران:

نیمی از مشکلات ناباروری مربوط به مردان است

امروزه با پيشــرفت علــم و تكنولوژى، بــراى تمام محققان عرصــه نابارورى معلوم گشــته كه نازايى تنها يك مشــكل زنانه نيســت، بلكه فاكتورهاى مردانه نيز در اين امر دخالت دارند و با وجود آنكه در گذشــته عنوان مى شده كه بخــش عمده اى از علل نابــارورى را بايد در زنان جستجو كرد، پزشكان امروز اذعان دارند كه نقش زوجين در اين امر يكسان است و زن و مــرد هر دو حدود ۳۵ تــا ۴۰ درصد از علل نابارورى را شامل مى شوند. با این وجود نابارورى «بحران خامــوش در مردان» نام گرفته و اين درحالى اســت كــه اغلب مردان نســبت به آن بى توجه اند و اكثرا هم تا زمانى كه ازدواج نكنند، متوجه آن نمى شوند.

۱ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

برای حمایت از زوجین نابارور سرانه بیمه‌ها باید افزایش یابد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نرخ رشد جمعیت کشور را ۱.۶ درصد عنوان کرد و گفت: برای حمایت از زوجین نابارور سرانه بیمه ها باید افزایش یابد.