۷ فرو ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت:

بیمه‌ها ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری را پرداخت می‌کنند

مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: امروزه شرکت‌های بیمه‌گر ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری را پرداخت می‌کنند.

۶ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد

امینی‌فرد: در حال حاضر ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد که اگر دولت امکاناتی را فراهم کند که هزینه‌های درمانی این قشر به میزان زیادی کاهش یابد می‌توان با این سیاست نرخ موالید را افزایش داد.

۵ فرو ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

جامعه در زمینه استفاده از توانمندی زنان از دولتمردان و حاکمیت جلوتر است

عضو فراکسیون زنان مجلس معتقد است جامعه در زمینه استفاده از توانمندی زنان در مناصب مدیریت از دولتمردان و حاکمیت جلوتر است.

۲۴ اسف ۱۳۹۶
رئیس مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان برای امر تولید و اشتغال جوانان اهمیت قائل شوند

آیت‌الله جنتی: مسئولان برای امر تولید و اشتغال جوانان اهمیت قائل شوند. هیچ مسلمانی راضی نیست که افرادی بیکار و گرسنه باشند. اکنون شب عید است و خانه‌های آن‌ها خالی از میوه و شیرینی بوده و عده‌ای هم پرخوری کرده و از اموال افراد بیچاره مال بیاندوزند.

۲۳ اسف ۱۳۹۶
رئیس انجمن جنین‌شناسی و بیولوژی:

وزارت بهداشت نظارت جدی بر فعالیت مراکز درمان ناباروری ندارد

آخوندی: با کارشناسی‌هایی که در این رابطه انجام شده نشان می‌دهد وزارت بهداشت در این رابطه نظارت جدی بر فعالیت مراکز درمان ناباروری نداشته و در ارتباط به بحث انجام درمان اهدا نقش خوبی را ایفا نکرده است و به دلیل عدم حمایت بیمه‌ای در مراکز درمان ناباروری، باعث شده درمان از مراکز پیش‌بینی‌شده ناباروری خارج از مراکز و به سمت دلال‌ها و واسطه‌ها پیش رود.

۲۲ اسف ۱۳۹۶
معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده:

الگوی اشتغال تغییر کرده و با الگوهای سنتی نمی‌توان بیکاری را حل کرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: خانواده گسترده و سنتها فواید زیادی دارند اما اگر خانواده نتواند به نیازهای جوانان و مطالبات آنها پاسخ دهد کارکرد خود را از دست می دهد.

۱۶ اسف ۱۳۹۶

کنفرانس اقدامات پیشرفته در درمان ناباروری ۱۷ اسفند برگزار می‌شود

پژوهشگاه ابن سینا، کنفرانس علمی آشنایی با اقدامات پیشرفته در درمان ناباروری و درمان عوارض احتمالی آن را برگزارمی کند.

۱۶ اسف ۱۳۹۶
نائب رئیس فراکسیون خانواده:

در سال ۹۵ نرخ اشتغال زنان ایرانی ۱.۶ درصد افزایش یافت

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس با بیان اینکه مشارکت و موفقیت زنان در حوزه علمی، کارآفرینی، خدمات و… بسیار بالاست، از افزایش ۱.۶ درصدی نرخ مشارکت زنان ایرانی در سال ۹۵ خبر داد.

۱۶ اسف ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

به‌کارگیری زنان در سمت‌های مدیریتی رشد خوبی داشته است

ساعی: بنا بر مصوبه رئیس‌جمهور تا پایان دولت دوازدهم باید ۳۰ درصد از مسئولیت‌ها و پست‌های دولتی در اختیار بانوان قرار بگیرد و به همین دلیل به‌کارگیری زنان در سمت‌های مدیریتی به‌خصوص در سمت معاون وزیر و مدیرکل رشد خوبی داشته است.۷ معاون و ۴۶ مدیرکل زن آمار خوبی است اما کافی نیست و تأکید ما در جلسه ستاد ملی زن و خانواده بر تلاش برای بالا بردن این آمار بود و رئیس‌جمهور از وزیرانی که معاون زن ندارند خواست که هرچه زودتر این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

۱۵ اسف ۱۳۹۶
یک متخصص نازایی:

علت اصلی سقط‌جنین در سه‌ماهه‌ی نخست بارداری، ژنتیک است

یک فلوشیپ نازایی گفت: ژنتیک، علت اصلی سقط جنین در سه ماهه‌ی اول بارداری است.

۱۵ اسف ۱۳۹۶
رئیس مرکز آمار:

نرخ بیکاری جوانان ۱٫۳ درصد کاهش پیدا کرده است

رئیس مرکز آمار ایران گفت:مجموعه بیکاران مطلق کشور ۳ میلیون ۲۲۶ هزار نفر است.

۱۵ اسف ۱۳۹۶
مشاور وزیر کشاورزی در امور زنان و خانواده:

تعادل‌بخشی بین نقش‌ها و بهره‌مندی زنان از فرصت‌های برابر ضرورت دارد

همایش بزرگ بانوان وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت سالروز میلاد خجسته حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه جاری با حضور جمع کثیری از بانوان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

۹ اسف ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

زنان باید فرصت‌های برابر برای کسب پست‌های مدیریتی داشته باشند

ساعی: آقای روحانی برای دولت دوازدهم قول داده بودند که از زنان توانمند کشور بیشتر استفاده شود. ایشان قول دادند در سطح معاونان حتماً از زنان استفاده کنند. بعداً هم که پیگیری کردیم قرار بر این شد وزرا یک معاون جوان و یک معاون زن انتخاب کنند. در برخی وزارتخانه‌ها این اتفاق افتاده است. خانم‌ها باید بتوانند فرصت‌های برابر را تجربه کنند. اگر می‌خواهیم بگوییم که توسعه‌یافته هستیم با حذف زنان به‌عنوان نیمی از پیکره جامعه، از فرآیند توسعه دور می‌مانیم. نگاه مردسالارانه‌ای که در جامعه وجود دارد باید به‌مرور کمرنگ شود. عدم اعتمادی که به زنان وجود دارد موانعی را ایجاد می‌کند که به راحتی اجازه نمی‌دهد زنان در جایگاهی مثل وزیر انتخاب شوند.

۷ اسف ۱۳۹۶

ابتکار: در ۵ ماه اخیر ۴۲ مدیر زن در پست‌های مدیریتی به کار گرفته شده‌اند

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: طبق آخرین آمار سازمان اداری – استخدامی در ۵ ماه اخیر ۴۲ مدیر زن در پست‌های مدیریتی به کار گرفته شده‌اند که ۱۹ نفر از آن‌ها در سطح عالی مشغول به کار شده‌اند.

۷ اسف ۱۳۹۶

ابتکار:‌۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در استان‌ها باید به زنان برسد

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: معرفی سیاست‌های دولت برای تمامی مقامات دولتی ازجمله بحث تفویض اختیار پست‌های مدیریتی به زنان تا ۳۰ درصد و رصد کم و کیف اجرای این سیاست در استان‌ها از دیگر اهداف سفرهای استانی است؛ درواقع در دو سطح ملی و استانی این موضوع با همکاری سازمان اداری – استخدامی رصد و نظارت می‌شود. هدف اصلی توان‌افزایی مدیران زن است که بتوانند با شایستگی کامل این ۳۰ درصد سهم خود از پست‌های مدیریتی را دریافت و وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند. سهم زنان در مجلس شورای اسلامی نیز باید به ۳۰ درصد افزایش یابد.