۲ دی ۱۳۹۷

تایباد و تربت‌جام؛ شهرستان‌های با پایین‌ترین میزان طلاق

برخلاف ادعای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی مبنی بر آمار بالای طلاق و ناپایداری ازدواج‌ها درمناطق مرزی و کم‌برخوردار، شهرستان‌های مرزی تایباد و تربت‌جام با وجود ازدیاد ازدواج دختران در سنین ۱۰ الی ۱۹ سال، پایدارترین ازدواج‌ها و کم‌ترین میزان طلاق را در این سنین دارند.

۳۰ تیر ۱۳۹۷

ایفا نکردن نقش نان‌آور از سوی مرد در سال‌های اول ازدواج ممکن است موجب جدایی شود

پژوهش‌های دانشگاهی انجام شده گویای آن است که پول‌های زنانه به ویژه در سال‌های ابتدای ازدواج، می‌تواند در تداوم حیات خانواده اثرگذار باشد.

۳۰ تیر ۱۳۹۷

الگوها و تفکرات غیرقانونی سد راه حضور زنان در عرصه مدیریت و کشورداری کنار گذاشته شود

حضور مساوی در عرصه قدرت برای زنان و مردان بر پایه بسیاری از قوانین نوشته و نانوشته در ایران امروز نمی‌تواند هدفی واقع‌بینانه تصور شود، اما می‌توان بر ظرفیت‌ها و توانایی‌های روزافزون جامعه و ضرورت‌های حضور بانوان که امروزه به یکی از مهم‌ترین مطالبات کشور تبدیل شده است، تکیه کرد. باید الگوها، تفکرات و خطوط قرمز غیرقانونی در ایران که سد راه حضور زنان در عرصه مدیریت و کشورداری است، کنار گذاشته شود تا این قشر بتواند باری از دوش مشکلات کشور برداشته و به‌عنوان نیمی از جمعیت ایران اثرگذاری ملموس را تجربه کند.

۱۸ تیر ۱۳۹۷
رئیس بسیج جامعه زنان:

توجه هم‌زمان به جایگاه مادری و مسئولیت‌های اجتماعی ضرورت دارد

رئیس بسیج جامعه زنان با تاکید بر ضرورت تغییر نظام شغلی در ایران گفت: باید با توجه به توانمندی و ظرفیت زنان، مشاغلی راه‌اندازی شود که آنها بتوانند علاوه بر ایفای نقش مادری و همسری، به وظایف و مسئولیت‌های اجتماعی خود نیز بپردازند.

۱۱ تیر ۱۳۹۷
مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور:

اشتغال زنان از اولویت‌های وزارت کشور است

مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور گفت که امسال یکی از برنامه ها و اولویت های وزارت کشور در حوزه حمایت از خانواده و زنان توسعه اشتغال برای بانوان است.

۱۰ تیر ۱۳۹۷
استاندار مازندران:

ابلاغیه اختصاص ۳۰ درصد مناصب مدیریتی به بانوان باید به‌صورت واقعی و عملیاتی محقق شود

استاندار مازندران ابلاغیه دولت تدبیر و امید مبنی بر اختصاص ۳۰ درصد مدیریت دستگاههای اجرایی به بانوان ، گفت که این سهمیه باید در دستگاههای دولتی به صورت واقعی و عملیاتی محقق شود.

۸ تیر ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری

بنای دولت شفاف سازی است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت قصد ندارد مشکلات را انکار کند و بر روی آنها سرپوش بگذارد زیرا بنای دولت تدبیر و امید بر شفاف سازی است.

۵ تیر ۱۳۹۷
نماینده بنیاد برکت:

بیمه برکت هزینه درمان زوج‌های نابارور در مناطق کمتر برخوردار را پرداخت می‌کند

بیمه برکت در راستای تحکیم بنیاد خانواده هزینه درمان زوج های نابارور در مناطق کمتر برخوردار را پرداخت می کند.

۵ تیر ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:‌

خدمات ناباروری در سطح کشور ساماندهی می‌شوند

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: طبق آیین‌ نامه ابلاغی مدیریت خدمات ناباروری، این خدمات در سطح کشور ساماندهی می‌شود.

۳ تیر ۱۳۹۷

سهم زنان حقوق‌بگیر نسبت به سال ۹۳ ۲.۵ درصد افزایش پیدا کرده است

بررسی آمارها از سال ۹۳ حاکی از کاهش گرایش به مشاغل مزد و حقوق بگیری در میان مردان و زنان دارد که البته سهم زنان حقوق بگیر ۲.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

۳ تیر ۱۳۹۷
پژوهشگر حوزه زنان:

در سیاست‌گذاری اشتغال، استدلال استفاده از زنان به عنوان نیروی کار یک کشور مهم است

ورود زنان به بازار کار در کشورهای مختلف می‌تواند به دلایل متفاوتی رخ دهد اما در کشوری مثل ایران که مردان به دلیل کمبود شغل دچار بیکاری هستند ابتدا باید این نیاز برطرف شود تا با رفع آن حقوق اجتماعی زنان هم تأمین شود.

۳۰ خرداد ۱۳۹۷
مشاور اسبق معاونت زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

توسعه جامعه در گرو استفاده از ظرفیت‌های زنان است

زهرا شجاعی در گردهمایی کشوری مدیران و مشاوران زن آموزش و پرورش گفت: در دنیای جدید ما باید چهره جدید زن بودن را با حفظ اصالت ها به دنیا نشان بدهیم.

۲۹ خرداد ۱۳۹۷
مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش،

به دنبال تحقق سهم ۳۰ درصدی زنان پست‌های مدیریتی هستیم

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به بخشنامه دولت در مورد بکارگیری زنان در پست‌های مدیریتی، گفت: به دنبال تحقق سهم ۳۰ درصدی زنان هستیم.

۲۸ خرداد ۱۳۹۷
عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد:

اشتغال زنان در عین اجتناب‌ناپذیری نیازمند حمایت است

ویژگی دنیای مدرن و تغییر و تحولات اجتماعی، برخی زنان را به ناچار یا از روی علاقه جدا از خانه داری، به کار در خارج از منزل مشغول کرده که می تواند تاثیرات مثبت و منفی بر زندگی مشترک و فرزندان داشته باشد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

در چند ماه گذشته ۱۲ خانم در پست‌های هم‌تراز با معاونت وزیر منصوب شده‌اند

ابتکار: انتصاب خانم‌های توانمند و شایسته در ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی دولت از برنامه‌های ابلاغی رئیس‌جمهور است. امروز در دولت بانوان توانمند و شایسته فراوانی داریم که باید فرصت برای ارتقا شغلی این عزیزان فراهم شود که خوشبختانه در انتصاب بانوان در مدیریت‌های ارشد و عالی کشور دستاوردهای خوبی داشتیم، در چند ماه گذشته حدود ۱۲ خانم در پست‌های معاون وزیر و یا هم‌تراز معاون وزیر منصوب شده‌اند و در این میان مدیران کل، فرمانداران و بخشداران خانم نیز منصوب شده‌اند که از استانداران در جهت تحقق این امر گزارش خواسته‌ام.