۱۹ خرد ۱۳۹۷

اعتیاد، بیکاری، دخالت‌های بی‌مورد اطرافیان، اشکال در روابط زناشویی از اصلی‌ترین عوامل طلاق در ایران هستند

عوامل گوناگونی دست به هم می دهند تا زن و شوهری به بن بست طلاق در زندگی مشترک رسیده و تنها راه رهایی از مشکلات را در جدایی جست وجو کنند. گستره این عوامل از اعتیاد تا اختلالات روانی را دربرمی گیرد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷

پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج ۱۵۰ میلیون ریالی در بانک صادرات ایران سرعت گرفت

با ابلاغ بسته اعتباری سال ۹۷ بانک صادرات ایران از ۲۱ فروردین سال جاری، پرداخت وام قرض‌الحسنه ۱۵۰ میلیون ریالی ازدواج و تهیه جهیزیه به هر یک از زوجین عملیاتی شده که روند پرداخت آن در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی بانک، همچنان ادامه دارد به‌نحوی‌که در ۲ ماه ابتدای سال جاری ۹۰۴۲ فقره وام مذکور به ارزش بیش از ۱۳۵۷ میلیارد ریال پرداخت شده است؛ بنابراین گزارش، مدت بازپرداخت وام مذکور ۵ سال (۶۰ ماه) است و متقاضیان از تاریخ ثبت عقد به مدت ۲۴ ماه مهلت دارند برای دریافت این وام در سامانه وام قرض‌الحسنه ازدواج بانک مرکزی ثبت‌نام کنند

۱۹ خرد ۱۳۹۷
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

۹۹ درصد از کودک‌آزاری در حوزه اعتیاد است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۹۹درصد از کودک‌آزاری در حوزه اعتیاد و استفاده از مواد صنعتی است.

۱۷ خرد ۱۳۹۷

شناخت شریک زندگی در اینترنت غیرممکن و شکست‌پذیر است

وانشناسان با تحقیقات گسترده‌ای که در زمینه دوستیابی و همسریابی در فضای مجازی انجام دادند، ثابت کرده‌اند که یافتن و شناخت شریک زندگی در اینترنت غیرممکن و شکست‌پذیر است.

۱۳ خرد ۱۳۹۷

سن ازدواج در چهار دهه ۳ سال و ۳ ماه افزایش یافت

مرکز آمار بر اساس تحلیل داده های سرشماری سراسری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ اعلام کرد که در چهار دهه گذشته سن ازدواج زنان و مردان به طور میانگین سه سال و سه ماه افزایش یافته است.

۱۲ خرد ۱۳۹۷

در دهه‌های گذشته سرعت رشد نسبت تجرد قطعی برای زنان به میزان قابل‌توجهی بیشتر از مردان بوده است

وزارت کار گزارش خود درباره شاخص «تجرد قطعی» را برای دهه‌های اخیر منتشر کرد. سن تجرد قطعی آن سنی است که در آن احتمال ازدواج برای مردان و زنان نزدیک به صفر است. وزارت کار سن تجرد قطعی را برای زنان حدود ۴۵ سال و برای مردان حدود ۵۰ سال لحاظ کرده است. بر مبنای گزارش وزارت کار، در دهه‌های گذشته سرعت رشد «نسبت تجرد قطعی» برای زنان به میزان قابل‌توجهی بیشتر از مردان بوده است. عوامل مؤثری بر روند نسبت تجرد قطعی اثرگذارند. از جمله مهم‌ترین عوامل مؤثر بر این شاخص می‌توان به «تغییر شرایط اجتماعی»، «تغییر جنس معیشت»، «بینش مذهبی»، «تغییر جایگاه زن در جامعه» و «سطح رفاه جامعه» اشاره کرد.

۱۱ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

تلاش می‌کنیم زمان دریافت وام ازدواج به ۳ سال برسد

عضو کمیسیون بودجه مجلس، گفت:اگر بانک ها ۵ میلیون تومان وام پرداخت می کنند ۱۸ درصد سود می گیرند و هیچ بانکی حتی یک میلیون تومان هم وام قرض الحسنه نمی دهد.

۱۰ خرد ۱۳۹۷

سازمان تأمین اجتماعی شرایط دریافت کمک‌هزینه ازدواج را اعلام کرد

شرایط استفاده از کمک هزینه ازدواج، راههای پرداخت حق بیمه کارفرمایان، بیمه زنان خانه دار و … از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام شد.

۱۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل آمار و جمعیت ثبت‌احوال کشور:

طلاق نسبت به سال گذشته افزایش محسوسی نداشته است

مدیرکل آمار و جمعیت ثبت احوال کشور گفت: ۸۵‌درصد طلاق‌هایی که رخ می‌دهد مربوط به افراد کمتر از ۴۰ سال است، یعنی این موضوع جامعه جوان ما را درگیر خود کرده است.

۸ خرد ۱۳۹۷

اولین جلسه وزارت ورزش و جوانان با مسئولین سازمان بهزیستی برای همکاری در برگزاری کارگاه‌های آموزشی ازدواج برگزار شد

اولین جلسه وزارت ورزش و جوانان با مسئولین سازمان بهزیستی کشور در خصوص همکاری‌های مشترک در زمینه برگزاری کارگاه‌های آموزشی ازدواج و خانواده ویژه جوانان در سراسر کشور و نحوه تعامل در خصوص مراکز مشاوره برگزار شد.

۸ خرد ۱۳۹۷
معاون استاندار قزوین:

کاهش طلاق بدون آموزش‌های پیش از ازدواج ممکن نیست

آشناگر: باید با آموزش و مشاوره‌های پیش و پس از ازدواج به زوجین به افزایش دوام زندگی آن‌ها و کاهش طلاق کمک کرد. درصورتی‌که قبل از ازدواج مشاوره‌های لازم صورت نگیرد هیچ تضمینی برای به طلاق رسیدن آن ازدواج وجود ندارد اما اگر مشاوره و آموزش‌های قبل از ازدواج از طریق اساتید دانشگاه، مشاوران دادگاه و بهزیستی انجام گیرد، درصد به طلاق کشیدن چنین ازدواجی به حداقل خواهد رسید.

۷ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

گسترش پدیده تنهازیستی عاملی مؤثر در کاهش ازدواج است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گسترش پدیده تنها زیستی را عامل موثر کاهش ازدواج دانست و نسبت به افزایش تمایل جوانان به زندگی مجردی هشدار داد.

۷ خرد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

آمار واحدی در مورد کودک‌همسری وجود ندارد

ذوالقدر: من از صحت وجود ۲۴ هزار بیوه زیر ۱۸ سال در کشور اطلاعی ندارم چرا که آمارهای متفاوتی در زمینه کودک همسری وجود دارد. مرکز آمار، آمارهایی را اعلام می‌کند اما آمار واحدی وجود ندارد.

۷ خرد ۱۳۹۷
معاون اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:

کاهش طلاق در جامعه نیازمند تقویت آموزش‌های قبل از ازدواج است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آمار طلاق های ثبت شده در سال اول زندگی، گفت: این موضوع نشان می دهد که در خصوص ارائه آموزش های قبل از ازدواج در جامعه کم کاری شده است.

۷ خرد ۱۳۹۷
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده:

آمارهایی که از طلاق ارائه می‌شود گاه مبنای درستی ندارد

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: آمارهایی که از طلاق ارائه می‌شود گاه مبنای درستی ندارد و همین اخبار نادرست باعث می شود خانواده ها به سمت ازدواج نروند.