۲ آبان ۱۳۹۸
پیری جمعیت معاون وزیر بهداشت:

۳۰ درصد جمعیت ایران تا ۲۵ سال دیگر پیر می شود

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه تا ۲۵ سال دیگر ۳۰ درصد جمعیت ایران پیر می‌شود، ابراز داشت: معیار زندگی در خانواده‌های ایرانی باید تغییر کند.

۸ شهریور ۱۳۹۸

سن ۴۰ درصد همدانی ها تا یک دهه دیگر به بالای ۶۰ سال می رسد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: بر اساس تحقیقات و آمارهای موجود، پیش بینی شده تا سال ۱۴۰۸ سن حدود ۴۰ درصد جمعیت این استان به بالای ۶۰ سال برسد.

۳۰ تیر ۱۳۹۷
یک جامعه‌شناس:

ادعای کاهش «ازدواج» و افزایش «طلاق» نادرست است

یک جمعیت شناس با بیان اینکه ازدواج کودکان یک معضل است و شاخص توسعه نیافتگی هر جامعه به شمار می‌آید، گفت: میزان ازدواج دختران ۱۰ تا ۱۴ سال در سال ۸۵، ۱۰ درصد بوده که این میزان در سال ۹۵ به ۱۴.۵ درصد افزایش یافته است.

۳۰ تیر ۱۳۹۷
یک جامعه‌شناس:

میانگین سن طلاق در کشور ۳۵ سال است

یک جمعیت شناس با بیان اینکه ازدواج کودکان یک معضل است و شاخص توسعه نیافتگی هر جامعه به شمار می‌آید، گفت: میزان ازدواج دختران ۱۰ تا ۱۴ سال در سال ۸۵، ۱۰ درصد بوده که این میزان در سال ۹۵ به ۱۴.۵ درصد افزایش یافته است.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
معاون توسعه پیشگیری بهزیستی کشور:

مراکز مشاوره برای مطلقه‌های در آستانه ازدواج مجدد راه‌اندازی شده است

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: ۵۵۰۰ تیم سیار در قالب طرح «اجتماع‌محور» در محلات کشور مستقر شده‌اند تا پیشگیری اولیه از اعتیاد انجام شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
وزیر ورزش و جوانان:

پرداخت تسهیلات ازدواج در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۲ رشد چهار برابری داشته است

وزیر ورزش و جوانان گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج سال گذشته در کشور پرداخت شده است که در مقاسه با سال ٩٢ رشد چهار برابری را نشان می‌دهد.

۲۶ تیر ۱۳۹۷
دبیر همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام:

از هر ۳.۵ ازدواج یک مورد طلاق ثبت می‌شود

دبیر علمی نخستین همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام با بیان اینکه از هر ۳.۵ ازدواج یک مورد طلاق ثبت می‌شود، گفت: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد، هزینه‌های علمی خوبی در کشور انجام شده اما پاسخگو و راهگشا نبوده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۷
یک جامعه‌شناس:

عدم آگاهی از مسائل جنسی مهم‌ترین عامل طلاق در کشور است

عضو پژوهشگاه خانواده بیان داشت: طبق مطالعات، عامل اول ۵۰ درصد از طلاق ها در کشور، نداشتن آگاهی در مورد روابط جنسی بین همسران است.

۲۴ تیر ۱۳۹۷
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه:

بسیاری از طلاق‌ها در سنین پایین رخ می‌دهد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: متاسفانه امروز طلاق ها در سنین پایین رخ می دهد اما مراکز مشاوره می توانند اختلافات بین خانواده ها را به صورت ریشه ای حل کنند.

۲۴ تیر ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:‌

نرخ ازدواج در جامعه پایین آمده است

ابتکار: باید در بررسی پدیده‌های اجتماعی تحولات و مسیر حرکت جامعه را نیز مورد بررسی قرار داد. با این وجود آمارها درباره کاهش نرخ ازدواج آمارها صحیح بوده و مورد تأیید است. آمارها نشان می‌دهد نرخ ازدواج در جامعه پایین آمده که مسئله‌ای نگران‌کننده است. از سوی دیگر براساس تحقیقات انجام‌شده خانواده‌های ایرانی با گسست‌ها، ناپایداری‌ها و تنش‌های جدی مواجه شده است.

۲۴ تیر ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:‌

آمار طلاق بسیار زیاد نیست

ابتکار: در یک مقطع خاص در زمینه اطلاع‌رسانی آمار طلاق در جامعه غفلت‌هایی صورت گرفت که از واقعیت فاصله داشت. این در حالی است که براساس آمارهای ارائه‌شده توسط مرکز آمار ایران و مرکز رصد اجتماعی وزارت کشور با توجه به شرایط جمعیتی و میزان شهرنشینی در کشور آمار طلاق زیاد هم بالا نبوده است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
استاندار تهران:‌

مقابله با رشد طلاق و حاشیه‌نشینی نیاز به کمک مردم و خیرین دارد

استاندار تهران با بیان این که بهزیستی امکانات محدودی دارد، گفت: برای مقابله با طلاق و حاشیه نشینی راهی جز مشارکت جدی و حداکثری مردم نداریم.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
یک جامعه‌شناس:

ازدواج کودکان ۱۵ تا ۱۹ سال ازدواج پیش‌رس است

بر اساس داده‌های مرکز ملی آمار ایران حدود ۱۰ میلیون دختر در کشور زندگی می‌کنند، دخترانی که به نسبت پسران، با وجود پیشی در عرصه آموزش عالی، به دلیل وجود «سقف شیشه‌ای» با چالش‌های جدی‌ در حوزه اشتغال روبه ‌رو هستند.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

سامانه ثبت الکترونیکی طلاق از مردادماه در ۱۱ استان راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پذیرش ٧١ هزارو ۶٠٠ معتاد در مراکز ماده ١۵ و ١۶ گفت: اظهارت اخیر قوه قضاییه درباره انتقال معتادان به بازداشتگاه کهریزک، مربوط به خرده فروشان بوده‌، این در حالیست که سازمان بهزیستی تنها مسئول صدور مجوز برای مراکز نگهداری از معتادان است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

طلاق های توافقی در روستاها گسترش پیدا کرده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس به خوبی رسالت خود برای تعیین اعتبارات سازمان‌های حمایتی را انجام داده است.