۱۰ آبان ۱۳۹۳

معاون وزیر بهداشت: وضع پرستاران بهتر می‌شود

معاون وزیر بهداشت از بهبود وضعیت معیشت پرستاران خبر داد.

۳۰ مهر ۱۳۹۳

وزیر بهداشت: ۶۰ درصد مرگ‌ها قابل پیشگیری است/برداشتن موانع فعالیت خیرین سلامت

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ضروری است خیرین سلامت علاوه بر مشارکت در ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در اداره و ارائه خدمت در این مراکز نیز نقش آفرینی کنند، گفت: ۶۰ درصد مرگ‌ها در جامعه قابل پیشگیری است.

۱۴ مهر ۱۳۹۳
رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

کتاب جدید تعرفه‌های پزشکی بیش از گذشته عدالت را بین کارکنان سلامت زیر سؤال می‌برد

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: با ابلاغ تعرفه‌های جدید در کتاب ارزشگذاری نسبی خدمات سلامت، نه تنها پرسنل غیرپزشک به نحو شایسته‌ای دیده نشده‌اند بلکه تحقق عدالت در پرداخت‌ها بیشتر زیر سؤال می‌رود و فاصله‌ها هر روز بیشتر می‌شود.

۸ مهر ۱۳۹۳
وزیر بهداشت:

کاهش مجدد هزینه بستری بعد از عید قربان/ حذف زیرمیزی از نیمه آبان

وزیر بهداشت، از کاهش مجدد هزینه‌ بستری در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت خبر داد و افزود: پس از عید قربان هزینه‌ بستری با دفترچه بیمه روستایی از ۵ به ۳ درصد و بیماران دارای دفترچه های بیمه شهری از ۱۰ به ۶ درصد کاهش می یابد.

۸ مهر ۱۳۹۳

تعرفه‌های پزشکی واقعی شد

با ابلاغ کتاب جدید ارزشهای نسبی خدمات پزشکی در کشور که از امروز کلید خورد، ۱۷۰۰ خدمت پزشکی بدون تعرفه،تعرفه گذاری شدند، پوشش بیمه‌ای برای همه خدمات پزشکی بستری، سرپایی و پاراکلینیکی افزایش پیدا کرد و به گفته مدیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت روند حذف زیرمیزی در کشور آغاز می شود. – See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930708000278#sthash.c4YSxcQy.dpuf

۵ مهر ۱۳۹۳
معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

طرح تحول سلامت نقطه عطفی در نظام سلامت کشور است

معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: طرح تحول سلامت نقطه بسیار روشنی و نقطه عطفی در نظام سلامت کشور است.

۳۱ شهریور ۱۳۹۳

وزیر بهداشت: دولت درصدد واقعی کردن تعرفه‌های پزشکی است

وزیر بهداشت گفت: دولت در صدد است با واقعی کردن تعرفه خدمات پزشکی، گرفتاری‌های جامعه پزشکی را به حداقل رسانده و اضطراب و نگرانی را از مردم و جامعه پزشکی دور کند.

۳۱ شهریور ۱۳۹۳
معاون وزیر بهداشت خبر داد

تسهیلات برای همراهان بیمار در برنامه تحول نظام سلامت

معاون وزیر بهداشت از تسهیلات برای همراهان بیمار در برنامه تحول سلامت خبر داد و گفت: ملزومات برای همراه بیمار از جمله وسایل شخصی (دمپایی،لباس مناسب،لیوان،بشقاب) میز کنار مبلی، پذیرایی میان وعده و فضای برای استراحت مادران ارائه می‌شود.

۱۳ شهریور ۱۳۹۳
مدیر مرکز طبی کودکان:

«تحول نظام سلامت» نیازمند مشارکت جدی بیمه‌ها

مدیر بیمارستان مرکز طبی کودکان ضمن اشاره به افزایش حجم کاری کادر پرستاری به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت، در عین حال مشارکت جدی سازمان‌های بیمه‌گر در این طرح جهت پوشش بهتر خدمات و همچنین حذف رابطه مالی میان پزشک و بیمار را خواستار شد.

۱ شهریور ۱۳۹۳
معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد

در ۳ ماه آغاز برنامه تحول نظام سلامت از ۱۰۰ هزار زایمان طبیعی حمایت شده اس

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: طی سه ماه ۱۰۰ هزار زایمان طبیعی رایگان در بیمارستان‌های کشور انجام شده است و ۳۳۰۰ پزشک متخصص نیز در مناطق محروم مستقر شدند.