۳۰ فرو ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت:

دفترچه بیمه در بیمارستان‌های دولتی تا پایان شهریور حذف می‌شود

موهبتی: مهم‌ترین برنامه ما در سال ۹۷ استقرار سازمان الکترونیک است. خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌شده در حال حاضر در ۱۲۸ بیمارستان کشور حذف دفترچه را داشته‌ایم و در شش ماه اول ۹۷ تلاش می‌کنیم دفترچه از کلیه بیمارستان‌های دولتی حذف شود و ارائه خدمت با ارائه کد ملی انجام شود.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
معاون بهداشت وزیر بهداشت:

سامانه‌های متعدد موجود در حوزه بهداشت و درمان، پرونده الکترونیک سلامت نیستند

رئیسی:‌ پرونده الکترونیک سلامت از اواخر دهه ۸۰ مطرح شده، اما تاکنون به نتیجه نرسیده و سامانه‌های متعدد حوزه سلامت همچنان به صورت جزایر جداگانه اطلاعات بهداشتی و درمانی را ثبت می‌کنند. پرونده الکترونیک که در حال حاضر در کشور وجود دارد، شامل سامانه‌های متعدد حوزه بهداشت مانند سامانه سیب است. از نظر ما این سامانه کامل است اما نامش پرونده الکترونیک سلامت نیست. در این سامانه فقط اطلاعات بهداشتی فرد ثبت می‌شود. اطلاعات بیمارستان‌ها نیز در سامانه‌ای به نام HIS وارد می‌شود. بسیاری از داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها نیز برای خود سامانه‌ای جداگانه دارند. بخش خصوصی نیز به این سامانه دسترسی ندارد و به آن متصل نیست. این سامانه‌ها باید به یکدیگر وصل شوند

۳۰ فرو ۱۳۹۷
مشاور وزیر بهداشت:

اجرای طرح برچسب اصالت تجهیزات پزشکی آغاز شد

مشاور وزیر بهداشت در امور تجهیزات پزشکی گفت: اجرای طرح برچسب اصالت تجهیزات پزشکی از امروز چهارشنبه در سراسر کشور آغاز شد.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی:

بخشی از مطالبات داروخانه‌های خصوصی ظرف هفته آینده پرداخت می‌شود

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: با تامین منابع مالی مورد نیاز، یکشنبه هفته آینده بخشی از مطالبات داروخانه‌های خصوصی از این سازمان در کشور پرداخت می‌شود.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون سلامت اتاق بازرگانی:

قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی به شورای رقابت سپرده شود

وزارت بهداشت نباید عهده‌دار قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی و دارویی باشدنجفی با بیان اینکه نباید از پیگیری مطالبات خود در حوزه وزارت بهداشت بترسیم گفت‌: قیمت گذاری تجهیزات پزشکی به شورای رقابت سپرده شود.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

هیئت دولت امروز در خصوص تعرفه‌های پزشکی تصمیم‌گیری می‌کند

وزیر بهداشت از احتمال تصمیم گیری در خصوص تعیین تعرفه‌های پزشکی در جلسه امروز هیأت دولت خبر داد.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

هرگونه افزایش نرخ ویزیت پیش از اعلام تعرفه‌های جدید تخلف از قانون است

امینی فرد: هرگونه افزایش بهای ویزیت‌های درمانی تا قبل از اعلام تعرفه‌ها خلاف قانون است، طبق اطلاعات کسب شده شورای عالی بیمه پیشنهادات خود را درخصوص افزایش تعرفه‌ها به هیئت دولت اعلام کرده است؛ بنابراین دولت تا پیش از شروع سال جدید باید زمینه‌های ایجاد تخلف در افزایش نرخ ویزیت را کاهش دهد.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

دولت هر چه زودتر تکلیف تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷ را روشن کند

امینی فرد: خدمات هتلینگ به دلیل تأخیر در اعلام میزان تعرفه‌ها افزایش پیدا نمی‌کند، اما برای خدمات سرپایی، دولت باید هرچه سریع‌تر تکلیف این مسئله را روشن کند. تاکنون افزایش میزان تعرفه‌ها قطعی نشده است، اما طبق شواهد افزایش‌ها هم راستا با میزان تورم نیست. در گذشته تعرفه‌ها با تاخیرهای چند ماهه در سال جدید اعلام می‌شد، در حال حاضر با تاکیدات صورت گرفته میزان تأخیر کاهش پیدا کرده است، به طورحتم دولت باید مشوق نظم بوده و نظم پذیری را به تمامی آحاد جامعه تسری دهد؛ بنابراین تأخیر در اعلام تعرفه‌ها پسندیده نیست.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:

دفترچه بیمه در بخش‌های بستری بیمارستان‌های دولتی حذف می‌شود

موهبتی: حذف دفترچه در اواخر سال ۹۶ در ۴ استان در بخش بستری ۱۲۰ بیمارستان در کشور آغاز شد. امیدواریم تا پایان ۶ ماهه اول سال ۹۷ این موضوع در سراسر بیمارستان‌های دولتی با همت وزارت بهداشت، معاونت درمان و آی تی وزارت بهداشت شکل گیرد. البته ما در ابتدای راه هستیم و باید به سمتی حرکت کنیم که الکترونیکی شدن خدمات را در بخش سرپایی نیز محقق کنیم.

۸ فرو ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

۱۳۰ خدمت بیمه‌ای برای حمایت از بیماران ویژه بازنگری شد

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ۱۳۰ خدمت پایه برای ارتقای پوشش بیمه ای و حمایت از بیماران ویژه از لیست بیمه خارج و بازنگری شده است.

۸ فرو ۱۳۹۷
سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت:

۴ هزار نفر در کشور در طرح همیاران بیمه سلامت ثبت‌نام کردند

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه ایران از ثبت نام ۴ هزار نفری در طرح همیاران بیمه سلامت کشور خبر داد.

۸ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

زیرساخت‌های لازم در حال حاضر برای ایجاد دفترچه‌های الکترونیک سلامت فراهم نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دفترچه های الکترونیک سلامت از تجویز بی دلیل اقدامات درمانی جلوگیری می کند.

۶ فرو ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

در سال جدید ۹ برنامه راهبری در بیمه سلامت طراحی و اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در سال جدید ۹ برنامه راهبری در بیمه سلامت طراحی و اجرا می‌شود.

۶ فرو ۱۳۹۷
رئیس سازمان غذا و دارو:

صدور مجوزهای حوزه غذا و دارو الکترونیکی می‌شود

رئیس سازمان غذا و دارو الکترونیکی کردن صدور مجوزهای قانونی حوزه غذا و دارو را جهت رفع چالش‌های حقوقی این حوزه ، جزو اولویت های امسال این سازمان قرار داد.

۵ فرو ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

با اجرای پرونده الکترونیک سلامت می‌توان از هزینه‌های اضافی ممانعت به عمل آورد

جمالی: یکی از دلایل افزایش هزینه‌های حوزه سلامت این است که افرادی وجود دارند که بیش از یک دفترچه خدمات درمانی داشته یا از یک دفترچه بیش از یک نفر استفاده می‌کنند که این خود هزینه‌های بسیاری را به بیمه‌ها تحمیل می‌کند، بنابراین با اجرای پرونده الکترونیک سلامت می‌توان از این هزینه‌های اضافی ممانعت به عمل آورد.