۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران:

برای حذف دفترچه‌های بیمه باید نسخه‌نویسی الکترونیک جایگزین فرآیندها شود

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران ضمن اعلام راهکارهای در نظر گرفته شده برای کنترل هزینه‌ها در سال جاری، در عین حال فرآیند حذف دفترچه بیمه سلامت در بیمارستان‌های تهران را تشریح کرد.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعمال سهمیه بر آزمون دستیاری پزشکی تبعیضی ناعادلانه است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اعمال سهمیه‌ها به آزمون دستیاری پزشکی را تبعیضی ناعادلانه و خلاف قانون اساسی دانست.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل بیمه سلامت استان فارس:

نظام ارجاع و پزشک خانواده در صندوق روستایی موفق اجرا شده است

مدیر کل بیمه سلامت استان فارس گفت: استان فارس دومین استان کشور به لحاظ میزان جمعیت بیمه شده روستایی است که در این زمینه توانسته است نظام ارجاع و پزشک خانواده را بصورت موفق پیاده سازی واجرایی نماید.

۲۰ خرد ۱۳۹۷

هر ایرانی سالانه ۲۶۷ هزار تومان حق بیمه پرداخت می‌کند

هر ایرانی در سال ۹۵ مبلغ ٢٦٧ هزار تومان به طور سرانه، حق بیمه برای انواع بیمه‌ها پرداخت کرده است.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

تخلفات موضوع تجهیزات پزشکی کاملاً رصد می‌شود

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تخلفات مربوط به حوزه تجهیزات پزشکی آن طور که به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، کاملاً رصد می شود و متخلفان به تعزیرات معرفی می شوند.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

سیاست محدودیت واردات دارو هم‌زمان با ارتقای کیفیت و کاهش قیمت داروی داخلی ادامه می‌یابد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: براساس سیاست های این سازمان از این به بعد به واردات برند خاص از یک دارو اصرار نداریم و انحصار در این زمینه شکسته می شود.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

در بودجه ۹۷ ردیفی برای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پیش‌بینی نشده است

امینی فرد: در قانون بودجه ۹۷ ردیفی برای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پیش بینی نشده است. آنچه مسلم است حوزه سلامت از نظر تأمین منابع به شدت تحت فشار است، بنابراین ما باید تلاش کنیم که در این زمینه قانون را گام‌به‌گام اجرا کنیم. امسال هم در کمیسیون تلفیق بودجه و هم سازمان برنامه و بودجه این عزم وجود دارد که موضوع قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به‌طورجدی پیگیری شود تا از طریق برنامه‌ریزی بتوان این قانون را به‌صورت مرحله‌ای اجرا کرد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کمبود درآمد در بخش پیراپزشکی به نحوه ارائه خدمات لطمه می‌زند

مره صدق: متأسفانه در بخش درمان کشور به دلیل حاکمیتی که به‌عنوان پزشک سالاری وجود دارد به حقوق بقیه حرفه پزشکی و پیراپزشکی توجه نشده است و حتی در مورد پزشکان هم اگر تعداد محدودی که در رشته‌های فوق تخصص جراحی فعالیت می‌کنند را کنار بگذاریم، سایر پزشکان از درآمد رضایت‌بخشی برخوردار نیستند. کمبود درآمد در بخش پیراپزشکی به نحوه ارائه خدمات لطمه می‌زند و علاقه پرستاران را برای فعالیت در این حرفه کاهش می‌دهد و می‌تواند یکی از عواملی باشد که پرستاران برای یافتن شرایط کاری بهتر مهاجرت کنند.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای تعرفه پرستاری به نفع وزارت بهداشت است

امینی فرد: مشکلی که در تعرفه‌گذاری جامعه پرستاری وجود دارد این است که برای باید منابع آن نیز دیده شود. باید اعتبارات لازم را برای اجرای آن ببینیم که بخشی از آن حاصل از درآمدهای اختصاصی بوده و بخشی هم از منابع عمومی تأمین می‌شود. با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد خدمات در بخش دولتی ارائه می‌شود قطعاً تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به نفع وزارت بهداشت هم بوده، چراکه درصدی از این تعرفه‌ها در بخش دولتی هزینه می‌شود، بنابراین تنها دلیل معوق ماندن آن مربوط به عدم تأمین اعتبار است.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز دارو به واردکنندگان درست نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: دولت باید برای پرداخت یارانه به واردکنندگان سیستم محاسبه ای مشخص تعریف کند.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی:

۱.۸ میلیون نفر در آذربایجان غربی بیمه سلامت رایگان دارند

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با اشاره به سهم ۸۸ درصدی بیمه شدگان رایگان در استان گفت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از بیمه شدگان سلامت در استان به صورت رایگان تحت پوشش قرار گرفته اند و خدمات بیمه ای خود را از موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد دریافت می کنند .

۱۸ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان:

اجرای نظام ارجاع الکترونیک فعلاً در صندوق بیمه روستائیان انجام می‌گیرد.

حسینی: در استان گلستان نظام ارجاع و پزشک خانواده از سال ۱۳۸۴ اجرا شد و آنچه اتفاق افتاده اجرای نظام ارجاع الکترونیک بود که فعلاً فقط در مورد روستائیان صورت می‌پذیرد.

۱۶ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

عدم حمایت از بخش خصوصی به نفع سیستم دارویی نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: یارانه دارویی برای حمایت از جیب مصرف کننده باید به سازمان های بیمه ای پرداخت شود.

۱۶ خرد ۱۳۹۷
وزیر رفاه:

۷۰ درصد روستائیان و عشایر بیمه نیستند

ربیعی: سیاست دولت، بیمه کردن زندگی سالمندی در مناطق روستایی و عشایری است تا دوران سالمندی آن‌ها با فقر همراه نباشد. در حال حاضر حدود ۳۰ درصد کل جامعه هدف، بیمه‌شده روستایی و عشایری داریم و برای جذب ۷۰ درصد باقی‌مانده نیاز به کار بیشتری وجود دارد.

۱۴ خرد ۱۳۹۷
وزیر رفاه:

روستاییان می‌توانند با ماهی ۲۰ هزار تومان خود را بیمه کنند

ازآنجایی‌که بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مشمول مستمری‌بگیری و ازکارافتادگی می‌شوند روستائیان و عشایر می‌توانند با کمترین هزینه یعنی حداقل ماهیانه ۲۰ هزار تومان، خود را بیمه کنند و دولت با پرداخت نزدیک به ۷۰ درصد حق بیمه روستائیان و عشایر، پرداخت بخش اعظم این بیمه را بر عهده دارد.