• صفحه اول
  • اخبار مرتبط
  • منابع انسانی و فیزیکی
۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

زیرساخت‌های لازم برای تولید تمامی داروها در کشور فراهم شود

هاشمی:‌ با توجه به اینکه کیفیت برخی اقلام دارویی خارجی با نمونه داخلی آن قابل‌مقایسه نیست، برای برخی بیماری‌های صعب‌العلاج باید از این داروها استفاده کرد، اما به‌طورکلی در طی چند سال گذشته داروهای ایرانی باکیفیتی تولید شده که خوشبختانه بارها در روند درمان نتیجه‌بخش بودند. البته بحث درمان را نمی‌توان با مذاکره و قیاس داروهای ایرانی و خارجی مورد بررسی قرار داد، از سوی دیگر ما انتظار داریم که زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای تولید تمامی داروها در کشور فراهم شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:‌

برنامه‌ریزی برای تأمین به‌موقع تجهیزات پزشکی در رأس برنامه‌های وزارت بهداشت قرار دارد

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی با بیان اینکه پروتزهای زانو و لگن افزایش قیمت نداشته اند، گفت: مراکز درمانی مانند گذشته، پروتزهای زانو را در اختیار داشته و بیماران از این لحاظ با مشکلی روبرو نیستند.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

پزشکان تا حد ممکن داروهای داخلی تجویز کنند

هاشمی:‌ اگر در بستر زمان دارویی در داخل تولید و کیفیت خود را اثبات کرد، باید در مقایسه با داروهای خارجی به میزان بیشتری استفاده شده و پزشکان باید این دارو را برای بیماران در نسخه‌ها تجویز کنند؛ بنابراین پزشکان هیچ‌گاه به دنبال تحمیل هزینه به بیمار نبوده و تنها کسب نتیجه بهتر برای درمان مدنظر آن‌ها قرار دارد.

۲۶ تیر ۱۳۹۷
رئیس هیئت‌مدیره سندیکاهای صنایع داروئی:

یکی از مشکلات واردات دارو و مواد اولیه تعرفه‌های گمرکی است

رئیس هیأت‌مدیره سندیکاهای صنایع داروئی با تاکید بر اینکه لیست وارد کنندگان دارو که ارز دولتی دریافت کردند، باید منتشر شود، گفت: در بحران قبل عده‌ای سودجو به اسم تعرفه دارو، کالاهای دیگر وارد کردند که پرونده واردات خودرو با ارز دارویی نیز هنوز مطرح است.

۲۶ تیر ۱۳۹۷
معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی:

دوره‌های بازآموزی پزشکان برگزار می‌شود

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: برنامه ریزی کلان سلامت یکی از برنامه های مهم سازمان نظام پزشکی است.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

۱۱ هزار پزشک عمومی از چرخه درمان خارج شده‌اند

برخی از آمارها حکایت از این دارد که ۱۱ هزار پزشک عمومی از چرخه درمان خارج شده‌اند. ۱۱ هزار نفری که برای ثبت پروانه مطبشان و گرفتن شماره نظام پزشکی مراجعه نکرده‌اند؛ کمبود این تعداد پزشک در شرایطی است که به گفته رئیس سازمان نظام پزشکی کشور، بررسی‌ها نشان می‌دهد کشور در شرایط عادی ۲۵ هزار پزشک عمومی و در بهترین حالت، ۵۰ هزار پزشک عمومی نیاز دارد. حالا بر اساس آنچه معاون برنامه‌ریزی، راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت قرار است با اصلاح نظام ویزیت، پزشکان عمومی به گردونه درمان برگردند.

۲۵ تیر ۱۳۹۷
سخنگوی وزارت بهداشت:

در حال حاضر ظرفیت تولید دارویی کشور سه برابر ظرفیت مصرف کشور است

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت تولید دارویی کشور سه برابر ظرفیت مصرف کشور است، گفت: در شرایط غیر تحریم، حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد ظرفیت در دارو بلااستفاده است و راه استفاده از این ظرفیت، صادرات و بازاریابی است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

وزارت بهداشت جهت واردات و تأمین موارد اولیه دارو و تجهیزات برای ماه‌های آینده، آمادگی کامل دارد

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت جهت واردات دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین تامین مواد اولیه ساخت دارو و تجهیزات پزشکی برای ماه های آینده، آمادگی کامل دارد.

۲۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان غذا و دارو:

بسیاری از داروهای اساسی در داخل کشور تولید می‌شود

معاون وزیر بهداشت و درمان و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اکثر داروهای اساسی و مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
رئیس انجمن پزشکان عمومی:‌

نیمی از پزشکان عمومی به کارهایی جز طبابت می‌پردازند

کامیابی: از جمعیت ۸۰ هزارنفری پزشکان عمومی کشور، ۴۰ هزار نفر به کارهای دیگر می‌پردازند و از طرفی چرخه پرشتاب و معیوب تربیت پزشک نیز ادامه دارد.‌ پزشکان عمومی برای تأمین معیشت به سراغ زیبایی، درمان اعتیاد و طب کار می‌روند.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
سخنگوی وزارت بهداشت:

تا یک سال آینده ۴۵ پروژه بیمارستانی با ظرفیت ۶ هزار تخت بیمارستانی به بهره‌برداری می‌رسد

حریرچی: تا یک سال آینده ۴۵ پروژه بیمارستانی با ظرفیت ۶ هزار و ۲۳ تخت بیمارستانی به بهره‌برداری می‌رسد. طی یک سال آینده ۱۹ کلینیک ویژه شامل محل ویزیت پزشک، رادیولوژی، آزمایشگاه و سایر امکانات سرپایی در فضایی بالغ‌بر ۵۰۰ هزار مترمربع آماده بهره‌برداری و افتتاح می‌شود. تا یک سال دیگر ۴۴ کلینیک ویژه در فضایی بالغ‌بر ۱۶۳ هزار مترمربع و با اعتباری حدود ۴ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریال و آماده بهره‌برداری می‌شود که در این کلینیک‌های ویژه، ارائه خدمات بهداشتی درمانی با تعرفه دولتی و تحت پوشش بیمه و نظام ارجاع انجام می‌شود.

۱۸ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

تعویق در پرداخت معوقات، علت خودداری پزشکان از حضور در مراکز دولتی و تأمین اجتماعی است

عضو هیات رییسه مجلس گفت: پزشکان نمی توانند به شکل سلیقه ای از حضور درمراکز درمانی خودداری کنند.

۱۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

اولویت تأمین ارز موردنیاز برای تأمین تجهیزات پزشکی باید نظام‌مند باشد

مسائلی: تأمین ارز موردنیاز برای تأمین تجهیزات پزشکی و محصولات سلامت‌محور باید به‌موقع و اولویت‌ها باید نظام‌مند باشد و از برداشت‌ها و اقدامات سلیقه‌ای پرهیز شود. باید منابع اطلاعاتی دقیقی در زمینه‌های صدور مجوز واردات، ثبت سفارش، مرحله تخصیص ارز در بانک مرکزی، ترخیص از گمرک و نظارت‌های بعد از واردات تجهیزات پزشکی و قطعات یدکی نیز، وجود داشته باشد.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:‌

مسئله مهم در حال حاضر تأمین پرستار برای مناطق محروم است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید تلاش کنیم نیروی پرستار مورد نیاز را طی سالیان آینده تامین کنیم، گفت: خدمات پرستاری خارج از سیستم‌های بیمارستانی تعریف شود.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

تا پایان سال دو هزار تخت به تخت‌های بیمارستانی شهر تهران اضافه می‌شود

جان بابایی گفت: داروهای گران قیمت با تعرفه بالا تنها مشکل کشور ما نیست بلکه در کشورهای پیشرفته هم این مشکل وجود دارد.