۳۰ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

باید سهم بهداشت و درمان را از GDP افزایش دهیم

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر ضرورت تحت پوشش بیمه قرار دادن خدمات دندانپزشکی در جهت رفع مشکل محرومان، تحقق این مهم را در گرو افزایش سهم بهداشت و درمان از GDP دانست.

۲۶ تیر ۱۳۹۷
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت:

تأمین مالی به‌تنهایی تضمینی بر کیفیت سلامت نیست

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت بر ضرورت تامین منابع مالی پایداردر حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: این‌ که فقط پول داشته باشیم، تضمینی بر کیفیت سلامت نیست و نیاز به استفاده بهینه از منابع وجود دارد.

۲۶ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیمارستان‌های دولتی به‌طورمعمول خدمات سرپایی را ارائه نمی‌دهند

رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه بارهزینه‌های خدمات سرپایی به دوش بیمار است، گفت: تنها ۱۰۰۰میلیارد تومان از ۴ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان اوراق به بیمه سلامت ایرانیان اختصاص یافته است.

۲۵ تیر ۱۳۹۷
سخنگوی وزارت بهداشت:

۸۰ درصد از پرداختی جیب مردم در حوزه سلامت مربوط به خدمات سرپایی است

حریرچی: هنوز با کاهش پرداخت هزینه‌های سلامت که باید به ۲۵ درصد پرداختی مردم کاهش یابد فاصله داریم. در بررسی هزینه خانوار در حوزه بهداشت و درمان، باید عنوان کرد پرداختی از جیب مردم در حوزه بستری ۲۰ درصد است و هزینه خدمات سرپایی هشتاد درصد است و باید از مردم حمایت کرد. همچنین هزینه دندانپزشکی ۲۰ درصد درآمد خانوار است و هزینه آزمایشگاهی بالغ بر ۳۰ درصد است.

۲۴ تیر ۱۳۹۷
معاون برنامه ریزی وزیر بهداشت:

فرانشیز بیمارستانی کاهش پیدا کرده است

حق‌دوست: اصلاح طرح تحول و تغییر بسته‌های خدمتی متناسب با وضعیت اقتصادی موجود کشور و منابع مالی در اختیار دولت است تا با یک برنامه‌ریزی دقیق بتوان از منابع مالی در طرح تحول نظام سلامت به بهترین شکل استفاده کرد. اصلاحات طرح تحول و بسته‌های تحول در راستای رفع نیاز افراد و به ویژه محرومان است و در این راستا طی ۵ ماه گذشته تغییرات و کاهش در فرانشیز بیمارستان‌های سراسر کشور انجام شده است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
دبیر شورای عالی بیمه سلامت:

با خروج داروهای بدون نسخه از پوشش بیمه، پرداخت از جیب مردم افزایش نخواهد یافت

دبیر شورای عالی بیمه سلامت در واکنش به برخی اظهارات درباره خروج داروهای OTC (بدون نسخه) از شمول بیمه، گفت: داروهای OTC از شبکه درمان کشور خارج نشده‌اند ولی به دلیل هزینه پایین و عمدتا مصرف تعدادمحدود از هر دارو و عدم لزوم ارائه نسخه در مقابل دریافت دارو، از پوشش بیمه خارج شدهاند.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

سهم سلامت از اعتبارات کلی کشور باید افزایش پیدا کند

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بخشی از مشکلات حوزه سلامت مربوط به عدم مدیریت صحیح منابع در ادوار گذشته است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

به ۳ میلیارد دلار ارز برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی نیازمندیم

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه تا پایان سال به حدود سه میلیارد دلار ارز برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی نیاز است، گفت: تامین ارز در زمان مناسب و به اندازه کافی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که لازم است بانک مرکزی ارز مورد نیاز را برای بخش سلامت اختصاص دهد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی:

همپوشانی بیمه‌ای صفر می‌شود

زدا: سازمان تأمین اجتماعی برای موضوع همپوشانی بیمه‌ای، با سازمان بیمه سلامت و صندوق نیروی‌های مسلح تفاهم‌نامه‌ای امضا کرد و کارگروهی برای این موضوع تشکیل داده است تا بتوان حذف همپوشانی را در آینده‌ای نه‌چندان دور داشته باشیم. با اقداماتی که تاکنون انجام شده است می‌توان گفت که بسیار خوب پیش رفته است و سیستم کنترلی که در شرکت خدمات ماشینی تأمین گزارشی به سازمان داده است نشان می‌دهد که این همپوشانی‌ها به سمت صفر شدن پیش می‌رود.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی:

همپوشانی سه میلیون بیمه‌شده رفع شد

زدا: بر اساس توافق‌نامه‌ای که میان سازمان تأمین اجتماعی، سازمان بیمه سلامت و صندوق بیمه روستاییان و عشایر به امضا رسیده است همپوشانی از این سازمان‌ها در دستور کار قرار گرفته است. در همین راستا از تعداد بیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر همپوشانی سه میلیون همپوشانی رفع شد.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

افراد توانمند از پوشش این بیمه خارج می‌شوند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اعلام اینکه حق بیمه صندوق بیمه سلامت تنها ۲۲ هزار تومان است، گفت: افراد توانمند از پوشش این بیمه خارج می شوند.

۱۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

صرفه‌جویی ناشی از خروج ۸۱ داروی بدون نسخه برای بیماران صرف می‌شود

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: ۸۱ دارو برابر مصوبه شورای عالی بیمه از پوشش بیمه خارج شد و حدود ۴۰ تا ۴۵ ‏میلیارد تومان برای بیمه صرفه جویی می‌شود، اما این پول به خزانه بر نمی‌گردد و برای سایر بیماران هزینه می شود.‏

۱۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت کشور:

۲ میلیون و ۵۰۰ همپوشانی بیمه تا پایان سال حذف می‌شود

٢ ميليون و ٥٠٠ همپوشانى بيمه تا پايان سال حذف می شوند/ در دارو و تصويربردارى سقف ريالى نگذاشته ايم موهبتى با اشاره به موضوع سقف ريالى در بيمه گفت: تا پايان سال ٢ ميليون و ٥٠٠ همپوشانى بيمه حذف مى شود.

۹ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

کارگزاران بیمه سلامت در رفع همپوشانی بیمه‌ای عملکرد نامناسبی داشته‌اند

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه ۲ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی دو یا سه دفترچه بیمه دارند، گفت: متاسفانه کارگزاران بیمه سلامت به دلیل عدم آموزش مناسب، بیمه شدگانی را که هیچ ارتباطی با تامین اجتماعی ندارند، همپوشانی بیمه‌ای تلقی می‌کنند.

۸ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:‌

پوشش بیمه‌ای عامل مؤثر استفاده بی‌رویه از داروهای بدون نسخه است

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: پوشش بیمه ای عامل موثر استفاده بی رویه از داروهای OTC است.