۲۵ تیر ۱۳۹۷
معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت:

نظام ارجاع هزینه‌های نظام سلامت را کاهش می‌دهد

معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجرای نظام ارجاع و اتصال خدمات پزشکی عمومی (سطح یک) و خدمات تخصصی (سطح دو) موجب کاهش هزینه‌های نظام سلامت و ارتقای کیفیت خدمات درمانی می شود.

۲۴ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

نظام ارجاع و پزشک خانواده تنها راه جلوگیری از هدررفت هزینه‌ها در نظام سلامت است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رویه فعلی درحوزه بهداشت ودرمان هزینه های بسیاری را برخانواده و نظام سلامت کشور تحمیل می کند.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای کامل پزشک خانواده منوط به ایجاد زیرساخت‌ها است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، گفت: وزارت بهداشت درطی یکسال گذشته اقدامات موثری را با هدف اجرای پزشک خانواده انجام داده است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

باید تا پایان دولت، نظام ارجاع را حداقل در دو منطقه در کشور به‌طور صحیح اجرا کنیم

وزیر بهداشت در یکصد و ششمین اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور گفت:در حال حاضر ‏عقل حکم می‌کند که دانشگاه ها مواد اولیه، دارو و تجهیزات ضروری مازاد بر نیاز را ذخیره کنند و این آمادگی را داشته باشیم که اگر مشکلی پیش آمد، این ‏مشکل به هیچ وجه متوجه مردم نشود، برای این کار منابع می‌ خواهیم

۲۳ تیر ۱۳۹۷
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه:

با طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع، ۳۰ درصد هزینه‌های سلامت کاهش می‌یابد

نمکی گفت: با اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع، ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه‌های سلامت کاهش می‌یابد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای طرح پزشک خانواده پیش‌نیاز پرونده الکترونیک سلامت است

ترکی: اگر پرونده الکترونیک سلامت بخواهد تشکیل شود یکی از اساسی‌ترین کارهایی که باید انجام شود اجرای طرح پزشک خانواده است که تاکنون در دو استان مازندران و شیراز و شهرهای کمتر از ۵۰ هزار نفر جمعیت به‌صورت پایلوت اجرا شده است، ولی هنوز در بسیاری از نقاط کشور اجرا نشده است. البته مسئولان حوزه سلامت به این مهم تأکید کردند که با وجود بودجه و امکانات کنونی که در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد، احتمال اینکه در سال ۹۷ بتوانیم طرح پزشک خانواده را به‌طور کامل اجرا کنیم، وجود ندارد. ضمن اینکه لازم است الگوهایی که در این دو استان برای اجرای این طرح بکار رفته و نقاط ضعف و قوت آن‌هم موردبررسی قرار بگیرد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
معاون دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان:

پزشک خانواده در شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر استان اصفهان کاملاً اجرا شده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: طرح پزشک خانواده در شهرهای با جمعیت کمتر از ۵۰۰ هزار نفر به طور کامل به اجرا درآمده است.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه:

پزشک خانواده بدون جایگاه اجرایی در نظام ارجاع بی‌معنی است

معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: ‏طرح تحول سلامت ۴ مقدمه داشت که اجرا نشد. پزشک خانواده، سیستم ارجاع، پرونده‌ الکترونیک سلامت و راهنماهای بالینی مقدمه شروع چنین ‏حرکت بزرگی بود که فراهم نشد و یکی از کاستی‌ها در شروع این برنامه بود.‏

۱۹ تیر ۱۳۹۷
قائم‌مقام معاون خدمات بیمه سلامت:

توجه به طب سنتی یکی از راه‌حل‌های جلوگیری از هدر رفت منابع سلامت است

قائم مقام معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: توجه به طب سنتی یکی از راه‌حل‌های کشورها برای جلوگیری از هدر رفت منابع سلامت و عوارض ناشی از داروهای شیمیایی است.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت کشور:

در نظام ارجاع افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه سلامت می‌روند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره وضعیت ایرانیان محروم و فاقد بیمه در نظام ارجاع، گفت: محرومین می‌توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت قرار گیرند. در این زمینه حداقل گیت کمیته امداد را قبول داریم و هر کس که تحت پوشش کمیته امداد باشد، می‌تواند تحت پوشش بیمه رایگان بیمه سلامت ایران قرار گیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر توانمندسازی سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری:

استاندارد حرفه‌ای پرستاری برای ارتقای کیفیت خدمات بالینی در حال بازنگری است

مدیرکل دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت از تدوین و بازنگری استاندارد حرفه‌ای پرستاری با همکاری دفتر ارزیابی فناوری تدوین استاندارد و معاونت درمان خبر داد.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
سرپرست روابط عمومی بیمه سلامت:

منشور حقوق بیمه‌شده تدوین شده است

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه بیمه شدگان نباید دفترچه بیمه خود را در اختیار دیگران قرار دهند، گفت: بیمه شدگان باید با رعایت ضوابط جاری از جمله نظام ارجاع و توجه به توصیه های کادر درمانی، در پیشگیری از ایجاد هزینه های غیر ضروری تلاش کنند.

۱۵ تیر ۱۳۹۷

پزشک خانواده متوقف نشده اما نیازمند اعتبار است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تمایل وزارت بهداشت برای اجرای کامل طرح پزشک خانواده در برنامه ششم توسعه خبر داد.

۱۵ تیر ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

تکریم بیمار، رویکرد اصلی استقرار نظام ارجاع است

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گفت: یکی از چالش های دانشگاه ها برای ایجاد نظام ارجاع الکترونیک، نبود اینترنت در نقاط کور مخابراتی و در مرحله بعد، تامین نیروی انسانی متخصص است.

۱۳ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

راهنمای بالینی مکمل طرح پزشک خانواده است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه راهنمای بالینی مکمل طرح پزشک خانواده بوده اجرای آن را موثر در ارتقای حوزه درمان کشور دانست.