۲۵ تیر ۱۳۹۷
معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت:

نظام ارجاع هزینه‌های نظام سلامت را کاهش می‌دهد

معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجرای نظام ارجاع و اتصال خدمات پزشکی عمومی (سطح یک) و خدمات تخصصی (سطح دو) موجب کاهش هزینه‌های نظام سلامت و ارتقای کیفیت خدمات درمانی می شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۷

پزشک خانواده متوقف نشده اما نیازمند اعتبار است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تمایل وزارت بهداشت برای اجرای کامل طرح پزشک خانواده در برنامه ششم توسعه خبر داد.

۱۵ تیر ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

تکریم بیمار، رویکرد اصلی استقرار نظام ارجاع است

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گفت: یکی از چالش های دانشگاه ها برای ایجاد نظام ارجاع الکترونیک، نبود اینترنت در نقاط کور مخابراتی و در مرحله بعد، تامین نیروی انسانی متخصص است.

۱۳ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

راهنمای بالینی مکمل طرح پزشک خانواده است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه راهنمای بالینی مکمل طرح پزشک خانواده بوده اجرای آن را موثر در ارتقای حوزه درمان کشور دانست.

۱۰ تیر ۱۳۹۷
قائم‌مقام مدیرعامل بیمه سلامت:

با استقرار نظام ارجاع الکترونیک از مراجعه بی‌مورد روستاییان به شهرها جلوگیری می‌شود

قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها گفت: با استقرار نظام ارجاع الکترونیک در استان گلستان، نه تنها نوبت‌گیری الکترونیکی برای روستاییان آسان تر شده است، بلکه، این موضوع باعث جلوگیری از مراجعه بی‌مورد روستاییان به شهرها شده و خدمات را به صورت ارزان‌تر و با کیفیت بهتر در دسترس آنها قرار داده است.

۹ تیر ۱۳۹۷
معاون دفتر خدمات عمومی بیمه سلامت:

با حضور پزشکان خانواده از تحمیل هزینه‌های مازاد به نظام سلامت جلوگیری می‌شود

معاون دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران بر فرهنگ‌سازی نقش پزشکان خانواده در سلامت جامعه تاکید کرد و گفت: حضور پزشکان خانواده از تحمیل هزینه‌های مازاد که به خصوص در دوره سالمندی و میانسالی به نظام سلامت کشور وارد می‌شود، جلوگیری می‌کند.

۵ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت:

گایدلاین‌ها تدوین شده و بیمه‌ها موظف به اجرای آن‌ها هستند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: گایدلاین ها بعد از مدت ها تدوین شده و بیمه ها به دستور قانونگذار و جزئی از حاکمیت، موظف به اجرا هستند.

۵ تیر ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:‌

طب سنتی می‌تواند پرچم‌دار کنترل بیماری‌های غیر واگیر باشد

آقاجانی گفت:اصلاح سبک زندگی امری ضروری است و این موضوع یکی از اقدامات بزرگی است که طب سنتی توانایی انجام آن را دارد.

۴ تیر ۱۳۹۷
سخنگوی وزارت بهداشت:

در دریافت خدمات درمانی باید بین همه مردم عدالت باشد

حریرچی: بر اساس قانون نباید خدمات بهداشتی مازادی برای افراد سلبریتی و مشاهیر ارائه داده شود زیرا این کار یک نوع بی‌عدالتی محسوب می‌شود، ارائه خدمات بهداشتی مازاد باید به افراد بی‌بضاعت، کارگر و آسیب‌دیده اختصاص یابد که این کار براساس راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای نظام پزشکی انجام می‌شود؛ شاخص‌های اجتماعی نباید باعث شود تا پزشک بیش از حد متعارف بر بالین این‌گونه افراد حاضر شود البته در این میان مسائل اورژانسی استثناء محسوب می‌شود.

۴ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت:

تا پایان سال همه دانشگاه‌ها به نظام ارجاع وصل می‌شوند

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با بیان اینکه در نظر داریم ۱۰ دانشگاه در مرحله اول، ۱۰ دانشگاه در مرحله دوم و بقیه دانشگاه‌ها تا پایان سال به سیستم ارجاع وصل شوند، درباره نحوه ارائه خدمت به اتباع خارجی و بیماران مزمن در سیستم ارجاع توضیح داد.

۳ تیر ۱۳۹۷
یک پژوهشگر طب سنتی:

مؤلفان طب سنتی اول داروها را امتحان کنند بعد در کتاب‌هایشان بنویسند

زویا صنعتی پزشک و پژوهشگر حوزه طب سنتی درباره استاندارد محتوای کتاب‌های این حوزه از دانش گفت: درباره همه کتاب‌ها نمی‌توان قضاوت کرد اما به کتابی می‌توان در این حوزه اعتماد کرد که از بیشتر منابع برای تالیف بهره برده باشد. و نویسنده نتایج تمام داروهایی که در کتابش آورده را امتحان کرده باشد.

۳ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت:

هزینه‌های سلامت با اجرای نظام ارجاع الکترونیک کاهش می‌یابد

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، گفت: طبق بازدید از دانشگاه‌ها و بررسی سازمان‌های بیمه نتیجه گرفتیم تنها راه صحیح اجرا کردن نظام ارجاع الکترونیک است.

۲ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت:

متمم دستورالعمل ارجاع الکترونیک نهایی می‌شود

کلانتری: متمم دستورالعمل ارجاع الکترونیک از اواخر فروردین‌ماه امسال تدوین شده است و با جلساتی با ذی‌نفعان و بیمه‌ها نهایی شد و به امضای وزیر بهداشت، معاونین درمان، بهداشت و برنامه‌ریزی رسید و تا چند روز آینده به تأیید دکتر نوربخش، مدیرکل سازمان بیمه تأمین اجتماعی و مهندس موهبتی مدیرکل سازمان بیمه سلامت نیز، خواهد رسید.

۲ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت:

ارجاع الکترونیک، راه صحیح اجرا شدن نظام ارجاع است

کلانتری: سال گذشته براساس بخشنامه ابلاغی وزارت بهداشت، ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای نظام ارجاع، پایلوت شدند تا نظام ارجاع الکترونیک را اجرا کنند. در این راستا امروز و در این همایش، این دانشگاه‌ها به بیان تجربیات خود در زمینه اجرای نظام ارجاع می‌پردازند. طبق بازدید از دانشگاه‌ها و بررسی سازمان‌های بیمه، نتیجه گرفتیم تنها راه درست کردن نظام ارجاع، ارجاع الکترونیک است.

۳۱ خرد ۱۳۹۷
یک جراح عمومی:

با اجرای پزشک خانواده بیمار در سیکل معیوب درمان قرار نمی‌گیرد

يک جراح عمومی گفت: تكنيک‌ها و تكنولوژی‌های امروزی جایگزین معالجه پزشک نمی‌شود و پزشک در خط اول درمان قرار دارد.