۳۰ تیر ۱۳۹۷
معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت:

سرمایه‌گذاری در حوزه پیشگیری سبب کاهش هزینه‌های حوزه سلامت می‌شود

معاون اجرایی بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشت گفت: مداخله موثر در حوزه بهداشت و پیشگیری سبب کاهش هزینه‌های سلامت می‌شود.

۲۸ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، نظام سلامت را کارآمد می‌کند

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم تعهد مسئولان ارشد دانشگاهها در اجرای دقیق برنامه های کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، گفت: هنر ما در این است که مردم را توانمند کنیم و آموزش بدهیم و از این مسیر باعث کاهش بار بیماری‌ها شویم.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

بیمه‌ها یکی از ذی‌نفعان اصلی مصرف منطقی دارو هستند

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یکی از ذی‌نفعان اصلی مصرف منطقی دارو بیمه‌ها هستند چرا که به طور مستقیم هزینه داروها را پرداخت می‌کنند و از طرفی در پرداخت هزینه‌های ناشی از درمان ناکامل و یا عوارض جانبی مصرف غیر‌منطقی دارو برای بیماران نیز نقش دارند.

۱۱ تیر ۱۳۹۷
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

سالانه با خودمراقبتی در حوزه سلامت ۹۶ میلیارد دلار صرفه‌جویی می‌شود

خدادوست گفت: مشاوره‌های پزشکان که منجر به تجویز دارو می شود، بدون نیاز به نسخه پزشک قابل درمان است که مبلغ صرفه جویی شده در نظام سلامت، صرفا از همین نظر سالانه ۹۶ میلیارد دلار است.

۶ خرداد ۱۳۹۷
یک پزشک متخصص:

مشکل اساسی و جدی جامعه پزشکی این است که بیماران پزشک را حامی خود نمی‌بینند

افروز معتمد درباره مسئله اصلی که بین بیماران و پزشکان حاکم است گفت: متاسفانه در جامعه پزشکی رابطه بیمار با پزشک از وحدت مورد نیاز برخوردار نیست هدف من از ترجمه کتاب«آنچه شما می‌گویید، آنچه پزشک می‌شوند» این است که باید این فکر جا بیفتد که پزشکان و بیماران در یک جبهه و در یک سو قرار دارند.

۵ خرداد ۱۳۹۷
مدیر گروه آموزشی بیماری‌های غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی تهران:

۷۵ درصد سلامت مشارکت بین بخشی و آگاهی جامعه است

مدیر گروه آموزشی بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی تهران از سهم ۲۵ درصدی پزشکان در سلامت جامعه خبر داد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

وزیر بهداشت: ۷۰ درصد بودجه در بخش بهداشت هزینه شده است

هاشمی گفت: در هيچ كشورى هنر اين نيست تخت بيمارستانى ايجاد شود، هنر اين است كه بيمارى كم شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۷
معاون اجتماعی وزیر بهداشت:

اجتماعی شدن نظام سلامت هزینه‌ها را کاهش می‌دهد

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اجتماعی شدن نظام سلامت را یکی از رویکردهای دولت برشمرد و گفت : با تحقق این مهم در جامعه بخش قابل توجهی از هزینه های درمانی و مالی مربوط کاهش می یابد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۷
سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران:

توانمندسازی بیمه‌شدگان در کاهش هزینه‌های سلامت مؤثر است

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران بر تاثیر توانمندسازی بیمه شدگان بر کاهش هزینه‌های سلامت تاکید کرد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۷
رئیس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران:

امنیت غذایی کشور وابسته به ذخایر ژنتیکی و زیستی است

شاهزاده فاضلی: امنیت غذایی کشور، سلامتی و اقتصادی وابسته به ذخایر ژنتیکی و زیستی است؛ به نوعی که اگر در بحث غذایی بنگریم هنوز منشاء اصلی از خارج وارد می‌شود در حالی که در ایران، ذخایر ارزشمندی با تنوع بالا داریم که می‌تواند جایگزین آن‌ها شود و در این مهم نیازمند تحقیقات بیشتر و انجام این تحقیقات برخواسته از حمایت‌های هرچه بیشتر و بهتر از مراکز ذخایر ژنتیکی و زیستی است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶
معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت:

راه‌اندازی کانون سلامت محله، برنامه محوری معاونت اجتماعی در سال ۹۷ است

ایازی: راه‌اندازی کانون سلامت محله، برنامه محوری معاونت اجتماعی در سال ۹۷ است. چیزی که در کانون برای ما مهم است شرکت مردم در حوزه مشارکت آگاهانه و داوطلبانه است. تشکیل مجمع سلامت در سطح استان و شهرستان ضروری است. فرهنگ و هنر در اجتماعی شدن سلامت اهمیت دارد و فعالیت‌های موسسه آوای هنر در این زمینه است.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر:

با پیوستن به UPOV امنیت غذایی کشور به خطر می‌افتد

مجلس درحالی قراراست درباره الحاق به کنوانسیونUPOV تصمیم گیری کند که بسیاری از کشاورزان هندی تحت تاثیر پرداخت حق انحصاری سالانه بذر که ازعواقب این الحاق است، به شدت تحت فشار هستند.

۹ اسفند ۱۳۹۶
رئیس سازمان غذا و دارو:

سازمان غذا و دارو بر غذاهای فرآوری شده نظارت و کنترل دارد

رییس سازمان غذا و داروی کشور با بیان اینکه سازمان غذا و دارو بر غذاهای فرآوری شده نظارت و کنترل دارد، گفت: علاوه براین، محصولی که وارد بازار می شود نیز مورد کنترل و نظارت سازمان غذا و دارو قرار می گیرد تا مطابق استانداردها باشد.

۶ اسفند ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تقویت امنیت غذایی و افزایش درآمد کشاورزان از رسالت‌های بخش کشاورزی است

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: تقویت امنیت غذایی ، حفظ منابع و افزایش درآمد کشاورزان سه رسالت بخش کشاورزی کشور است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶
معاون توسعه مدیریت بیمه سلامت:

دفتر توانمندسازی بیماران در راستای عمل در حوزه پیشگیری به‌جای درمان است

رامزی: حوزه آموزش و نقش رسانه‌ها در آموزش عمومی بسیار پُررنگ است و سازمان بیمه سلامت ایران مایل به سرمایه‌گذاری در بخش آموزش برای کاهش هزینه‌ها و نهادینه کردن آموزش در بدنه سازمان بیمه سلامت است تا از این طریق بتوانیم منابع را مدیریت کنیم و نظام آموزشی منسجمی را برای کمک به پیشگیری از افزایش هزینه‌های درمان با همراهی وزارت بهداشت اجرایی کنیم. نگاه این سازمان این است که از طریق رسانه‌ها ازجمله صدا و سیما مجموعه آموزشی را توسعه دهد که دانشگاه‌ها نیز در این زمینه مدنظر ما خواهد بود. سازمان بیمه سلامت ایران در ارتباط با آموزش بهتر بیمه‌شدگان دفتر توانمندسازی راه‌اندازی کرده است.