۲۷ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

باید از همه راه‌های بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان باید استفاده کرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بر استفاده از همه راه‌های بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان و دختران تاکید کرد.

۲۷ خرد ۱۳۹۷
دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در حقوق شهروندی:

سیاست‌های کارآمد برای پیشگیری از کودک‌آزاری نداریم

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تا مهر ماه تصویب و اجرا خواهد شد.

۲۶ خرد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

برای تسهیل تحصیل دختران متأهل قول‌های مساعدی داده شده است

سیاوشی: اکثر افرادی که در کودکی مجبور به ازدواج می‌شوند، در چرخه تحصیل قرار دارند. ضرورت ازدواج نکردن آن‌ها هم همین است که از چرخه آمورش خارج نشوند. این ازدواج‌ها جز ایجاد مشکلات متعدد و بازتولید فقر، نتیجه مثبتی برای آنان ندارد. خوشبختانه معاونت امور زنان آموزش و پرورش همکاری‌های خوبی در زمینه آموزش برای حذف این فرهنگ و نشان دادن مصائب و مشکلات آن داشته است؛ اما مشکلی که پیش می‌آید این است که این دختران، بعد از ازدواج حق ورود به مدرسه را ندارند که اگر امکان بازگشت آنان به تحصیل فراهم شود، می‌توان مشکلات زیادی را از دوش آنان برداشت؛ که خوشبختانه در این زمینه قول‌های مساعدی داده شده است.

۲۶ خرد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

رسانه ملی در مقابله با کودک‌همسری نقش ویژه‌ای دارد

سیاوشی: یکی از ابزارهایی که می‌تواند کمک شایانی به ما در حذف فرهنگ کودک همسری داشته باشند، رسانه ملی است. از جایی که رسانه ملی ما در دور دست‌ترین روستاها هم در دسترس است، اگر حتی یک تیزر چندثانیه‌ای که مخاطب به دیدن آن راغب شود پخش کنند، خود می‌تواند تأثیر بسزایی در حل خیلی از معضلات این پدیده بکند و بعضاً از آن‌ها جلوگیری به عمل آورد. بنده بارها و بارها از مسئولان صدا و سیما این درخواست را داشته‌ام که تاکنون میسر نشده که امیدوارم عملی شود.

۲۶ خرد ۱۳۹۷
عضو فراکسیون زنان مجلس:

ازدواج کودکان تنها به فقر مالی محدود نمی‌شود

سیاوشی: ازدواج کودکان را نمی‌توان تنها به فقر مالی محدود کرد. درست است که خیلی از افرادی که دچار این مسئله می‌شوند، خانواده‌های فقیری دارند که متأسفانه اکثرشان درگیر اعتیاد هم هستند، اما تنها دلیل آن این نیست. دلیلی که منشأ اصلی این ازدواج‌ها است، فرهنگ‌های برخی اقوام و عشیره‌ها است که اعتقاد دارند دختر بعد از یک سنی دیگر جذابیتی ندارد و باید هرچه زودتر ازدواج کند. متأسفانه این ازدواج‌ها در مناطق حاشیه‌ای بیشتر است چرا که ساکنین این مناطق اغلب فرهنگ خود را از جاهایی که از آن مهاجرت می‌کنند می‌آورند و اکثراً هم فقیر هستند.

۲۶ خرد ۱۳۹۷
پژوهشگر مطالعات زنان:

نیازمند سیاست‌گذاری دقیق و جزئی در حوزه اشتغال زنان هستیم

پژوهشگر مطالعات زنان گفت: سیاست‌گذاری در حوزه اشتغال زنان به عنوان تک‌ماده‌هایی در برنامه‌های توسعه آن هم صرفاً در حوزه مشاغل خانگی، روستایی و خرد مطرح می‌شود در حالی که این امر نیازمند سیاست‌گذاری دقیق و جزئی است.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
رییس سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان:

مجریان ۲۰۳۰ به دنبال فتح آخرین سنگر با دولتی کردن مساجد هستند.

رییس سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان با انتقاد از اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس، مهدکودکها و رسانه ملی گفت: به دنبال فتح آخرین سنگر با دولتی کردن مساجد هستند.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
رئیس انجمن مددکاری ایران:

خانواده‌ها مهارت‌های اجتماعی را به فرزندان خود آموزش دهند

موسوی چلک: خانواده‌هایی که فضای امنی برای تربیت فرزندان فراهم می‌کنند، در مقابل خانواده‌هایی که روابط ضعیفی دارند و استبدادی عمل می‌کنند، از عملکرد بهتری در تربیت برخوردار هستند. با توجه به سرعت انتقال اطلاعات و سواد اجتماعی بیشتر بچه‌ها در حوزه فضای مجازی نظم گذشته بر هم ریخته است، پدر و مادرها نباید در این زمینه از فرزندان خود عقب‌تر باشند و باید دانش خود را بالا ببرند. یکی از عواملی که می‌توانیم در زمینه کسب مهارت‌های اجتماعی خانواده به کار گیریم، کمک گرفتن از دیگران و مشورت کردن با افراد متخصص است. خانواده‌ها باید با مراجعه به روانشناسان و مشاوران، مهارت‌های اجتماعی را یاد بگیرند و به فرزندان خود آموزش دهند.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
پژوهشگر حوزه کودک:

خانواده حلقه گمشده امنیت جنسی کودکان است

احمدی: در آموزش برای پیشگیری از سوءاستفاده جنسی کودکان دو منبع اصلی وجود دارد: یکی والدین و خانواده و دیگری منبع مدرسه است. منبع والدین و خانواده مهم‌ترین نهاد آموزشی برای کودک در این حوزه است و دلیلش رابطه نزدیکی است که با کودک دارند. آموزش در این حوزه باید مستمر باشد و آگاه‌سازی کودک پروسه‌ای طولانی است. در ابتدا ما به‌عنوان والدین باید یاد بگیریم چگونه با کودکانمان رابطه مؤثر داشته باشیم. محور دوم آموزش برای والدین، آموزش تشخیص علائم و نشانه‌هایی است که کودک بعد از اینکه مورد آزار و اذیت قرار گرفت از خود نشان می‌دهد و این بسیار مهم است که والدین یاد بگیرند چگونه نسبت به این مسائل واکنش نشان دهند.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی:

زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان بیمه می‌شوند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان در صورت انجام کار تولیدی یا مشاغل خانگی، خانواده‌های بدون سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آنها سرباز است می‌توانند بیمه شوند.

۲۰ خرد ۱۳۹۷

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رئیس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن ملاقات کرد

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رئیس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن ملاقات کرد. ابتکار با اشاره به حضور زنان در احزاب و نقش مهم آنان در جامعه مدنی گفت: زنان در عرصه سیاست ایران سابقه طولانی دارند و علاوه بر این در حوزه‌های محیط‌زیست، فقرزدایی، آموزش و حمایت‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. دیگر ملاقات معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در لیتوانی با خانم دلفین او- عضو کمیته سیاست خارجی پارلمان فرانسه، خانم کمرالدین وزیر امور اجتماعی و محلی مالزی، خانم تولا هاتینن معاون پارلمان فنلاند و خانم آنا ماریا آندرس وزیر گفتگوهای بین‌المللی لهستان بود.

۲۰ خرد ۱۳۹۷

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رؤسای جمهور لیتوانی و مالتا دیدار و گفتگو کرد

معاون رئیس‌جمهور در ملاقات با خانم دالیا باسکیاته رئیس‌جمهور لیتوانی بر ضرورت حمایت از صلح و نیز توافق‌نامه برجام به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای گفتگو و مذاکره برای حل مناقشات و بحران‌های منطقه‌ای اشاره کرد. معاون رئیس‌جمهور همچنین در ملاقات با خانم ماری لوئیس پریکا رئیس‌جمهور مالتا بر ضرورت توجه به نقش‌آفرینی زنان در صلح و حفظ همبستگی و انسجام کشورها تأکید و ضمن برشمردن توانمندی‌های زنان ایرانی و دستاوردهای زنان در زمینه آموزش، ورزش و مشارکت اجتماعی و حضور در جامعه مدنی، به اقدامات خاص دولت در حوزه توانمندسازی خانواده و زنان اشاره کرد.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
معاون برنامه‌ریزی معاونت امور زنان و خانواده:

امسال نقشه راه ملی تاب‌آوری اجتماعی همه استان‌ها در کنار هم ایجاد می‌شود

نژادی: ابلاغ اعتبار طرح تاب‌آوری اجتماعی در اواخر سال ۹۶ صورت گرفت اما مشکلاتی به وجود آمد و بودجه به‌موقع تخصیص نیافت، منتظریم استان‌ها برنامه‌های خود را تکمیل کنند و برای معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ارسال کنند؛ زیرا امسال قرار است نقشه راه ملی تاب‌آوری اجتماعی همه استان‌ها در کنار هم ایجاد شود. با تهیه این نقشه مشخص می‌شود که هر استان چه نقشه راه تاب‌آوری دارد و چگونه می‌خواهد از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تاب‌آوری بیشتری ایجاد کند و مردم چه پیشنهادهایی داده‌اند که مسئله راحت‌تر حل شود.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
معاون برنامه‌ریزی معاونت امور زنان و خانواده:

تاب‌آوری اجتماعی دغدغه‌ی اصلی ماست

وقتی بحث تاب‌آوری مطرح می‌شود، می‌تواند این موضوع فردی یا اجتماعی باشد؛ در تاب‌آوری فردی در حوزه مهارت‌های آموزشی، روانشناسان آموزش تاب‌آوری در برابر مسائل و مشکلات را ارائه می‌دهند. بااین‌حال دغدغه اصلی ما تاب‌آوری اجتماعی است که موضوع جدیدی است و تاب‌آوری اجتماعی در همه عرصه‌ها کمک می‌کند به اینکه ما به‌عنوان واحدهای اجتماعی تحمل، صبوری و آرامش بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم از شرایط سخت گذر کنیم.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

از بستر مساجد به منظور ترویج بسته‌های آموزشی خانواده بهره خواهیم برد

ابتکار: معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری در تلاش است از سازمان‌های مردمی برای این آموزش‌ها استفاده کند. نشستی در همین رابطه در شورای فرهنگ عمومی در خصوص استفاده از ظرفیت این‌گونه نهادهای مردمی برگزار شد، برنامه‌ای را نیز داریم، بحث‌هایی چون برنامه‌های زندگی، حقوق، مقابله با خشونت در یک بسته آموزشی برای خانواده‌ها اجرا شود از بستر مساجد نیز برای توسعه و ترویج این بسته آموزشی استفاده خواهیم کرد.