۲۱ مهر ۱۳۹۶

شرکت خدمات انفورماتیک با شرکت BPC روسیه قرارداد امکان اتصال به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت را امضا کرد

شرکت خدمات انفورماتیک به نمایندگی از بانک مرکزی، در قالب یکی از پروژه های استراتژیک نقشه راه بانک مرکزی، با شرکت BPC روسیه قرارداد همکاری امضا کرد.در این قرارداد قرار است زیرساخت‌های لازم برای اتصال بانک‌های کشور به شبکه‌های بین المللی پرداخت را تامین کند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
بانک سپه:

فعالیت‌های ارزی این بانک طی ۶ ماه اخیر ۱۴۰ درصد رشد داشته است

فعالیت‌های ارزی بانک سپه طی شش ماهه نخست سالجاری ۱۴۰ درصد رشد داشته است و رقم فعالیتهای ارزی این بانک در چهار ماهه اول سالجاری به ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسید./بانک سپه قادر است د ۸ میلیارد یورویی با اگزیم بانک کره جنوبی، یک میلیارد یورویی با بانک اوبر اتریش و ۵۰۰ میلیون یورویی با بانک دانسکه دانمارک،طرح های اقتصادی را تامین مالی کند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
شرکت های پرداخت:

تغییر ریالی در نحوه پرداخت کارمزد متصور نیست

شرکت های پرداخت: تغییرات ارکان کارمزد شبکه پرداخت مسبوق به سابقه بوده و در نظام بعدی نیز تغییرات در منابع اخذ کارمزدها خواهد بود و تغییر ریالی در نحوه پرداخت کارمزد متصور نیست./اجرای آن را به سال ۱۳۹۷ بیاندازید.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

استقرار نظام جدید کارمزد در حال بررسی بوده اما تاکنون عدد و رقمی تعیین نشده

حکیمی: برنامه استقرار نظام جدید کارمزد با هدف جلوگیری از ایجاد حباب اضافه در سهام شرکت ها و ممانعت از زیان احتمالی سهامداران بوده و قرار نیست شوکی وارد شود؛ استقرار نظام جدید کارمزد در حال بررسی بوده اما تاکنون عدد و رقمی تعیین نشده بلکه به شرکت های پرداخت تذکر داده شده، موضوع سهام در بورس را مدیریت کنند.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

موافقت نامه همکاری میان بانک «توسعه و تجارت اکو» و بانک مرکزی ایران منعقد شد

موافقتنامه همکاری میان بانک «توسعه و تجارت اکو» و بانک مرکزی ایران منعقد شد.اجازه امضای این موافقت نامه به موجب مصوبه هیئت دولت به بانک مرکزی داده شده بود که به موجب این مصوبه، لازم است مراحل تصویب و اجرای موافقت نامه ظرف حداکثر سه سال طی شود. همچنین موافقت نامه مذکور پس از طی مراحل قانونی و تصویب آن توسط مجلس شورای اسلامی لازم‌الاجرا خواهد بود.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

شرکت شاپرک با ارسال نامه‌ای به شرکت‌های پرداخت، از تغییرات و اصلاح نظام کارمزدها خبر داده است

شرکت شاپرک اواخر هفته گذشته با ارسال نامه‌ای به شرکت‌های پرداخت، از تغییرات و اصلاح نظام کارمزدها خبر داده است که به نظر می‌رسد اجرای این طرح تا پایان سال آغاز خواهد شد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

بانک مرکزی به فعالیت فین تک ها رسمیت داد

بانک مرکزی در تاریخ ۱۵ مهرماه ضوابط اجرایی فعالیت پرداخت یاران و پذیرندگان پشتیبانی شده در نظام پرداخت کشور را منتشر کرد که درواقع با صدور این بخشنامه به فعالیت فین تک‌ها در کشور رسمیت بخشید.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
مدیر عامل بانک پارسیان:

فعالیت بیت کوین و پول های رمزنگاری شده در ایران بلامانع است

 پرویزیان: دوازدهم مهر ماه‌ سندی از سوی بانک مرکزی منتشر شد که بندی در آن سند در ارتباط با پول‌های رمزگذاری شده بود و قاعدتا این سند مجوزی برای فعالیت‌های اقتصادی در این زمینه(از جمله بیت کوین) است.

۱۵ مهر ۱۳۹۶
قائم مقام بانک مرکزی:

تهدید ترامپ اثری بر روابط بانکی ایران ندارد

کمیجانی :تهدید ترامپ، نتوانسته بانکهای بزرگ دنیا را از ادامه همکاری با ایران منصرف کند و خط‌های اعتباری اخیر را بانکهای بزرگ برای ایران باز کردند و تهدید های ترامپ اثری بر روابط بانکی ما ندارد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

یادداشت تفاهم همکاری بانک های مرکزی ایران و ترکیه به امضای رییس کل بانک مرکزی ایران و ترکیه رسید

یادداشت تفاهم همکاری بانک های مرکزی ایران و ترکیه به امضای رییس کل بانک مرکزی ایران و ترکیه رسید.در این دیدار رئیس جمهور ترکیه از نهایی شدن امضای قرارداد در هفته‌‌‌ی آتی خبر داد.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
مدیر کل بین الملل بانک مرکزی:

همکاری های بانکی ایران و ترکیه در آستانه سفر اردوغان به ایران افزایش پیدا می کند

یعقوبی: سفر هیاتی از بانک مرکزی و نمایندگانی از ۵ بانک منتخب دولتی و خصوصی به ترکیه در اواخر هفته انجام شد و برنامه ریزی هایی برای افزایش همکاری بانکی ایران و ترکیه انجام شد/همچنین با حضور اردوغان در تهران یادداشت همکاری در این زمینه امضا می شود.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی:

با اجرای طرح یکپارچه سازی صدور دسته‌چک‌ها، میزان جعل چک‌های بانکی به حداقل می‌رسد

یک مسئول در بانک مرکزی گفت:با اجرای طرح نظام بانکی برای ارایه چک‌های یکپارچه، رفتار دارندگان دسته‌چک اصلاح می‌شود ومردم با ارسال کد ۱۶رقمی هر برگ‌چک به سامانه،صلاحیت دارنده را کنترل می‌کنند.

۵ مهر ۱۳۹۶
یک مسئول:

مشکل انتقال ارز صادراتی پابرجاست

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت؛ گاز و پتروشیمی گفت: هیچ کشوری تاکنون نتوانسته است برای ایران ال.سی باز کند تا از طریق آن بتوانیم نقل و انتقالات مالی داشته باشیم.

۳۱ شهریور ۱۳۹۶
کارشناس مسائل بانکی:

فاینانس، به منظور تامین منابع مالی برای اجرای پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار میگرد

ایران طی هفته های گذشته دو قرارداد مهم فاینانس را منعقد کرد اما مزیت اصلی این قراردادها علاوه بر تامین منابع مالی برای کشور بهبود سطح روابط بانکی و کارگزاری با بانک‌های سایر کشورها است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶
معاون اول رئیس جمهور:

مصوبه دولت درباره توافق بانک‌ها و اگزیم بانک کره ابلاغ شد

هیات وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، صدور ضمانت نامه کلی برای لازم الاجراء شدن موافقتنامه مالی بین سیستم بانکی کشور و اگزیم بانک کره جنوبی را، تصویب کرد.