۲۷ آبان ۱۳۹۶
رئیس اداره بین‌الملل بانک سپه:

شعبه آلمانی بانک از ابتدای برجام تاکنون بالغ بر ۶۰۷ میلیون دلار انواع خدمات اعتباری و ارزی ارائه داده است

رئیس اداره کل امور بین الملل بانک سپه با رد ادعای تحریم بانک سپه از سوی آلمان گفت: ارتباط بانک سپه با آلمان با موافقت مسئولان دولتی بانک های آلمان رو به گسترش بوده و دیروز (جمعه) بالغ بر ۵۲ میلیون یورو عملکرد نقل و انتقال ارزی در این شعبه انجام شده است.

۲۵ آبان ۱۳۹۶
مسئول کنترل بانک اتریش:

سقف ضمانت‌نامه‌های اعظا شده به ایران را تا ۵۰ میلیون یورو در بخش‌های مختلف بازرگانی میتوانیم افزایش دهیم

مسئول کنترل بانک اتریش با بیان اینکه دلار را در فعالیت‌های اقتصادی با ایران حذف می‌کنیم، گفت: فعالان اقتصادی ما نگران تحریم‌های احتمالی جدید آمریکا هستند.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
اتاق بازرگانی:

بسته شدن حساب ایرانی‌ها در چین تاثیری بر تجارت ندارد

بر اساس اعلام بانک‌های چینی ارائه خدمات مالی و بانکی به سه کشور ایران، کره شمالی و سوریه در چین ممنوع شده است که به گفته یکی از اعضای اتاق بازرگانی، این موضوع بر مبادلات تجاری تاثیری ندارد بلکه صرفا مربوط به اتباع ایرانی در چین است که از طریق وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد و سفارت چین در تهران در حال پیگیری است.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

اخذ سفته به عنوان وثیقه تعهدات ارزی از مشتریان بلامانع است

اخذ سفته با درج مبلغ ارزی به عنوان وثیقه غیرنقدی تعهدات ارزی از مشتریان بانک ها با رعایت سایر ضوابط و مقررات بلامانع است.

۱۵ آبان ۱۳۹۶

آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد

آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد. بر این اساس، اشخاص مشمول باید تمامی سوابق مورد نیاز مربوط به معاملات و عملیات مالی را تا ۵ سال نگهداری کنند. همچنین احراز هویت ارباب رجوع، نمایندگان آنان، مالک و سایر اشخاصی که به نمایندگی از آنان عمل می‌کنند باید با استفاده از اسناد مرجع، اطلاعات و داده‌های مستقل و معتبر و در صورت لزوم از طریق مراجعه به پایگاه‌های اطلاعاتی انجام شود.

۱۴ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر اقتصاد:

راه‌های همکاری بانکی ایران و سوئیس در حال گشایش است

خزاعی: راه‌های همکاری بانکی بین ایران و سوییس به شکل مناسبی در حال گشایش است.در مورد راهکارهای بانکی که از طریق آن بتوان پروژه هایی ایرانی را فاینانس کرد مذاکراتی با مقامات سوئیسی، انجام شد که بسیار امید بخش بود.

۱۴ آبان ۱۳۹۶

«دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه بانکی‏-ریالی» در پنج محور بازنگری شد

بانک مرکزی: «دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه بانکی‏-ریالی» با محوریت «تأکید بر صدور هریک از انواع ضمانت‌نامه در دامنه کاربرد»،«لزوم اعتبارسنجی و احراز اهلیت طرفین ضمانت‌نامه»،«پیشگیری از بروز تخلفات»،«جایگزینی سپرده نقدی با وثیقه نقدی برای صدور ضمانت‌نامه» و «اولویت منابع ضمانت‌خواه برای پرداخت وجه ضمانت‌نامه» بازنگری و به شبکه بانکی ابلاغ شد.

۹ آبان ۱۳۹۶
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان:

رفع مشکلات و موانع همکاری‌های بانکی زمینه ساز ارتقاء روابط تجاری میان دو کشور است

سلشحوری: رفع مشکلات و موانع همکاری های بانکی زمینه ساز ارتقاء روابط تجاری میان دو کشور است. باید هرچه سریعتر تفاهمنامه های امضا شده میان دو کشور هرچه سریعتر اجرایی شود تا بتوان آینده‌ای درخشان تر در روابط میان جمهوری اسلامی ایران و صربستان شاهد بود.

۲۶ مهر ۱۳۹۶
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان پتروشیمی:

انتقال درآمدهای صادراتی پتروشیمی به صورت تهاتر یا انتقال نقدی انجام می شود

درحالی که مسوولان روند صادرات به چین و دریافت ارز حاصل از آن را عادی توصیف می کنند، صادرکنندگان می گویند ارز حاصل از صادرات همچنان تهاتر می شود.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
وزیر ارتباطات روسیه:

پوتین دستور ایجاد «روبل مجازی» را صادر کرد

رئیس‌جمهور روسیه پس از گفت‌وگو با مقامات اقتصادی این کشور پشت درب‌های بسته دستور ایجاد ارز روبل مجازی را صادر کرد که رقیب اصلی برای بیت‌کوین خواهد شد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
مدیر عامل بانک ایران زمین:

ارائه خدمات به مشتریان در فضای مجازی از ضروریات بانکداری الکترونیک است

پور سعید: اگر فرآیند ارائه خدمات در شبکه های اجتماعی از طریق بانک مرکزی و متولیان امور مشخص و در اختیار بانکها قرار گیرد، نقش بسیار موثری در ارائه خدمات و کاهش رفت و آمد شهری و هزینه مشتریان خواهد داشت.بانک باید در کنار مشتری باشد و مشتری اکنون در فضای مجازی است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق:

بانک مرکزی ایران تلاشی برای اجرای توافقنامه بانکی با عراق نکرده است

حسینی: مشاور بانک مرکزی عراق صراحتا اعلام نمود که سال گذشته یک توافقنامه ١٧ بندی بانکی با بانک مرکزی ایران امضاء کردیم ولی بانک مرکزی ایران هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است و حتی در فروردین امسال هم موفق به مذاکره نشده است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶

حمایت وزیر دارایی برزیل از افتتاح شعب بانک‌های ایرانی

وزیر دارایی برزیل با تاکید گسترش روابط اقتصادی با ایران گفت: از افتتاح شعب بانک های ایرانی در کشور برزیل استقبال می کنیم.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

بانک مرکزی تا سال ۹۷ در مورد بیت کوین به سیاستی واحد خواهد رسید

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بیت کوین در کشور ما به عنوان یک فرصت است که بانک مرکزی تا سال ۹۷ در مورد آن به سیاستی واحد خواهد رسید.

۲۴ مهر ۱۳۹۶

یادداشت تفاهم تامین مالی بین بانک مرکزی ایران و موسسه دولتی بیمه صادراتی روسیه امضا شد

یادداشت تفاهم تأمین مالی میان بانک مرکزی و موسسه دولتی بیمه صادراتی روسیه (اکسیار) امضا شد.