۲۶ بهمن ۱۳۹۵

همکاری‌های نظارت بانکی ایران و ژاپن توسعه می‌یابد

تبادل‌نامه همکاری‌های نظارت بانکی با هدف تسهیل شرایط حضور بانک‌های معتبر ژاپنی در ایران و متقابلاً حضور بانک‌های کشورمان در ژاپن و همچنین انتقال تجربیات نظارتی و بهره‌مندی از برنامه‌ها و خدمات آموزشی نظارت بانکی طرفین، میان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و آژانس خدمات مالی ژاپن (JFSA) به امضاء رسید.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

طیب نیا: از پیشرفت روابط بانکی ایران و لوکزامبورگ راضی نیستیم

وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و وزیر امورخارجه و اروپایی لوکزامبورگ موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری را با هدف تضمین حقوقی سرمایه فعالان اقتصادی ۲ کشور امضا کردند.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

یادداشت// بانک مرکزی امکان مدیریت مستقل منابع ارزی کشور را ندارد

شوک ارزی ماه‌های اخیر نشان داد که بانک مرکزی با وجود منابع ارزی خارجی فراوان، امکان مدیریت صحیح نرخ ارز در بازار داخل را ندارد. دلیل اصلی این مسئله نیز بلوکه بودن منابع این بانک و عدم امکان مدیریت مستقل آن است که نشان می دهد بعد از اجرای برجام، توفیقی در این زمینه حاصل نشده است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

ظریف: لیست تحریم‌های شورای امنیت را به دستگاه‌‌های ذی‌ربط ارجاع خواهیم داد

نماینده مردم تهران در مجلس از برگزاری نشست فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس با حضور وزیر امور خارجه خبر داد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
معاون سابق ارزی:

گشایش ال سی با ارزهای محلی برای مقابله با تحریم‌ها نسخه مناسبی است

معاون سابق ارزی بانک مرکزی گفت: گشایش ال سی با ارزهای محلی هر چند برای مقابله با تحریم‌ها نسخه مناسبی است، اما نمی‌تواند جای دلار را بگیرد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد؛

دستورالعمل افتتاح حساب ریالی برای خارجی‌ها

بانک مرکزی در راستای تسهیل ارایه خدمات پولی و بانکی به سرمایه‌گذاران و گردشگران خارجی، «دستورالعمل اجرایی افتتاح حساب سپرده ریالی برای اشخاص خارجی» را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

سیف: شاهد گسترش مراودات بانکی هستیم

بانک‌های ایرانی در روابط با سایر بانک‌های بین المللی از محدودیت‌های تحریم خارج شده‌اند و با گشایش‌های پسابرجام شاهد گسترش بیشتر مراودات بانکی در سطح بین المللی هستیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
معاون ارزی بانک مرکزی:

دسترسی به درآمد حاصل از فروش نفت و عواید حاصل از صادرات کالاهای غیرنفتی هم اکنون و از طریق بانک های اروپایی و آسیایی مقدور است

ایران به دنبال تثبیت جایگاه خود درجهان به واسطه انطباق با قوانین بین المللی است. البته آنچه در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است اعتمادسازی میان بانک ها و تجار برای مشارکت اقتصادی و فعالیت در اقتصاد ایران است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

تکلیف ۸ میلیارد دلار پول بلوکه آزاد شده مشخص نیست

نماینده مردم محلات گفت: ۶ الی ۸ میلیارد دلار پول بلوکه شده در امارات آزاد شده که هنوز هیچ گزارشی از آن به مجلس داده نشده است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
وزیر بازرگانی پاکستان:

ایران و پاکستان قرارداد همکاری بانکی امضا کردند

وزیر بازرگانی پاکستان با اعلام این موضوع که حجم تجارت بین اسلام‌آباد و تهران در حال افزایش است از امضای قرارداد همکاری بانکی بین ۲ کشور خبر داد.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵
طیب نیا:

اگزیم بانک مجارستان، خط اعتباری ۸۵میلیون یووریی برای بانک توسعه صادرات تعریف نموده است

در جلسه بانکهای ایران و مجارستان در بوداپست، مقرر شد تا اگزیم بانک مجار، خط اعتباری هشتاد و پنج میلیون یورویی در اختیار بانک توسعه صادرات ایران برای ارتقا حجم همکاری های اقتصادی قرار دهد. جزئیات جلسه بانکهای ایران و مجارستان در بوداپست

۲۰ بهمن ۱۳۹۵

سیف: در شرایط تحریم حداقل ۱۵ درصد هزینه کشور در حوزه تجارت خارجی افزایش یافته بود که با گشایش‌های ایجاد شده این هزینه کاهش می‌یابد

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به دستاوردهای پسابرجام گفت: در شرایط تحریم حداقل ۱۵ درصد هزینه کشور در حوزه تجارت خارجی افزایش یافته بود که با گشایش‌های ایجاد شده این هزینه کاهش می‌یابد. از دیگر بازتاب‌های برجام، افزایش صادرات نفت کشور بود که دو برابر شده است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
مدیرعامل بانک تجارت:

نصب نرم‌افزار ضد تروریسم در این بانک آغاز شده است

مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه فروش یک سوم دارایی‌های این بانک می‌تواند مشکلات آن را حل کند، گفت : مرتب آگهی می‌‌‌کنیم اما فروش اموال مازاد بانک‌ها تحت تأثیر رکود اقتصاد و رکود مسکن راکد است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه ایران در دیدار معاون وزیر خارجه آلمان، بر لزوم رفع موانع و مشکلات در تعاملات بانکی تاکید کرد

تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه: توسعه همه جانبه روابط با آلمان مورد تاکید است./ رفع موانع و مشکلات در تعاملات بانکی را در این راستا ضروری است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

نوبخت: پول های بلوکه شده ایران آزاد شده است

سخنگوی دولت گفت: آنچه برای رفع بلوکه شدن پول های ایران توافق شده بود، انجام و کل پول های بلوکه شده آزاد شده است.