۲۲ آذر ۱۳۹۶

دستور مجدد سیف برای تسریع در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در راستای طرح رونق تولید

با توجه به اینکه سه ماه تا پایان سال باقی مانده و فقط ۲۱ درصد از تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد تومانی طرح رونق تولید پرداخت شده است،‌ رییس کل بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل، خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی شد.

۲۲ آذر ۱۳۹۶

سیف: از زمانی که وام ازدواج به ۱۰ میلیون رسید، وضعیت خرجکرد منابع قرض الحسنه جاری بهتر شده است

رییس کل بانک مرکزی گفت: الان مشکل ٩٨ درصد سپرده گذاران موسسات غیرمجاز حل شده و تا پایان آذر این افراد به سپرده هایشان می رسند.

۲۱ آذر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

از کرباسیان و سیف برای ارائه گزارش درباره واگذاری بنگاه‌های تحت مالکیت بانک‌ها درخواست شده است

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۵ تن از اعضای این فراکسیون از کرباسیان و سیف درخواست کردند تا در خصوص بنگاه‌های تحت مالکیت بانک‌ها گزارشی‌ را به صحن علنی مجلس ارائه کنند.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
وزیر ورزش و جوانان:

وام ازدواج همچنان ۱۰ میلیون می‌ماند

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری جلسات مربوط به بودجه سال آینده از تداوم اختصاص وام ۱۰ میلیونی ازدواج به جوانان در سال آینده خبر داد.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام بانک مرکزی:

سهم تسهیلات در گردش از کل تسهیلات در سال ۹۵،۶۴ درصد بود

۲۰ درصد کل نقدینگی کشور در اختیار مؤسسات غیرمجاز بود

قائم مقام بانک مرکزی با بیان این که ۲۰ درصد کل نقدینگی کشور در اختیار مؤسسات غیرمجاز بود که آنها در بازارهای مختلف ارز، خودرو و مسکن وارد می شدند گفت: برای برخورد با این موسسات از حمایت شورای عالی امنیت ملی و مصوباتش برخورداریم.

۱۲ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

برخی واحدهای کوچک و متوسط، تسهیلات معوق قبلی را با تسهیلات جدید ۲۰هزار میلیارد تومانی پرداخت کردند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: برخی واحدها تسهیلات معوق قبلی را با تسهیلات جدید ۲۰هزار میلیارد تومانی پرداخت کردند و در حقیقت این اقدام اثری در تولید نداشته است.

۲۵ آبان ۱۳۹۶

آمارها نشان می دهد که منابع قرض الحسنه در نظام بانکی برای افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان نیز کفایت می کند

بررسی ها نشان می دهد که تخلف بانک ها در عدم پرداخت وام ازدواج صف این وام را افزایش داده بود که با پیگیری بانک مرکزی، این مشکل در طرح ضربتی برطرف گردید. آمارها نشان می دهد که منابع قرض الحسنه در نظام بانکی برای افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان نیز کفایت می کند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

بانک مرکزی در زمینه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی ضعیف عمل کرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متاسفانه بانک مرکزی در زمینه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی ضعیف عمل کرده است.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

طبق گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی در شش ماهه اول سال، ۲.۳ میلیارد دلار به تکالیف بودجه‌ای صندوق در قانون بودجه ۹۶ اختصاص یافت

طبق گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی ۲.۳ میلیارد دلار به تکالیف بودجه‌ای صندوق در قانون بودجه ۹۶ اختصاص یافت.

۱۷ آبان ۱۳۹۶

سیف: حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی، اولویت نظام بانکی است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: توزیع هدفمند منابع بانکی به منظور افزایش تولید، ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در دستور کار نظام بانکی قرار دارد.

۱۵ آبان ۱۳۹۶
یک مسئول:

رکود اقتصادی از دلایل دلایل تأخیر در خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری است

نایب‌رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران گفت: بر اساس ابلاغیه قبلی بانک مرکزی بانک‌ها باید تا پایان سال ۹۷ از بنگاه‌داری خارج می‌شدند اما این دستورالعمل با تداوم رکود در اقتصاد کشور همزمان شد.

۱۰ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

کمیته ویژه اعطای تسهیلات بانکی تشکیل شود

منصوری: تسهیلات بانکی باید به واحدهای تولیدی اعطا شود که بهره‌وری داشته باشند، در گذشته وام‌های کلان عموما به افرادی داده شده که قصد بازپرداخت نداشتند و ضمانت‌های پوشالی دریافت شده که برای اصلاح این مورد وام باید به صنعتگر واقعی اعطا شود. به همین منظور باید کمیته ویژه اعطای تسهیلات بانکی تشکیل شود.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس کمیته امداد امام خمینی:

سال گذشته ۱۱۰۰ میلیادر از بانک‌ها وام قرض‌الحسنه اشتغال گرفتیم

پرویز فتاح تنها راه حل مشکلات اقتصادی را در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: به آقای روحانی گفتم از چه می‌ترسید که یارانه‌ها را قطع نمی‌کنید؟ شما بگویید هر کس نیازمند است برود کمیته امداد، ما وضعیت او را بررسی می‌کنیم.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
عضو شورای پول و اعتبار:

پس از کاهش نرخ سود سپرده‌ها،نرخ سود تسهیلات نیز باید کاهش یابد

عبداللهی: پس از تثبیت اجرای مصوبه اخیر کاهش نرخ سود سپرده‌ها در نظام بانکی، اقداماتی برای کاهش نرخ سود تسهیلات نیز باید صورت بگیرد و نرخ سود تسهیلات باید فقط چند درصد از تورم بالاتر باشند.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

برخی از موسسات مالی به علت بنگاه‌داری حتی قادر به بازگرداندن اصل سپرده نیستند

کبیری: رکود در حوزه های مختلف موجب شده است که حتی برخی از موسسات قادر به بازگرداندنراصل سپرده نیز نباشند و به نظر می‌رسد اگر بانک‌ها بخواهند از مسیر کار اصلی که بانک‌داری است،خارج شوند و به مسیر حاشیه ای مانند بنگاه‌داری بروند؛ علاوه برآسیب به سیستم اقتصادی کشور و سپرده گذاران، خودشان نیز دچار آسیب‌های اقتصادی می شوند.