۲۵ اسفند ۱۳۹۵

گزارش// تمرکز اصلی بانک مرکزی در حوزه تسهیلات، در بخش سرمایه در گردش بوده است

آخرین آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد میزان تسهیلات پرداختی در یازده ماه نخست سال‌جاری به ۶/ ۴۷۷ هزار میلیارد تومان رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد رشد کرده است. بر اساس آمارهای منتشرشده بانک‌ها تعداد کل تسهیلات در این مدت، به حدود ۸ میلیون فقره می‌رسد که متوسط هر وام اعطایی حدود ۶۰ میلیون تومان ارزش‌گذاری می‌شود. تمرکز اصلی وام‌های اعطایی از سوی شبکه بانکی کشور بر تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی بوده که با هدف حفظ وضع موجودپرداخت شده است.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵
قائم مقام وزارت صنعت:

به ۲۴ هزار واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی در مجموع حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شد

در چهارچوب طرح رونق تولید به ۲۴ هزار واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی در مجموع حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شد.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵
سخنگوی دولت:

 نظام بانکی در ۱۱ ماه نخست امسال، ۴ هزار و ۷۷۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی تسهیلات پرداخت کردند

نظام بانکی در ۱۱ ماه نخست امسال، ۴ هزار و ۷۷۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی تسهیلات پرداخت کردند که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل معادل ۳۷٫۱ درصد افزایش داشته است.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

پیشنهاد وزارت صنعت برای پرداخت ۴۲هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۱۲۱ هزار واحد تولیدی و صنعتی در سال ۹۶

طرح رونق تولید با اختصاص تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی و کشاورزی در حالی طی سال ۹۶ نیز ادامه خواهد یافت که واحدهای صنفی نیز مشمول دریافت تسهیلات خواهند شد.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس:

بسیاری از وام‌های میلیاردی با تبانی بانک‌ها بوده است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: تقاضا برای ورشکستگی و صدور رای در این زمینه در کمتر از دو سال گذشته حدود ۷۰۰ درصد افزایش یافته است.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داد

عاملیت صندوق کارآفرینی امید در تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از عاملیت این صندوق برای پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار از تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری با هدف ایجاد اشتغال، مولد در مناطق محروم و روستاها خبر داد و گفت: این تسهیلات با نظارت مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های متولی تخصیص داده می‌شود.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵
رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی عنوان کرد؛

کشاورزان خوش‌حساب بی‌‌نصیب از بخشودگی جرائم بانکی هستند

رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی کشور گفت: کشاورزان خوش حسابی که هر سال بدهی خود را به همراه سود دیرکرد در قالب تسهیلات جدید تمدید کرده‌اند، مشمول بخشودگی جرائم تا زیر ۱۰۰ میلیون تومان نمی‌شوند، زیرا ملاک آخرین قرارداد جدید است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به موضوع «معوقات بانکی»

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از تهیه گزارشی درباره معوقات بانکی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵
رئیس کمیته پولی و بانکی دبیرخانه مجمع تشخیص:

سهم مطالبات مشکوک‌الوصول و لاوصول از کل مطالبات غیرجاری، به بالای ۶۰ درصد رسید

رئیس کمیته پولی و بانکی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام چالش‌های سیستم بانکی را تشریح کرد.

۹ اسفند ۱۳۹۵
وزیر ورزش:

تسهیلات ارزان از صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاری در ورزش داده می‌شود

سلطانی، وزیر ورزش: اعطای تسهیلات ارزان قیمت از صندوق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری در ورزش برای حمایت از بخش خصوصی در ورزش مدنظر است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

مجلس به رئیس جمهور، در رابطه با اخذ مالیات از صندوق توسعه ملی نامه زد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، از ارسال نامه این کمیسیون به رئیس جمهور و درخواست لغو «اخذ مالیات از حساب تسعیر ارز از صندوق توسعه ملی» خبر داد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵

مرکز پژوهش‌های مجلس ۱۶ پیشنهاد برای بهبود لایحه اعطای تسهیلات به روستائیان ارائه کرد

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی ضمن بررسی نقاط قوت و نقاط ضعف لایحه پرداخت تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال، ۱۶ پیشنهاد را برای اصلاح این لایحه ارائه داد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
معاون سابق نظارتی بانک مرکزی:

نقدینگی ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومانی به سمت تولید برود ترس ندارد

معاون سابق بانک مرکزی با تصریح بر اینکه نقدینگی به خودی خود چیز بدی نیست گفت: حتی اگر نقدینگی افزایش پیدا کند هم نباید ترسید اما هم اکنون نقدینگی موجود کشور به سمت تولید حرکت نمی کند و مشکل اصلی نیز همین است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
کارشناس مسکن:

بانک مسکن پرداخت وام غیر تکلیفی را متوقف کرد

یک کارشناس بانک مسکن از توقف اعطای تسهیلات غیرتکلیفی و کسری منابع بانک مسکن خبر داد و گفت: تکالیفی که در ماه‌های اخیر برای بانک مسکن تعریف شده، باعث شده بانک با کسری منابع مواجه شود.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

گزارش// بررسی آمارهای ۱۵ بانک فعال بورسی حاکی از آن است که نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات از ۱۶ درصد در سال ۱۳۹۳ به ۲/ ۱۷ درصد در سال ۱۳۹۴ رسیده است

بررسی آمارهای ۱۵ بانک فعال بورسی حاکی از آن است که نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات از ۱۶ درصد در سال ۱۳۹۳ به ۲/ ۱۷ درصد در سال ۱۳۹۴ رسیده است.