۱۸ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل بانک مسکن:

بانک‌ها تمایلی به پرداخت تسهیلات مسکن ندارند

بت شکن: ۱۲ سال مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن باعث شده شبکه بانکی کشور تمایلی به پرداخت تسهیلات نداشته باشد. در ۴ سال اخیر تنها بانک مسکن در بخش تسهیلات‌دهی فعال بوده است.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر مسکن:

هنوز کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن تصویب نشده است

مظاهریان: افزایش توان خرید متقاضیان مسکن سیاست اصلی وزارتخانه است که یکی از اقدامات در این خصوص کاهش نرخ سود و افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن است.پیشنهاداتی هم ارائه کرده‌ایم اما هنوز به تصویب شورای پول و اعتبار نرسیده است.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
معاون امور تعاون وزارت کار:

محدودیت منابع تحویل پروژه‌های مسکن مهر را کند کرد

کلانتری: محدودیت‌های منابع و تسهیلات مسیر تحویل پروژه‌ها را کند کرد.بنا داشتیم تا پایان شهریور امسال طبق پیش‌بینی دولت در تمام طرح‌های مسکن مهر اعم از تعاونی و غیرتعاونی اقدامات به پایان برسد اما این مهم محقق نشد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

اژه ای: بانک ها به وظایف خود در اعتبار سنجی و اعطای تسهیلات عمل نمی کنند

سخنگوی قوه قضائیه: بانک‌ها به وظیفه خود در اعطای تسهیلات و اعتبارسنجی عمل نمی‌کنند و بخشی از منابع بانک‌ها در اختیار عده معدود و محدود قرار می‌گیرد و پول هم در جای خود صرف نمی‌شود و پول هم برنمی‌گردد. معتقدیم در اینجا یک کوتاهی جدی از ناحیه بانک‌ها وجود دارد.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: اقساط وام مسکن کاهش می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی از اقدامات جدید دولت در حوزه تسهیلات مسکن خبر داد و گفت: اقساط وام مسکن کاهش می‌یابد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
نماینده ورامین:

هیچ بانکی زیر بار اجرای مصوبه مجلس مبنی بر بخشش سود وام های زیر ۱۰۰ ملیون نمی رود

نقوی حسینی: هیچ بانکی زیر بار اجرای مصوبه مجلس مبنی بر بخشش سود وام های زیر ۱۰۰ ملیون نمی رود/ در سال تولید و اشتغال به جای اشتغالزایی «بیکاری‌سازی» و «اشتغالزدایی» می‌شود و کارکنان،‌یکی یکی از دستگاه‌های دولتی اخراج می‌شوند. به عنوان مثال بانک صادرات اخیرا ۸۰۰ نفر از نیروهای شرکتی خود را اخراج کرده است.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
رییس خانه صنعت و معدن ایران :

بانک ها به تولید وام نمی دهند

سهل‌آبادی: در حال حاضر واحدهای تولیدی به سختی موفق به دریافت تسهیلات از سیستم بانکی می‌شوند و بانک‌ها مدام مانع‌تراشی می‌کنند و سیستم بانکی ضمانت‌های سنگین برای پرداخت تسهیلات طلب می‌کنند.

۳ مهر ۱۳۹۶

سپرده‌گذاری ٢/۶ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی در بانک‌ها بر خلاف اساسنامه صندوق است

رییس صندوق توسعه ملی از سپرده‌گذاری ٢/۶ میلیارد دلاری در بانک‌ها خبر می‌دهد. اقدام خلاف قاعده صورت گرفته در صندوق توسعه ملی می‌تواند زمینه رانت‌جویی در شبکه بانکی را فراهم کند. وقتی می‌بینیم در سال‌های قبل صندوق توسعه ملی فقط در مدیریت منابع سپرده‌ای نقش داشته و در بخش تخصیص این منابع سپرده‌گذاری شده در بانک‌ها به عنوان تسهیلات سهمی نداشته است؛ واضح است که در عمل این بانک‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند تسهیلات به چه بخشی و چگونه تخصیص یابد. بنابراین سپرده‌گذاری صندوق در بانک‌های داخلی برخلاف اساسنامه صندوق و اهداف تشکیل آن است و این کار موجب اختلال در سیاستگذاری‌های ارزی و ریالی بانک مرکزی می‌شود.

۳ مهر ۱۳۹۶
رئیس صندوق توسعه ملی:

از ابتدای تاسیس صندوق، حدود ۷۰ میلیارد دلار منابع صندوق تسهیلات داده شده است

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی جزئیات پرداخت ۷۰ میلیارد دلار تسهیلات از این صندوق را تشریح کرد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

تا پانزدهم مهرماه، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج تمدید شد

بانک مرکزی باتوجه به اینکه برخی متقاضیان تعیین شعبه شده تاکنون نسبت به تکمیل مدارک خود در شعب بانک‌ها اقدام نکرده‌اند، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج را به مدت دو هفته تا تاریخ ۱۵ مهرماه ۱۳۹۶ تمدید کرد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

سیف: در طرح رونق تولید ضرورت دارد مشتریان از طریق کارگروه یا بانک اصلی خود معرفی شوند

جلسه ای به منظور هم اندیشی و سرعت بخشیدن به تخصیص ۵۰ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید در سال جاری با توجه به تجربه موفق سال گذشته با حضور رییس کل بانک مرکزی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

تا پایان هفته هشتم طرح ضربتی وام ازدواج، ۳۹۵ هزار نفر وام ازدواج گرفتند

بانک مرکزی: شبکه بانکی از ابتدای مردادماه سال جاری با اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج تا پایان هفته هشتم به بیش از ۳۹۵ هزار نفر وام پرداخت کرد و تعداد بالغ بر ۴۷ هزار نفر نیز تمام مراحل ثبت نامی اعم از پذیرش در شعبه، ارائه مدارک و … را گذرانده و در مرحله دریافت وام می باشند. در پایان هفته هشتم تعداد افراد موجود در صف وام ازدواج، به ۱۹۰ هزار نفر در صف کاهش یافته است که از این تعداد نیز بالغ بر ۱۵۸ هزار نفر تعیین شعبه شده و در حال گذراندن سایر مراحل می باشند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
روحانی به وزیر اقتصاد فرمان داد؛

اصلاح نظام بانکی در دستور کار قرار گیرد

ضمایم احکام وزیر امور اقتصادی و دارایی از سوی رییس جمهور ابلاغ شد.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
مدیر کل اعتباراتی بانک مرکزی:

امیدواریم تا پایان شهریور تعداد افراد در صف به عدد تعیین شده یعنی ۵۰هزار نفر در پایان هر‌ماه کاهش یابد

جدید ترین آمار از پرداخت وام ازدواج نشان می‌دهد که حدود دو سوم از افراد مانده در صف موفق به دریافت وام شده‌اند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

معادل ۳۹ هزار و ۶۶۷ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان برای ساخت یک میلیون و ۷۷۶ هزار و ۶۹۵ واحد مسکونی تسهیلات پرداخت شده است

تازه‌ترین کارنامه تامین مالی پرونده مسکن مهر منتشر شد که براساس آن معادل ۳۹ هزار و ۶۶۷ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان برای ساخت یک میلیون و ۷۷۶ هزار و ۶۹۵ واحد مسکونی تسهیلات پرداخت شده است.