۱۵ تیر ۱۳۹۲

تولید فعلی خودروسازان مطلوب نیست

محسن صالحی‌نیا در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه دولت برای پرداخت تسهیلات هزار میلیارد تومانی به صنعت خودروسازی، اظهار داشت: این مصوبه به بانک مرکزی و بانک‌های عامل ابلاغ شد که بر اساس آن، باید تسهیلات هزار میلیارد تومانی و همچنین تأمین ارز مبادله‌ای برای خودروسازان عملی می‌شد. وی با […]

۱۳ تیر ۱۳۹۲

راه‌اندازی شبکه ملی مهارت

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه ای کشور از راه اندازی شبکه ملی مهارت خبر داد و گفت: ۴۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی آموزش مهارتی دریافت می‌کنند.

۱۱ تیر ۱۳۹۲

تحریم صنعت خودروسازی ایران

تا پیش از اعمال این تحریم تازه، شرکتهای کره ای تامین کننده حدود ۶۰ قطعه از انواع خودرو برای خودروسازان ایرانی بودند.

۱۱ تیر ۱۳۹۲

اختصاص ۹ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به صنعت

رئیس صندوق توسعه ملی گفت: تا پایان امسال ۹ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بخش صنعت و معدن اختصاص خواهد یافت.

۱۱ تیر ۱۳۹۲

سهم تکنسین ها در نیروی کار کشور تنها ۴ درصد است

آمارها نشان‌دهنده این واقعیت است که کشورهای پیشرفته و صنعتی اروپا که از رشد بالاتری برخوردارند از سهم نیروی کار تکنسین بیشتری نیز در بازار کار برخوردار هستند. ایران با توجه به اهتمام جدی طی سال‌های اخیر در این عرصه،‌ هنوز نتوانسته به سطح متوسط جهانی دست یابد.

۱۰ تیر ۱۳۹۲

فقر «ثروت نامحسوس» در ایران

۳ فرصت تجدید پذیر در ایران وجود دارد که ثروت ایجاد می‌کند، یکی نیروی انسانی است که ما اصلا آن را ثروت به حساب نمی‌آوریم دومی کشاورزی و عملیات پسین و پیشین وابسته به کشاورزی است. اگر خوب مدیریت کنیم این ثروت بسیار کلان است، چون همواره تولید در این بخش جریان دارد.

۱۰ تیر ۱۳۹۲

اسقلال ارزی با حمایت از شرکت‌های تولیدی تحقق می‌یابد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ايرنا، معاون برنامه‌ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت در نشستی با حضور تعدادي از شركت هاي برترسال ۹۱ ، با اشاره به وجود حدود ۶۵ هزار بنگاه صنعتي در كشور گفت: بنگاه هاي برتر را در طرح استقلال ارزي به عنوان مشاوران طرح قرار مي دهيم چراكه در سال‌هاي […]

۱۰ تیر ۱۳۹۲

سهم صنعت در تولید ناخالص ملی روندی افزایشی دارد

پیش‌بینی می‌شود سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی در سال ۹۴ به ۲۵ درصد افزایش یابد.

۹ تیر ۱۳۹۲

برنامه جدید بانک مرکزی برای حمایت از تولید

به گزارش عیار آنلاین رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: بانک مرکزی برنامه جدیدی برای حمایت از تولید و اشتغال‌زایی تدوین کرده و بخشنامه آن را به همه بانک های دولتی و خصوصی و موسسات مالی ابلاغ کرده است. بر اساس این بخشنامه در صورتی که تسهیلاتی توسط اشخاص […]

۸ تیر ۱۳۹۲

حقوق‌بگیران بیش از دو برابر کل مشاغل دیگر مالیات پرداخت می‌ کنند

اصناف تقاضا دارند که ترازنامه سود و زیان و مشخصات هویتی را برای مالیات ارائه نکنند/ حقوق‌بگیران بیش از دو برابر کل مشاغل، مالیات پرداخت کنند.

۵ تیر ۱۳۹۲

قصه‌ی نان شب و دلالان دکل حفاری

“ساخت دکل حفاری از نان شب واجب‌تر است” جمله‌ای که سرآغاز مطرح شدن دوباره مساله حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت شد. اکبر ترکان با بیان این جمله انتقاد و نگرانی خود را از موضوع خرید دکل‌های چینی ابراز کرد. بعد از این صحبت خبرگزاری فارس در مصاحبه‌ای تفصیلی با هدایت‌الله خادمی مدیر عامل حفاری شمال به بررسی دلایل خرید از خارج و عدم خرید از تولید کننده داخلی پرداخت.

۲ تیر ۱۳۹۲

جلسه غضنفری با دکتر روحانی

دکتر غضنفری و معاونان ایشان با رئیس جمهور منتخب دیدار کردند. محسن صالحی نیا معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در این جلسه مواردی از جمله سیاست های تنظیم بازار و برخی آمار و ارقام صادرات واردات ارائه شد. سپس در مورد مسائل صنعت و مشکل نقدینگی […]

۱ تیر ۱۳۹۲

رشد ۶ برابری سرمایه‌گذاری صنعتی در کشور

مهدی غضنفری آماری از عملکرد دولت در حوزه صنعت و معدن ارائه کرد. به گفته ایشان صنعت پتروشیمی ۱/۵ برابر، خودرو و فولاد ۲ برابر و سیمان ۳ برابر در طی هفت سال اخیر رشد داشته است.

۱۶ خرداد ۱۳۹۲

متن کامل برنامه پیشنهادی غضنفری به مجلس

به گزارش عیارآنلاین متن برنامه پیشنهادی آقای غضنفری  به این شرح است: ۱- مقدمه پیوند تولید و تجارت و تشکیل وزارت «صنعت، معدن و تجارت»، سرآغاز حرکتی جهادگونه در راستای دستیابی به اهداف چشم انداز ۲۰ ساله کشور است. بخش­های صنعت و معدن و بازرگانی کشور با پشت سرگذاشتن تجربه­هایی همچون بحران مالی جهانی، تحریم­های […]

۷ فروردین ۱۳۹۱

چرا سود دلالي در اقتصاد ايران بالاست؟!

مشكلات كنوني توليد كشور چيست؟ چرا هيچ‌گاه رشد اقتصادي گنجانده شده در برنامه‌هاي توسعه اقتصادي محقق نمي‌شود؟ چه عواملي باعث جذاب شدن بخش دلالي و غيرتوليدي در كشور شده و موجب مي‌گردد كه انگيزه براي سرمايه‌گذاري در توليد روند نزولي به خود گيرد؟! … وظيفه دولت چيست؟