۱۷ تیر ۱۳۹۲

۷۰ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق داریم

بهزاد با تاکید بر این که در تامین برق از لحاظ جهانی در منطقه خاورمیانه جایگاه اول و در کل جهان رتبه چهاردهم را دارا هستیم، گفت: اقدامات خوبی در صنعت برق انجام شده و از لحاظ فناوری و علم رشد خوبی داشتیم؛ در بخش برق ساخت داخل را صددرصد کردیم و در مهندسی توزیع برق نیز کارشناسان ایرانی در کنفرانس مهم جهان رتبه اول را از آن خود کردند.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه

رئيس سازمان بورس اوراق بهادار با اعلام اینکه رشد شاخص بورس حبابی نیست گفت: جریان نقدینگی در حال انتقال از بازارهای موازی به بازار سرمایه است.

۱۶ تیر ۱۳۹۲

صنعت پرورش میگو در آستانه تعطیلی

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به مشکلات پیش روی صنعت میگو در کشور، گفت: بسیاری از شهرهای کشور قابلیت پرورش موجودات آبزی با هدف تأمین نیاز کشور و در نهایت صادرات و ارزآوری را دارند که متأسفانه در سایه بی توجهی مسئولان این صنعت روز های بدی را پشت سر می گذاردودرآستانه نابودی است.

۱۶ تیر ۱۳۹۲

نگاه به مرزها علاوه بر موضوع حاکمیتی باید نگاه اقتصادی باشد

ریس ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به لزوم توجه و حمایت از تولید داخلی برای ممانعت از واردات غیرقانونی به کشور بر گسترش سامانه تجارت الکترونیک تاکید کرد.

۱۶ تیر ۱۳۹۲

کاهش ۵۰ درصدی تولید خودرو

تولید انواع خودرو در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۹.۴۹ درصد کاهش یافته است.

۱۵ تیر ۱۳۹۲

در برنامه راهبردیِ صنعت، چهارچوب‌های برنامه‌ریزی طراحی شده است

مجري تدوين برنامه راهبردي صنعت، معدن و تجارت گفت: در طراحي برنامه راهبردي صنعت ، معدن و تجارت رويكرد جديدي به كار گرفته شد و پارادايم جديدي را در برنامه ريزي در سطح ملي ايجاد كرديم.

۱۵ تیر ۱۳۹۲

اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات تمدید شد

قانون تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

۱۵ تیر ۱۳۹۲

تولید فعلی خودروسازان مطلوب نیست

محسن صالحی‌نیا در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه دولت برای پرداخت تسهیلات هزار میلیارد تومانی به صنعت خودروسازی، اظهار داشت: این مصوبه به بانک مرکزی و بانک‌های عامل ابلاغ شد که بر اساس آن، باید تسهیلات هزار میلیارد تومانی و همچنین تأمین ارز مبادله‌ای برای خودروسازان عملی می‌شد. وی با […]

۱۳ تیر ۱۳۹۲

راه‌اندازی شبکه ملی مهارت

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه ای کشور از راه اندازی شبکه ملی مهارت خبر داد و گفت: ۴۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی آموزش مهارتی دریافت می‌کنند.

۱۱ تیر ۱۳۹۲

تحریم صنعت خودروسازی ایران

تا پیش از اعمال این تحریم تازه، شرکتهای کره ای تامین کننده حدود ۶۰ قطعه از انواع خودرو برای خودروسازان ایرانی بودند.

۱۱ تیر ۱۳۹۲

اختصاص ۹ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به صنعت

رئیس صندوق توسعه ملی گفت: تا پایان امسال ۹ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بخش صنعت و معدن اختصاص خواهد یافت.

۱۱ تیر ۱۳۹۲

سهم تکنسین ها در نیروی کار کشور تنها ۴ درصد است

آمارها نشان‌دهنده این واقعیت است که کشورهای پیشرفته و صنعتی اروپا که از رشد بالاتری برخوردارند از سهم نیروی کار تکنسین بیشتری نیز در بازار کار برخوردار هستند. ایران با توجه به اهتمام جدی طی سال‌های اخیر در این عرصه،‌ هنوز نتوانسته به سطح متوسط جهانی دست یابد.

۱۰ تیر ۱۳۹۲

فقر «ثروت نامحسوس» در ایران

۳ فرصت تجدید پذیر در ایران وجود دارد که ثروت ایجاد می‌کند، یکی نیروی انسانی است که ما اصلا آن را ثروت به حساب نمی‌آوریم دومی کشاورزی و عملیات پسین و پیشین وابسته به کشاورزی است. اگر خوب مدیریت کنیم این ثروت بسیار کلان است، چون همواره تولید در این بخش جریان دارد.

۱۰ تیر ۱۳۹۲

اسقلال ارزی با حمایت از شرکت‌های تولیدی تحقق می‌یابد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از ايرنا، معاون برنامه‌ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت در نشستی با حضور تعدادي از شركت هاي برترسال ۹۱ ، با اشاره به وجود حدود ۶۵ هزار بنگاه صنعتي در كشور گفت: بنگاه هاي برتر را در طرح استقلال ارزي به عنوان مشاوران طرح قرار مي دهيم چراكه در سال‌هاي […]

۱۰ تیر ۱۳۹۲

سهم صنعت در تولید ناخالص ملی روندی افزایشی دارد

پیش‌بینی می‌شود سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی در سال ۹۴ به ۲۵ درصد افزایش یابد.