۱۶ مرداد ۱۳۹۲

سازمان گسترش و نوسازی صنایع واگذار نمی‌شود

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با مصوبه دولت و ابلاغ معاون اول رئیس جمهور واگذار نمی‌شود و مشمول بند (۱۱ـ ۲۷) قانون بودجه ۹۲ نیست.

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

اسامی وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس

در پایان مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران فهرست اسامی وزیران پیشنهادی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد که بر اساس آن اسامی ذیل به عنوان وزیران پیشنهادی معرفی شدند.

۹ مرداد ۱۳۹۲

از ثبت سفارش کالاهایی که در داخل تولید می‌شود جلوگیری خواهد شد

معاون وزیر صنعت: در آینده نزدیک هر كالايي پيش از ثبت سفارش مورد بررسي قرار گرفته و در صورت توليد آن در داخل كشور و تامين نياز بازار توسط آن، از ثبت سفارش آن جلوگيري به عمل خواهد آمد.

۹ مرداد ۱۳۹۲

۲۰ ميليارد دلار ظرفیت صادرات خدمات فنی و مهندسی داریم

معاون برنامه‌ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت از پتانسيل صدور ۲۰ ميليارد دلاري خدمات فني مهندسي سخن گفت و افزود: خدمات فني و مهندسي يكي از ۱۰ پيشران صنعت، معدن و تجارت در برنامه راهبردي به شمار مي‌رود.

۷ مرداد ۱۳۹۲

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی انتخاب شدند

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از انتخاب اعضای هیئت رئیسه این کمیسیون خبر داد.

۷ مرداد ۱۳۹۲

چین به جای پول نفت برای ایران واگن می‌سازد

به گزارش عیارآنلاین معاون توسعه حمل‌ونقل ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت در گفتگوی خود با خبرگزاری تسنیم به قرارداد ساخت واگن توسط چین اشاره می‌کند و دلیل اصلی آن را پول‌های بلوکه شده نفت ایران در چین می‌داند.

۶ مرداد ۱۳۹۲
گفت‌وگوی فارس با برکشلی درباره احیا سازمان مدیریت//بخش دوم

عصر برنامه‌ریزی متمرکز دولتی مدت‌ها است به پایان رسیده است

رئیس اسبق امور اوپک با تاکید بر پایان عصر برنامه ریزی متمرکز دولتی می‌گوید: مشکلات ساختار تدوین بودجه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق کاری می‌کرد که ما قیمت نفت را بیش از برآوردهای دیگر کشورها در بودجه در نظر بگیریم تا بودجه مورد نیاز را به نفت بدهند.

۶ مرداد ۱۳۹۲

وزیر آینده صنعت، معدن و تجارت دارای پیشینه صنعتی باشد

جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه صنعت کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهوری منتخب پیشنهاد دادند که وزیر آینده صنعت، معدن و تجارت دارای پیشینه و تجارب صنعتی و معدنی با نگاه توسعه صادرات صنعتی و معدنی باشد.

۶ مرداد ۱۳۹۲

خوشه‌هاي صنعتي راهكاري براي كاهش قيمت تمام‌ شده است

معاون برنامه‌ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: اندازه اقتصادي بنگاه‌ها از جمله اموري است كه در سياست‌هاي كلي صنعت ابلاغ شده از سوي رهبر معظم انقلاب برآن تاكيد شده است.

۶ مرداد ۱۳۹۲

دریافت کد شبنم در هنگام ثبت سفارش الزامی شد

سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: تمامی واردکنندگان کالاها، اعم از سلامت محور از جمله دارو و تجهیزات پزشکی، در هنگام ثبت سفارش ملزم به اخذ گواهی دریافت کد رهگیری شبنم شدند.

۵ مرداد ۱۳۹۲
در سال حماسه سیاسی،‌حماسه اقتصادی

وزارت صنعت ۱۰ محور فعالیت خود را اعلام کرد

در راستای تحقق اهداف سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی، ۱۰ برنامه محوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین و اعلام شد.

۵ مرداد ۱۳۹۲

ساختار پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت مبتنی بر برنامه راهبردی تدوین شده است

شجاعی از تدوین ساختار پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت مبتنی بر برنامه راهبردی خبر داد و گفت: پیاده‌سازی این ساختار که مبتنی بر فرایندها، نیازهای ذینفعان و چشم‌انداز آینده صنعت، معدن و تجارت است به دلیل اتمام دولت میسر نشد لذا آن را در اختیار دولت جدید قرار خواهیم داد تا در صورت تمایل طی یک بازه یکساله آن ساختار را مستقر کنند.

۵ مرداد ۱۳۹۲

مخالفت نمایندگان با طرح ‘حمایت از تولید ملی’ سیاسی نبوده است

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: معتقد به تصویب قانونی برای حمایت از تولید ملی هستیم اما باید چارچوب‌های قانونی هم در آن لحاظ شده باشد بنابر این بیشتر ایرادات قانونی بود.

۳ مرداد ۱۳۹۲

برای ارائه مجدد طرح حمایت از تولید ملی دو راهکار داریم

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی با اشاره به رد کلیات طرح حمایت از تولید ملی در جلسه امروز مجلس، دو راهکار را برای طرح مجدد این موضوع در مجلس مطرح کرد.

۳ مرداد ۱۳۹۲

اجرای آزمایشی طرح جامع مالیاتی در تهران

طرح جامع مالیاتی به عنوان یکی از پروژه‌های مهم و یکی از ۷ محور طرح تحول اقتصادی است که اجرای آزمایشی آن از دیروز آغاز شده و در آینده در کل کشور اجرا خواهد شد.