۲۷ شهر ۱۳۹۲
دستورالعمل 4 ماده‌ای برای رونق تولید؛

ابلاغ دستورات گمرکی روحانی توسط کرباسیان

رئيس‌كل گمرك در راستاي تاكيدات مقام رياست جمهوري و همچنين اجراي مصوبات دولت، دستورالعمل ۴ ماده‌اي گمرك براي رونق توليد و بهبود فضاي كسب و كار را ابلاغ کرد.

۲۷ شهر ۱۳۹۲

رشد ۷۰ درصدی تقاضای فولاد تا سال ۲۰۵۰

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: تا سال ۲۰۵۰ دو میلیارد نفر به جمعیت شهری دنیا اضافه و به این نسبت تقاضای جهانی فولاد افزایش می‌یابد.

۲۷ شهر ۱۳۹۲

مصباحی‌مقدم: ریاست نهاوندیان در دفتر رییس‌جمهور و اتاق بازرگانی باید بررسی شود

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قضاوت کردن درباره دولت زود است و باید وقت داد تا دولت برنامه‌های خود را اجرا کند.

۲۶ شهر ۱۳۹۲

مديرعامل صنايع كوچك هم تغییر کرد

در تداوم تغییرات مدیریتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت، مديرعامل و اعضای هيات مديره سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران تغییر کردند.

۲۶ شهر ۱۳۹۲
رييس سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان خبر داد:

به كارگيري روش‌هاي جديد رصد كالا در زنجيره توليد تا مصرف

رييس سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان گفت : در صدد پياده سازي روشهاي جديدي هستيم كه ازابتداي زنجيره توليد و واردات تا مصرف را به صورت سيستمي ببينيم تا هم سرعت عمل وهم دقت نظر بيشتر شود.

۲۶ شهر ۱۳۹۲
هیئت دولت تصویب کرد:

زمان بازپرداخت تسهیلات ارزی ۲ برابر شد/ ۴ شرط برای ترخیص کالاهای اولویت دهم

با تصویب هیئت وزیران مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی از حساب ذخیره ارزی به ۲ برابرافزایش یافت و ترخیص کالاهای اولویت دهم که تا زمان ابلاغ این مصوبه وارد و برای آنها قبض انبار صادر شده با شرط مجوز ثبت سفارش با شرایط بلامانع شد.

۲۵ شهر ۱۳۹۲
مرکزپژوهش ها بررسی کرد:

نقش مالیات در بهبود کسب و کار به روایت بانک جهانی

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، عملکرد کشورهای موفق در بهبود رتبه پرداخت مالیات در گزارش «انجام کسب و کار» بانک جهانی مورد ارزیابی قرار داد.

۲۵ شهر ۱۳۹۲
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

صنعت خودرو نمی‌تواند با واردات رقابت‌کند/ به‌معنای واقعی از خودروسازحمایت شود

فتحی‌پور: به معنای واقعی باید از خودروسازها حمایت کرد، برای حمایت از آقای یکه‌زارع اولین اقدام باید رفع مشکل نقدینگی باشد. فتحی‌پور اما به این سوال پاسخ نداد که دولت تا کی باید حمایت ویژه از صنعت خودرو بکند و چه کسی مسئول ارتقاء کیفی خودروهاست؟

۲۵ شهر ۱۳۹۲

نجم‌الدین مشاور مدیرعامل ایدرو شد

جواد نجم‌الدین مدیرعامل سابق ایران‌خودرو به عنوان مشاور شافعی مدیرعامل ایدرو انتخاب شد.

۲۵ شهر ۱۳۹۲

رفع ممنوعیت واردات کالاهای اولویت دهم در دست بررسی است

حمید صافدل، رئیس کل سازمان توسعه تجارت از بررسی رفع ممنوعیت واردات کالاهای اولویت دهم و صادرات برخی کالاها در کارگروه اقتصادی دولت خبر داد

۲۵ شهر ۱۳۹۲

مدیر عامل جدید ایران خودرو: ما هنوز به مرحله خودروساز شدن نرسیده‌ایم

مدیر عامل جدید ایران خودرو گفت:‌ باید به گونه‌ای حرکت کنیم که در سال چهارم دولت فعلی به مرحله خودروساز شدن برسیم.

۲۵ شهر ۱۳۹۲

شافعی: مردم از عملکرد خودروسازان‌ ناراضی‌اند

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با اشاره به این‌که جامعه از عملکرد خودرسازی راضی نیست گفت:‌ وقتی به فضای مجازی مراجعه می کنیم و سایت‌ها را چک می‌کنیم متوجه می شویم بعضا تا ۹۰ درصد از مردم موافق تعطیلی صنعت خودروسازی هستند که این واقعا جای تاسف دارد.

۲۴ شهر ۱۳۹۲

با وجود الزام قانونی هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت برق نگرفته‌ایم

وزیر نیرو با اشاره به قانون بودجه سال ۹۲ گفت: بر اساس این قانون از اول تیر باید به ازای هر کیلو وات ساعت ۳۰ ریال به قیمت برق افزوده می شد اما دولت قبل این کار را نکرد و در این دولت هم هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت‌ها اتخاذ نشده است.

۲۳ شهر ۱۳۹۲

سمینار تخصصی «دولت یازدهم و بخش صنعت؛ رصد چالش‌ها و فرصت‌ها» برگزار می‌شود

سازمان مدیریت صنعتی اقدام به برگزاری سمینار تخصصی «دولت یازدهم و بخش صنعت؛ رصد چالش ها و فرصت ها» و ارائه گواهينامه مرتبط می نماید.

۲۳ شهر ۱۳۹۲

آغاز تحقیق و تفحص مجلس از خودروسازان

یک عضو کمیسیون صنایع از آغاز روند تحقیق و تفحص از خودروسازان خبر داد و گفت: از فردا کارشناسان کمیته تحقیق در کارخانجات خودرو ساز مستقر می‌شوند.