۲۶ شهر ۱۳۹۲
هیئت دولت تصویب کرد:

زمان بازپرداخت تسهیلات ارزی ۲ برابر شد/ ۴ شرط برای ترخیص کالاهای اولویت دهم

با تصویب هیئت وزیران مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی از حساب ذخیره ارزی به ۲ برابرافزایش یافت و ترخیص کالاهای اولویت دهم که تا زمان ابلاغ این مصوبه وارد و برای آنها قبض انبار صادر شده با شرط مجوز ثبت سفارش با شرایط بلامانع شد.

۲۵ شهر ۱۳۹۲
مرکزپژوهش ها بررسی کرد:

نقش مالیات در بهبود کسب و کار به روایت بانک جهانی

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، عملکرد کشورهای موفق در بهبود رتبه پرداخت مالیات در گزارش «انجام کسب و کار» بانک جهانی مورد ارزیابی قرار داد.

۲۵ شهر ۱۳۹۲
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

صنعت خودرو نمی‌تواند با واردات رقابت‌کند/ به‌معنای واقعی از خودروسازحمایت شود

فتحی‌پور: به معنای واقعی باید از خودروسازها حمایت کرد، برای حمایت از آقای یکه‌زارع اولین اقدام باید رفع مشکل نقدینگی باشد. فتحی‌پور اما به این سوال پاسخ نداد که دولت تا کی باید حمایت ویژه از صنعت خودرو بکند و چه کسی مسئول ارتقاء کیفی خودروهاست؟

۲۵ شهر ۱۳۹۲

نجم‌الدین مشاور مدیرعامل ایدرو شد

جواد نجم‌الدین مدیرعامل سابق ایران‌خودرو به عنوان مشاور شافعی مدیرعامل ایدرو انتخاب شد.

۲۵ شهر ۱۳۹۲

رفع ممنوعیت واردات کالاهای اولویت دهم در دست بررسی است

حمید صافدل، رئیس کل سازمان توسعه تجارت از بررسی رفع ممنوعیت واردات کالاهای اولویت دهم و صادرات برخی کالاها در کارگروه اقتصادی دولت خبر داد

۲۵ شهر ۱۳۹۲

مدیر عامل جدید ایران خودرو: ما هنوز به مرحله خودروساز شدن نرسیده‌ایم

مدیر عامل جدید ایران خودرو گفت:‌ باید به گونه‌ای حرکت کنیم که در سال چهارم دولت فعلی به مرحله خودروساز شدن برسیم.

۲۵ شهر ۱۳۹۲

شافعی: مردم از عملکرد خودروسازان‌ ناراضی‌اند

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با اشاره به این‌که جامعه از عملکرد خودرسازی راضی نیست گفت:‌ وقتی به فضای مجازی مراجعه می کنیم و سایت‌ها را چک می‌کنیم متوجه می شویم بعضا تا ۹۰ درصد از مردم موافق تعطیلی صنعت خودروسازی هستند که این واقعا جای تاسف دارد.

۲۴ شهر ۱۳۹۲

با وجود الزام قانونی هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت برق نگرفته‌ایم

وزیر نیرو با اشاره به قانون بودجه سال ۹۲ گفت: بر اساس این قانون از اول تیر باید به ازای هر کیلو وات ساعت ۳۰ ریال به قیمت برق افزوده می شد اما دولت قبل این کار را نکرد و در این دولت هم هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت‌ها اتخاذ نشده است.

۲۳ شهر ۱۳۹۲

سمینار تخصصی «دولت یازدهم و بخش صنعت؛ رصد چالش‌ها و فرصت‌ها» برگزار می‌شود

سازمان مدیریت صنعتی اقدام به برگزاری سمینار تخصصی «دولت یازدهم و بخش صنعت؛ رصد چالش ها و فرصت ها» و ارائه گواهينامه مرتبط می نماید.

۲۳ شهر ۱۳۹۲

آغاز تحقیق و تفحص مجلس از خودروسازان

یک عضو کمیسیون صنایع از آغاز روند تحقیق و تفحص از خودروسازان خبر داد و گفت: از فردا کارشناسان کمیته تحقیق در کارخانجات خودرو ساز مستقر می‌شوند.

۲۳ شهر ۱۳۹۲
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

از مردم درخواست می‌کنیم نقدینگی را به چرخه اقتصاد برگردانند

نقدیندگی در بین مردم افزایش یافته است. از مردم درخواست می‌کنیم این پول‌ها را به چرخه اقتصادی بیاورند تا مقاومت در برابر تحریم‌ها ۱۰۰۰ واحد افزایش پیدا کند.

۲۳ شهر ۱۳۹۲

برنامه‌ریزی وزارت اقتصاد برای جذب سرمایه‌‌های خارجی در بازار سرمایه

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اولویت رونق تولید و سرمایه‌گذاری در کوتاه‌ترین زمان در وزارت اقتصاد گفت: در زمینه بازار سرمایه نیز تلاش می‌کنیم در تأمین مالی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی برنامه‌ریزی بلندمدت انجام دهیم.

۲۱ شهر ۱۳۹۲

جلسه شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو به حد نصاب نرسید

رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه در جلسه امروز فقط به مدت ۱۰ دقیقه تمام اعضاء حضور داشتند،گفت: غیب برخی از اعضاء باعث گردید تا نتوانیم به تصمیمات نهایی در مورد موضوعات در دستور کار شورا از جمله قیمت خودرو دست پیدا کنیم.

۲۱ شهر ۱۳۹۲
رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران حج:

دستاوردِ حرکت براساس اسلام، ساخت اقتدار درونی ملت است

رهبر انقلاب: دستاوردِ حرکت براساس اسلام، ساخت اقتدار درونی ملت است که با ایمان راسخ، اتحاد آحاد مردم، عملکرد صحیح مسئولان، همدلی مردم و مسئولان و توکل بر خدا به دست می آید.

۲۰ شهر ۱۳۹۲
مشروح/ روحانی در شبکه یک سیما:

روحانی در گفتگوی زنده با مردم چه گفت؟/ مشروح سخنان

حسن روحانی با تاکید بر اینکه هر مشکلی برای تولید هزینه جدیدی را به مصرف‌کننده تحمیل می‌کند، افزود: در واقع راهکارهای ارائه شده برای حل مشکل تولید است اما در ادامه مشکلات مردم را رفع می‌کند.