۹ مهر ۱۳۹۲

بهانه جدید سیستم بانکی برای گشایش ال‌سی ۳۰ درصدی

یک کارشناس بخش صنعت گفت: بانک‌ها، بخشنامه گشایش ال‌سی با پیش‌ پرداخت ۳۰ درصدی را به بهانه وجود ابهام در مورد چگونگی پرداخت بقیه مبلغ ال‌سی اجرا نمی‌کنند.

۹ مهر ۱۳۹۲

مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره «ساخت مستحکم درونی» منتشر شد

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبری مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره «ساخت مستحکم درونی» را منتشر کرد/ «ساخت درونى نظام» بايد استحكام پيدا كند، «علم» بايستى رشد كند، «توليد داخلى» بايستى اساس كار باشد.

۹ مهر ۱۳۹۲
ایران‌کد و شبنم از چرخه تجارت خارجی حذف نمی‌شود

حذف طرح شبنم و ایران‌کد تکذیب شد

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حذف ایران‌کد و شبنم را از تجارت خارجی رد کرد و گفت: قرار است کارگروهی تشکیل و چالش‌های طرح شبنم را بررسی کند تا این طرح به‌روز و با روند بهتری اجرا شود.

۹ مهر ۱۳۹۲

سازمان شهرک‌های صنعتی به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تشریح جزئیات جلسه مجلس با رئیس جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، از طرح تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی در مجلس خبر داد.

۹ مهر ۱۳۹۲
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

حذف ثبت‌سفارش و پورتال ارزی بزرگترین ضربه را به تولید می‌زند

موافق اصلاح فرآیندها هستیم/ ثبت‌سفارش در متن قانون آمده/ اگر قانون ثبت‌سفارش اجرا نشود و يا پورتال ارزي حذف شود بيشترين ضربه به‌بخش توليد و كالاهاي صادرات‌محور وارد شده و رانت‌خواري مجددا در كشور باب مي‌شود.

۹ مهر ۱۳۹۲

جزئیات جلسه پژویان و نعمت‌زاده

رئیس شورای رقابت از برگزاری جلسه شورا و وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بررسی واقعیت‌های صنعت خودرو خبرداد و گفت: نعمت زاده مطرح کرد که شورای رقابت در مورد دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو و کنترل بازار با این وزارتخانه همکاری داشته باشد.

۸ مهر ۱۳۹۲
عضو هیأت مدیره خانه صنعت و معدن خبر داد

کارگروه حمایت از تولید نیاز به حمایت دارد

عضو هیأت مدیره خانه صنعت و معدن: در حال حاضر برخی از بانک‌ها از ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی ممانعت می کنند که از دولت می خواهیم با اتخاذ تصمیمات کارآمد نقدینگی لازم را در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهد.

۸ مهر ۱۳۹۲
دبیر انجمن صنایع چرم مطرح کرد

ضرورت جلوگیری از خروج مواد اولیه صنعت چرم

دبیر انجمن صنایع چرم ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر ماده اولیه صنعت چرم کشور به صورت خام صادر می‌شود، گفت: می‌توانیم با سرمایه‌گذاری نه چندان زیاد ارزش افزوده ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصدی را ناشی از فراوری مواد اولیه صنعت چرم نصیب کشور کنیم.

۸ مهر ۱۳۹۲

ایران‌کد و شبنم حذف می‌شوند!

یک مقام مسئول از حذف ایران‌کد، شبنم و اظهار نامه‌های گمرکی دستی برای تسهیل تجارت خارجی خبر داد. سئوال این است که آیا وجود برخی مشکلات در اجرای طرح‌های شفافیت اطلاعات می‌تواند دلیل مناسبی برای از میان برداشته شدن کامل آن باشد؟

۸ مهر ۱۳۹۲
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد

آمار تولید و مصرف فولاد در سال ۲۰۱۳/ چین بزرگترین تولیدکننده جهان

بیشترین حجم تولیدی فولاد دنیا در سال ۲۰۱۲ را کشور چین با اختلافی فاحش از آن خود کرده است به طوری که فولاد تولید شده در کشور چین به تنهایی از مجموع ۹ کشور پس از خود بیشتر بوده است.

۷ مهر ۱۳۹۲

صادرات بيش از ۱۲ ميليارد دلار كالاي غيرنفتي در ۵ ماه اول سال۹۲

طي ۵ ماهه سالجاري بالغ بر ۳۱ ميليون و۵۰۳ هزار تن صادرات كالاي غير نفتي( بدون احتساب ميعانات گازي) به ارزش ۱۲ ميليارد و۱۱۸ ميليون دلار انجام شده است.

۶ مهر ۱۳۹۲

۹ دستور نعمت‌زاده به معاون جدید معدنی‌اش

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی معاون جدید امور معادن و صنایع معدنی خود را منصوب کرد که در عین حال ۹ دستور نیز به وی داده است.

۶ مهر ۱۳۹۲

سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت شد

با صدور حکمی از سوی نعمت‌زاده “جعفر سرقینی” به عنوان معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت جایگزین جعفری شد.

۶ مهر ۱۳۹۲

مجوز پرداخت از صندوق توسعه به قطعه‌سازان صادر شد

چهارمین جلسه شورای سیاست‌گذاری و نظارت بر صنعت خودرو با حضور نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان کشور برگزار شد.

۶ مهر ۱۳۹۲

ابویی معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت شد

با صدور حکمی از سوی نعمت‌زاده “حسین ابویی مهریزی” به عنوان معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد.