۴ آبا ۱۳۹۲

۴ ایراد قانونی لاریجانی به مصوبه «رفع موانع تولید» دولت روحانی

علی لاریجانی رئیس مجلس به مصوبه ۲۱ شهریور دولت روحانی با موضوع رفع موانع تولید و اشتغال ۳ ایراد قانونی گرفت و تشکل کارگروه جهت تسهیل ترخیص کالاها را غیر قانونی اعلام کرد.

۴ آبا ۱۳۹۲

ادغام سه سازمان دولتی

در ادامه برنامه‌های تغییر ساختار در وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و شرکت بازرگانی دولتی ایران در معاونت بازرگانی داخلی ادغام می‌شوند.

۲ آبا ۱۳۹۲

دیدار وزیر صنعت با رئیس مجلس کشور غنا

وزیرصنعت، معدن وتجارت در دیدار رئیس مجلس کشورغنا آمادگی ایران را برای گسترش فعالیت‌های معدنی و صدور خدمات فنی و مهندسی اعلام کرد.

۲ آبا ۱۳۹۲

نخ‌های بی‌کیفیت هندی بجای نخ‌ ایرانی

مدیرکل نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت از واردات آسان نخ از هندوستان با قیمت و کیفیت پایین‌تر از نخ‌های داخلی خبر داد و گفت: اقدامات لازم در راستای بهبود شرایط بازار توسط وزارت صنعت انجام خواهد شد.

۱ آبا ۱۳۹۲

محمدصادق مفتح از معاونت وزارت صنعت برکنار شد

محمدصادق مفتح از معاونت وزارت صنعت، معدن و تجارت برکنار شد.

۱ آبا ۱۳۹۲

كُدگذاری كالاها مانع تخلفات گمركی است

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: كدگذاري كالاها باعث تحول در امور گمركي كشور و شفافيت در واردات و صادرات كالا خواهد شد.

۱ آبا ۱۳۹۲

جزئیات جلسه ویژه دیشب وزرای اقتصادی با جهانگیری

در جلسه دیشب مدیران عامل بانکهای دولتی و خصوصی و وزراي اقتصاد، جهادکشاورزي، صنعت، رئيس کل بانک مرکزي و رئيس هيات عامل صندوق توسعه ملي با معاون اول رئیس جمهور، كمبود نقدينگي و سرمايه در گردش واحدهاي توليدي، گشايش اعتبار اسنادي، ميزان پرداخت تسهيلات و سرمايه در گردش از محل صندوق ملي و بررسي سهم بخش‌هاي مختلف از تسهيلات بانك‌ها بحث و بررسی شد.

۳۰ مهر ۱۳۹۲
تولید فولاد ایران از مرز ۱۱ میلیون تن گذشت

رشد ۴ درصدی تولید فولاد در ایران

انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد تولید فولاد ایران در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۱۱.۳ میلیون تن رسید.

۳۰ مهر ۱۳۹۲

تنها ۰.۳ درصد از منابع صندوق توسعه ملی به تولید اختصاص یافته است

عضو کارگروه اختصاص تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی: یک کارشناس اعتبارات در یک شعبه بانکی به راحتی می تواند تصمیم سه نهاد رسمی کشور شامل وزارت صنعت، هیات عامل صندوق و خانه صنعت و معدن را دور بزند و به بهانه‌های مختلف یا تسهیلاتی به متقاضی ندهد یا سقف تسهیلات را تا حد زیادی کاهش دهد.

۳۰ مهر ۱۳۹۲

توسعه صادرات غیرنفتی نیازمند کنترل واردات و رونق تولید ملی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم ها نقاط ضعف اقتصاد کشور را نشان داد گفت: دشمن برای تحریم به سراغ نقاط ضعف و آسیب‌پذیری‌های ما می‌رود و لذا ما با تحریم‌ها می‌توانیم آسیب‌پذیری‌هایمان را پیدا کنیم.

۳۰ مهر ۱۳۹۲

صادرات پايدار، محور توسعه است

مديركل دبيرخانه شوراي عالی توسعه صادرات غير نفتي: هر كشوري كه بخواهد روي پاي خود بايستد بايد توليدات داخلي خود را در عرصه بين الملل به رقابت بگذارد تا به هدف اصلي خود برسد.

۳۰ مهر ۱۳۹۲

آیا برچسب شبنم جعل می‌شود؟/ پاسخ به ۵ سوال در مورد طرح شبنم

آیا برچسب شبنم جعل می‌شود؟ درآمد میلیاردی شبنم به جیب چه کسانی می‌رود؟ چرا شبنم بروکراسی ایجاد کرده است؟ با چه اصلاحاتی می‌توان شبنم را بهبود بخشید؟ پاسخ به این سوالات را در می‌توانید در این یادداشت بخوانید.

۲۹ مهر ۱۳۹۲

حمایت از منافع مردم یا از واردکنندگان نهایی؟

رویکرد غالب دولت جدید حذف همه سامانه‌هایی است که در دولت قبل برای مدیریت واردات ایجاد شدند مثل سامانه‌های ثبتارش، ایران کد، شبنم، استاندارد اجباری و رتبه اعتباری.

۲۹ مهر ۱۳۹۲

ال‌سی ۳۰درصد اجرا نشود، به وزیر تذکر می‌دهیم

رئیس کمیسیون تولید ملی مجلس شورای اسلامی با بیان “فعلاً خود دولت باید پیگیر عدم اجرای مصوبه کاهش نرخ‌ ال‌سی به ۳۰درصد باشد” گفت: اگر دولت به نتایج مناسبی نرسید مجلس با تذکر به رئیس کل بانک مرکزی از وزیر اقتصاد موضوع را پیگیری می‌کند.

۲۹ مهر ۱۳۹۲
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد:

حضور نخبگان مهارتی استان تهران در چهاردهمین مسابقات ملی مهارت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با تاکید بر اینکه این استان قطب مهارت آموزی کشور است از حضور ۲۹ نفر از نخبگان مهارتی استان در ۲۱ رشته در چهاردهمین مسابقات ملی مهارت از ۵ لغایت ۸ آبان ماه سال جاری در استان البرز خبر داد.