۶ آبان ۱۳۹۲

درخواست نعمت زاده از روحانی: پیمان سپاری ارزی متوقف شود

وزیر صنعت از درخواست روز گذشته خود از روحانی رئیس جمهور برای لغو پیمان سپاری ارزی، عدم افزایش قیمت نان و درخواست وزارت صنعت برای یکسان سازی نرخ ارز خبر داد و گفت: رشد منفی صنعت که سال قبل رخ داد، در زمان جنگ هم سابقه نداشت.

۶ آبان ۱۳۹۲
نعمت زاده در کنفرانس خبری:

تنظیم عوارض منطقی مانع خام‌فروشی مواد معدنی می‌شود/ کالاهای اولویت ۱۰ تغییر می‌کند

علت گران شدن کالاهای اساسی در دو سه ماه اخیر حذف ارز مرجع بوده است.

۶ آبان ۱۳۹۲

نعمت‌زاده: شبنم را کلاً حذف کردیم چون اقدامی بیهوده بود!

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه گمرک و واردکنندگان مخالف طرح شبنم بودند، گفت: این طرح برای تمام کالاها لغو شد چون اقدامی بیهوده است و به قاچاق رسمیت می بخشد.

۶ آبان ۱۳۹۲

تنها 40 درصد طرح شبنم قابل حذف است!

تاکنون به لحاظ تیراژ، وزارت بهداشت 60% و وزارت صنعت 40% کالاها را شناسه گذاری می کردند؛ یعنی چنانچه وزارت صنعت، تمام تلاش خود را به خرج دهد، حداکثر می تواند 40% طرح شبنم را از بین ببرد.

۵ آبان ۱۳۹۲

باید تعرفه واردات خودروهای دیزلی و هیبریدی کاهش یابد

وزیر صنعت: پیشنهاد ما اعمال تعرفه 20 درصدی برای واردات خودروهای هیبریدی و برقی است و در مورد خودروهای دیزلی پیشنهادمان این است که تعرفه واردات آنها کمتر از تعرفه واردات خودروهای بنزینی باشد.

۵ آبان ۱۳۹۲

تعیین عوارض برای مواد خام معدنی/ ۲۵ درصد برای سنگ آهن خام

معاون وزیر صنعت در امور معادن از پیشنهاد وزارت صنعت برای تغییر عوارض صادرات برخی مواد معدنی خبر داد. به گفته وی در حال حاضر عوارض صادرات مواد معدنی مناسب نیست و قرار است با وضع عوارض مناسب از خام‌فروشی جلوگیری شود.

۵ آبان ۱۳۹۲

الزام دریافت ایران‌کد و شبنم برای کلیه کالاها حذف شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: الزام دریافت ایران‌کد و شبنم برای کلیه کالاها حذف شد. ایران کد زیرساخت اصلی برای تاییدیه استاندارد کالاهای وارداتی است و طرح شبنم هم به منظور جلوگیری از قاچاق و رهگیری کالاهای تولیدی و وارداتی ایجاد شده بود.

۵ آبان ۱۳۹۲

وزیر صنعت: قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد

قیمت خودرو در حال حاضر بر مبنای ارز آزاد محاسبه می‌شود و با توجه به این مسئله قیمت‌ها کاهش نخواهد یافت.

۵ آبان ۱۳۹۲
معاون ارزی بانک مرکزی:

بانک مرکزی بانک‌ها را مکلف به گشایش ا‌ل‌سی ۳۰ درصدی نکرده است

معاون ارزی بانک مرکزی: از رفع مشکلات بخشنامه ال سی ۳۰ درصدی خبر داد و گفت هیچ قولی برای ضمانت اجرای بانک‌ها نمی‌توانم بدهم. بانک مرکزی نه جریمه‌ای در نظر گرفته و نه بانک‌ها را مکلف به اجرای این بخشنامه کرده است.

بانک‌ها زمانی که ببینند مشکلی وجود ندارد و نگرانی‌هایشان رفع شود نسبت به اجرای بخشنامه اقدام خواهند کرد.

۵ آبان ۱۳۹۲

پژویان: خودروسازان مدعی استفاده از ارز آزاد هستند

رئیس شورای رقابت از بررسی اختصاص ارز مبادله‌ای به خودروسازان در جلسه این هفته شورای رقابت خبر داد و گفت: خودروسازان مدعی هستند حجم زیادی از مواد اولیه خود را با ارز آزاد تامین می کنند.

۵ آبان ۱۳۹۲

به‌جای حذف ایران‌کد بهتر نیست به فکر سامانه تحت داس گمرک باشیم؟!

زیرساخت اصلی سامانه مدیریت تعاملات، ایران کد است، یعنی کالاهایی که اعمال استاندارد برای آن‌ها اجباری است، ایران کد آن‌ها فعال نمی‌شود مگر این که سازمان ملی استاندارد برای آن مجوز صادر کرده باشد. با حذف ایران کد عملاً سازمان ملی استاندارد ایران از کنترل بخشی از واردات خارج شد.

۵ آبان ۱۳۹۲
معاون سابق ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استعفا کرد

ابویی: مخالفت با شبنم؛ یعنی موافقت با عرضه کالاهای جعلی

معاون سابق ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه استعفای من از ستاد به دلیل توقف اجرای طرح شبنم نیست، گفت: مخالفت با اصل طرح شبنم به معنای موافقت با عرضه کالای جعلی و تقلبی و عدم موافقت با تولید است.

۵ آبان ۱۳۹۲

كناره گیری ابویی از ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز

معاون پیشگیری ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز روز گذشته بر سر کار خود حاضر نشده و از این سازمان رفته است.

۴ آبان ۱۳۹۲

جریمه 340 هزار دلاری سامسونگ در تایوان

شرکت سامسونگ به علت ارسال نظرات جعلی از سوی کاربران در مورد کیفیت بدمحصولات شرکت های رقیب و تخریب وجهه آنها به پرداخت جریمه 340 هزار دلاری در تایوان محکوم شد.

۴ آبان ۱۳۹۲

واردات بی‌رویه کمر صنعت لوازم خانگی را شکسته است

نظام بانکی در بخش حمایت از تولید به هیچ عنوان وظایف خود را انجام نمی‌دهد و در مقابل افرادی هستند که بدون ضابطه، وامهای کلانی می‌گیرند و در بخش غیرحقیقی اقتصاد و دلال بازی وارد شده و در نهایت هم این تسهیلات به عنوان مطالبات معوق محسوب می‌شود.