۲۳ فرو ۱۳۹۳

اعلام آمادگی ایران برای ارائه خدمات فنی و مهندسی به سریلانکا

وزیر امور اقتصادی و دارایی در واشنگتن با وزیر اقتصاد سریلانکا دیدار کرد و از آمادگی ایران برای ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه های مختلف به این کشور خبر داد.

۲۳ فرو ۱۳۹۳

فولاد آذربایجان در سال جاری به بخش خصوصی واگذار می شود

عضو هیئت عامل ایمیدرو گفت: نباید نگران آینده فولاد آذربایجان میانه باشیم هر چند که در سال‌جاری برای واگذاری به بخش خصوصی به فروش می‌رسد اما امیدواریم به هر مجموعه‌ای که واگذار شد بتواند این صنعت را به بهره‌وری بیشتر برساند.

۲۱ فرو ۱۳۹۳

افزایش مبادلات تجاری ایران و آلمان به ۸ میلیارد یورو

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران به صاحبان صنایع در آلمان و شرکت‌های تولیدی و اقتصادی این کشور توصیه کرد که از شرایط ایجاد شده بعد از توافق هسته ای ژنو استفاده کرده و فرصت حضور در بازار ایران را از دست ندهند

۲۱ فرو ۱۳۹۳

سیستم مانیتورینگ حفاری در کشور بومی سازی شد

مدیرعامل شرکت حفاری شمال از بومی سازی سیستم مانیتورینگ حفاری برای نخستین بار در کشور و در منطقه غرب آسیا خبر داد.

۲۰ فرو ۱۳۹۳
در سال گذشته

۷۵۰۰ تعاونی جدید در کشور ثبت شد

طبق آمار استخراج شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، در سال ۱۳۹۲ حدود ۷۵۰۰ تعاونی جدید در کشور برای انجام فعالیت‌های مختلف کسب و کار به ثبت رسیده‌اند.

۲۰ فرو ۱۳۹۳

سنگ آهن صدرنشین صادرات غیر نفتی ایران شد

ای نخستین بار طی سال‌های گذشته یک کالای کاملا غیر نفتی یعنی سنگ آهن هماتیت دانه بندی در صدر کالاهای صادرات غیر نفتی کشور قرار گرفت.

۲۰ فرو ۱۳۹۳
مدیرکل دفتر صنایع معدنی:

بخش معدن کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی مزیت دارد

مدیرکل دفتر صنایع معدنی گفت: مزیت‌دار بودن صنایع معدنی نسبت به سایر صنایع از جمله وجود مواد اولیه مورد نیاز آن، اهداف اقتصاد مقاومتی را تامین می کند.

۱۹ فرو ۱۳۹۳

خرید‌تضمینی محصولات داخلی، راه حمایت از تولید‌ملی/محصول خارجی را به شرط انتقال‌دانش بخریم

در کشورهای در حال توسعه، خریدهای خارجی را تجمیع می‌کنند و در برابر دادن امتیاز خرید خارجی، امتیاز انتقال تکنولوژی محصول را می‌گیرند. یعنی «خرید محصول» به شرط امتیاز « انتقال تکنولوژی محصول» صورت می‌گیرد و به تدریج دانش آن محصولات را بومی می‌کنند.

۱۹ فرو ۱۳۹۳

کاهش ۳۰ درصدی تولید فولاد در کشور

مدیرعامل گروه ملی فولاد ایران گفت: در سال گذشته تولیدات محصولات فولادی نسبت به سال‌ ۱۳۹۱ حدود ۳۰ درصد کاهش یافت.

۱۹ فرو ۱۳۹۳
عسگر اولادی عنوان کرد

هدف گذاری رشد صادرات تا ۵۰ میلیارد دلار

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: با توجه به هدفگذاری برای دستیابی به صادرات ۴۵ میلیارد دلاری در سال گذشته به صادرات ۴۱ میلیاردی دست یافتیم و امسال بنا داریم رقم صادرات را به ۵۰ میلیارد دلار برسانیم.

۱۹ فرو ۱۳۹۳

اقدامات شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو/ بازنگری در نمره کیفی خودروها

یک مقام آگاه با تشریح جزئیات آخرین بحث‌های مربوط به قیمت‌گذاری خودروها در شورای رقابت، اظهار داشت: شاخص کیفیت خودروها در حال بازنگری است و بر این اساس، فرمول جدید قیمت‌گذاری خودروها در اردیبهشت به هیأت دولت ارائه می‌شود.

۱۹ فرو ۱۳۹۳

تولید روزانه ۲۵۰۰ دستگاه خودرو در سال ۹۳

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از هدف گذاری این مجموعه برای تولید روزانه ۲۵۰۰ دستگاه خودرو در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به ایجاد ثبات و امیدواری برای ورود به روند روبه رشد، قصد داریم تولید محصولات خود را افزایش دهیم.

۱۹ فرو ۱۳۹۳

احتمال رشد ۱۰ درصدی قیمت خارجی‌ها

یک کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه تعرفه جدیدی برای واردات خودرو ابلاغ نشده است، پیش‌بینی کرد با توجه به افزایش هزینه‌های واردات، قیمت خودروهای خارجی حدود ۱۰ درصد افزایش یابد.

۱۹ فرو ۱۳۹۳
سهراب‌پور:

نتیجه بی‌اعتمادی صنعت خودرو به دانشگاه‌ها،‌ «تکرار پراید» است

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: در کشور ما، بر عکس کشورهای پیشرفته، ظاهرا بر موضوع خصوصی‌سازی تاکید می‌شود، اما در عمل زمانی که این بخش پیشرفت کرده و وضعش خوب می‌شود، قلبا خوشحال نمی‌شویم.

۱۹ فرو ۱۳۹۳

علی‌رغم شعار حمایت از تولید هیچ حمایتی از تولید نمی‌شود/ بانک‌ها مانع توسعه صنعت هستند

رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران با بیان اینکه علی‌رغم شعار حمایت از تولید ملی، هیچ‌گونه شاخصی برای تحقق این هدف مشاهده نمی‌شود، گفت: بانک‌ها خود به‌نوعی رقیب صنعت‌گران و فعالان اقتصادی شده‌ و مانع توسعه هستند.