۴ دی ۱۳۹۲

صندوق توسعه ملی می‌تواند مشکل نقدینگی تولید را حل کند

قائم مقام وزیر صنعت از حل مشکلات واحدهای تولیدی خبر داد و گفت:روان سازی اجرای مقررات ، مقررات‌زدایی و شفاف‌سازی و رفع موانع تولید برای بهبود فضای تولیدی کشور در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته است.

۴ دی ۱۳۹۲

نعمت‌زاده قول داد قانون انتزاع را اجرا کند/ کمیسیون کشاورزی: فعلا استیضاح تعلیق شد

عضو کمیسیون کشاورزی از اجرای فاز نخست قانون انتزاع تا دوشنبه آینده خبر داد و گفت: مرحله بعدی این قانون نیز تا پایان دی ماه باید اجرایی شود که با انجام این کار احتمالاً استیضاح وزیر صنعت منتفی خواهد شد.

۴ دی ۱۳۹۲

عضو کمیسیون بودجه: فرارهای مالیاتی نتیجه نبود سامانه اطلاعاتی است

درحالی که علت العلل بسیاری از مشکلات کشور عدم بکارگیری سامانه‌های اطلاعاتی و عدم شفافیت اطلاعات بیان می‎‌شود به نظر می‌رسد دولت چندان اعتقادی به شفافیت اطلاعات و راه اندازی و یا حتی حفظ سامانه‌های پایه اطلاعاتی موجود در کشور ندارد.

۴ دی ۱۳۹۲
نتیجه جلسه دیروز نعمت زاده با کمیسیون کشاورزی:

شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد برمی‌گردد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در راستای اجرای قانون طرح انتزاع، شرکت پشتیبانی امور دام تا ۹ دی دوباره به جهاد کشاورزی برمی‌گردد.

۴ دی ۱۳۹۲

صالحی: راکتور اراک تا وقتی طرف غربی اقدام به رفع تحریم نکند تعطیل نمی‌شود

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با بیان اینکه رآکتور اراک تعطیل نخواهد شد، تاکید کرد که هر گاه طرف غربی شروع به رفع تحریم‌ها کند، ایران نیز اقدامات متقابل خود را شروع خواهد کرد.

۳ دی ۱۳۹۲

63 امضا برای استیضاح نعمت زاده

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس از افزایش تعداد امضاهای استیضاح وزیر صنعت به 63 امضاء خبر داد.

۳ دی ۱۳۹۲

صنایع تبدیلی کشاورزی می‌توانند از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده کنند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب یک طرح استفساریه مصوب کردند که طرح‌های مربوط به صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی نیز بتوانند از تسهیلات مربوط به جزء ۱ــ۵ قوانین بودجه سالهای ۹۱ و ۹۲ استفاده کنند.

۳ دی ۱۳۹۲

اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی به نخبگان مهارتی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از صدور پروانه فعالیت ۸ آموزشگاه فنی و حرفه ای در خارج از کشور خبر داد و گفت: نخبگان مهارتی و علمی ۱۰ میلیون تومان وام دریافت می‌کنند.

۳ دی ۱۳۹۲

تنها ۲۲ درصد از تسهیلات بانکی به تولید رسید

مرکز پژوهشهای مجلس گزارش داد، در سالهای اخیر به طور متوسط تنها ۲۲ درصد تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن اختصاص پیدا کرد.

۳ دی ۱۳۹۲

خودروسازها هیچ پیشرفتی در افزایش ایمنی خودروها نداشته‌اند

جانشین رییس پلیس راهور ناجا ، از عدم پیشرفت و همکاری نکردن خودروسازان دولتی و بخش خصوصی در ارتقاء و افزایش ایمنی خودروها متناسب با استانداردها بشدت انتقاد کرد و گفت:با وجود اخطارها و درخواست های مکرر ناجا هیچ پیشرفتی در افزایش ایمنی خودروها مشاهده نمی شود.

۳ دی ۱۳۹۲

توسعه خوشه‌های صنعتی نیازمند آموزش و کسب مهارت است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان گفت: پس از تدوین و شناسایی نقشه خوشه کشوری، 11 خوشه صنعتی در استان کرمان شناسایی شد که برنامه ریزی برای امکان سنجی دو خوشه صنعتی در سال جاری صورت گرفته است.

۳ دی ۱۳۹۲

استمهال بانکی، واحدهای تولیدی را امیدوار می‌کند

قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران گفت: استمحال بدهی بانکی برای تولیدکنندگان و صنعت گران می تواند امیدبخش و حرکتی رو به جلو محسوب شود.

۳ دی ۱۳۹۲

تهیه طرح استیضاح وزیر صنعت توسط ۱۰ نماینده مجلس

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت با ۱۰ امضا خبر داد و گفت: این طرح تا پایان این هفته جهت اعلام وصول تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

۱ دی ۱۳۹۲

مالیات بر مصرف باید افزایش یابد/ بازنگری در طرح جامع مالیاتی

معاون پژوهشی برنامه‌ریزی و امور بین الملل سازمان مالیاتی کشور گفت: میزان وصول مالیات بر مصرف که از سال 87 آغاز شده است میزان آن از سه به هشت درصد افزایش یافته است و اکنون در صددیم که مالیات بر مصرف را افزایش دهیم.

۱ دی ۱۳۹۲

نعمت زاده: سیستم بانکی کشور بد تربیت شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت از لغو پیمان سپاری ارزی خبر داد. وی افزود: متاسفانه سیستم بانکی کشور بد تربیت شده است چندی پیش جلسه‌ای با کارشناسان بانک مرکزی داشته‌ایم و آنها به هیچ وجه راضی به پذیرش حرف‌های ما نمی‌شدند.