۳۰ ارد ۱۳۹۳

جزئیات بسته تولید و سلامت در هدفمندی

رئیس امور زیربنایی معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور جزئیات بسته پیشنهادی تولید و سلامت در هدفمندی یارانه‌ها را تشریح کرد.

۳۰ ارد ۱۳۹۳

موانع تازه در راه صادرات سیمان

دبیر انجمن سیمان با اشاره به اینکه رایزنی برای افزایش قیمت سیمان صادراتی به برخی کشورها در حال انجام است از افزایش هزینه‌های حمل و نقل و برخی موانع بندری در صادرات خبر داد.

۳۰ ارد ۱۳۹۳

افزايش ۱۵ درصدي توليد فولاد خام كشور

ميزان توليد فولاد خام و محصولات فولادي كشور طي فروردين سال ۹۳ به ترتيب رشد ۱۵ درصدي و ۱۱ درصدي را تجربه كرد.

۳۰ ارد ۱۳۹۳

راه‌اندازي مجدد واحدهاي صنعتي نيمه تعطيل در دستور کار

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: راه اندازي مجدد واحدهاي صنعتي نيمه تعطيل جزء اولويت‌هاي كاري سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران است.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

بررسی لایحه حمایت از تولید ملی در کمیسیون اقتصادی دولت

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: لایحه حمایت از تولید ملی در کمیسیون اقتصادی دولت است.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

کاهش ۳.۵درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق مرزها

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران خواستار کاهش مقررات بخش تجاری شد و گفت: انعقاد توافقنامه ترجیحی با کشورهای همسایه برای توسعه تعاملات در دستور کار قرار گرفته است.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

آمادگی بخش تعاون برای انجام پروژه‌های دولتی و پیشبرد اقتصاد مقاومتی

دبیر اتاق تعاون مرکزی با تاکید بر اینکه مردم محور کردن اقتصاد بخش مهمی از اقتصاد مقاومتی است گفت: استفاده از ظرفیت تعاون به معنای مردم محور کردن اقتصاد است

۲۹ ارد ۱۳۹۳

دیوان محاسبات رانت ۶۵۰ میلیون یورویی وزارت صنعت به یک شرکت را تأیید کرد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از تأیید دیوان محاسبات درباره رانت ۶۵۰ میلیون یورویی وزارت صنعت به یک شرکت خاص خبر داد.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

قول مساعد وزیر اقتصاد برای حل مشکل فعالان صنعت سنگ در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت و پیگیری بر اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی از حل مشکل فعالان صنعت سنگ در نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در جلسه با وزیر اقتصاد و تفاهم بر سر موضوع پس از تعطیلی یک هفته ای واحدهای سنگ بری خبر داد.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

آیا دولت های اروپایی به حساب‌های بانکی افراد دسترسی دارند؟

در هلند، آلمان و بسیاری از کشورهای قدرتمند اقتصادی دنیا، دولت ها به تمام اطلاعات مالی و دارایی های افراد از جمله مستغلات، میزان درآمد، منبع درآمد و همچنین حساب های بانکی افراد دسترسی داشته و حساب های بانکی افراد کنترل می‌شود.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

پیشنهاد گمرک برای حذف ثبت سفارش واردات مواد اولیه تولید

معاون امور گمرکی گمرک ایران با اشاره به اینکه حذف ثبت سفارش نیاز به اصلاح قانون دارد و هم‌اکنون ثبت سفارش بر اساس قانون انجام می‌شود، گفت:گمرک پیشنهاد کرده حداقل واحدهای تولیدی که مواد اولیه وارد می کنند از ثبت سفارش معاف باشند.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

رشد ۲۷ درصدی صادرات اتحادیه اروپا به ایران در مارس ۲۰۱۴

یورو استات از رشد ۲۷ درصدی صادرات اتحادیه اروپا به ایران در سومین ماه سال جاری میلادی خبر داد و اعلام کرد کل مبادلات دو طرف در این ماه به ۶۲۲ میلیون یورو رسیده است.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

شافعی:بانک‌ها استمهال بدهی را ارائه تسهیلات جدید حساب می‌کنند

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تنها راه برون‌رفت از وضعیت کنونی اقتصاد ایران دگرگونی اساسی در سیاست اقتصادی است و دولتمردان باید نگاه اسطوره‌ای خود را به این سیاست‌ها تغییر داده و قبل از هر تصمیم نظر بخش خصوصی را جویا شوند.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

توسعه شبکه ریلی، زمینه ساز گسترش ترانزیت کالا و جذب سرمایه در کشور

رییس مجلس با تاکید بر لزوم گسترش شبکه ریلی کشور، گفت: توسعه راه آهن منجر به گسترش ترانزیت کالا ، گسترش صنعت توریسم و گردشگری داخلی و توسعه متوازن کشور و افزایش قابلیت جذب سرمایه در نقاط دور دست کشور خواهد شد.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

اصناف متولی اصلی ساماندهی نظام توزیع کالا در کشور هستند

وزیر صنعت ، معدن و تجارت بر ساماندهی و به روز کردن نظام توزیع کالا در کشور از سوی اصناف تاکید کرد و گفت: رشد چند دهم درصدی صادرات در سال گذشته عاید کشور شده است.