۲۶ آذر ۱۳۹۲

گزارشی از نهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران

نهمین جشنواره قهرمانان ملی صنعت ایران با حضور دستیار ویژه، و معاون اجرایی رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه، استاندار تهران، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برخی معاونان و مشاوران وزارت خانه های «صنعت، معدن و تجارت»، «نفت»، «امور اقتصادی و دارایی»، و جمع زیادی از صنعتگران و فعالان بخش خصوصی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداو سیما برپا شد.

۲۶ آذر ۱۳۹۲

برنامه وزارت صنعت برای تغییر ساختار وزارتخانه

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: ساختار جديد وزارتخانه در راستاي برنامه هاي محمدرضا نعمت زاده و پس از تصويب معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري و تاييد وزير صنعت، معدن وتجارت نهايي و ابلاغ خواهد شد.

۲۶ آذر ۱۳۹۲

بی‌تفاوتی دولت به شورای رقابت و حوزه کالاهای انحصاری

در حالی که شورای رقابت جایگاه مهمی در تنظیم بازار کالاهای انحصاری دارد و با گذشت بیش از دو هفته از استعفای رئیس این شورا، دولت هنوز هیچ واکنشی به آن نشان نداده است.

۲۶ آذر ۱۳۹۲

افزایش صادرات تجهیزات صنعت برق به خارج

وزیر نیرو با بیان اینکه با مراودات بین‌المللی و صادرات تجهیزات برقی، طلب انباشته‌ای از کشورها نداریم، گفت: بدهی پیمانکاران نیز از محل واگذاری‌های وزارت نیرو به ترتیب طرح‌ها، پرداخت می‌شود.

۲۶ آذر ۱۳۹۲

ضرورت افزایش بودجه کشاورزی در سال ۹۳

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بودجه بخش کشاورزی با توجه به نیاز این حوزه باید در سال ۹۳ افزایش پیدا کند.

۲۶ آذر ۱۳۹۲

رشد دو برابری واردات از انگلیس

مبادلات تجاری ایران و انگلیس در اکتبر ۲۰۱۳ با افزایش بیش از ۲ برابری نسبت به ماه قبل از آن به ۱۴.۰۳ میلیون یورو رسید و صادرات انگلیس به ایران در این ماه رکورد ۱۳ ماهه را شکست.

۲۵ آذر ۱۳۹۲
عضو هیئت مدیره انجمن قطعه‌سازان

خودروسازان خارجی بدون برنامه‌ریزی به ایران دعوت شدند

عضو هیئت مدیره انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه شرکت پژو سال‌ها از فضای رانتی در بازار خودروی ایران سوءاستفاده کرد، گفت: شرکت‌های بهتری مانند تویوتا، بنز، فولکس، ولوو و آئودی در دنیا وجود دارند که اگر وارد بازار ایران شوند، می‌توانند دانش فنی خوبی را به قطعه‌سازان ایرانی منتقل کنند.

۲۵ آذر ۱۳۹۲
در دیدار مدیرعامل ایمیدرو از پارک فناوری پردیس:

برای پژوهش خط قرمز بودجه‌ای نداریم

معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: تجاری سازی ایده های تحقیقاتی و پژوهشی، كمك بزرگی به توسعه بخش معدن و صنایع معدنی است.

۲۵ آذر ۱۳۹۲

توضیحات نعمت‌زاده در مورد خصوصی‌سازی و صنعت خودرو

وزیر صنعت‌، معدن و تجارت گفت‌: حل بیشتر موانع و مشکلات تولید و صنعت کشور اعم از مقرر داخلی و مصوبات دولت در دست خود ماست و باید رفع شوند‌.

۲۵ آذر ۱۳۹۲

یک انتخاب ظریف برای قهرمان صنعت ایران

نهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت عصر امروز در حالی برگزار می شود که قرار است از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در این همایش به طور ویژه تقدیر شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۲

تسهیلات مالیاتی برای شناورهای دریایی ساخت داخل

مدير عامل صندوق توسعه صنايع دريايي اعلام كرد: تسهيلات مالياتي به شناورهاي ساخته و يا تعمير شده در كشور اعطا مي شود.

۲۴ آذر ۱۳۹۲

وضعیت هفت طرح فولادی

معاون وزیر صنعت و تجارت گفت: واحدهای احیای مستقیم طرح های فولادی استانی از نیمه دوم سال 1393 به تدریج وارد مرحله راه اندازی می شود.

۲۴ آذر ۱۳۹۲

استرالیا،‌ عمان،‌ ایتالیا،‌ سوئیس و آلمان ۵ همکار جدید‌‌ معدنی ایران

مدیرعامل ایمیدرو گفت: در حال حاضر با شرکت‌هایی از استرالیا و عمان قرارداد جدید منعقد شده، مذاکراتی هم با شرکت‌هایی از سوئیس، آلمان و ایتالیا انجام دادیم.

۲۳ آذر ۱۳۹۲

سامسونگ نماینده تولیدکنندگان الکترونیک در اتاق بازرگانی

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران لوازم الکترونیک تهران گفت: اتحادیه ما عضو اتاق بازرگانی نیست و نماینده سامسونگ از طرف ما در آنجا حضور دارد.

۲۳ آذر ۱۳۹۲

مونتاژ لوازم خانگی ترکیه در ایران

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از راه‌اندازی خط تولید لوازم خانگی یکی از برندهای ترک در ایران خبر داد.