۱۶ بهمن ۱۳۹۲

لزوم تدوین نقشه راه همکاری‌های ایران و فرانسه

رییس هیات عامل سازمان گسترش برتدوين نقشه راه همکاری های اقتصادي بين ایران و فرانسه و نیز توسعه همکاریهای صنعتی تأکید کرد.

۱۵ بهمن ۱۳۹۲

نعمت‌زاده: ایران و فرانسه می‌توانند به شرکای استراتژیک تبدیل شوند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : امیدواریم با روی کار آمدن دولت يازدهم فصل جدیدی از روابط در حوزه های اقتصادی و سرمایه گذاریهای مشترک ایران و فرانسه آغاز شود و دو کشور به شرکای استراتژیک هم تبدیل شوند.

۱۴ بهمن ۱۳۹۲

حمل مستقیم محموله‌های کالا از آمریکا به ایران آزاد شد

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: حمل مستقیم محموله‌های کالا از آمریکا به ایران آزاد شد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۲

تهدید برخی وزرای اقتصادی مرتبط با توزیع سبد کالا به استعفا

نماینده مردم بیجار گفت: دامنه اعتراضات به نحوه توزیع سبد کالا به درون دولت هم کشیده شده و حتی شنیده شده برخی وزرای مرتبط با توزیع سبد کالا تهدید به استعفا کرده‌اند.

۱۳ بهمن ۱۳۹۲

درخواست رئيس اتاق ايران براي بازنگري در برخي تصميمات اقتصادي

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به لغو برخی محدودیت های اقتصادی بر ضرورت تجدید نظر در برخی تصمیمات اقتصادی گذشته از جمله تعیین گروههای کالایی تاکید کرد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۲

تشریح چگونگی توزیع سبد کالا

شبکه بانکی به دلیل مراجعه زیاد مردم در ساعات ابتدایی امروز با ترافیک رو به رو شده و کارت برخی بانک‌ها با مشکل مواجه شده است، لذا توصیه می‌شود مردم در روزهای آینده برای دریافت سبد کالا مراجعه کنند، تا از ترافیک موجود شبکه کاسته شود.

۱۲ بهمن ۱۳۹۲

واردات قطعات خودروی «بوش» و «ولوو» به ایران آزاد شد

عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان از آزادسازی واردات قطعات خودروی «بوش» و «ولوو» به ایران خبر داد و گفت: برخی شرکتهای خارجی با اعلام اینکه لغو تحریم ها موقتی است معتقدند در صورت معامله باید ظرف ۶ ماه تسویه حساب ها صورت گیرد.

۱۲ بهمن ۱۳۹۲
ولی‌الله افخمی راد:

شیوه حمایت از صادرات در فاز دوم هدفمندی/ پول نقد نمی‌دهیم، موانع را برمی‌داریم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، ارایه کمک مستقیم مالی به بخش صادرات در دستور کار نیست، گفت: در فاز دوم تلاش می شود تا تغییر مقررات ندهیم و با ثبات در تصمیم گیری، بیشترین زمینه را برای فعالیت تجار ایجاد کنیم.

۱۲ بهمن ۱۳۹۲
مشارکت خارجی‌‌ها در مالکیت خودروسازی ایران

گره مشکلات به دست خارجی‌ها باز می‌شود؟

موضوع سپردن مالکیت شرکت‌های خودروساز ایرانی اخیرا از سوی رئیس‌جمهور مطرح شد.

۱۲ بهمن ۱۳۹۲

آیا نجفی مسئول برنامه‌ریزی برای تدوین برنامه ششم توسعه شده است؟

محمدعلی نجفی که به تازگی با حکم رئیس جمهور، مسئولیت دبیری ستاد تازه تاسیس هماهنگی اقتصادی را پذیرفته است، برنامه ریزی برای فرآهم آوردن مقدمات تدوین برنامه ششم توسعه را بر عهده می گیرد.

۱۰ بهمن ۱۳۹۲

استیضاح نعمت زاده بار دیگر کلید خورد/ امضای 30 نماینده برای استیضاح

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران از جمع آوری بیش از 30 امضا برای استیضاح وزیر صنعت خبر داد و گفت: این استیضاح فردا یا در نهایت تا شنبه به هیأت رئیسه تقدیم می شود.

۹ بهمن ۱۳۹۲

امضای 30 نماینده برای استیضاح نعمت زاده/ مهمترین دلایل نمایندگان برای استیضاح

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران از جمع آوری بیش از 30 امضا برای استیضاح وزیر صنعت خبر داد و گفت: این استیضاح فردا یا در نهایت تا شنبه به هیأت رئیسه تقدیم می شود.

۹ بهمن ۱۳۹۲

شنیدیم که تحریم‌ پتروشیمی را برداشتند ولی اثرش را ندیدیم

مدیرعامل پتروشیمی بندر امام با بیان اینکه در یکی دو روز گذشته تغییر خاصی در بازارهای پتروشیمی به وجود نیامده، گفت: تازه اعلام کرده اند که تحریم ها لغو شده، باید بگذاریم یک ماه بگذرد تا نتایج لغو تحریم را ببینیم.

۸ بهمن ۱۳۹۲
نامه مهم شبکه تحلیلگران فناوری ایران به رئیس‌جمهور

۸ راهکار جدی برای پیشرفت درون‌زا و عبور از تحریم‌ها

شبکه تحلیلگران فناوری ایران(ایتان) با انتشار نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی، هشت پیشنهاد جدی و مهم برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور ارائه کرد.

۸ بهمن ۱۳۹۲

سیل عظیم بیکاران در راهند/رشد سرمایه‌گذاری صنعت منفی ۴۰درصد شد

مشاور اقتصادی رئیس جمهور با اعلام اینکه بیکاری، بزرگترین مشکل اقتصادی کشور است و طی سالهای آینده با سیل عظیم بیکاران روبرو خواهیم شد، گفت: برای ایجاد شغل برای این جمعیت بیکار، نرخ رشد اقتصادی باید حداقل ۶درصد باشد.