۱۲ تیر ۱۳۹۳

ارائه گواهی انطباق برای صادرات کالا به عراق حذف شد

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام حذف موقت ارائه گواهی انطباق (COC) برای صادرات کالا به عراق، صادرکنندگان ایرانی را به استفاده از این فرصت ویژه فراخواند.

۱۲ تیر ۱۳۹۳
آغاز مذاکرات برقی با خارجی‌ها؛

توافق جدید برقی ایران-ترکمنستان/ احتمال امضای 2.3 میلیارد دلار قرارداد برقی

قائم‌ مقام وزیر نیرو با اشاره به اجرای 70 پروژه آب و برقی توسط ایران به ارزش 3.8 میلیارد دلار در کشورهای مختلف جهان از توافق ایران و ترکمنستان برای ترانزیت برق خبر داد و اعلام کرد: مذاکره با خارجی‌ها برای اجرای 2.3 میلیارد دلار پروژه برقی در حال انجام است.

۱۲ تیر ۱۳۹۳

جزئیات دستورالعمل جدید تولید خودروهای کم‌مصرف/ آغاز واردات خودروهای کم‌مصرف و هیبریدی

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از تهیه دستورالعملی به منظور تدوین استانداردهای مرتبط با کاهش مصرف سوخت و آلایندگی خبرداد و گفت: این دستورالعمل تهیه شده و به زودی به دولت ارایه می شود.

۱۲ تیر ۱۳۹۳
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

برخی با ثبت سفارش کاسبی می‌کنند

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان این که ثبت سفارش برای برخی افراد ایجاد کاسبی کرده است، گفت: قانون جدید تجارت مشکلات متعددی را ایجاد خواهد کرد.

۱۲ تیر ۱۳۹۳
گفت‌وگوی مشروح با میرکاظمی درباره الزامات دیپلماسی انرژی

اظهارات زنگنه پیرامون تامین گاز اروپا و کسری نفت عراق در راستای منافع ملی نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت اظهارات زنگنه پیرامون تامین گاز اروپا و کسری نفت عراق در راستای منافع ملی نیست.

۱۲ تیر ۱۳۹۳
در پی سفر ترکان

قطر شریک مناطق آزاد ایران می‌شود

با سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشورمان به قطر، راهکارهای ایجاد یک منطقه آزاد مشترک میان دو کشور و صادرات محصولات کشاورزی و مصالح ساختمانی به قطر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. –

۱۱ تیر ۱۳۹۳
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران:

نگرانیم دولت به کاهش تورم دل بسته و رکود را نادیده بگیرد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه نگران آن هستیم که دولت به کاهش تورم دل بسته و رکود صنعت را نادیده بگیرد، گفت: از دولت درخواست می‌کنیم تا برای بخشودگی جرایم بانکی واحدهای تولیدی تصمیم مناسبی اتخاذ کند.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران:

بنزین بی کیفیت وارد کشور نشده است

بنزین براساس مشخصاتی که شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در اختیار امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران قرار می دهد، وارد کشور می شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
شیوا :

قیمت انواع خودرو نهایی شده، شنبه اعلام می‌شود

رئیس شورای رقابت از نهایی شدن قیمت انواع خودروخبر داد و گفت: قیمت ها شنبه اعلام می‌شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۳

اعلام آمادگی قزاقستان برای توسعه همکاری‌های بندری و دریایی با ایران

چهارمین نشست کمیته مشترک همکاری‌های بندری و دریایی ایران و قزاقستان با محورهایی نظیر مذاکره با هدف ایجاد شرایط یکسان برای کشتی‌ها در بنادر دو طرف، رفع مشکل تأخیر و برخورد نامتعارف نیروی نظامی قزاقستان با خدمه کشتی‌های ایران در حال انجام است.

۱۱ تیر ۱۳۹۳

رشد ۸۰ درصدی تولید خودروی کشور در ۳ ماهه نخست امسال

طی ۳ ماهه نخست سال جاری ۲۲۳هزار و ۲۳ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که این رقم در مقایسه با ۳ ماهه نخست سال ۹۳ رشد ۷۹.۸ درصدی را نشان می دهد.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
در فصل بهار انجام شد

پهلوگیری ۹۵۰ کشتی در بزرگترین بندر تجاری ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تشریح تازه ترین آمار عملیاتی بزرگترین بندر تجاری ایران طی بهار سال ۹۳، از رونق چشمگیر ترانزیت کالاهای غیرنفتی در این بندر خبر داد.

۱۱ تیر ۱۳۹۳

ارائه پیشنهاد بخش تعاون برای اصلاح لایحه حمایت از تولید

معاون امور مجلس اتاق تعاون مرکزی ایران با اشاره به تهیه اصلاحیه پیش‌نویس لایحه حمایت از تولید و ارسال آن به دولت خبر داد و افزود: بخش تعاون در پیش‌نویس اولیه مورد توجه قرار نگرفته است.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
وزیر صنعت خبر داد:

اختصاص مبلغ ناچیزی از درآمدهای هدفمندی یارانه ها به واحدهای صنعتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با موافقت معاونت برنامه ریزی و راهبردی رییس جمهوری مبلغ ناچیزی از محل درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفنمدی یارانه ها به واحدهای تولیدی اختصاص می یابد که امیدواریم این مبلغ در ماه های آینده بیشتر شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۳
نعمت‌زاده:

35 مانع پیش روی تولید را برداشتیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ برنامه‌های این وزارتخانه در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تهیه شده و بعد از تصویب در شورای اقتصاد اجرا می‌شود.