۹ خرداد ۱۳۹۳

فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو هفته آینده از سوی شورای رقابت ‌اعلام می‌شود‌

عضو شورای رقابت گفت: پس از مذاکره با وزیر صنعت و اعلام نظر وزیر در مورد تعیین قیمت خودرو، قرار شد فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت نهایی و اعلام شود.

۹ خرداد ۱۳۹۳

رایزنی برای قیمت‌گذاری جدید سیمان در داخل

رئیس انجمن سیمان از افزایش ۳ تا ۴ دلاری قیمت هر تن سیمان صادراتی از مرزهای شمالی کشور خبر داد و گفت: در مورد قیمت‌گذاری جدید سیمان قابل عرضه در داخل نیز در حال رایزنی با وزارت صنعت هستیم.

۹ خرداد ۱۳۹۳

احیای کامل صنعت خودروسازی کشور تا سال ۹۵

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: قرار است تا سال ۹۵ خودروسازان به شرایط قبل خود برگردند و ظرفیت تولید را تا حد مطلوب افزایش دهند تا این صنعت احیا شود و تولید ۳ میلیون خودرو را در سال ۱۴۰۴ در برنامه داریم.

۹ خرداد ۱۳۹۳

۳۰ مدل خودرو چینی میهمان خیابان‌های ایران

بر اساس آمار منتشره «انجمن جهانی خودروسازان» (OICA) چین توانسته در سال۲۰۱۳ میلادی با تولید ۲۲میلیون‌و‌۱۶۶هزارو۸۲۵ دستگاه انواع خودرو، رتبه اول تولید خودرو جهان را به خود اختصاص دهد.

۹ خرداد ۱۳۹۳

تاکید رئیس جمهور بر تامین سرمایه در گردش بخش تولید با بسیج امکانات بانکی

جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی صبح امروز به ریاست دکتر روحانی و با حضور اعضا و تعدادی از بانک های دولتی و غیر دولتی تشکیل شد.

۸ خرداد ۱۳۹۳

ترویج تولیدات داخلی در راستاي اهداف اقتصاد مقاومتي است

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: ترویج تولیدات داخلی فرصتی برای مقاوم سازی اقتصاد است

۸ خرداد ۱۳۹۳

زمان ترخیص کالاهای صادراتی در خوزستان به ۳۰ دقیقه کاهش یافت

زمان ترخیص کالاهای صادراتی در خوزستان از سه روز به ۳۰ دقیقه کاهش یافت .

۸ خرداد ۱۳۹۳

اختصاص یارانه 5 هزار میلیارد تومانی به صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص 5 هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه صنعت خبر داد و اظهار امیدواری کرد بخشی از این یارانه به توسعه زیرساخت‌های صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اختصاص یابد.

۸ خرداد ۱۳۹۳

فرمول قیمت‌گذاری خودرو نهایی شد

رییس شورای رقابت اعلام کرد: فرمول قیمت‌گذاری خودرویی این شورا هفته پیش نهایی شده اما با توجه به اظهارات دکتر نوبخت اعلام نشده است.

۸ خرداد ۱۳۹۳

کرباسیان: ترخیص کالا در گمرک ۳ روزه شد

رئیس کل گمرک کشور در نشست مشترک با صاحبان صنایع شهرک های صنعتی شهرستان پاکدشت در شهرک صنعتی پایتخت از کاهش زمان ترخیص کالای صادرکنندگان در گمرک از ۳۰ روز به سه روز خبر داد

۸ خرداد ۱۳۹۳

تولید بیش از 4 هزار خودرو در روز

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر روزانه 2 هزار و 300 خودرو در شرکت ایران خودرو و 2 هزار خودرو در شرکت سایپا تولید می‌شود.

۸ خرداد ۱۳۹۳

تدوین بسته حمایتی برای رونق تولید‌

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یک بسته حمایتی در ارتباط با رونق تولید در نظر گرفته شده که با تصویب در هیأت وزیران می‌تواند در افزایش تولید تأثیرگذار باشد.

۷ خرداد ۱۳۹۳

رئیس شورای رقابت: مذاکره در مورد قیمت خودرو با وزیر صنعت انجام شد

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه جلسه امروز این شورا برگزار نمی‌شود، گفت: پس از مذاکره با وزیر صنعت و اعلام نظر وزیر در مورد تعیین قیمت خودرو، قرار شد فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت نهایی و اعلام شود.

۷ خرداد ۱۳۹۳

صادرات خودروهای ایرانی به ساحل‌‌عاج

وزیر حمل‌ونقل ساحل‌عاج در دیدار با رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران، طرح تعویض 50 هزار خودرو از ناوگان حمل‌ونقل کشور متبوعش در طی 5 سال را مطرح کرد و گفت: کشور ساحل‌عاج مایل است که این طرح به ارزش یک و نیم میلیارد دلار به وسیله خودروهای ایرانی انجام شود.

۷ خرداد ۱۳۹۳

شفاف سازي قوانين لازمه توسعه معادن

دبير خانه معدن ايران گفت: امنيت سرمايه گذاري و شفاف سازي قوانين منجر به سوق يافتن سرمايه گذاران داخلي و خارجي به اين بخش مي شود.