۱۱ مهر ۱۳۹۲
لاريجاني در نشست مجلس با دولت:

استراتژي اداره كشور بر محور رونق توليد باشد

راه برون‌رفت از شرايط فعلي اقصادي، آنست که استراتژی ما در اداره کشور فارغ از نتيجه مذاکرات هسته‌ای بر محور رونق تولید باشد.

۱۱ مهر ۱۳۹۲

وزير صنعت، معدن و تجارت بر توسعه روابط اقتصادي با اعضاي اكو تاكيد كرد

وزير صنعت، معدن و تجارت دولت جمهوري اسلامي بر عزم ايران براي توسعه روابط اقتصادي با كشورهاي عضو سازمان همكاريهاي اقتصادي اكو تاكيد كرد.

۱۱ مهر ۱۳۹۲
وزیر صنعت:

جذب سرمايه‌گذار خارجي باید محور فعاليت‌هاي صنعتي كشور قرار گيرد

وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس برنامه ريزي هاي اقتصادي دولت تدبير و اميد، ميزان سرمايه گذاري خارجي در چهار سال آينده به متوسط هشت ميليارد دلار افزايش مي يابد.

۱۰ مهر ۱۳۹۲

1.2 میلیارد دلار صادرات خدمات فنی و مهندسی از ابتدای سال تا کنون

طي 5 ماهه امسال؛ارزش صادرات خدمات فني ومهندسي به مرزيك ميليارد و180ميليون دلار رسيد.

۱۰ مهر ۱۳۹۲

14 محور كاري معاونت برنامه‌ريزي وزارت صنعت اعلام شد/ پرهيز از حمايت‌هاي تبعيض‌آميز در سياستگذاري

در مهمترين محور هاي كاري معاونت برنامه ريزي وزارت صنعت ، معدن و تجارت بر حذف مجوزها و مقررات فاقد توجيه اقتصادي در فرآيند سرمايه گذاري هاي صنعتي ، معدني و تجاري تاكيد شده است.

۹ مهر ۱۳۹۲

10 هزار طرح نيمه تمام صنعتي كوچك تكميل می‌شوند

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اظهار اميدواري كرد بيش از 10 هزار طرح نيمه تمام صنعتي كوچك با مشاركت بانك صادرات تكميل و 79 هزار واحد صنعتي كوچك نيز مورد حمايت قرار گيرد.

۹ مهر ۱۳۹۲

بهانه جدید سیستم بانکی برای گشایش ال‌سی ۳۰ درصدی

یک کارشناس بخش صنعت گفت: بانک‌ها، بخشنامه گشایش ال‌سی با پیش‌ پرداخت ۳۰ درصدی را به بهانه وجود ابهام در مورد چگونگی پرداخت بقیه مبلغ ال‌سی اجرا نمی‌کنند.

۹ مهر ۱۳۹۲

مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره «ساخت مستحکم درونی» منتشر شد

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبری مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره «ساخت مستحکم درونی» را منتشر کرد/ «ساخت درونى نظام» بايد استحكام پيدا كند، «علم» بايستى رشد كند، «توليد داخلى» بايستى اساس كار باشد.

۹ مهر ۱۳۹۲
ایران‌کد و شبنم از چرخه تجارت خارجی حذف نمی‌شود

حذف طرح شبنم و ایران‌کد تکذیب شد

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حذف ایران‌کد و شبنم را از تجارت خارجی رد کرد و گفت: قرار است کارگروهی تشکیل و چالش‌های طرح شبنم را بررسی کند تا این طرح به‌روز و با روند بهتری اجرا شود.

۹ مهر ۱۳۹۲

سازمان شهرک‌های صنعتی به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تشریح جزئیات جلسه مجلس با رئیس جدید سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، از طرح تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی در مجلس خبر داد.

۹ مهر ۱۳۹۲
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

حذف ثبت‌سفارش و پورتال ارزی بزرگترین ضربه را به تولید می‌زند

موافق اصلاح فرآیندها هستیم/ ثبت‌سفارش در متن قانون آمده/ اگر قانون ثبت‌سفارش اجرا نشود و يا پورتال ارزي حذف شود بيشترين ضربه به‌بخش توليد و كالاهاي صادرات‌محور وارد شده و رانت‌خواري مجددا در كشور باب مي‌شود.

۹ مهر ۱۳۹۲

جزئیات جلسه پژویان و نعمت‌زاده

رئیس شورای رقابت از برگزاری جلسه شورا و وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بررسی واقعیت‌های صنعت خودرو خبرداد و گفت: نعمت زاده مطرح کرد که شورای رقابت در مورد دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو و کنترل بازار با این وزارتخانه همکاری داشته باشد.

۸ مهر ۱۳۹۲
عضو هیأت مدیره خانه صنعت و معدن خبر داد

کارگروه حمایت از تولید نیاز به حمایت دارد

عضو هیأت مدیره خانه صنعت و معدن: در حال حاضر برخی از بانک‌ها از ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی ممانعت می کنند که از دولت می خواهیم با اتخاذ تصمیمات کارآمد نقدینگی لازم را در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهد.

۸ مهر ۱۳۹۲
دبیر انجمن صنایع چرم مطرح کرد

ضرورت جلوگیری از خروج مواد اولیه صنعت چرم

دبیر انجمن صنایع چرم ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر ماده اولیه صنعت چرم کشور به صورت خام صادر می‌شود، گفت: می‌توانیم با سرمایه‌گذاری نه چندان زیاد ارزش افزوده 300 تا 400 درصدی را ناشی از فراوری مواد اولیه صنعت چرم نصیب کشور کنیم.

۸ مهر ۱۳۹۲

ایران‌کد و شبنم حذف می‌شوند!

یک مقام مسئول از حذف ایران‌کد، شبنم و اظهار نامه‌های گمرکی دستی برای تسهیل تجارت خارجی خبر داد. سئوال این است که آیا وجود برخی مشکلات در اجرای طرح‌های شفافیت اطلاعات می‌تواند دلیل مناسبی برای از میان برداشته شدن کامل آن باشد؟