۵ تیر ۱۳۹۲

قصه‌ی نان شب و دلالان دکل حفاری

“ساخت دکل حفاری از نان شب واجب‌تر است” جمله‌ای که سرآغاز مطرح شدن دوباره مساله حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت شد. اکبر ترکان با بیان این جمله انتقاد و نگرانی خود را از موضوع خرید دکل‌های چینی ابراز کرد. بعد از این صحبت خبرگزاری فارس در مصاحبه‌ای تفصیلی با هدایت‌الله خادمی مدیر عامل حفاری شمال به بررسی دلایل خرید از خارج و عدم خرید از تولید کننده داخلی پرداخت.

۲ تیر ۱۳۹۲

جلسه غضنفری با دکتر روحانی

دکتر غضنفری و معاونان ایشان با رئیس جمهور منتخب دیدار کردند. محسن صالحی نیا معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در این جلسه مواردی از جمله سیاست های تنظیم بازار و برخی آمار و ارقام صادرات واردات ارائه شد. سپس در مورد مسائل صنعت و مشکل نقدینگی […]

۱ تیر ۱۳۹۲

رشد 6 برابری سرمایه‌گذاری صنعتی در کشور

مهدی غضنفری آماری از عملکرد دولت در حوزه صنعت و معدن ارائه کرد. به گفته ایشان صنعت پتروشیمی 1/5 برابر، خودرو و فولاد 2 برابر و سیمان 3 برابر در طی هفت سال اخیر رشد داشته است.

۱۶ خرداد ۱۳۹۲

متن کامل برنامه پیشنهادی غضنفری به مجلس

به گزارش عیارآنلاین متن برنامه پیشنهادی آقای غضنفری  به این شرح است: 1- مقدمه پیوند تولید و تجارت و تشکیل وزارت «صنعت، معدن و تجارت»، سرآغاز حرکتی جهادگونه در راستای دستیابی به اهداف چشم انداز 20 ساله کشور است. بخش­های صنعت و معدن و بازرگانی کشور با پشت سرگذاشتن تجربه­هایی همچون بحران مالی جهانی، تحریم­های […]

۷ فروردین ۱۳۹۱

چرا سود دلالي در اقتصاد ايران بالاست؟!

مشكلات كنوني توليد كشور چيست؟ چرا هيچ‌گاه رشد اقتصادي گنجانده شده در برنامه‌هاي توسعه اقتصادي محقق نمي‌شود؟ چه عواملي باعث جذاب شدن بخش دلالي و غيرتوليدي در كشور شده و موجب مي‌گردد كه انگيزه براي سرمايه‌گذاري در توليد روند نزولي به خود گيرد؟! … وظيفه دولت چيست؟