۲۲ تیر ۱۳۹۳
مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران خبرداد

افزایش ۸ برابری صادرات غیر نفتی ظرف ۱۲ سال/ظرفیت لازم برای توسعه صادرات آبزیان ایجاد می‌شود/کم اظهاری در گمرک

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: با وجود آنکه ضریب خسارت‌های پرداختی صندوق در بخش صادرات آبزیان بسیار بالاست، اما برای توسعه صادرات غیرنفتی ضمانت‌های لازم را همچنان اعمال می‌کنیم.

۲۲ تیر ۱۳۹۳
سلیمانی در تذکر شفاهی مطرح کرد

انتقاد از پاسکاری قیمت خودرو میان شورای رقابت و وزارت صنعت

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه افزایش ناگهانی و با شیب زیاد قیمت خودرو مردم و رئیس‌جمهور را مکدر و نگران کرده است، گفت: پاسکاری میان شورای رقابت، سازمان حمایت و وزارت صنعت دردی از مردم دوا نمی‌کند.

۲۲ تیر ۱۳۹۳
در نامه به مدیران عامل شرکت‌های صنعتی

وزیر صنعت شفاف سازی هزینه باشگاه‌های صنعتی را ابلاغ کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار رعایت ضوابط شفاف سازی هزینه‌های باشگاه‌های فوتبال آنها شد.

۲۲ تیر ۱۳۹۳
عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران

بازبینی فرمول شورای رقابت بعید است/دولت توقع کاهش قیمت خودرو را نداشته باشد

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران با اعلام اینکه احتمال بازبینی فرمول قیمت گذاری شورای رقابت بعید است، گفت: اگر دولت خواستار کاهش قیمت خودرو است باید با ابزارهای خاص خود هزینه های سربار تولیدخودرو را کاهش دهد.

۲۲ تیر ۱۳۹۳

سوال از وزیر صنعت درپی گرانی خودرو کلید خورد

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه عدم تدبیر مسئولین برای کنترل قیمت خودرو باعث شد تا سوال از وزیر صنعت کلید بخورد،گفت:بی اطلاع وزیر صنعت از ابلاغ بخشنامه قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی بر‌اساس ارز آزاد قابل تأمل است.

۲۲ تیر ۱۳۹۳
معاون نوسازی ستاد سوخت خبر داد

اسقاط ۴۰۰ هزار خودرو فرسوده تا پایان سال/ آغاز ثبت‌نام تاکسی‌های فرسوده

معاون نوسازی ستاد سوخت گفت: واردکنندگان خودرو برای آنکه بتوانند خودروی وارداتی را شماره‌گذاری کنند، باید اقدام به اسقاط خودروهای فرسوده کنند و به ازای ورود هر خودروی کمتر از ۶ لیتر، باید یک خودرو فرسوده اسقاط شود.

۲۲ تیر ۱۳۹۳
وزیر اسبق بازرگانی :

حذف ایران کد خلاف قانون و مصوبه دولت است/ فشار گمرک بر وزیر صنعت

وزیر اسبق بازرگانی گفت: حذف ایران کد توسط وزیر صنعت خلاف قانون و مصوبه هیأت دولت است و تنها دست کارشناسان گمرکی برای تعیین تعرفه‌های متغیر را باز می‌گذارد.

۲۲ تیر ۱۳۹۳
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اجرای برنامه های گسترده در بخش مس با سرمایه گذاران ایرانی و خارجی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه های گسترده در بخش مس تدارک شده که با بهره گیری از سرمایه گذاران ایرانی و خارجی در چارچوب اهداف و سند چشم انداز 1404 به مورد اجرا گذاشته می شود.

۲۲ تیر ۱۳۹۳
معاون نعمت‌زاده خبرداد:

برنامه وزارت صنعت برای اعزام نیروی کار به خارج/ قفل شورای اقتصاد بر سهم تولید ازهدفمندی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شورای اقتصاد هنوز سهمی از درآمدهای قانون هدفمندی یارانه ها به بخش تولید اختصاص نداده است، گفت: کارگروهی در معاونت بازرگانی داخلی تشکیل شده که موضوع اعزام نیروی کار به خارج از کشور و توسعه صادرات واحدهای تولیدی را پیگیری می‌کند.

۲۲ تیر ۱۳۹۳

گله‌گذاری مردم از مصوبه شورای رقابت/از گرانی خودرو به چه کسی شکایت کنیم؟

در حالی دولت و نمایندگان مجلس مخالفت خود را با مصوبه شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو اعلام کردند که مردم هم از این مصوبه گله دارند و می پرسند، از گرانی خودرو به چه کسی شکایت کنند؟

۲۱ تیر ۱۳۹۳

تکدر رئیس جمهور فعلا نتیجه‌ای نداشت/ جدول فروش فوری خودروسازان با قیمت‌های جدید

با وجود اظهارنظر اخیر سخنگوی دولت و عدم رضایت رئیس دولت از قیمت‌های فعلی خودرو، خودروسازان برنامه فروش فوری خود با قیمت‌های جدید اعلامی از سوی شورای رقابت را کلید زدند.

۲۱ تیر ۱۳۹۳
مدیرعامل بورس کالا عنوان کرد

قراردادهای سلف استاندارد، اوراقی برای تامین مالی بخش صنعت

مدیرعامل بورس کالا گفت: در پی عرضه اولیه اوراق سلف استاندارد سنگ آهن این امکان فراهم خواهد شد تا در قالب معاملات سلف، اوراقی برای تامین مالی بخش صنعت کشور مهیا شود.

۲۱ تیر ۱۳۹۳

آزادسازی قیمت سنگ‌آهن بی‌معناست

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: آزادسازی قیمت سنگ آهن به دلیل اینکه یک فرمول مشخص دارد و با توافق معدنکاران و فولادسازان تعیین می‌شود، معنایی ندارد.

۲۱ تیر ۱۳۹۳
دکتر منطقی اعلام کرد

خط تولید قطعات جدید هواپیمایی در کشور راه‌اندازی می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه‌اندازی خط تولید قطعات جدید هواپیمایی با حمایت و مشارکت بانک مهر اقتصاد خبر داد.

۲۱ تیر ۱۳۹۳
عضو ناظر شورای رقابت خبر داد

بررسی مجدد قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت/ خودروسازان سندسازی کردند

عضو ناظر شورای رقابت از بررسی مجدد قیمت‌گذاری خودرو در این شورا خبر داد و گفت: خودروسازان به دنبال سند‌سازی و پنهان‌کاری هستند.