۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

نرخ‌های اعلامی از سوی گمرک واقعی نیست

نایب رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران با ذکر واقعی نبودن نرخ‌های اعلامی از سوی گمرک ایران گفت: قیمت سنگ آهن صادراتی درج شده در سایت گمرک یک نرخ تعرفه‌ای و ثابت بوده که مطابق با قیمت‌های بازار نیست.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

کاهش صادرات کالاهای با ارزش افزوده/ صادرات از بخشنامه‌های یک شبه ضربه خورد

نایب رئیس کنفدراسیون صادرات معتقد است: برای رونق صادرات با چالش‌های مختلفی مواجهیم و خود تحریمی داخلی مانند دریافت عوارض از صادرات، ابلاغ بخشنامه‌های یک شبه در ممنوعیت صادراتی و نداشتن رایزن بازرگانی در بازارهای مهم خارجی از جمله آنهاست.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

ابلاغ بخشنامه جدید تسهیلات گمرک به صادرکنندگان

گمرک ایران طی بخشنامه ای اعلام کرد: براي اقلام صادراتي مشمول پرداخت عوارض صادراتي، درصورتيكه متقاضي توانايي پرداخت فوري عوارض متعلقه رانداشته باشد به تشخيص گمرك محل پس ازدرخواست صاحب كالا يا نماينده قانوني با ارائه ضمانتنامه بانكي معتبر اقدام شود.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

بهره‌مندي از خلاقيت مديران جوان در توسعه صنعت كشور

وزير صنعت، معدن و تجارت، استفاده از ظرفيت‌هاي مديران جوان را مورد تاكيد قرار داد و از آن به عنوان زمينه لازم براي توسعه صنعتي كشور ياد كرد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

کلیات اصلاح موادی از قانون سیاست‌های اصل ۴۴ به تصویب مجلس رسید

نمایندگان مجلس با تصویب کلیات اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی موافقت کردند.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

اعتراض اعضای ناظر شورای رقابت به تعلل در قیمت‌گذاری خودرو

یک عضو ناظر شورای رقابت با اشاره به اینکه شورا باید با قاطعیت تمام وظایف خود را انجام دهد و به‌بهانه‌های مختلف تعلل نکند، گفت: عدم دریافت گزارشات، تعیین تکلیف دستور العمل قیمت‌گذاری خودرو را با ابهام مواجه ساخته است.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

کاهش قیمت خودروهای داخلی

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل از کاهش ۱ تا یک و نیم میلیون تومانی قیمت انواع خودروهای داخلی در سطح بازار خبر داد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

تدوین نقشه راه برای پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

معاون توسعه منابع انسانی وزیر صنعت با بیان اینکه مسئولیت بخش عمده‌ای از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر عهده وزارت صنعت است، از برنامه‌ریزی برای تدوین نقشه راه پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

جلسه سازمان استاندارد با وزیر نفت برای بررسی کیفیت بنزین برگزار می‌شود

رئیس سازمان ملی استاندارد از برگزاری جلسه‌ای با حضور وزیر نفت برای بررسی کیفیت بنزین و نحوه اجرای استاندارد این محصول خبر داد و گفت: گزارش مشکل‌داری در مورد بنزین وارداتی از سوی وزارت نفت به ما ارائه نشده است.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

باید بخشی از تصمیم‌گیری‌های اقتصادی به استان‌ها محول شود

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه باید بخشی از تصمیم‌گیری‌های اقتصادی به استان‌ها محول شود،گفت: اتاق بازرگانی کرمان در راستای ایجاد کار و اشتغال به دنبال ایجاد موزه کارآفرینی در استان است.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

ایرانی ها در سال 1392 «۹ هزار میلیارد تومان خودروی خارجی»خریداری کردند

یک عضو هیأت مدیره انجمن قطعه سازان با اعلام اینکه مردم در سال ۹۲ حدود ۹ هزار میلیارد تومان صرف خرید خودروهای خارجی کردند،گفت: مجلس و دولت باید این موضوع را مدیریت کنند تا به مرور شاهد زوال صنعت خودرو کشور نباشیم.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

شروط وزارت صنعت برای حضور پژو در ایران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با برشمردن شروط وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حضور مجدد پژو در ایران گفت: قرارداد برد- برد ایران با پژو، به رسمیت شناختن منافع ایران در بازارهای صادراتی پژو، ورود علم، تکنولوژی برند و منافع سرمایه‌گذاری مشترک از جمله شروط این وزارتخانه برای همکاری مجدد با همه خودروسازان جهانی از جمله پژو است.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

عرضه ۱۹ هزار خودرو به بازار طی ۱۵ روز آینده

مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به ۳ بار ابراز تاسف مدیر پژوی فرانسه از ترک بازار ایران در پی تحریم ها گفت: ظرف ۱۵ روز آینده بیش از ۱۹ هزار دستگاه خودروی این شرکت به بازار عرضه می شود.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

رقابت شرکت‌های غربی و چینی برای حضور در بازار ایران

از احتمال حصول توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵، از رقابت شرکت‌های تجاری غربی و چینی برای حضور در بازار ایران خبر داد –

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

بخشودگی مالیاتی تولیدکنندگان برای خروج چرخه تولید از رکود

رئیس سابق سازمان امور مالیاتی با تشریح مشکلات سیستم مالیاتی کشور گفت: تا زمانی که چرخ تولید نچرخد، نمی توان بر واحدهای تولیدی فشار مالیاتی آورد بنابراین بخشودگی مالیاتی راه کاری مناسب برای وضعیت کنونی تولید در کشور است.