۴ شهر ۱۳۹۳

خودروسازان به تکلیف خود در خروج خوردوهای فرسوده عمل نکردند

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت با اشاره به تکلیف قانونی خودروسازان در خروج خودروهای فرسوده به ازای تولید، گفت: خودروسازان به تکلیف خارج کردن یک سوم خودروهای فرسوده معادل تولید خود عمل نکردند.

۴ شهر ۱۳۹۳

طرح مجلس برای تغییر مکانیزم تعیین قیمت خودرو

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را آماده کردند که به موجب آن یک هیأت مرکزی متشکل از نهادها و سازمان‌های مرتبط با خودروسازی برای تعیین قیمت خودروی داخلی تشکیل می‌شود.

۴ شهر ۱۳۹۳
نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران:

روسیه بهترین بازار خارجی در دسترس ایران است

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تحریم‌های غرب علیه روسیه بازاری ۳۳۰ میلیارد دلاری برای ایران بوجود آورده است که فقط ۲۵ میلیارد دلار آن سهم تولیدات کشاورزی است.

۴ شهر ۱۳۹۳
رئیس کل گمرک ایران:

مصمم به اجرای طرح پنجره واحد تجارت هستیم/ صفر شدن رانت در گمرک با پنجره واحد

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه مصمم به اجرای طرح پنجره واحد تجارت هستیم، گفت:‌ سامانه جامع گمرکی امکان رانت و سوءاستفاده در این بخش را به صفر می‌رساند.

۴ شهر ۱۳۹۳
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خبر داد

تکاپوی وزارت کار برای ایجاد ۴۰۰ هزار شغل/۳۰۰هزار شاغل جدید در دولت یازدهم بیمه شدند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش میزان دفترچه های بیمه را ناشی از افزایش اشتغال دانست و گفت: ۷ هزار میلیارد تومان صرف بودجه عمرانی و ۲۵ هزار شغل در صنعت خودرو ایجاد کردیم و آماده ایجاد ۴۰۰ هزار شغل دیگر در سال جاری هستیم.

۴ شهر ۱۳۹۳
در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

ستاری: اعتماد به بخش خصوصی یکی از راه‌‏های اقتصادی شدن فعالیت‏‌های پژوهشی است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: اعتماد به بخش خصوصی و تأمین مالی پژوهش ها از این طریق یکی از راه‏های اقتصادی شدن فعالیت‏های پژوهشی در کشور است.

۴ شهر ۱۳۹۳
میان معاونت علمی، وزارت علوم و سازمان هوایی صورت گرفت

امضای تفاهمنامه استفاده از ظرفیت مراکز علمی برای توسعه صنعت هوایی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان صنایع هوایی کشور یک تفاهمنامه همکاری با موضوع استفاده از ظرفیت دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و پارک های علم و فناوری برای توسعه صنعت هوایی امضا کردند.

۴ شهر ۱۳۹۳
در مراسم افتتاحیه پروژه‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه مطرح شد

حمایت معاون اول رئیس‌جمهور از خودروسازان / هر کسی یک چوب برداشته و بر سر خودروسازان می‌زند

معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم افتتاحیه پروژه‌های توسعه شرکت فولاد مبارکه خودروسازان را مظلوم‌ترین واحدهای صنعتی و تولیدی دانست و بر لزوم حمایت از صنایع وابسته به فولاد تاکید کرد.

۴ شهر ۱۳۹۳
معاون امور صنایع وزیر صنعت خبر داد

۲ شرط اعطای تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان بدهکار

معاون امور صنایع وزیر صنعت تعیین تکلیف بدهی بانکی با پرداخت بخشی از تسهیلات و توافق با بانک درباره میزان و نحوه پرداخت تسهیلات مطابق برنامه جریان نقدینگی واحدهای تولیدی را دو شرط اعطای وام به تولیدکنندگان بدهکار اعلام کرد.

۳ شهر ۱۳۹۳

پیشرفت‌های تازه و خیره‌کننده نیروگاهی ایران با قطع وابستگی/ مپنا در تحریم سخت ششم دنیا شد

مدیرعامل گروه مپنا با تشریح تازه‌ترین پیشرفتهای خیره کننده صنعت نیروگاهی ایران و جزئیاتی از فعالیت های این گروه در صنعت نفت و گاز و ساخت لکوموتیو گفت: مپنا در سخت ترین شرایط تحریم و با قطع واردات و وابستگی اکنون رتبه ششم دنیا را دارد.

۳ شهر ۱۳۹۳

۱۳ تکلیف وزارت صنعت در بسته خروج غیر تورمی از رکود

دولت در بسته اقتصادی برای خروج غیر تورمی از رکود یکسری تکالیف برای دستگاه‌های مختلف تعریف کرده که بر همین اساس ۱۳ تکلیف بر دوش وزارت صنعت است.

۳ شهر ۱۳۹۳
وزیر صنعت در نشست خبری خود اعلام کرد:

تعیین نتیجه مذاکره با چینی‌ها تا دو هفته آینده/ شیر، امسال یارانه نمی گیرد/ تخفیف ۳ درصدی خودروسازان به خاطر رئیس جمهور

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تک‌نرخی شدن ارز در سال آینده، اختصاص ۱۰ میلیارد دلار پول بلوکه‌شده به واردات کالاهای اساسی و لغو ۱۵۰ فقره پروانه بهره‌برداری معادن که قبلاً به ناحق صادر شده بود، خبر داد.

۳ شهر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون صنایع مجلس خبر داد

پیش‌بینی کمیسیون صنایع مجلس از کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کمیسیون صنایع پیش بینی کرده که قیمت خودرو در ماه‌های آینده بین ۱۵ تا ۳۰ درصد کاهش داشته باشد.

۲ شهر ۱۳۹۳
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان:

برخورد قهرآمیز با قاچاق راه حل مبارزه با قاچاق، در کشور نیست!

برخورد قهرآمیز با قاچاق راه حل مبارزه با قاچاق، در کشور نیست، ریشه کن کردن قاچاق را نیازمند همکاری و استفاده از تمام ظرفیت‌های دستگاه‌های دولتی و خصوصی دانست.

۲ شهر ۱۳۹۳

وزیر صنعت: میزان تولید خودرو باید به سه میلیون دستگاه در سال افزایش یابد

نعمت‌زاده در نشست خبری با بیان اینکه صنعت خودرو ۲۰ درصد ارزش افزوده صنعت را تشکیل می‌دهد، گفت: ظرفیت فعلی این صنعت باید به دو برابر افزایش یابد/ از صنعت خودرو راضی هستم