۱۲ خرداد ۱۳۹۳

سکوت نعمت زاده درباره واگذاری سنگ آهن مرکزی

«جلسه دارم؛ باید زود بروم» این پاسخ وزیر صنعت، معدن و تجارت به خبرنگار ایسنا درباره آخرین وضعیت واگذاری سهام شرکت سنگ آهن مرکزی و اعتراضات صورت گرفته به آن بود.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

بانک‌ها بنگاه‌داری را کنار بگذارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت : امروز بانکها بنگاه داری و سرمایه گذاری می کنند و اکثرا به سمت تجارت رفته اند در حالیکه طبق قانون باید با خدمات دهی به واحدهای تولیدی از بخش خصوصی حمایت کنند.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

تسویه حساب بدهی واحدهای تولیدی دریافت‌کننده یارانه

پس از پیگیری سازمان بازرسی کل کشور۸۵ درصد کل مبلغ یارانه پرداختی به کارخانجات و واحدهای تولیدی دریافت‌کننده یارانه از دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین تکلیف شد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

افزایش قیمت خودرو جزئی خواهد بود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه در صورت ابلاغ فرمول جدید شورای رقابت برای تغییر در قیمت خودروها، افزایش قیمت جزئی خواهد بود، گفت: بازار را با فروش 20 درصد از محصولات به صورت نقدی تنظیم می کنیم.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

ممنوعیت ثبت‌نام افرادی که ظرف 6 ماه اخیر خودرو خریدند

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از فروش نقدی خودرو از سوی دلالان راهکارهایی اندیشیده شده است، گفت: اگر کد ملی فردی در 6 ماه گذشته در سامانه فروش نقدی خودرو ثبت شده باشد، اجازه خرید جدید نخواهد داشت.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

رشد بيش از 92 درصدي توليد انواع خودرو

در 2 ماهه نخست سال جاري 135 هزار و 901 دستگاه انواع خودرو توليد شد كه در مقايسه با دو ماهه نخست سال 92 كه توليد آن برابر با 70هزارو 583 دستگاه بود، رشد 92.5 درصدي را نشان مي دهد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳
در نشست «آدرس غلط»

بررسی عملکرد و تقدیر از برخی مسئولین؛ در هم‌اندیشی دانشجویی آدرس غلط

نشست هم اندیشی اساتید با عنوان«آدرس غلط»، با قرائت بیانیه و اهدای نمادین جایزه های آدرس صحیح و آدرس غلط به برخی مسئولین پایان یافت.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

تنها راه خروج از رکود رونق تولید است

رئیس کمیسیون امور بانکی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران از جلسه رئیس اتاق تهران با رئیس کل بانک مرکزی برای حل مشکلات تامین نقدینگی مورد نیاز بخش تولید خبرداد و گفت: برای اولین بار رئیس کل بانک مرکزی پذیرفت که تخصیص منابع مالی به بخش تولید باید در اولویت قرار گیرد و سهم 30 درصدی کنونی تولید از منابع بانکی افزایش یابد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

وزیر صنعت: ستاد مبارزه با قاچاق منحل شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اظهاراتی تند علیه قانون تجارت در دست بررسی و تصویب مجلس موضع گیری کرده و در عین حال خواستار انحلال ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

70 درصد خودروهای ایرانی به دلالان می‌رسد

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: حداکثر 30 درصد مردم موفق می‌شوند خودروهای مورد نیاز خود را به طور مستقیم از خودروسازان خریداری کنند.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

۳ راهبرد جدید ایدرو برای توسعه بخش صنعت کشور

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به اینکه باید اساسنامه این سازمان و نوع نگرش‌ها نسبت به آن تغییر پیدا کند به تشریح سه راهبرد جدید این سازمان در طول مدیریت جدید پرداخت.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

عدم توسعه اقتصادی با وجود ۶۵ سال برنامه‌ریزی

معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور گفت: برای افزایش بهره‌وری باید به سمت بودجه‌ریزی عملیاتی حرکت کنیم.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

طیب‌نیا: حمایت از تولید، سیاست محوری دولت است

وزیر اقتصاد در دومین نشست مشورتی خود با استادان دانشگاه و خبرگان رشته اقتصاد، حمایت از بخش تولید را سیاست محوری دولت عنوان کرد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

انتقاد نعمت زاده از واگذاری شرکت نمایشگاه‌ها به وزارت ‌علوم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از بحث واگذاری شرکت نمایشگاه‌‌های بین‌المللی به وزارت علوم گفت: بازنگری قانون تجارت، کشور را ۱۰ سال عقب می‌اندازد و به مجلس گفته‌ام جلوی بازنگری قانون را بگیرند.

۱۲ خرداد ۱۳۹۳

تجاری‌سازی نخستین ایده از صنعت خودرو کلید خورد

بازار دارایی فکری فرابورس ایران با معامله یک اختراع در حوزه قطعه‌سازی خودرو به ارزش دو میلیارد ریال به طور رسمی فعالیت خود را در بازار سرمایه ایران آغاز کرد که کارگزاری سهم آشنا و کارگزاری تأمین سرمایه نوین اولین عرضه‌کننده و خریدار آن بودند.