۲۷ اسفند ۱۳۹۲
وزیر نیرو خبر داد

احداث نیروگاه برای تولید 30هزار مگاوات برق در چهار سال آینده

وزیر نیرو با بیان اینکه در دو ماه اخیر 6 واحد نیروگاه بخار به میزان 1000 مگاوات وارد مدار شد گفت: در 4 سال آینده 30 هزار مگاوات نیروگاه جدید شروع به احداث خواهد شد.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲
نعمت زاده در دیدار با وزیر امور خارجه بلاروس:

تأکید بر تولید خودرو های سبک ایرانی در بلاروس

وزير صنعت، معدن و تجارت برگسترش همكاريهاي ايران و بلاروس تاكيد كرد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲

حذف عوارض صادراتی شمش آهن استحصالی از سنگ آهن داخلی

گمرك حذف عوارض صادراتي شمش آهن استحصالي از سنگ آهن داخلي را به گمركات سراسر كشور ابلاغ كرد.گمرك حذف عوارض صادراتي شمش آهن استحصالي از سنگ آهن داخلي را به گمركات سراسر كشور ابلاغ كرد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲

توقف ساخت سایت های مونتاژِی ایران خودرو در استان ها

ساخت سایت‌های مونتاژي در شهرستان‌ها و کشورهای خاص از سوی دو شرکت خودروساز بزرگ کشور، طی سال‌های گذشته با انتقادات فراوانی از طرف برخی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو روبه‌رو بوده است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲
نعمت زاده در گفت و گو با کیم یونگ موک:

همکاری صنعتی با کره جنوبی در زمینه ی خودرو، کشتی سازی و توسعه مناطق محروم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حضور آژانس همکاری‌های بین المللی کره جنوبی در ایران باید توسعه روابط فنی، تجاری و صنعتی را به دنبال داشته باشد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲

وقتی یک خودروساز 3000 میلیارد تومان در سال وام می‌گیرد

رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی از ردپای دلالان در گروه‌های خودروسازی خبر داد. وی هم‌چنین به سفته بازی و خرید و فروش غیرقانونی سهام و نبود کارشناسی حقوقی قوی در انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی و به دنبال آن ضررهای وارد شده به خریداران واقعی خودرو در تفحص انجام شده اشاره کرد

۲۵ اسفند ۱۳۹۲

ارجاع معافیت مالیاتی صادرات مواد خام به کمیسیون اقتصادی

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری درباره معافیت 50 درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شد.

۲۵ اسفند ۱۳۹۲
رئیس مجمع عالی واردات:

با حذف شبنم، قاچاق افزایش یافت

رئیس مجمع عالی واردات گفت: طرح شبنم طرح خوبی بود، اما اشکالات زیادی داشت و از وقتی که این طرح حذف شده است، قاچاق افزایش یافته است.

۲۴ اسفند ۱۳۹۲

خودتحریمی و سوء مدیریت دلیل در جا زدن تولید

برای حمایت از تولید و افزایش انگیزه تولیدکنندگان در درجه اول دولت باید یک سری از قید و بندها را که اساسی نیست و جایگاه قانونی ندارند از سر راه تولیدکنندگان و صنعتگران بردارد، با این اقدام دولت زمینه برای تولید بیشتر و رشد اقتصادی هموارتر خواهد شد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۲

اقتصاد تک‌محصولی آنهم از نوع خام‌فروشی تنش‌آفرین، خلاقیت‌کش و خودستیز است

سالهاست سوءمدیریت‌های بخش دولتی را با درآمدهای سرشار نفتی جبران می‌ کنیم، متاسفانه با تبدیل ذخیره سرمایه ملی به واردات مواد غذایی انسان و دام و محصولات مصرفی، ناخواسته به جنگ اقتصاد ملی می‌رویم.

۲۲ اسفند ۱۳۹۲

بخش خصوصی هم شهرک صنعتی می‌سازد

واگذاری شهرکها و نواحی صنعتی به مالکان واحدهای مستقر در آنها کماکان بر طبق قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرکهای صنعتی مصوب 31/2/1387 انجام می‌پذیرد و وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است تا پایان برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران نسبت به اجرای کامل قانون و انتقال مدیریت به شرکتهای خدماتی مذکور در قانون فوق اقدام نماید.

۲۲ اسفند ۱۳۹۲

غیرکارشناسی بودن حذف طرح شبنم/ساماندهی نظام توزیع کالا

تقویت بخش تولید و صنعت می تواند به بهبود نظام توزیع کالای کشور کمک کند که البته برای این کار باید شرایط فراهم شود، بطور مثال سیستم بانکی کشور باید به نحویی اصلاح شود که با ارائه تسهیلات مناسب به بخش صنعت و تولید زمینه تولید کالاهای با کیفیت را فراهم کند.

۲۰ اسفند ۱۳۹۲

تدوین آیین نامه‌های اجرایی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای سال 1393

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: درصد قابل توجهی از قاچاق متأثر از فرایندهای رسمی نظیر نحوه ورود و خروج کالا و مباحث مربوط به گمرک‌ها و تعرفه کالاهاست، اگر فرایندهای مربوطه اصلاح، روانسازی و شفاف‌سازی شود، بخش درخور توجهی از قاچاق در کشور متوقف خواهد شد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۲

همراهی 4 وزیر اقتصادی با رئیس‌جمهور در سفر به عمان

رئیس‌جمهور ایران روز چهارشنبه علاوه بر وزیر امور خارجه با 4 وزیر اقتصادی نفت، صنعت و بازرگانی، راه و شهرسازی و کار خود به مسقط پایتخت عمان وارد می‌شود.

۲۰ اسفند ۱۳۹۲
رهبری در دیدار با مسئولان و فعالان اقتصادی:

هرگونه پیشرفت اقتصادی، باید وضع طبقات محروم را بهبود بخشد/تبیین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار به بررسی اهمیت سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و دلایل و مبانی عقلانیِ مقاوم سازی اقتصاد کشور پرداختند.