۶ آذر ۱۳۹۲

وزیر صنعت دیروز به مجلس نرفت

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز به دلیل حضور در جلسه بودجه سال ۹۳ دولت بر خلاف برنامه زمان بندی شده به مجلس نرفت.

۵ آذر ۱۳۹۲

صادرات فولاد آزاد شد

نایب رئیس انجمن فولاد گفت: طبق اعلام دولت، متقاضیان صادرات فولاد پس از هر مرحله صادرات می‌توانند برای دریافت مجوز صادرات، مجددا اقدام کنند و به این ترتیب، صادرات فولاد به نوعی آزاد شده است.

۵ آذر ۱۳۹۲

ایمیدرو آماده سرمایه‌گذاری مشترک با سرمایه‌گذاران خارجی

غلامرضا شافعی گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران پروژه های مختلفی را برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در نظر گرفته است که علاقمندان به سرمایه گذاری در پروژه های صنعتی می‌توانند پیشنهادهای خود را به این سازمان ارائه کنند

۵ آذر ۱۳۹۲

نامزدهای احتمالی ریاست اتاق ایران چه کسانی هستند؟

با نزدیک شدن به روز دهم آذر برای تعیین رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران گمانه زنی‌ها درباره نامزدهای احتمالی افزایش پیدا کرده است اما مدیر روابط عمومی اتاق تهران اعلام کرد: آل‌اسحاق برای انتخابات رئیس جدید اتاق ایران نامزد نمی‌شود.

۴ آذر ۱۳۹۲

کمیسیون صنایع با توضیحات نعمت‌زاده درباره حذف شبنم و ایران کد قانع شد

سئوال از وزیر صنعت در باره حذف شبنم و ایران کد در دستور کار کمیسیون اقتصادی است و صحبت‌های مطرح شده از سوی نعمت زاده درباره این دو طرح در حاشیه جلسه امروز کمیسیون صنایع مطرح شده است.

۴ آذر ۱۳۹۲
توصیه مدیرعامل پیشین سایپا به مدیران صنعت خودرو:

قلعه‌بانی: بازار خودرو را به رقبا واگذار نکنید/ به فکر انتقال فناوری باشید

مدیرعامل اسبق سایپا: در قراردادهاي گذشته خودروسازان داخلی با خودروسازان بزرگ جهان اشتباهاتي وجود داشت كه درحال حاضر مي‌توان از تكرار آن جلوگيري كرد.

۴ آذر ۱۳۹۲

نعمت‌زاده به مجلس رفت

وزیر صنعت معدن و تجارت امروز برای پاسخگویی به سوالات برخی از نمایندگان به کمیسیون صنایع مجلس رفت.

۴ آذر ۱۳۹۲

پاسخی به ادعای اتاق بازرگانی درباره ایران کد

هزینه دریافت برچسب ایران کد برای هر کانتینر 2100 دلاری در حال حاضر 2 دلار است و ایران از سال 2007 تاکنون در رتبه ردگیری کالاها 17 پله ارتقا یافته است.

۳ آذر ۱۳۹۲

مشکل اصلی تحریم خودرو محدودیت‌های‌ بانکی است

معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت با تشریح جزئیات تحریم‌های اعمال‌شده علیه صنعت خودروسازی ایران گفت: رفع کامل تحریم‌ها علیه خودروسازی ایران، نیازمند رفع تحریم‌های بانکی و انتقال پول است.

۳ آذر ۱۳۹۲

گشایش ال‌سی یکی از ۷ طرح فولادی

در برنامه ۱۰۰ روزه ایمیدرو، تدابیری چون گشایش ال‌سی یکی از ۷ طرح فولادی، شفاف‌سازی در قیمت کنستانتره سنگ آهن و پیگیری تسریع در بهره‌برداری از طرح طلای زرشوران از جمله مهمترین برنامه‌ها عنوان شده است.

۳ آذر ۱۳۹۲

تامین مالی تمام طرح‌های تعاونی معرفی شده به صندوق توسعه ملی

معاون اعتباری و نظارت بر طرح‌های صندوق توسعه ملی گفت: تمامی طرح‌های تعاونی‌ معرفی شده به صندوق توسعه ملی تامین مالی شده است.

۲ آذر ۱۳۹۲

نیمی از واحدهای شهرک‌های صنعتی غیرفعال است

مديرعامل سازمان صنايع كوچک و شهرک هاي صنعتي ايران از واگذاری 50 درصد از اسناد تفکیکی به واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: 52 درصد واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی نیمه فعال و غیرفعال هستند که از این تعداد 70 درصد این واحدها بین سال های 85 تا 91 تعطیل شده اند.

۲ آذر ۱۳۹۲

برنامه دولت برای رفع مشکل مالی واحدهای تولیدی

وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال آن است تا با لغو بخشنامه سال 90 دولت دهم، شرایط را برای بهره مندی مجدد واحدهای تولیدی متضرر از شرایط دشوار اقتصادی سال‌های گذشته، فراهم کند.

۲ آذر ۱۳۹۲

ایران کد و شبنم نعمت‌زاده را به مجلس کشاند

وزیر صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه چهارم آذر‌ماه باید در خصوص ایران کد و شبنم گزارشی به نمایندگان مجلس بدهد و به سؤالات آنها پاسخ قانع‌کننده ارائه کند.

۲ آذر ۱۳۹۲
جلال: دولت برای رد شبنم باید دلیل بیاورد/ حریری: نیازی به استدلال نیست

مناظره مشاور معاون وزیر و عضو اتاق بازرگانی درباره طرح شبنم

درحالی محمد جلال یکی از طراحان اصلی طرح شبنم معتقد است که این طرح در ۴۰ کشور تجربه ملی دارد، حریری تجربه جهانی را رد کرده معتقد است، زنجیره فساد با شبنم شکل گرفت.