۲۶ شهریور ۱۳۹۳

کمیته مشترک سرمایه‌گذاری ایران و جمهوری آذربایجان تشکیل می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و وزیر اقتصاد و صنعت و جمهوری آذربایجان برای تشکیل کمیته مشترک سرمایه گذاری بین دو کشور به تفاهم رسیدند.

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

بیم و امید تفاهم‌نامه ۷۰ میلیارد یورویی ایران با روسیه

انعقاد تفاهم نامه همکاری ۷۰ میلیارد یورویی بین ایران و روسیه علاوه بر ابعاد مثبت اقتصادی در عرصه دیپلماتیک به ویژه در تقویت موضع ایران در مذاکرات هسته ای نیز اهمیت بسیاری برای ایران دارد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۳
مدیرکل اتحادیه تعاونی‌های تکثیر و صادرات آبزیان:

توان صادرات محصولات شیلاتی به روسیه به اندازه کل صادرات سال گذشته را داریم

مدیرکل اتحادیه تعاونی‌های تکثیر و صادرات آبزیان با اشاره به اینکه کل صادرات محصولات شیلاتی کشور طی سال ۹۲ حدود ۳۳۰ میلیون دلار بوده،گفت: ما اگر بتوانیم وارد بازار روسیه شویم معادل کل صادرات سالهای گذشته می توانیم به این کشور صادر کنیم.

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

خلأ استراتژی مناسب اشتغال‌زایی در بسته خروج از رکود/ تولید نیازمند حمایت واقعی

با وجود اینکه در بسته خروج از رکود دولت به حمایت از بنگاه‌های تولیدی اشاره شده است، اما رشد اقتصادی اشتغالزا نیازمند اتخاذ تدابیر مشخص از سوی دولت است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

توافق ایران و پاکستان برای افزایش همکاری‌های دوجانبه در بخش انرژی

سرکنسول ایران در پیشاور و سروزیر ایالت خیبر پختونخوا در نشستی در مورد افزایش همکاری و تبادل نمایندگان در بخش‌های مختلف از جمله تولید انرژی، اکتشاف نفت و گاز، آموزش، بهداشت، کشاورزی، احشام و گردشگری توافق کردند.

۲۵ شهریور ۱۳۹۳
دبیر کل اتاق بازرگانی تهران:

هنوز جزئیات تفاهم‌نامه صنعت و معدنی ایران و روسیه اعلام نشده است

دبیر کل اتاق بازرگانی تهران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه ایران و روسیه گفت: در زمینه‌ صنعت و معدن قراردادی میان این دو کشور امضا شد اما هنوز جزئیات آن اعلام نشده است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

ایران بزرگترین دارنده ذخایر ذغالسنگ خاورمیانه شد

یک مقام مسئول در وزارت نفت از ایران به عنوان بزرگترین دارنده ذخایر ذغال سنگ در بین کشورهای منطقه خاورمیانه یاد کرد و گفت: طرح تولید گاز از مخازن ذغال سنگ در دستور کار قرار گرفته است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس از رانت ۶۵۰ میلیون یورویی روی میز لاریجانی

کمیسیون اقتصادی مجلس در گزارشی با عنوان “آسیب‌شناسی استفاده از روش بروات اسنادی مدت دار برای واردات کالاهای اساسی در انتهای سال ۹۲”نتایج بررسی های خود درباره رانت ۶۵۰ میلیون یورویی را به رئیس مجلس گزارش داد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۳
وزیر صنعت خبرداد:

تشكيل ستاد هماهنگي توسعه صادرات به روسيه

وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داد تا با ايجاد ستاد هماهنگي با حضور نمايندگاني از وزارتخانه‌هاي صنعت، جهادكشاورزي، امور خارجه، گمرك، بانك مركزي و تشكل‌هاي بخش خصوصي و به رياست اتاق بازرگاني صنايع و معادن و كشاورزي ايران تشكيل شود

۲۴ شهریور ۱۳۹۳
سخنگوی کمیسیون ویژه اقتصادی در گفت‌وگویی اعلام کرد

لایحه خروج از رکود هفته آینده به رای گذاشته می‌شود/ پایان بررسی کمیسیون ویژه

سخنگوی کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس از پایان بررسی کلیات لایحه خروج رکود خبر داد و گفت: هفته آینده لایحه به رای نمایندگان مجلس گذاشته می‌شود

۲۴ شهریور ۱۳۹۳
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

برنامه‌ریزی برای کاهش ۱۰ میلیون رأسی دام‌های کشور/ کمبود دام برای حجاج نداریم

با توجه به مازاد تولید گوشت قرمز در کشور و برنامه‌ای که برای حفظ مراتع در حال اجرا است، طی ۱۰ سال باید ۱۰ میلیون رأس دام کاهش یابد که صادرات تنها راه مؤثر برای این برنامه است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۳

جهانگیری: در دوران رکود اقتصادی، کارگران بیشترین آسیب را متحمل شدند

مجموعه‌ای از مصوبات برای خروج از رکود در دولت به تصویب رسید و به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۳
آل‌اسحاق:

۳پیش‌شرط توفیق دولت برای خروج از رکود/ سرعت‌گیر محدودیت سیاست‌های پولی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران با بیان اینکه اجرای بسته خروج از رکود باید همانند یک پروژه با سه رکن وحدت فرماندهی، سازمان کنترل و واحد نظارت از سوی دولت در نظر گرفته شود، گفت: محدودیت‌های دولت در سیاست‌های پولی سرعت‌گیر اجرای بسته خروج از رکود است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۳
رییس بزرگ‌ترین تشکل خصوصی آلمان:

اقتصاد آلمان به امید پایان تحریم ها علیه ایران است

یک روزنامه پرتیراژ آلمانی نوشت که اقتصاد این کشور امید بالایی برای پایان تحریم ها و توسعه روابط با ایران، به عنوان کشوری با ثبات در منطقه خاورمیانه دارد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۳
فعال تجاری اماراتی مطرح کرد

رونق تجارت منسوجات منطقه در اثر لغو تحریم‌های ایران

یک مقام رسمی اتحادیه منسوجات امارات گفت: برداشته شدن تحریم‌ها علیه ایران به رونق تجارت منطقه‌ای در صنعت منسوجات منجر خواهد شد.