۱۹ مرداد ۱۳۹۳

نایب رییس کنفدراسیون‌ صادرات: نفت همچنان بازیگر اصلی اقتصاد است

لاهوتی با اشاره به این که همچنان بازیگر اصلی اقتصاد نفت است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که تولیدات رقابتی ، دستیابی به بازارهای هدف امکان پذیر و رفع سیستم بانکی برطرف نشود نفت نمی تواند از اقتصاد کشور خارج شود.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

قیمت فروش داخلی سنگ‌آهن آزاد شود

عضو هیات مدیره انجمن تولید‌کنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران با بیان اینکه معدن یکی از مشاغل سخت در دنیا محسوب می‌شود، اظهار کرد: در دنیا معدنکاری یکی از مشاغل سخت در دنیا محسوب می‌شود و در ایران این کار سخت‌تر است، چرا‌ که علاوه بر مشقات معدنکاری، قوانین ناپایدار نیز بر سختی‌های کار افزوده و در برخی مواقع توجیه اقتصادی این کار را زیر سوال می‌برد.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

سود صادرات سنگ‌آهن بیشتر از فروش فولادسازان

یک فعال حوزه فولاد و معدن خواستار آزادسازی قیمت فروش داخلی سنگ‌آهن شد.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

جزئیات دیدار سنگ‌آهنی ها با هاشمی رفسنجانی

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران با مثبت ارزیابی کردن دیدار جمعی از فعالان صنعت سنگ آهن کشور با آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آقای هاشمی در این دیدار بدون رد کردن مفاد گزارش آقای سرقینی تاکید کرد که اولویت کشور در شرایط کنونی عبور از بحران رکود است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

کمبود ۸ میلیون در تولید گندله و آهن اسفنجی

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر ظرفیت 24 میلیون تن برای تولید فولاد در کشور وجود دارد که سال گذشته از این رقم 16 میلیون و 500 هزار تن تولید داشتیم که عدم دستیابی به ظرفیت تولید، بیشتر به دلیل کمبود مواد اولیه در بخش گندله و آهن اسفنجی بوده است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

بخش معدن در بسته خروج از رکود دولت نادیده گرفته شده است

بسته خروج از رکود دولت یازدهم که این روزها پس از حضور مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رئیس جمهوری در اتاق بازرگانی ایران خبرساز شده است نظر فعالان بخشهای مختلف اقتصادی را به خود جلب کرده است. اما به اعتقاد فعالان بخش معدن حضور این بخش در این بسته نادیده گرفته شده است در حالی که توسعه بخش معدن در کنار ایجاد ارزش افزوده می‌تواند در اقتصاد کشور نقش مهمی ایفا کند. به این ترتیب غفلت از جایگاه بخش معدن در بسته خروج از رکور می‌تواند به عنوان یک ضعف یا نشانه بی‌توجهی دولت یازدهم نسبت به اهمیت این بخش تلقی شود.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

اخذ عوارض از سنگ آهن فعلا منتفی است

در حالی که قرار بود دولت از ابتدای سال جاری از صادرات سنگ آهن عوارض بگیرد که براساس تازه‌ترین اخبار منتشر شده این تصمیم فعلا منتفی شده و به این ترتیب سنگ آهن ایران دست کم تا پایان سال جاری می‌تواند بدون پرداخت عوارض از کشور صادر شود.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

حوزه فولاد شدیداً با مشکل کمبود مواد اولیه روبه رو است

یک عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه حوزه فولاد شدیداً با مشکل کمبود مواد اولیه روبه رو است، گفت:دولت باید برای مشکل بازپرداخت تسهیلات بانکی تولیدکنندگان تدبیر مناسبی را به کارگیرد.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

حجم مبادلات تجاری بیش از 7 میلیارد دلار افزایش داشته است

تازه ترین آمار گمرک از اوضاع تجارت خارجی کشور در چهار ماه اول امسال نشان می دهد که حجم مبادلات تجاری ایران در این مدت نسبت به پارسال 7 میلیارد و 461 میلیون دلار افزایش داشته است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

ایران و آذربایجان تفاهم‌نامه همکاری تجاری امضا کردند

نشست تجاری آذربایجان و ایران با امضای یادداشت تفاهم بین سازمان سرمایه‌گذاری ایران و سازمان سرمایه‌گذاری آذربایجان برگزار شد.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

در 4 ماهه ابتدای سال جاری واردات خودرو به کشور دو برابر شده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی به کشور همچنان ممنوع بوده و تغییری در تعرفه حاصل نشده است، گفت: در 4 ماهه ابتدای سال جاری، واردات خودرو به کشور دو برابر شده و البته این آمار نگران‌کننده نیست.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

همکاریهای علمی، صنعتی و فناوری ایران و ترکیه در آنکارا بررسی شد

همکاریهای علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و ترکیه روز جمعه در آنکارا در دیدار محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان با ˈفکری ایشیکˈ وزیر علوم، صنعت و فناوری ترکیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

عزم دولت در ساماندهی فرآیند الحاق به WTO

همزمان با حل شدن موانع سیاسی، فرایند الحاق به سازمان تجارت جهانی آغاز می‌شود.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

نخستین محموله ٥٠٠ تنی نفتگاز ایران به افغانستان صادر شد

نخستین محموله نفتگاز ایران به میزان ٥٠٠ تن به افغانستان صادر شد و برنامه ریزی برای افزایش حجم آن به ١٠٠٠ تن در حال پیگیری است.

۱۸ مرداد ۱۳۹۳

مجلس از تمام ابزارهایش برای کاهش قیمت خودرو استفاده می‌کند

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت خودرو به نفع صنعت نیست.