۲۲ مهر ۱۳۹۳

اختصاص ۳۰ درصد از تسهیلات بانکی به صنعت و معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق آمار پنج ماهه بانک مرکزی ۳۰ درصد از تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته است و انتظار داریم که این رقم به ۴۲ درصد برسد و مشکل رکود را تا اندازه‌ای حل کنیم.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

دولت یازدهم از مشارکت در اجرای پروژه های معدن و صنایع معدنی سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز دولت یازدهم براساس برنامه ریزی های خود از سرمایه گذاری خارجی و مشارکت شرکت های فعال در بخش معدن و صنایع معدنی ایران استقبال می کند و آنها می توانند به طور مستقل نیز به این بخش وارد شوند.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

سایه سنگین سیاست‌های اقتصادی دولت بر سبد خانوار

اگرچه با اعلام رشد اقتصادی ۴٫۶ درصدی برای سه ماهه ابتدایی سال‌جاری نسبت به سال گذشته، انتظار می رود که آثار سیاست‌های اقتصادی دولت، در سبد خانوارهای ایرانی مشخص شود اما آنگونه که مردم روایت می‌کنند، قدرت خریدشان نسبت به مدتی که رشد اقتصادی در آن بهبود یافته، بیشتر که نشده، حتی در برخی موارد کمتر هم شده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

هدف‌گذاری صادرات ۶۰ میلیارد دلاری در سال

معاون سازمان توسعه تجارت ایران از هدف‌گذاری دستیابی صادرات غیرنفتی به ۶۰ میلیارد دلار در سال‌جاری خبر داد و گفت: با مجموعه تدابیر دولت تاکنون صادرات غیرنفتی به ۲۸ میلیارد دلار در بخش کالا و خدمات رسیده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

هزینه بی‌انضباطی‌‌های مالی خودروسازان را مردم می‌دهند

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه هزینه‌های بی‌انضباطی مالی خودروسازها را مردم پرداخت می‌کنند، گفت: من حاضر هستم در این حوزه با وزیر صنعت و شرکت‌های خودروساز مناظره کنم.

۲۲ مهر ۱۳۹۳
مدیرکل امور بانوان وزارت صنعت:

سومین کارخانه تولید چادر مشکی در کشور تا اسفند راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی و ساخت یک کارخانه تولید چادر مشکی تا پایان اسفند در کشور خبر داد.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان به زودی برگزار می‌شود

ایران و پاکستان توافق کردند به منظور تقویت همکاری های دوجانبه، در آینده ای نزدیک نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در اسلام آباد برگزار شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

تنها در ۷ درصد مساحت کشور کار اکتشاف معدن صورت گرفته است

مدیرعامل ایمیدرو گفت: تنها در ۷ درصد مساحت کشور معادل ۱۰۰ هزار کیلومتر کار اکتشاف معدن صورت گرفته است که معتقدم با توجه به رشد علم و تکنولوژی همین ۱۰۰ هزار کیلومتر اکتشاف شده باید به روش‌های نوین، اکتشاف دوباره‌ای برآنها صورت گیرد.

۲۲ مهر ۱۳۹۳
استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی مطرح کرد

خروج از رکود بدون احیای سازمان مدیریت ممکن نیست

استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با انتقاد از تدوین لایحه خروج از رکود رد نهاد ریاست جمهوری گفت: اجرای لایحه خروج از رکود بدون وجود سازمان مدیریت و برنامه ریزی نگرانی های زیادی را به همراه دارد.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

ترکان: مناطق آزاد دالان واردات شده‌اند

دبیر شورای مناطق آزاد گفت: یکی از انتقادات به جا به مناطق آزاد بر این اساس است که این مناطق باید سر پل تولید، صادرات و فناوری باشد اما در حال حاضر به مراکز و دالان‌های واردات تبدیل شده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۳

تا پایان سال باید به ظرفیت تولید ۱۰ میلیون تن فولاد دست یابیم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پروژه طرح فولادی منطقه آزاد قشم دارای مزیت‌هایی همچون نزدیکی به آب، دسترسی آسان به بازارهای دنیا و استفاده از گاز است.

۲۱ مهر ۱۳۹۳

افزایش قیمت خودرو نعمت‌زاده را به مجلس کشاند

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: به دنبال عدم کاهش قیمت خودرو و بی‌توجهی وزیر صنعت به گزارش مجلس در این باره، سوال از وی به هیأت رئیسه مجلس تحویل داده شد و شخص وزیر برای پاسخ به سوال نمایندگان باید در مجلس حاضر شود.

۲۱ مهر ۱۳۹۳

پیگیری کاهش قیمت خودرو در مجلس/ صنعت خودرو مافیا دارد

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی وجود دستهای پشت پرده را عاملی برای تثبیت گرانی قیمت خودرو عنوان کرد و گفت: مافیای موجود در تلاش برای بالا نگه داشتن قیمت خودرو و کسب سودهای کلان است.

۲۱ مهر ۱۳۹۳

اولین حضور روحانی در مراسم تجلیل از فعالان صادراتی

امسال اگرچه دولت بنا را بر این گذاشته که از صادرات به عنوان پیشران خروج از رکود تورمی استفاده کند، اعلام حضور حسن روحانی، در مراسم روز ملی صادرات، صادرکنندگان را منتظر نگاه داشته تا ببینند رئیس دولت یازدهم، چگونه از برنامه‌های صادراتی دولتش در این روز، رونمایی می‌کند.

۲۱ مهر ۱۳۹۳

تمامی گزارشات برنج در وزارت جهاد کشاورزی معدوم شد

دبیر انجمن برنج در نامه‌ سرگشاده به وزیر جهاد کشاورزی به معضلات برنج در کشور از جمله دست بردن به آمارها اشاره و با ارائه ۷ پیشنهاد گفت:کلیه مکاتبات، مطالعات و گزارشات ستاد برنج وزارت جهاد کشاورزی، در بیش از ۱۵ زونکن از دسترس خارج شد.