۳۰ مهر ۱۳۹۶

کارشناس صنعت خودرو: باید در تولید موتور و گیربکس خودرو سرمایه‌گذاری شود

یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه برجام به صنعت خودروسازی کمک کرد تا به شرایط قبل از تحریم‌ها بازگردد، گفت: سرمایه‌گذاری و شراکت پایدار در صنعت خودروسازی به معنای سرمایه‌گذاری در زمینه تولید موتور و گیربکس است.

۳۰ مهر ۱۳۹۶

مدیرکل وزارت صنعت: داخلی‌سازی فولکس‌واگن در ایران از شروط اصلی قرارداد است

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر از ادامه مذاکره فولکس‌واگن با یک شرکت ایرانی برای تولید خودرو در ایران داده و تاکید کرد دو طرف در زمینه داخلی‌سازی به توافق رسیده‌اند و این موضوع یکی از مؤلفه‌های اصلی قرارداد است.

۳۰ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن: واحدهای تولیدی به سمت مونتاژکاری رفته‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید دارد که واحدهای تولیدی کشور به سمت مونتاژ کاری رفته اند و با مجوز تولید، واردات مواد اولیه تولید کالا را در دستور کار خود قرار داده اند.

۳۰ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: کاهش صادرات در فولاد، مس و پتروشیمی باعث کاهش صادرات شش ماهه شده است

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در شش ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال در کشورمان، صادرات، کاهش و واردات، افزایش داشت.

۳۰ مهر ۱۳۹۶

۲ هزار و ۶۷۴ واحد برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانک‌ها معرفی شدند

مطابق آمار تا پایان مرداد ماه امسال فقط هزار و ۴۸ واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات طرح رونق تولید شده‌اند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: حجم صادرات به هیچ وجه قابل قبول نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حجم صادرات کشور به هیچ وجه قابل قبول نیست خواستار آن شد که سازمان های استانی مرزی با کشورهای همسایه برای صادرات ارتباط برقرار کنند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: کمیسیون‌های رفع موانع تولید در استان‌ها برگزار شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با رئیسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های کشور گفت: سال گذشته بیش از ۱۶ هزار واحد پیش بینی شده از مزایای طرح رونق تولید در سراسرکشور بهره مند شدند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

علاقمندی پژو سیتروئن در همکاری با ایران در ساخت گیربکس اتومات

در جلسه مشترک رئیس هیات عامل ایدرو با عضو هیات مدیره شرکت پژو سیتروئن ، طرفین در خصوص همکاری دوجانبه در صنعت خودرو تبادل نظر کردند.

۲۹ مهر ۱۳۹۶
وزیر پست و تلگراف دولت سازندگی:

باندهای بزرگ قاچاق اجازه نمی‌دهند رجیستری به راحتی اجرا شود

وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت سازندگی با بیان اینکه اجرای رجیستری تلفن همراه هم به نفع مردم و هم در راستای منافع ملی است، گفت: باید با قدرت و جدیت تمام در اجرای کامل این طرح کوشا باشیم تا سیستم‌ها نهادینه شوند و فساد کمتری اتفاق بیفتد.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

سهم ۸۴ درصدی تسهیلات سرمایه در گردش در بخش صنعت و معدن

به گزارش عیارآنلاین، تسهیلات پرداختی بانک‌ها در شش‌ماهه سال ۱۳۹۶ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۲۷۰۴.۲ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، مبلغ ۳۷۵.۳ هزار میلیارد ریال (معادل ۱۶.۱ درصد) افزایش داشته است. اطلاعات بانک مرکزی بیانگر هدف از دریافت تسهیلات پرداختی در بخش‌های اقتصادی در شش‌ماهه سال ۱۳۹۶ است. […]

۲۹ مهر ۱۳۹۶

معاون اول رئیس جمهور: صادرات غیرنفتی به ۴۷ میلیارد دلار رسیده است

معاون اول رئیس جمهور: آمریکایی ها خودشان را از اقتصاد ایران محروم کرده اند و ما هیچ وقت به آمریکایی ها نگفته ایم که به اقتصاد ایران نیایید و کار نکنید.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: گاز در میان صادرات غیرنفتی قرار گرفته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جشن روز ملی صادرات از همه دستگاه هایی که در ایجاد و یا رفع نشدن مشکلات صادرات غیرنفتی نقش داشته اند، گله و شکایت کرد و گفت: دردناک است که ۳۰ سال مشکل صادرات داریم.دیوار یارانه‌های صادراتی اکنون طاقچه هم نیست.

۲۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون صادرات خانه اقتصاد ایران:

به جای افزایش کمیت، به سمت کیفی‌سازی خروجی مناطق آزاد برویم

در حالی که دولت قصد دارد در لایحه جدید تعداد ۷ منطقه آزاد جدید به مناطق آزاد قبلی اضافه کند، کارشناسان معتقدند بهتر است برای استفاده از ظرفیت مناطق آزاد سیاست کیفی سازی به جای افزایش کمیت در دستور کار قرار گیرد.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

رییس انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی: به ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی دلخوش نباشیم

رییس انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی با بیان این که در این حوزه رقمی بالغ بر ۳۴ هزار میلیارد وجود دارد، اظهار کرد: ما نباید دل خود را به ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی خوش کنیم.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

پیشنهاد معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت برای بازتعریف نهاد تجارت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:«صادرات با کم رمق شدن عزم ملی آسیب می بیند که باید بازتعریف نهادهای سازمان های توسعه ای مثل سازمان توسعه تجارت در مورد آن صورت گیرد و همه امکانات را در این زمینه به خط کرد.»