۱۴ اسفند ۱۳۹۵

وزیرصنعت: تولید سیمان در ۲ سال اخیر ۴٫۵ درصد کاهش یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: میزان صادرات سیمان ایران به خارج از کشور در ۱۱ ماه گذشته به ۱۱٫۵ میلیون تن رسید.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی کشور: ۳۰ درصد جاروبرقی‌های بازار خارجی است

شانه ساز گفت: بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار حجم واردات لوازم خانگی کوچک است که در این میان ۳۰ درصد از واردات متعلق به جاروبرقی است

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

عدم تحقق افزایش ده میلیارد دلاری تجارت خارجی در سال جاری/ تحقق رکورد سال ۹۴

آمار مقدماتی یازده ماهه صادرات غیرنفتی نشان می‌دهد که تقریبا همان رکورد سال ۹۳ محقق شده و خبری از افزایش ۱۰ میلیارد دلاری در این بخش نیست.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران: تا آخر سال واردات از صادرات پیشی می‌گیرد

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با تحلیل آمار تجارت خارجی ایران در ۱۱ ماهه، گفت: احتمال دارد تا پایان سال، مجددا واردات و صادرات کشور سر به سر شده و حتی احتمال منفی شدن تراز تجاری هم وجود دارد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس: برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی باید اقدامات کارشناسی و مقدماتی انجام داد

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیوستن به موضوع الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی نیازمند رایزنی های سیاسی است.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

نعمت‌زاده: اعتبارات لازم برای حمایت از صادرکنندگان محقق نشد

علی‌رغم ابلاغ بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی در اوایل خردادماه سال جاری توسط معاون اول رئیس‌جمهوری، اما طبق آمار میزان حمایت از صادرکنندگان در خور نبوده که همین مسئله موجب شد تا وزیر صنعت، معدن و تجارت در قابل فعالان این بخش ابراز شرمندگی کند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۵

سهم ۲٫۵ درصدی مناطق آزاد در سرمایه‌گذاری خارجی

مناطق آزاد که پیش‌تر توسط اکبر ترکان پیش قراول جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران خوانده شده بودند، سهم‌شان از سرمایه گذاری خارجی کشور ۲.۵ درصد است.

۱۳ اسفند ۱۳۹۵

کاهش ۵ درصدی تعرفه واردات ورق گرم در سال آینده

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد با اشاره به برنامه افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید ورق گرم فولادی کشور از سال آینده، گفت: تعرفه واردات ورق گرم از ۱۵ درصد به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۵

انهدام۴٠٠باند قاچاق سازمان‌یافته در سال جاری/قاچاق امسال؛ ۲۰ درصد کمتر از سال قبل

سخنگوی ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز از انهدام ۴۰۰ باند سازمان یافته قاچاقچیان در سال جاری خبر داد وگفت:برآوردهای اولیه حکایت از کاهش حجم قاچاق در سال ۹۵ به حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیارد دلار دارد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

سامانه جامع تجارت راهی برای ساماندهی تجارت خارجی

عامل سرعت در مکاتبات، مبادله اسناد و اطلاعات و کاهش مدت زمان تشریفات گمرکی، نقش تعیین‌کننده‌ای در تجارت بین‌المللی دارد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

ارزش هزار میلیارد دلاری ذخایر معدنی کشور

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی با بیان اینکه ارزش ذخایر معدنی کشور در سال‌های گذشته حدود ۷۰۰ میلیارد دلار برآورد شده بود، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم این رقم با توجه به ذخایر جدید شناخته شده، ۵۰ درصد افزایش داشته باشد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

کشف ۱۰ هزار میلیارد تومان کالا و ارز قاچاق در سال جاری

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: امسال در سراسر کشور حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال کالا و ارز قاچاق (با احتساب مال از دست رفته) کشف شده که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

واردات سالانه یک میلیارد دلار قطعه قاچاق

دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن گفت: خودروسازان سالانه ۲ میلیارد دلار قطعه وارد کشور می‌کنند که حدود یک میلیارد دلار آن از مبادی رسمی و یک میلیارد دلار دیگر به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵
مشاور وزیر صنعت خبر داد؛

پرداخت بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی کشور

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای رونق تولید ۱۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی در کشور پرداخت شده است.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت: آماده سازی ۵۵ میلیون تن فولاد نیاز به برنامه‌ریزی دارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور خبر داد و گفت: تولید این میزان فولاد نیاز به ملزوماتی مانند معدن، آهن اسفنجی،‌ کنسانتره و گندله دارد.