۲۲ تیر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت: اجازه نمی دهیم واحدهای تولیدی تعطیل شوند

رضا رحمانی گفت: ضروری است همه دست به دست هم دهند تا ۴۴ پروژه‌ای که مربوط به مواردی مثل طرح رونق تولید، بازسازی صنایع، مدیریت واردات و گسترش صادرات است، به مرحله عملیاتی برسند.

۲۲ تیر ۱۳۹۶
یک کارشناس اقتصادی:

تا اواخر سال ۹۵، ۵۰ درصد واحدهای شهرک صنعتی با ۲۵ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند

یک کارشناس اقتصادی گفت: با توجه به آمار نگران کننده ای که در زمینه میزان تعطیلی شرکت‌های کوچک و متوسط وجود دارد بررسی دلایلی که باعث حذف شرکت های کوچک و متوسط از بازار می‌شود ضروری است.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

رئیس خانه صنعت: سهم ۳۰ درصدی درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید نمی‌رسد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: سهم ۳۰درصدی درآمد هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید نمی‌رسد و طریقه وصول مالیات ارزش افزوده مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

دبیرکل خانه اقتصاد ایران: کاهش واردات به دلیل شرایط رکودی کشور است

مسعود دانشمند گفت: واردات کشور به دلیل شرایط رکود کاهش پیدا کرده و در نتیجه موفق به خرید مواد اولیه برای کارخانجات نشده‌ایم، همین مسئله تراز تجاری کشور را مثبت کرده است.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر صنعت:

مبلغ کارت اعتباری تعیین نشده‌است

به گزارش عیارآنلاین، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کماکان مبلغ و اعتبار مورد نظر در ارتباط با طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال جاری تعیین نشده است، گفت: در این رابطه کماکان در حال مذاکره با بانک مرکزی هستیم. محسن صالحی‌نیا با اشاره به آخرین وضعیت طرح جدید […]

۲۱ تیر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: کاهش نرخ سود بانکی بصورت دستوری امکان پذیر نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کاهش نرخ سود بانکی بصورت دستوری امکان پذیر نیست و این موضوع باید بگونه ای باشد که منابع هم متناسب با رشد اقتصادی کشور افزایش پیدا کند.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

” بررسی دقیق لایحه تفکیک نیازمند تشکیل کمیسیون مشترک است “

رحیم زارع با تأکید بر اینکه هنوز ادغام وزارتخانه ها به طور کامل انجام نشده است، گفت: برای بررسی کارشناسی و همه جانبه لایحه تفکیک لازم است کمیسیونی مشترک در مورد این لایحه تشکیل شود؛ همچنین تصویب آن به دلیل مغایرت با قانون برنامه ششم نیاز به دوسوم رای نمایندگان دارد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

مخالفت با تفکیک وزارتخانه؛ مغایرت تفکیک با الزامات قوانین و اسناد بالادستی

بازوی فکری مجلس و پارلمان بخش خصوصی با لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند. علاوه‌بر این کمیسیون‌های «صنایع» و «اقتصادی» مجلس نیز در جلسه روز گذشته خود به کلیات لایحه دولت درباره اصلاح بخشی از ساختار دولت رای منفی دادند.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک:

طرح شناسه کالا نیازمند تحقیقات گسترده است

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت: شاید بهتر باشد که اجرای طرح‌هایی مانند راه‌اندازی سامانه تجارت و نصب شناسه بر روی کالاها، ابتدا به صورت آزمایشی در یک یا چند شهر امتحان شده و پس از برطرف‌سازی ایرادات به شکل ملی اجرا شود.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

حرکت دولت برخلاف کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت

در حالی روحانی قصد دارد برنامه تفکیک وزارتخانه‌ها را اجرایی کند که سابقا از برنامه کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت خبر داده بود. دولت با این اقدام هزینه سنگین مالی زیادی به دوش کشور خواهد انداخت و به جای حرکت به سمت سیاست‌گذاری در حرکتی معکوس به سمت تصدی‌گری سوق داده خواهد شد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

عضو اتاق بازرگانی تهران: نرخ تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی باید رقابت پذیر باشد

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران گفت : سیاست اقتصادی دولت در نرخ تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی باید رقابت پذیر و مناسب باشد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

وزیر اسبق اقتصاد و دارایی: موفقیت وزارتخانه در گرو تفکیک نیست

وزیر اسبق اقتصاد و دارایی تاکید کرد: موفقیت و یا عدم موفقیت یک وزارت خانه در گرو تفکیک و یا ادغام آن نیست بلکه سیاست گذاری های صورت گرفته در هر نهاد یا وزارت خانه مسیر موفقیت یا عدم موفقیت آن را مشخص می کند.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان پوشاک، جهت ترویج فرهنگ اسلامی تشکیل شد

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تشکیل تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان پوشاک و احداث شهرک صنعتی پوشاک را مقدمه ای برای ترویج فرهنگ پوشاک اسلامی معرفی کرد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر تعاون: تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان پوشاک تشکیل شد

معاون وزیر تعاون از تشکیل یکی از بزرگترین تعاونی های تامین نیاز کشور خبر داد و گفت: با تشکیل تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان پوشاک، زمینه مناسبی جهت اشتغالزایی در حوزه پوشاک فراهم شد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

نائب‌رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی: با احیا وزارت بازرگانی، تراز تجاری منفی می‌شود

نائب‌رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای به‌دنبال احیای وزارت بازرگانی هستند، گفت: آن زمانی که ما وزارت بازرگانی داشتیم، تراز تجاری ما مدام منفی بود.