۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

سود بازرگانی واردات از مناطق آزاد به ۱۳ درصد کاهش یافت

بر اساس مصوبه هیئت دولت، عوارض واردات کالایی که به صورت تجاری از مناطق آزاد ترخیص میشود، معادل ۱۳درصد ارزش کالا کاهش می یابد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

عضو کمیسیون قضایی: حجم بالای واردات کالا به کشور تهدید کننده امنیت است

درحالی مردان دولتِ روحانی از مثبت شدن تراز تجاری بعنوان یکی از افتخاراتش سخن می گویند که کسری تراز تجاری بیش از ۲۲ میلیارد دلار شده است.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

کسری ۲۲ میلیارد دلاری تراز تجاری کشور

درحالی مردان دولتِ روحانی از مثبت شدن تراز تجاری بعنوان یکی از افتخاراتش سخن می گویند که کسری تراز تجاری بیش از ۲۲ میلیارد دلار شده است.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

تراز تجاری مثبت نتیجه دو اتفاق؛ افزودن صادرات گاز طبیعی به آمار و کاهش واردات مواد اولیه صنایع

دولت در حالی مثبت شدن تراز تجاری را دستاورد بزرگ خود معرفی می کند که تراز تجاری نه به دلیل افزایش صادرات بلکه بدلیل کاهش واردات مواد اولیه و ماشین الات صنعتی ناشی از رکود تولید اتفاق افتاد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزیر صنعت: صادرات فولاد در دولت یازدهم ۴ برابر افزایش یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش چهار برابری صادرات فولاد در دولت یازدهم خبر داد و خاطر نشان کرد: ظرفیت صادرات فولاد کشور از ۱/۱ میلیون تن در سال ۱۳۹۲ به ۴٫۸ میلیون تن در دولت تدبیر و امید افزایش یافته است.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

۶۰ درصد واردات کالاهای واسطه‌ای هستند

معاون امور گمرکی گمرک کشور گفت: میزان واردات در سال گذشته ۴۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بوده که ۶۰ درصد آن شامل کالاهای واسطه‌ای، ۲۰ درصد شامل کالاهای سرمایه‌ای و ۱۶.۳ درصد آن نیز کالای مصرفی بوده است.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

مدیرعامل ایدرو: ۳ خودرو جدید تا پایان سال وارد بازار می شود

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت : تا پایان امسال ۳ خودرو جدید در صنایع خودروسازی کشور تولید و روانه بازار می شود.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

مدیرعامل ایدرو: فرصت خوبی برای مشارکت قطعه سازان ایران و برزیل فراهم است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران گفت: بازار ایران با توان تولید سالیانه ۲ میلیون خودرو و دسترسی به بازار بزرگ کشورهای همسایه و منطقه، فرصت خوبی برای مشارکت شرکت ها و قطعه سازان برزیلی به شمار می رود.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

نعمت زاده: ١٨ درصد اقتصاد ملی برعهده اصناف است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اصناف با تامین یک سوم تولید ناخالص ملی و اشتغالزایی مستقیم برای ۶ میلیون نفر، ١٨ درصد اقتصاد ملی را برعهده دارند.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس کل گمرک ایران: حمایت از تولید داخل اولویت گمرک است

کرباسیان گفت: حمایت از تولیدات داخلی در اولویت برنامه های گمرک است و تعرفه هایی که بر روی کالاهایی وارداتی اعمال می شود به همین خاطر است.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

افزایش ۸۰ درصدی صدور ضمانت نامه بانکی برای حمایت از صنایع کوچک

حمایت از صنایع کوچک دردولت تدبیر و امید یکی ازاولویت های اساسی بود و دولت یازدهم با اجرای طرح های متنوع حمایتی در دوران مسوولیت خود تلاش کرد دغدغه های ریز و درشت صنایع کوچک را بیش از پیش برطرف کند و چراغ این واحدها که تاثیر مهمی در ایجاد اشتغال دارند را همواره روشن نگاه دارد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

تردید در انتقال فناوری تفاهم‌نامه‌های خودرویی

تعدد تفاهم‌نامه‌ها در صنعت خودروسازی طی سال گذشته این توقع را ایجاد می کند که کیفیت و کمیت تولید داخل رو به رشد باشد اما هنوز خبری از رشد کیفی خودروهای تولید داخل نیست.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

رشد ۱۸ هزار میلیارد تومانی درآمد گمرک در سال گذشته

معاون اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق از افزایش ۲۸ درصدی جرایم وصولی از قاچاق کالا در سال گذشته خبرداد و گفت: در سال ۹۵ درآمد گمرک تا بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

سرشماری واحدهای صنعتی در کشور کلید می‌خورد

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‏های صنعتی گفت: در کنار ایجاد جاذبه‏ها، تسهیل در واگذاری زمین و ارائه تخفیف می‏تواند موجب ترغیب سرمایه‏گذاران شود.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

تعرفه امسال واردات خودرو تغییر نمی‌کند

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: امسال تعرفه واردات خودرو تغییر نمی کند و مصوبه واردات ۴۰ و ۵۵ درصدی پارسال نیز به قوت خود باقی است.