۱۰ بهمن ۱۳۹۶

رئیس سازمان توسعه معادن: صادرات، صنعت فولاد را از رکود نجات داد

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: صادرات راهی برای نجات صنعت فولاد از رکود بود، در غیر این صورت شرکت‌های بزرگ و کوچک دچار مشکل می‌شدند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶

وزیر صنعت: عدم توازن در تولید زنجیره فولاد باعث شده که بخشی از کارخانه‌ها در تامین مواد اولیه مشکل داشته باشند

وزیر صنعت، معدن و تجارت از نهایی شدن استراتژی صنعت فولاد تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: عدم توازن در تولید زنجیره فولاد باعث شده که بخشی از کارخانه‌ها در تامین مواد اولیه مشکل داشته باشند.

۹ بهمن ۱۳۹۶

تنها ۳۵ درصد صنایع معرفی شده به بانک «تسهیلات رونق تولید» گرفتند

طی ۸ ماهه امسال، تنها ۳۵ درصد واحدهای معرفی شده به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

۸ بهمن ۱۳۹۶
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

فعالیت های معدنی را بارعایت مسائل زیست محیطی گسترش می دهیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تلاش ما این است فعالیت‌های معدنی را با حمایت بیشتر و با رعایت مسایل زیست محیطی و توجه به منابع طبیعی گسترش بدهیم.

۸ بهمن ۱۳۹۶

صادرات قطعات خودرو و لوازم یدکی ایرانی ۱۰ درصد رشد داشته است

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران از رشد ۱۰ درصدی صادرات قطعات و لوازم یدکی انواع خودرو در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

۸ بهمن ۱۳۹۶

رئیس کنفدارسیون صادرات ایران: افزایش ناگهانی نرخ ارز مورد حمایت صادرکنندگان نیست

رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: نرخ دلار در حال حاضر واقعی نیست و به زودی این حباب خالی خواهد شد. این خودش نوعی ضد حمایت از صادرات است و این مدل افزایش نرخ ارز مورد حمایت هیچ یک از فعالین اقتصادی نخواهد بود.

۸ بهمن ۱۳۹۶

رئیس سازمان توسعه معادن: عوارض صادرات سنگ آهن در جلسه آتی ستاد زنجیره فولاد می‌گردد

معاون وزیر صنعت از تعیین تکلیف عوارض صادرات سنگ آهن در جلسه آینده ستاد زنجیره فولاد خبر داد.

۷ بهمن ۱۳۹۶

شریعتمداری: تولید فولاد باید به سوی سواحل جنوبی توسعه یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره برنامه دولت برای ایجاد مجتمع ۱۰ میلیون تنی فولاد در سواحل دریای عمان و چابهار گفت: به دنبال آنیم که تولید فولاد کشور در سواحل جنوبی را هر چه بیشتر توسعه دهیم.

۷ بهمن ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع مجلس:درخواست کاهش تعرفه واردات خودرو به صحن مجلس ارائه شد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ارائه درخواست کاهش تعرفه واردات خودرو به صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: این مسئله در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۷ بهمن ۱۳۹۶

رئیس خانه اقتصاد ایران: تحقیق‌و‌تفحص مجلس از فروش کالای خارجی به نام ایرانی در مناطق آزاد آغاز گردید

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت برای مقابله با تخلفی که در مناطق آزاد با عوض کردن بسته بندی کالای خارجی و نهایتا وارد کردن آن تحت عنوان کالای داخلی انجام می‌شود بحث تحقیق و تفحص از مناطق آزاد کلید زده شد.

۶ بهمن ۱۳۹۶

وزیر صنعت: رتبه اعتباری ایران در جدیدترین رتبه‌بندی جهانی از ۶ به ۵ ارتقا یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس اعلام رسمی کمیته مسئول رتبه‌بندی ریسک کشورهای دنیا در OECD، رتبه اعتباری کشورمان به ۵ ارتقا پیدا کرد.

۶ بهمن ۱۳۹۶
رئیس خانه صنعت :

مصوبه شورای پول و اعتبار در یک ماه و نیم آخر سال رونق ایجاد نمی‌کند

رئیس خانه صنعت در واکنش به مصوبه شورای پول و اعتبار برای تشکیل کمیته ایجاد رونق در ماه‌های پایانی سال، گفت: بعید می‌دانم در یک ماه و نیم باقی مانده از سال رونقی در تولید ایجاد شود.

۵ بهمن ۱۳۹۶
مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت:

صادرات معادن و صنایع معدنی کشور افزایش ۱۵ درصدی داشته است

مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۱۵ درصدی ارزش صادرات معادن و صنایع معدنی کشور در ۹ ماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

۳۰ دی ۱۳۹۶

شریعتمداری: وام با بهره ۲۳ درصدی تولید به صرفه نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ سود بالای بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود ۲۳ درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.

۳۰ دی ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران: یکی از شرکتهای سازمان تأمین اجتماعی واردکننده رسمی آیفون شد

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه بعد از اجرای رجیستری قیمت گوشیهای موبایل تا ۲۵ درصد رشد داشت، گفت: سودآوری این بخش به اندازه‌ای بوده که یکی از شرکتهای تأمین اجتماعی نیز به واردات آیفون روی آورده است.