۱۸ دی ۱۳۹۵

رئیس اسبق کارگروه‎صنایع‎ریلی: توانایی ساخت واگن باری، مسافری و حتی لوکومتیو در کشور وجود دارد

عباس قربانعلی بیگ درباره صادر شدن مجوز از سوی وزارت صنعت جهت واردات واگن به کشور، گفت: توانایی ساخت واگن باری، مسافری و حتی لوکومتیو در کشور وجود دارد و ما در ساخت واگن باری و مسافری، ۷۰تا۸۰ درصد خودکفا هستیم و می‌توانیم با برنامه ریزی و حمایت مسئولین به خودکفایی کامل برسیم.

۱۷ دی ۱۳۹۵

۷ ماه گذشت؛ خبری از احیای “ارج “نیست

در حالی بیش از ۷ ماه از تعطلیلی کارخانه ارج می گذرد که هنوز خبری از سروسامان یافتن این واحد تولیدی به گوش نمی رسد.

۱۷ دی ۱۳۹۵

نعمت‌زاده: با شرکت کره‌ای مشارکتی کشتی می‌سازیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان “اختلافی بین من و وزیر نفت وجود ندارد” گفت: مشارکت‌نامه و مقدمات قرارداد کشتی‌سازی با شرکتی از کره انجام شد.

۱۷ دی ۱۳۹۵

آل‌اسحاق: به واحدهای کوچک و متوسط در تولید و صادرات توجه نشده‌است

رئیس سابق اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه صادرات راه برون‌رفت بنگاه‌های صنعتی کوچک و متوسط از رکود است، گفت:‌ در سفر هیأت‌های تجاری کشورهای مختلف توجهی به این بنگاه‌ها نمی‌شود.

۱۷ دی ۱۳۹۵

نعمت‌زاده واردات واگن را “تکذیب و تایید” کرد

وزیر صنعت با اعلام اینکه شایعه ورود واگن به داخل کذب است زیرا این مسئله اجرائی نشده، در عین حال گفت: البته تعدادی قرارداد از قبل عقد شده که درحال مذاکره با طرف خارجی هستیم و امکان ورود تعدادی واگن به داخل در نظر گرفته شده تا نیاز فوری را تامین کند.

۱۷ دی ۱۳۹۵

رئیس اتاق اصناف ایران: قاچاق سازمان یافته انجام می گیرد

رئیس اتاق اصناف ایران با اعلام اینکه قاچاق سازمان یافته بیش از ۱۵ سال است که در کشور رسوخ کرده است، گفت: طی ده سالی که اوج درآمدهای نفتی کشور بود، قاچاق رشد عجیبی پیدا کرد.

۱۶ دی ۱۳۹۵

وزیر صنعت، معدن و تجارت:حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط از مهم‌ترین اقدامات وزارت صنعت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط از مهم‌ترین اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری بود.

۱۵ دی ۱۳۹۵

رئیس انجمن کارفرمایی واردکنندگان خودرو: بخشی از درآمد واردات خودرو به تولید اختصاص یابد

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو با بیان اینکه نمایندگی‌های خدمات پس از فروش به مراکز تعویض روغن تبدیل شده‌اند، پیشنهاد کرد دولت بخشی از درآمد واردات خودرو را به صنعت خودرو داخلی اختصاص دهد.

۱۵ دی ۱۳۹۵

برنامه ۱۰ ساله صنعت سنگ تدوین می‌شود

دبیر انجمن سنگ با تشریح جزئیات جلسه فعالان صنعت سنگ با وزیر صنعت، گفت: در این جلسه قرار شد با تشکیل جلسات شورای سیاست‌گذاری صنعت سنگ، برنامه ۱۰ ساله این صنعت تدوین شود تا برای تولید و صادرات سیاست‌گذاری مشخصی داشته باشیم.

۱۵ دی ۱۳۹۵

مدیر کل وزارت صنعت: از بین رفتن کارخانه ارج را تحمیل نمی‌کنیم

یک مقام مسوول وزارت صمت آخرین وضعیت کارخانه‌های ارج و آزمایش را تشریح کرد و از تعیین تکلیف کارخانه ارج طی دو ماه آینده در صورت مثبت بودن روند مذاکرات با بخش خصوصی داخلی و برندهای متقاضی خارجی خبر داد.

۱۵ دی ۱۳۹۵

رشد بیش از ۳۰ درصدی ارزش صادرات کاشی و سرامیک

بررسی آمار عملکرد هفت ماهه امسال صادرات کاشی و سرامیک نشان دهنده دستیابی به رقم ۲۲۲ میلیون دلار است که نسبت به عملکرد ۶ ماهه نخست امسال رشد بیش از ۳۰ درصدی را نشان می دهد.

۱۵ دی ۱۳۹۵

عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مواد معدنی: تحویل ارز صادرکننده به بانک مرکزی منطقی است

در ادامه واکنش‌هایی که درباره ابلاغیه مربوط به ارز صادراتی از سوی معاون اول رئیس جمهور عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مواد معدنی گفت که در صورتی که به ارز تک‌نرخی در صادرات و واردات نرسیم، این ابلاغیه بی‌فایده است.

۱۵ دی ۱۳۹۵

تحقیق و تفحص در انتظار ستاد مبارزه با قاچاق

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:اگر مسئولان ستاد مبازه با قاچاق کالا و ارز توانایی اداره آن را ندارند، کناره گیری کرده و مسئولیت خود را به شخص دیگری واگذار کنند.

۱۵ دی ۱۳۹۵

معاون سازمان شهرک ‌های صنعتی: ۹۰ درصد طرح رونق واحدهای صنعتی تعطیل با تلاش دولت یازدهم محقق شده است

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: ۹۰ درصد طرح رونق واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل با تلاش جهادی دولت تدبیر و امید در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی محقق شده است.

۱۵ دی ۱۳۹۵

“عضو اتاق بازرگانی تهران: باید خودروساز وارد کنیم، نه خودرو! “

رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سهم ۲ درصدی صنعت خودرو از رشد اعلامی توسط دولت برای اقتصاد کشور گفت: واردات خودرو در شرایط فعلی مکروه است.