۲۲ شهریور ۱۳۹۶
معاون مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت صنعت:

در این مرحله تنها شیوه اطلاع‌رسانی قیمت‌ها متفاوت است

معاون مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت : قرار نیست قیمتی از روی کالاها حذف شود بلکه شیوه اطلاع رسانی به مصرف کنندگان تغییر می کند.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

وزیر صنعت: در صورت استفاده خودروسازان از تایر خارجی، تعرفه واردات تایر افزایش می‌یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره استفاده خودروسازان از تایرهای خارجی گفت: در صورتی که این موضوع صحت داشته باشد بنا بر درخواست انجمن تولیدکنندگان تایر تعرفه واردات تایر بالا خواهد رفت.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: صنعت نساجی در آستانه تعطیلی قرار دارد

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه فروش ارزان پوشاک خارجی به قیمت نابودی صنعت نساجی تمام می‌شود، تصریح کرد: صنعت نساجی پا به پای صنعت کفش درآستانه تعطیلی قرار گرفته است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران: با حذف قیمت تفاوت تولیدکننده‌های مختلف مشخص خواهد شد

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران ضمن اعلام پشتیبانی سندیکا از ابلاغیه وزیر صنعت معدن وتجارت در مورد حذف درج قیمّت بر روی کالا تاکید کرد : ساز وکار مناسب و زمینه اجراءطرح باید بسیارحساب شده ودقیق باشد تا طرح باموءفقیت اجرا شود.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

حمایت شریعتمداری از قراردادهای خودروسازی دوره نعمت‌زاده

محمد شریعتمداری: باید با مشارکت خودروسازهای بزرگ و معروف جهان، ساخت داخل را تقویت کنیم تا به یکی از خودروسازهای بزرگ منطقه تبدیل و با سرعت بیشتری در صنعت خودرو عمیق شویم

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

خرید ۱/۸ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۶ از فروشگاه‌های مجازی

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶/ ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان حداقل یک بار کالا یا خدمات موردنیاز خود را به‌صورت آنلاین خریداری کرده‌اند و ارزش کالاهای مصرفی خریداری‌شده از طریق اینترنت بیش از ۸/ ۱ تریلیون دلار بوده است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

دستور کار وزارت صنعت؛ معدن و صنایع معدنی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نقشه های یک صد هزارم کل معادن ایران منتشر شده و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد، گفت: هماهنگی کامل معدن و صنایع معدنی، خط مشی وزیر صنعت است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶
نایب رییس کمیسیون برنامه:

کاهش بهای تمام شده تولید با نسخه آمایش صنعتی ممکن می شود

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:خطای تشخیص در مکان یابی برای استقرار صنایع یکی از دلایل بالا بودن هزینه تولید است .

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

رشد ۴۲ درصدی ورود خودرو در ۵ ماهه اول سال

گمرک ایران از واردات ۳۷ هزار و ۶۲۳ دستگاه انواع خودروی سواری در پنج ماهه اول سالجاری خبر داد که نسبت به سال قبل ۴۳ درصد رشد دارد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی «بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی» را به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶
دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق:

سهم ایران در صادرات به عراق در ۵ ماهه اول سال افزایش یافت

دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: دولت ، بخش خصوصی و همه قوا باید تلاش کنند حضور ما در بازار عراق تثبیت شود و ارتقا یابد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

امضا تفاهم‌نامه ایران خودرو و مرسدس بنز

ایران خودرو و شرکت مرسدس بنز قرارداد ایجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری را امضا کردند. همچنین قرار داد دو شرکت مشترک دیگر نیز در ماه های آینده نهایی می شود.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

وزیر صنعت: ایدرو باید به آمایش سرزمینی در طرح‌های صنعتی توجه کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایدرو را پیشگام پیشرفت صنعتی در کشور دانست و گفت: ایدرو باید نقش مشارکت جویانه خود را در صنعت با نگاه به تمرکززدایی و آمایش سرزمینی و توجه به صنایع کوچک و روستایی به خوبی ایفا کند.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

وزیر صنعت: بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای نوسازی صنعتی کشور در بودجه ۹۶ پیش بینی شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه عملکرد مالی ایدرو مورد تصویب مجمع عمومی قرار گرفت، حرکت به سمت عدم تمرکز صنعتی را یک ضرورت برای توسعه صنعتی کشور دانست و گفت: در بودجه سال ۹۶ حدود ده هزار میلیارد تومان منابع برای نوسازی صنعتی کشور پیش بینی شده است. دانست.

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

دبیر انجمن صنفی صنایع شیرینی و شکلات: ایران ظرفیت تولید ۲٫۵ میلیون تن شیرینی و شکلات صنعتی را دارد

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات با تاکید بر این که ایران ظرفیت تولید سالانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن انواع شیرینی و شکلات صنعتی را دارد، گفت: سال گذشته این صنعت یک میلیون و ۶۰۰ هزارتن ظرفیت تولید داشت که ۹۰۰ هزارتن کمتر از ظرفیت واقعی آن است.