۲۵ بهمن ۱۳۹۵

انجمن تولیدکنندگان فولاد: پیشنهاد وزارت صنعت برای کاهش تعرفه واردات برخی اقلام فولادی غیرکارشناسی است

انجمن تولیدکنندگان فولاد در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور پیشنهاد وزیر صنعت برای کاهش تعرفه واردات ورق سرد و اسلب فولادی را غیرکارشناسی خواند و خواستار بازنگری در آن شد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی: تعطیلی ۳۰ درصد واحدهای بنکداران مواد غذایی به دلیل افزایش فروشگاه‌های زنجیره‌ای خارجی

کرباسی گفت: در حال حاضر تقریبا ۳۰ درصد بنکداران در میدان اعدام تهران تعطیل شده اند و با تأسیس هر فروشگاه جدید مانند بیم ترکیه درصد بیشتری از این مغازه‌ها تعطیل خواهند شد

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

رئیس هیات عامل ایدرو: هفتمین قرارداد صنعت خودروسازی در راه امضا

در حالی روز گذشته منصور معظمی رییس هیات عامل ایدرو، از ثبت ۶ قرارداد خودرویی سخن گفت که او در گفت وگو با خبرآنلاین از یک قرارداد تازه که قرار است به زودی در صنعت خودرو منعقد می شود،خبرداد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۵
درخواست سازمان جهانی گمرک از گمرک ایران؛

صادرات روند اجرای پنجره واحد به کشورهای دیگر

سازمان جهانی گمرک از گمرک ایران خواسته است که فناوری گمرک الکترونیک خود را به دیگر کشورها نیز صادر کند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

تحقیق و تفحص از مناطق آزاد در جلسه کمیسیون اقتصادی تصویب شد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح تحقیق و تفحص از مناطق آزاد اقتصادی در نشست امروز کمیسیون اقتصادی خبر داد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

وعده داخلی سازی ۷۰ درصدی محصولات پژو در ایران

مدیران صنعت خودروسازی فرانسه امروز در نشستی خبری به پرسش‌های صریح خبرنگار فارس پاسخ دادند، در این رابطه مدیر منطقه آفریقا و غرب آسیا پژو گفت:موضوع پرداخت غرامت پژو به ایران را با آقای نعمت زاده وزیر صنعت پیش می بریم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

انتقاد نعمت زاده از واگذاری بنگاه ها بابت رد دیون دولت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از شیوه واگذاری بنگاه ها بابت رد دیون دولت، اظهار داشت: اموال دولت و بنگاه ها نذری نیست که بابت رد دیون واگذار کنیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

گرفتاری وزارت صنعت از واگذاری ۶۰ سهام شرکت‌ها به سهام عدالت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از شیوه واگذاری بنگاه ها بابت رد دیون دولت، اظهار داشت: اموال دولت و بنگاه ها نذری نیست که بابت رد دیون واگذار کنیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

امضای قرارداد تولید پلت فرم با شرکت طراح ایتالیایی

مدیرعامل ایران خودرو از امضای قرارداد تولید پلت فرم جدید با یک شرکت طراح ایتالیایی طی ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: این طراحی در قالب یک کنسرسیوم صورت خواهد گرفت.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

نعمت زاده: آمار بانک مرکزی درباره رشد منفی در بخش معدن درست نبود

وزیر صنعت، معدن و تجارت، آمارهای بانک مرکزی درباره رشد بخش های مختلف اقتصادی در نیمه نخست امسال را رد کرد و گفت: قرار است بانک مرکزی در آمارهای اعلامی آینده، موارد را اصلاح کند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

قائم مقام ارشد رنو: مایلیم مشتریان در تمام فرایند تصمیم‌گیری مشارکت داشته باشند

قائم مقام ارشد رنو با اعلام اینکه ماموریت ما در ایران ساده است گفت: ما مایلیم همکاری مان را در مشارکت با صنعت خودروسازی ایران گسترش دهیم و کیفیت یکی از اولویت‌های ما است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
سفیر کره جنوبی در ایران خبر داد؛

” ورود ایران به میدان رقابتی صنعت خودرو در دنیا”

سفیر کره جنوبی در ایران خطاب به خودروسازان خارجی با بیان اینکه ایران، جایی برای فروش صرف خودروها نیست، گفت: صنایع خودروی ایران در آینده ای نزدیک جایگاه ویژه ای می یابد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

تعطیلی۳۰ درصد کارخانه‌های لاستیک‌سازی به دلیل واردات از کره و فرانسه

رناسی گفت: تولیدکننده داخلی بازاری ندارد و بیکار است، از آن طرف انواع لاستیک‌های صنعتی از دیگر کشورها از جمله کره و فرانسه وارد کشور می شود.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

اتوبوس‌سازان ولوو و اسکانیا در راه ایران

اگر تاکنون صحبت از ورود سواری سازها به خودروسازی ایران بود اکنون اتوبوس و کامیون سازهای بزرگ جهان نیز راهی تهران شده اند تا از بزرگترین بازار خودرو خاورمیانه بی نصیب نمانند. دو شرکت ولوو و اسکانیا نخستین گام را روز گذشته برای راه اندازی خط تولید در ایران برداشتند و البته در این میان خبری از تولید سواری های ولوو در ایران نخواهد بود.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

تمهیدات مالیاتی برنامه ششم برای صنایع کوچک

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه کشور ۳۰ درصد درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده به صنایع کوچک و متوسط اختصاص یافت که به شکل عمده در شهرک های صنعتی استقرار دارند.