۱۹ دی ۱۳۹۵

بازکردن ال‌سی در بانک های اروپایی برای افزایش صادرات سوئیس به ایران

رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و سوئیس از تامین بیمه صادرکنندگان سوئیس از سوی دولت این کشور برای صادرات به ایران خبر داد و اعلام کرد: بانک‌های کوچک سوئیسی که معاملات دلاری نسبتا پایینی دارند ال سی را از طریق بانک‌های ایرانی که در اروپا هستند قبول می‌کنند.

۱۹ دی ۱۳۹۵

تخلیه و بارگیری بیش از ۱۰۵میلیون تن کالا در بنادر ایران در ۹ ماهه امسال

سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: در ۹ ماه گذشته از بنادر ایران در مجموع ۱۰۵ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۹۴۰ تن کالای نفتی و غیرنفتی تخلیه و بارگیری شده است.

۱۹ دی ۱۳۹۵

افزایش ۵۶ درصدی تولید سیگار/ کاهش ۶۷ درصدی واردات سیگار نسبت به ۹ ماهه سال قبل

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات وزارت صنعت،‌معدن و تجارت آخرین وضعیت تکلیف قانونی دولت مبنی بر به صفر رساندن واردات سیگار را تا پایان برنامه پنجم توسعه تشریح کرد و از افزایش ۵۶ درصدی تولید، کاهش ۶۷ درصدی واردات رسمی و کاهش ۴۵ درصدی برآورد قاچاق سیگار طی ۹ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

۱۹ دی ۱۳۹۵

قائم مقام وزیر صنعت: مالیات بر ارزش افزوده صنایع صادراتی برمی‌گردد

قائم‌ مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که اخیرا مقرر شده واحدهای صنعتی صادراتی مالیات بر ارزش‌افزوده‌شان برگردد. همچنین قانون مالیات بر ارزش‌افزوده برای اصلاح به مجلس رفته است.

۱۹ دی ۱۳۹۵

عدم تحقق برنامه دولت در رسیدن به رقم ۵۲ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در سال جاری

قائم مقام سازمان توسعه تجارت گفت: صادرات غیرنفتی تا پایان امسال به ۴۵ میلیارد دلار می‌رسد، در حالی که این رقم با برنامه دولت برای افزایش ۱۰ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی، باید به ۵۲٫۵ میلیارد دلار برسد.

۱۹ دی ۱۳۹۵

قائم مقام وزیر صنعت: بیش از۵۴۰۰ طرح صنعتی درکشورنیمه تمام است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بیش از پنج هزار و ۴۰۰ طرح و واحد نیمه تمام صنعتی در کشور وجود دارد، گفت:رفع موانع این واحدها باید در اولویت قرار گیرد.

۱۹ دی ۱۳۹۵

لوازم خانگی قاچاق از ویترین به زیرزمین‌ رفت

رییس انجمن صنفی کارفرمایان تولیدکننده لوازم خانگی با بیان اینکه دلایل رواج یافتن فروش کالاهای قاچاق را باید از متولیان این موضوع پرس و جو کنید، گفت: در حال حاضر کالاهای قاچاق از ویترین مغازه به زیر زمین‌ها رفته است.

۱۸ دی ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران: تعدد برندها، منجر به افت رقابت پذیری لوازم خانگی داخلی شده است

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران، به تعدد برندها در تولید لوازم خانگی کشور پرداخت و گفت: در این شرایط شرکت های ایرانی توانایی رقابت با تولیدکنندگان خارجی ندارند.

۱۸ دی ۱۳۹۵

مدیرعامل منطقه آزاد: احداث فرودگاه ماکو اقدام جهادی در دوران پساتحریم است

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری ماکو با بیان اینکه فرودگاه ماکو با بیش از یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد، گفت: احداث این فرودگاه در خرداد سال ۱۳۹۳ آغاز شد و اقدام جهادی برای توسعه اقتصادی این منطقه در دوران پساتحریم به شمار می رود.

۱۸ دی ۱۳۹۵

مذاکره با آلمانی‌ها برای انتقال تجربه در معادن سرب و ذغال سنگ

کارشناس صنعت از مذاکره آلمانی‌ها برای سرمایه‌گذاری در معادن زغال‌سنگ و سرب ایران خبر داد و گفت: در زمینه فولاد نیز تکنولوژی پیشرفته‌ای در آلمان ایجاد شده که می‌توانیم در صنعت ایران از آن استفاده کنیم.

۱۸ دی ۱۳۹۵

رییس خانه معدن: سیاست‌های ارزی بانک مرکزی باید به نفع صادرکننده باشد

رییس خانه معدن تاکید کرد که در راستای ابلاغیه سیاست‌های ارزی صادر شده از سوی معاون اول رییس‌جمهور، سیاستگذاری‌های بانک مرکزی باید به نفع صادرات و صادرکننده باشد.

۱۸ دی ۱۳۹۵

رشد ۳٫۷ درصدی گروه صنعت شش ماهه نسبت به سال قبل

درحالی پیشتر اعلام شده بود که نرخ رشد گروه صنعت در شش‌ماهه ۹۵ به ۹.۱درصد رسیده که گزارش مشروح و جدید مرکز آمار نشان می‌دهد، نرخ رشد صنعت تنها ۳.۷درصد بوده و مابقی این رشد مرهون صادرات نفت و گاز بوده است.

۱۸ دی ۱۳۹۵

دلایل عدم تحقق رشد ۱۰ درصدی صادرات غیرنفتی نسبت به سال قبل

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی با اشاره به تحقق نیافتن حمایت از صادرات گفت: نبود نرخ واقعی ارز و ثبات در روند طبیعی نرخ ارز و دونرخی بودن ارز از موانع جدی در رشد صادرات به شمار می‌رود.

۱۸ دی ۱۳۹۵

مذاکره با شرکت های اروپایی و آمریکایی برای احیای کارخانه های ارج و آزمایش

مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت از مذاکره با شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی «جنرال الکتریک» و «ویرپول» آمریکا و «آریستون» ایتالیا برای احیای کارخانه های متوقف شده لوازم خانگی مانند ارج و آزمایش خبر داد.

۱۸ دی ۱۳۹۵

۴٫۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی تا آبان ماه امسال در طرح‌های صنعتی و معدنی

آمار میزان جذب سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری تا آبان ماه امسال حکایت از رقم ۴.۸ میلیارد دلاری دارد.