۲۳ مرداد ۱۳۹۶
سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو :

قطعه سازان داخلی هنوز ابعاد فنی قراردادهای خودروی را نمی‌دانند

قطعه سازان با انتقاد دوباره از محرمانگی قراردادهای خودروسازان و وزارت صنعت با رنو و پژو، اعلام کردند: واردات خودرو در ۴ ماهه ابتدای امسال، ۸۰ درصد رشد کرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
رئیس مرکز ملی فضایی:

وزارت صنعت، معدن و تجارت با شریعتمداری جهش خواهد کرد

منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی در پاسخ سئوال خبرنگار اقتصاد برتر درباره وزیر پیشنهادی صنعت ، معدن و تجارت گفت : با توجه به گذشته موفق آقای شریعتمداری در مسولیت هایی که در نزدیک به چهار دهه انقلاب در دستگاه های مختلف داشته اند ، امکان موفقیت ایشان در وزارت صنعت ، معدن و تجارت بسیار زیاد است و ایشان می تواند با بکار گیری توان عظیم علمی و فناوری موجود در کشور قطعا در مسئولیت جدید موفق شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر اسبق صنعت:

شریعتمداری توان هدایت تولید و صنعت کشور را ندارد

واعظ آشتیانی گفت: با توجه به اینکه آقای شریعتمداری در گذشته صرفا در عرصه مدیریت تجارت و بازرگانی تجربیاتی داشته به تنهایی قادر به هدایت سکان تولید و صنعت کشور نیست واین مسئولیت برای وی سنگین و کار بسیار بزرگی است که شاید نتواند آن را به سر منزل مقصود برساند.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

ادغام تجارت با صنعت با اولویت برخی سیاست‌ها

جای هیچ شکی نیست که انتخاب شایسته فردی به‌عنوان وزیر برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت ۴ سال آینده می‌تواند تاثیر موثری، هم بر حوزه تجارت و هم صنعت و صنایع معدنی برجای بگذارد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع مجلس: شریعتمداری مناسب‌ترین فرد برای وزارت صنعت و معدن است

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ارتباطات قوی در دولت و با دفتر مقام معظم رهبری و سابقه موفق هشت ساله وزارت در وزارت بازرگانی، شریعتمداری را به فردی مناسب برای وزارت صنعت، معدن و تجارت تبدیل کرده است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی:

” وزیر صنعت باید تولید و بازار را با هم ببیند”

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران معتقد است که تلاش برای خروج از رکود مهم ترین برنامه‌ای است که باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره چهار ساله پیش‌رو مدنظر قرار گیرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیات علمی دانشگاه:

مسئولین مراقبت کنند افزایش واردات خودرو، باعث افزایش نرخ ارز نشود

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: سیاست‌گذاران اقتصادی کشور باید بررسی و مراقبت کنند که افزایش واردات خودرو در چند ماهه نخست امسال و افزایش خروج ارز از کشور باعث رشد نرخ ارز در بازار داخلی و افزایش تورم در کشور نشود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

سه نهاد با تولید همکاری نمی‌کنند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران معتقد است که نظام مالیاتی، نظام بانکی و سازمان تامین اجتماعی همکاری لازم را با تولیدکنندگان ندارند که باید انعطاف بیشتری در ارتباط با واحدهای تولیدی از خود نشان دهند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان توسعه و تجارت:

ثبت سفارش واردات خودرو متوقف نیست

قائم‌مقام وزیر صنعت در امور تجارت اعلام کرد که واردات خودرو در ۶ ماه آتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود زیرا عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس کل سازمان توسعه تجارت:

افزایش ۳۰ درصدی واردات خودرو منجر به کاهش قیمت‌ها می‌شود

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که واردات خودرو در ۶ ماه آتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود زیرا عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
وزیر پیشنهاید صنعت:

فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حفظ استانداردها باید مورد حمایت قرار گیرد

فاضلی گفت: وزرای پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی افرادی دارای سوابق درخشان و مسلط به مسایل بازرگانی و اقتصادی هستند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا:

دلایل وزارت ارتباطات برای تاخیر در اجرای رجیستری موبایل موجه نیست

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با گله از وزارت ارتباطات برای تاخیر در اجرای طرح ریجستری، گفت: وزارت ارتباطات دلیل تاخیر را عدم پیش‌بینی اعتبارات لازم دانسته اما ما تاخیرها را موجه نمی‌دانیم.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع اتاق ایران:

انعقاد قرارداد رنو می‎تواند به توسعه صنعت قطعه‎سازی کشور کمک کند

عضو کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: قرارداد تولید خودرو با رنو یکی از دستاوردهای مهم و اساسی برجام و یکی از مهمترین قراردادهای جذب سرمایه‎گذاری خارجی است که همه شاخصه‎های یک قرارداد خوب را داراست.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

وزیرصنعت: در زمینه تولید داخلی و اشتغال حمایت همه‌جانبه باید صورت بگیرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد منفی ۱۰٫۵ درصدی بخش صنعت در سال ۹۲ با مساعدت همگان و صبر و بردباری صنعتگران و کارآفرینان به بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس:

آمار دقیقی قاچاق از مناطق آزاد وجود ندارد

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در مناطق آزاد هیچ دستگاه نظارتی، نظارت نداشته تا آمار دقیقی ارائه شود، در واقع اغلب آمارها از دبیرخانه مناطق آزاد ارائه می‌شود.