۲۹ خرداد ۱۳۹۶

بی سرو سامانی واردات در بازار خودرو

در اکثر زمینه ها و حوزه خودرو ارزیابی دقیقی از نیازها واز بازار صورت نمی گیرد .در واقع بازاریابی ما بسیار ضعیف است. سازمانها ونهادها مردم را به تجمل گرایی تشویق می کنند در حالی که مقام معظم رهبری همواره بر عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید دارند

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
معاون سابق برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزارت بازرگاني:

ادغامی شکل نگرفته است که آن را ناکارآمد بخوانیم

به گزارش عیارآنلاین،به آزمون و خطا معتادیم. آنچه بارها در تصمیم‌سازی‌های کشور به‌ویژه در سطوح کلان اقتصادی مشاهده می‌شود، بی‌توجهی به هزینه‌زابودن و ایجاد آشفتگی در تغییر تصمیم‌ها و سیاست‌هاست. با اینکه دو روز قبل، معاون ریاست‌جمهوری در امور استخدامی اعلام کرد که جدایی وزارتخانه‌ها به سبب ناکارآمد‌بودن ادغام‌هایی است که غیرکارشناسی در دولت قبل […]

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی: تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت مطمئنا بهتر از قبل خواهد بود

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد است تفکیک وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت اقدام معقولی است اما تحول اصلی در وزارتخانه‌ها تنها در صورت راه اندازی دولت الکترونیک خواهد افتاد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

توقف قطار قرارداد کرمان موتور و هیوندای در ایستگاه داخلی‌سازی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از قطعی نبودن توقف خط تولید دو خودروی پراید و پژو ۴۰۵ در دی ماه سال ۱۳۹۷ خبر داد و اعلام کرد که برخی خودروسازان درخواست افزایش قیمت خودروهای خود را به شورای رقابت ارائه کردند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن: لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی را هرگز به مجلس ارائه ندادند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون باید شرح وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده به مجلس ارائه می‌شد، گفت: عدم ارائه شرح وظایف وزارتخانه‌های تجمیع شده توسط دولت سابق و فعلی به مجلس شورای اسلامی موجب عدم بررسی آن شده است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات: دولت با برنامه به دنبال تجمیع باشد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام تجمیع وزارتخانه‌ها در راستای کوچک سازی دولت مناسب بوده است، گفت: دولت باید با برنامه مناسب به دنبال تجمیع و کوچک سازی باشد، موضوع تفکیک وزارتخانه‌ها بحث جدیدی نیست.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس: ادغام وزارت بازرگانی در صنایع و معادن سبب به حاشیه رفتن بخش بازرگانی شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، معتقد است که ادغام وزارت بازرگانی در صنایع و معادن سبب به حاشیه رفتن بخش بازرگانی شده و نقش آن را به یک چهارم کاهش داده است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

صادرات ۱٫۲ میلیارد دلاری بخش معدن دو ماهه نخست امسال

در ۲ ماهه منتهی به اردیبهشت سال ۹۶ یک میلیارد و ۲۰ میلیون دلار و به وزن ۷ میلیون و ۶۸۳ هزارتن مجموع معدن و صنایع معدنی از کشور صادر شده است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

ادغام صنعت و بازرگانی در مالزی؛ اقتصاد قدرتمند آسیا

بررسی‌ها نشان می‌دهد اکثریت کشورهای موفق در زمینه صنعت و تجارت خارجی، از یک هماهنگی در سیاست‌های بازرگانی و تولیدی بهره برده‌اند که این هماهنگی به واسطه یکپارچه بودن نهاد تصمیم‌گیر در این زمینه بوده است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: برپایی نمایشگاه در کشورهای کمتر توسعه یافته بستری برای صادرات است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دومین نشست تخصصی برنامه توسعه صادرات غیر نفتی سال ۱۳۹۶ ملاک ارزیابی واحدها را صرفاً صادرات عنوان کرد و بر رفع مشکلات صادراتی در حوزه صنایع معدنی، فلزی، شیمیایی، غذایی، نساجی، لوازم خانگی، ماشین سازی و خودرو و برق و الکترونیک تاکید کرد.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

وزیر اسبق صنایع و معادن: در سال ۹۰ با ادغام وزارت بازرگانی و صنایع مخالف بودم

وزیر اسبق “صنایع و معادن” به صراحت از لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت استقبال و بیان کرد که در سال ۱۳۹۰ نیز مخالف ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

نماینده مردم تهران: امکان استفاده مجدد از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای طرح های صادراتی و اشتغالزایی وجود دارد

عضو ناظر مجلس در هیئت امنای صندوق توسعه ملی، از امکان استفاده مجدد از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای طرح های توسعه صادرات غیرنفتی و اشتغالزایی خبر داد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

معاون سابق وزیر صنعت: اقتصاد باید به صورت یکپارچه مدیریت شود

کارشناس حوزه اقتصاد لزوم مدیریت یکپارچه بر زنجیره تولید و تجارت را مهم دانست و گفت: تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت پاک کردن صورت مسئله است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران؛

تفکیک وزارتخانه‌ها عقب‌گرد است

رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق تهران گفت: دولت به جای تفکیک وزارتخانه‌ها باید به سمت ادغام وزارتخانه‌های دیگر از جمله نفت با نیرو و یا آموزش و پرورش با علوم و تحقیقات حرکت کند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان اداری و استخدامی؛

” تفکیک وزارتخانه ها تا قبل از معرفی وزرا تعیین تکلیف می‌شود”

رئیس سازمان اداری و استخدامی با تشریح دلایل ادغام وزارتخانه ها و با تاکید بر اینکه دولت با ادغام ها کوچک نشد، گفت:تفکیک وزارتخانه ها تا قبل از معرفی وزرای دولت دوازدهم تعیین تکلیف می‌شود.