۲۳ مهر ۱۳۹۶
مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت:

طرح رجیستری کالا از ۲۸ مهر آغاز می‌شود

مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اجرای طرح رجیستری، کاهش قاچاق تلفن همراه تا ۶۰ میلیون گوشی و افزایش درآمدهای گمرکی حداقل تا یک هزار میلیارد تومان را به دنبال دارد.

۲۳ مهر ۱۳۹۶

” رئیس سازمان ملی استاندارد: از زمستان آینده هیچ خودروی ایرانی و خارجی غیراستانداردی به بازار نمی‌آید”

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ۸۵ مورد استاندارد خودرو که از دی ماه سال آینده اجباری می‌شود شامل تولید داخل و خودروهای وارداتی است و به یقین ارئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ۸۵ مورد استاندارد خودرو که از دی ماه سال آینده اجباری می‌شود شامل تولید داخل و خودروهای وارداتی است و به یقین از این تاریخ، به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد خودروی غیراستاندارد داخلی و خارجی وارد بازار شود. ز این تاریخ، به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد خودروی غیراستاندارد داخلی و خارجی وارد بازار شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل داتیس خودرو:

سنگ اندازی برخی مدیران مانع ورودبرندهای خودروسازی به ایران می‌شود

مدیرعامل شرکت داتیس خودرو با بیان اینکه استانداردهای دوگانه حمایت از حقوق مصرف کنندگان در حوزه واردات خودرو وجود دارد، گفت:سنگ اندازی برخی مدیران مانع ورودبرندهای خودروسازی به ایران می‌شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت:

گوشی های فعال در دست مردم غیرفعال نخواهند شد

مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: تا پایان مهرماه طرح رجستری موبایل با هدف بالا بردن کیفیت گوشی های وارداتی در بازار با میزان امواج الکترومغناطیسی استاندارد اعمال می شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه لوزام خانگی: تولید کالاهای بی کیفیت با نام و نشان خارجی تهدیدی بر صنعت لوازم خانگی است

رئیس اتحادیه لوزام خانگی گفت: یکی از مشکلات اصلی صنعت لوازم خانگی تولید کالاهای بی کیفیت با نام و نشان خارجی است که به شکل غیرقانونی و بدون پرداخت مالیات اقدام به تولید کالاهای بی کیفیت می کنند که این تهدیدی برای صنعت لوازم خانگی است.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: ۱۵۰ میلیون تن در زمینه آهن مورد نیاز کشور است

وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: مصرف سرانه فولاد را از ۲۰۰ به ۵۰۰ کیلوگرم در کشور می رسانیم.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

معاون اول رئیس جمهور: ظرفیت تولید فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن می رسد

میانه- معاون اول رئیس جمهور گفت: در گذشته تولید فولاد در کشور زیر یک میلیون تن بود اما امروز ظرفیت تولید فولاد ۳۵ میلیون تن است و این رقم به زودی به ۵۵ میلیون تن خواهد رسید.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

وزارتخانه صنعت و ارتباطات برای اجرای طرح رجیستری باید به میدان بیایند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اجرا شدن طرح رجیستری گفت: با انجام این کار قادر خواهیم بود قاچاق کالا در این حوزه را به صفر برسانیم و این کار نیازمند اراده جدی از سوی دستگاه‌های مسئول است.

۲۱ مهر ۱۳۹۶

نایب رئیس کمیسیون انرژی: نمایندگان در لایحه افزایش مناطق آزاد منافع ملی را در نظر بگیرند

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس نسبت به لایحه مناطق آزاد منفعت ملی را در نظر بگیرند، عنوان کرد: در هیچ‌ کدام از مناطق‌آزاد اتفاقات مثبت خاصی نیفتاده و فقط مکان‌هایی بی‌حساب و کتاب و بدون نظارت هستند.

۲۱ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر ارتباطات: طرح رجیستری گوشی های موبایل از ۲۸ مهر اجرا می‌شود

طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه از ۲۸ مهر در کشور اجرایی می شود.

۲۰ مهر ۱۳۹۶

“یک کارشناس اقتصادی: کاهش تولید و صادرات کالاهای مصرفی ما را به رکود می‌کشاند “

به گزارش عیارآنلاین، محمدمهدی بهکیش، اقتصاددان حامی دولت: صادرات کالاهای کارخانه‌ای کشورمان در سال گذشته ۱۵ درصد نسبت به سال ۹۴ کاهش داشت. در ۶ ماه اول سال‌جاری نیز مجددا پنج درصد کاهش صادرات کالاهای کارخانه‌ای را داشتیم که عموما موجب گسترش اشتغال بودند. می‌دانیم که صادرات مهم ما به جز نفت، میعانات همراه نفت […]

۲۰ مهر ۱۳۹۶

تولید بیش از ۶۹ هزار دستگاه خودرو در شهریورماه امسال

۶۹ هزار و ۸۱۲ دستگاه خودرو ­در شهریور امسال تولید شد که ۹۹ درصد از حجم تولیدات به خودروهای گروه سبک و یک درصد دیگر به خودروهای گروه سنگین اختصاص داشت .

۱۹ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت:

دریافت شناسه کالا برای تجهیزات«سیم کارت خور»الزامی شد

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت : دریافت شناسه کالا برای گوشی‌های تلفن همراه و تجهیزات سیم کارت خور وارداتی و تولیدی الزامی است.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر صنعت: ۱.۶ میلیارد دلار صادرات لوازم‌خانگی در سال ۹۹ هدفگذاری شده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هدف‌گذاری صادرات صنعت لوازم خانگی برای سال ۹۶ حدود ۶۰۰ میلیون دلار و برای سال ۹۹حدود ۱۶۰۰میلیون دلار و تا سال ۱۴۰۴حدود ۳ هزار میلیون دلار است.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه اصناف: اصناف با اجرای رجیستری صد‌در‌صد موافق هستند

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه اصناف گفت: گران شدن و مشکل در تأمین نیاز بازار دغدغه اصلی اصناف پس از اجرای طرح رجیستری گوشی تلفن همراه است.