۲۰ اسفند ۱۳۹۵

۶ درصد سهم داخلی‌سازی در خط تولید پژو ۲۰۰۸

مراسم آغاز به کار خط تولید خودروی ۲۰۰۸ در حالی این هفته انجام خواهد شد که قرار است نخست این محصول به صورت سی بی یو تولید و سهم قطعه ساز داخلی فقط ۶ درصد باشد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵

ایران، رتبه نخست رشد تولید خودرو در جهان

تولید خودرو ایران در سال میلادی گذشته از یک میلیون دستگاه گذشت و ایران رتبه نخست جهان از نظر رشد تولید در این سال را به خود اختصاص داد

۱۹ اسفند ۱۳۹۵
توصیه نعمت‌زاده به خودروسازان؛

توجه به صادرات در بازار خودرو

در چهل و هشتمین جلسه شورای سیاستگذاری و نظارت بر صنعت خودرو که با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و سایر اعضا برگزار شد، عنوان شد که صد در صد برنامه تولید خودرو در سالجاری محقق شده است.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

تاکید وزیر صنعت بر لزوم خودکفایی در ساخت قطعات خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شمار کارخانه های قطعه سازی باید افزایش یابد تا در تولید قطعات خودرو بطور کامل خودکفا شویم.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

گزارش/ رشد ۱۱٫۷ درصدی تولید فولاد خام ایران در ژانویه امسال

موسسه جهانی «ورلد استیل دینامیکز» اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در نخستین ماه سال ۲۰۱۷ میلادی (دی- بهمن) رشد ۱۱٫۷ درصدی تولید فولاد خام را نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۱۶ ثبت کرد.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/

عدم تطبیق وسعت مناطق آزاد با استاندارد جهانی

طبق گزارش بانک جهانی، مناطق آزاد به طور معمول مناطقی هستند با وسعت ۱۰ الی ۳۰۰ هکتار اما طبق مصوبه شورای عالی مناطق آزاد در سال ۹۵ اینچه برون، اردبیل، مهران، هرکدام با سی هزار هکتار و مهران با ۲۰ هزار هکتار مساحت انگاری شده‌اند.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/ وضع عوارض صادرات؛

راه حل تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد

وضع عوارض بر صادرات مواد معدنی، داستانی نه‌چندان تازه را میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و فعالان بخش خصوصی آغاز کرد. بخش خصوصی مدعی است که این تصمیم غیرکارشناسی است و باید در آن تجدید نظر شود

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

نایب رئیس اتاق بازرگانی: سامانه صدور کارت بازرگانی با گمرک لینک می‌شود

سلطلتی گفت:اخیراً هم افرادی حساب اجاره‌ای باز می‌کنند بدین صورت که یکی دیگر حساب باز می‌کند ولی دسته چک و کردش مالی همگی در دست شخص دیگری است و در نهایت مشکلات حقوقی برای صاحب حساب می‌ماند

۱۸ اسفند ۱۳۹۵

عدم اخذمالیات برارزش افزوده از صادرات عامل تفاوت قیمت فولاد در داخل و خارج

قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت در امور تولید، دلیل تفاوت قیمت فولاد در داخل و خارج از کشور را اخذ ۹ درصدی مالیات برارزش افزوده از داخلی ها عنوان کرد.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
پیشنهاد وزارت صنعت به ستاد اقتصاد مقاومتی/

تسهیلات ۴۲ هزار میلیاردی برای ۱۲۱ هزار واحد تولیدی

وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهادی را در پنج بند جهت تخصیص تسهیلات بانکی ۴۲ هزار میلیارد تومانی به ۱۲۱ هزار واحد تولیدی و صنعتی در سال آینده به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارائه کرده است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

کاهش متوسط تولید بنگاه‌های کوچک و متوسط از ۷۹ درصد به ۲۱درصد

رئیس شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی اتاق ایران گفت: متوسط بخش تولید در بنگاه‌های کوچک و متوسط از ۷۹ درصد به ۲۱ درصد رسیده است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

وزیر اسبق بازرگانی: مناطق آزاد مسیر اصلی قاچاق است

وزیر اسبق بازرگانی با انتقاد از ایجاد منطقه آزاد برای مقابله با کوله‌بری، ایجاد این مناطق را باعث اضافه شدن مشکلات جدید به مشکلات قبلی مرز نشینان دانست.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
نعمت زاده‌‌خبر داد:

تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن کنستانتره در مجتمع مس سونگون

وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: در حال بررسی و مطالعه برای احداث کارخانجات مستقل در مجاورت مجتمع مس سونگون هستیم.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

تولید خودروی روسی در ایران/ احداث کارخانه خودروسازی روس در اصفهان

مدیر بازاریابی شرکت خودروسازی UAZ گفت: ما یک زمین پانصد هزار متری در اصفهان برای احداث کارخانه در نظر گرفتیم و در حال آماده سازی زیرساخت ها برای تولید هستیم. در فاز اول تصمیم داریم دو مدل از این مجموعه یعنی پیکاپ و شاسی بلند پاتریوت را در این سایت تولید کنیم.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
وعده وزیر؛

تولید یک و نیم میلیون خودرو داخلی در آینده

وزیر صنعت با اعلام اینکه ۹۰درصد گزارش تحقیق و تفحص مجلس از خودروسازان را قبول داریم، از امضای ۲قرارداد جدید خودرویی قبل عید خبر داد و گفت: قرار است ٣ میلیون دستگاه خودرو در کشور تولید شود.