۲۵ مرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: شریعتمداری مدیری عمل‌گرا است

زارع گفت: سابقه شریعتمداری نشان از آن دارد که یک مدیر عملگرا است و تعامل خوبی نیز با بخش خصوصی دارد.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان توسعه تجارت:

پیوستن به سازمان جهانی تجارت اولویت ایران نیست

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران می گوید، امروز اولویت تجارت جمهوری اسلامی ایران نه پیوستن به سازمان جهانی تجارت (دبلیو.تی.او) بلکه توسعه پیوندهای منطقه ای است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

موافقان و مخالفان شریعتمداری چه می‌گویند

«محمد شریعتمداری»، گزینه پیشنهادی حسن روحانی رئیس‌جمهور برای تصدی پست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم است و ظرف چند روز آینده مشخص خواهد شد که موفق به کسب رای اعتماد مجلس و تصدی این پست خواهد شد یا خیر.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
مشکل صنایع داخل؛

کمبود نقدینگی یا کاهش تقاضا

«تئوری» و «عمل» در کشورمان ظاهرا دو مقوله جدا از هم است و کمتر با هم نسبتی معقول و منطقی دارند. یکی (تئوری) برای آن است که آگاهی‌مان را عمق بخشد و رویاها و آمال و آرزوهایمان را ترسیم کند و دیگری (عمل) برای آنکه گره از مشکلات امروزمان بگشاید (البته در ظاهر).

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

کارشناس اقتصاد: شریعتمداری دیدگاه بسیار مناسبی نسبت به رشد صادرات و تولید دارد.

عربی گفت: شریعتمداری دیدگاه بسیار مناسبی نسبت به رشد صادرات و تولید دارد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

سهم یک درصدی مناطق آزاد در صادرات

بر اساس آمارها طی سال های اخیر سهم مناطق آزاد از کل صادرات کشور کمتر از یک درصد بوده است این در حالی است که مناطق آزاد در کشورهای دیگر سهم بسیار بالایی از کل صادرات این کشورها دارند.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

افزایش صادرات معدن و صنایع دستی و کاهش صادرات صنعت و کشاورزی

جزئیات کارنامه تجاری ایران در چهار ماه منتهی به تیرسال جاری منتشر شده است. عملکرد تجارت خارجی کشور در چهار ماه سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد که صادرات غیرنفتی با احتساب میعانات گازی، به لحاظ وزنی با کاهش ۵/ ۱۱ درصدی و از نظر ارزشی نیز با کاهش ۵/ ۹ درصدی مواجه بوده است. براساس ارزیابی صورت گرفته در مدت زمان مورد بررسی مجموع رقم صادرات برابر با ۱۳ میلیارد و ۴۵۹ میلیون دلار بوده و از نظر وزنی نیز به ۳۷ میلیون و ۶۳۷ هزار تن رسیده است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
پیشینه بازرگانی شریعتمداری؛

نویدبخش در صادرات سنگ آهن

حوزه سنگ‌آهن در ۴سال گذشته در بازار جهانی با نوسانات قیمتی روبه‌رو بود که کار را برای فعالان این بخش دشوار کرد، اما امروز معرفی محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت این نوید را می‌دهد که پیشینه بازرگانی وی، سرمایه‌گذاری در بخش معدن و در حوزه‌های مختلف آن را تسهیل بخشد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

عضو اتاق بازرگانی: وزارت صنعت باید بر عهده شخصی برنامه‌ریز و توسعه‌گرا باشد

عضو اتاق بازرگانی در خصوص وزرای اقتصاد پیشنهادی برای دولت دوازدهم اظهار کرد: دکتر روحانی اشتباهات دولت یازدهم در انتخاب وزرا را در دولت دوازدهم تکرار کرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
وزیر پیشنهادی وزارت‌صنعت:

طرفدار آزادسازی ناگهانی نرخ تعرفه‌های مؤثر نیستیم

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت معتقد است برای تقویت حوزه معدن کشور باید به صنعت و معدن داخلی، با استفاده از فناوری خارجی روی بیاوریم.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
وزیر پیشنهادی وزارت صنعت:

پهنه‌های گسترده‌تری از معادن به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه‌های خود در این حوزه گفت: توسعه حوزه معدنی با شتاب و دقت بیشتر در اکتشافات مطمئن و واگذاری پهنه‌های گسترده‌تری به سرمایه‌گذاران قابل تحقق است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
وزیر پیشنهادی صنعت:

ایجاد وزارتخانه جدید به معنای معطل ماندن کشور است

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم گفت: نمی توانیم در کار متوقف بمانیم و همچنین لکومتیوی هستیم که باید آن را در حال حرکت تعمیر کرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
دبیر اتاق بازرگانی ایران و عراق:

رویکرد شریعتمداری کوچک سازی و توسعه صادرات است

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: حضور «محمد شریعتمداری» به عنوان سکاندار وزارت صنعت که رویکرد کوچک سازی و توسعه صادرات دارند، موجب امیدواری است و می تواند تحول آفرین باشد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
وزیر پیشنهادی صنعت:

با ارائه کارت‌های اعتباری خرید کالا، قدرت خرید مردم افزایش می‌یابد

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت افزایش قدرت خرید مردم با ارائه کارت‌های اعتباری خرید کالا را یکی از برنامه‌های مهم دولت دوازدهم دانست.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
وزیرپیشنهادی صنعت:

واردات مکمل صادرات است

با عبور از یکسالگی برجام تجارت خارجی کشور نیازمند توجه جدی است، مسئله‌ای که جز با رونق تولید و بهبود کیفیت محصولات داخلی در جهت افزایش حجم صادرات امکان‌پذیر نیست. علاوه بر این به دلیل رکود صنعتی و نیز غفلت از بخش معدنی کشور، این دو نیازمند تدوین استراتژی‌های مدون و اجرای برنامه‌های اثرگذار توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم هستند.