۳۰ خرداد ۱۳۹۶

ارائه تسهیلات ۱۸ هزار میلیاردی به صنایع از سوی بانک‌ها در دوماهه اول سال

در ۲ ماهه نخست سال جاری بانک‌ها حدود ۵۶ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های اقتصادی پرداخته‌اند که ۳۲.۹ درصد آن نصیب بخش صنعت و معدن شده است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا با شرایط جدید

اجرای طرح کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی در سال جاری با توسعه جامعه هدف، تنوع محصولات و بانک‌های اعتباردهنده نهایی شده و به احتمال فراوان تا یک ماه آینده کلید خواهد خورد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

بازگشت رونق به تولید در بخش معدن

تصویر رسمی ارائه شده از وضعیت تولید ۵۵ کالای منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی در دو ماه نخست سال جاری از رشد تولید ۳۴ محصول منتخب حکایت دارد؛ آمار مذکور همچنین بیانگر خروج محصولات منتخب معدنی از رکود است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

۲۰ درصد از منابع عمرانی استان‌ها به صنایع کوچک اختصاص یابد

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۲۰ درصد از منابع عمرانی استان‌ها به صنایع کوچک اختصاص یابد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: نظارت بر ۱۲ هزار واحدی که تسهیلات دریافت کرده‌اند

نشست مشترک معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان تشکل‌های خصوصی بخش صنعت تحت‌الشعاع لایحه تفکیک وزارتخانه قرار گرفت. تشکل‌های خصوصی در این نشست تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت را بازگشت به عقب ارزیابی کردند و معتقد بودند ابتدا باید عملکرد این وزارتخانه طی ۶ سال گذشته پایش شود و این ارزیابی صورت گیرد که بخش صنعت، معدن و تجارت چه مسیری را طی کرده است، نه اینکه مجددا به ۶ سال قبل بازگردیم.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

سامانه بهین یاب دوباره فعال شد

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن وتجارت با اعلام از سرگیری طرح رونق تولید ،اظهار داشت: سامانه بهین یاب تا روز گذشته مشغول پرونده های مربوط به سال گذشته بود، اما از امروز پذیرای ورودی های جدید است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
پیشنهاد یک فعال بخش‌خصوصی:

تفکیک صنعت و بازرگانی را به رفراندوم بگذارید

رییس امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان سنگ آهن ایران گفت: در صورت اصرار دولت بر تفکیک، نتایج همه‌پرسی می‌تواند مستند خوبی برای نمایندگان مجلس باشد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

رشد ۴۳ درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ

تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ معدنی در دو ماه نخست امسال ۴۳ درصد افزایش یافته است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کاهش تولید در ۱۴ قلم کالا در دوماهه ابتدایی سال

براساس آمار وزارت صنعت، بخش تولید در دو ماهه امسال نه تنها رونقی پیدا نکرده بلکه تولید ۱۴ قلم از کالاهای منتخب صنعتی کاهش هم یافته است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کاهش تولید در ۱۴ قلم کالا در دوماهه ابتدایی سال

براساس آمار وزارت صنعت، بخش تولید در دو ماهه امسال نه تنها رونقی پیدا نکرده بلکه تولید ۱۴ قلم از کالاهای منتخب صنعتی کاهش هم یافته است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان:

در قانون به کنارهم بودن تولید و تجارت تاکید شده است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان معتقد است: قانون به باهم بودن تولید و تجارت حکم داده و تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت بازگشت به عقب تلقی می شود و مردود است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیرصنعت: برنامه توقف تولید پراید تا پایان امسال نداریم

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه برنامه خروج خودروی پراید را از خط تولید تا پایان امسال نداریم ، گفت: همه خودروهایی که نتوانند تا پایان آذرماه سال ۱۳۹۷ به ۸۳ استاندارد موردنظر سازمان ملی استاندارد دست یابند، از خط تولید خارج می شوند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

آمادگی گمرک برای تبادل شناسه کالا در سامانه جامع تجارت

یک مقام مطلع گمرکی از آمادگی کامل گمرک برای تبادل شناسه کالا در سامانه جامع تجارت طبق دستورالعمل خبر داد، گفت: شناسه واردات سیگار هنوز اجرایی نشده است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

واردات ۷ قلم لوازم خانگی بدون شناسه از ۳۱ خرداد ممنوع شد

واردات هفت قلم لوازم خانگی یخچال و فریزر، اسپیلت و کولرگازی، تلویزیون ماشین لباس‌شویی، ماشین ظرف شویی، ماکروویو و جاروبرقی از ۳۱ خردادماه سال جاری منوط به ثبت شناسنامه و اخذ و نصب شناسه شد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

طرح رونق تولید ٩۶ کلید خورد

طرح رونق تولید در سال جاری به منظور ارائه تسهیلات ٣٠ هزار میلیارد تومانی به ٢١ هزار واحد صنعتی و معدنی جهت تکمیل طرح های نیمه تمام، بازسازی و به روزرسانی و نیز رونق واحدهای تولیدی کلید خورد.