۲۳ اسفند ۱۳۹۵

رییس مرکز پژوهش‌های اتحادیه پوشاک: هر ساعت ۶ کانتینر پوشاک قاچاق وارد کشور می‌شود

رییس مرکز پژوهش‌های اتحادیه پوشاک ضمن ارائه آمار عجیب از واردات پوشاک قاچاق به کشور گفت: با یک حساب سرانگشتی می‌توان فهمید که در هر ساعت شش کانتینر پوشاک قاچاق وارد کشور می‌شود که اختلاف فاحشی با واردات رسمی دارد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

مدیرعامل ایران خودرو: با بنز در تولید و واردات خودرو سواری قرارداد بسته شده‌است

یکه زارع گفت: خودروهای جدید را با همین قیمتی که اعلام کرده‌ایم، عرضه خواهیم کرد. معمولا این‌گونه بوده و قیمت اعلامی کمتر هم شده است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت اعلام کرد؛ پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۲۲ هزار بنگاه

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد : تولید تاکنون ۱۶ هزار و ۸ میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی، معدنی و کشاورزی پرداخت شده است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
گزارش وزارت صنعت؛

ارائه ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی

آخرین اعداد و ارقام مربوط به تسهیلات اختصاص یافته به واحدهای تولیدی در بخش صنعت، معدن و کشاورزی در طرح رونق تولید اعلام شد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/ دستور نعمت زاده به صنایع فولادی؛

صنایع داخلی رادر اولویت قرار دهید

به دنبال نامه انتقادی تشکل ها به رئیس جمهور در مورد صادرات ارزان مواد اولیه و مشکلات تامین این کالاها برای صنایع داخل، نعمت زاده دستور داد تا فروش مواد اولیه به صنایع داخلی در اولویت باشد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت: تولید خودروها تا دی‌ ۹۷ متوقف نمی‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به صراحت اعلام کرد که خط تولید هیچ خودرویی تا دی ماه سال ۱۳۹۷ متوقف نخواهد شد. این در حالی است که به گفته وی در بخش سواری هیچ خودروی ۵ ستاره‌ای در داخل کشور تولید نمی‌شود.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی: تا زمانی که سامانه های جامع پیاده نشود مقابله با قاچاق کارآمد نخواهد بود

میرکوهی گفت: سازمان تعزیرات حکومتی پیگیر راه‌اندازی سامانه کد شناسه و رهگیری کالا از دستگاه‌های ذیربط است اما این دستگاه‌ها مدعی هستند که در حال فراهم کردن مقدمات انجام این کار بوده‌اند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
سخنگو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

سامانه جامع تجارت نیمه نخست سال ۹۶ بهره‌برداری می‌شود

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالاهای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: انتظار می‌رود سامانه جامع تجارت در نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری برسد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

معاون سابق برنامه ریزی وزیر صنعت: طرح کارت اعتباری خرید کالا به نتیجه نرسید

متاسفانه امروز تفکر مدیران دولتی به گونه ای است که درونزایی را کنار گذاشته و می گویند اگر اقتصاد ما به دنیا متصل شود ضعف های مان نیز پوشیده می شود. به عبارتی در دولت یازدهم به روابط بین المللی با رویکرد نادرستی نگاه توجه می شود.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

واردات صنعتی در پاییز نسبت به تابستان سال جاری ۴۶٫۸درصد افزایش یافت

ارزش دلاری صادرات محصولات صنعتی در پاییز ۱۳۹۵ نسبت به فصل مشابه سال قبل، از رشد ۱۳.۶۶ درصدی برخوردار شده؛ اما درصد تغییرات آن نسبت به فصل گذشته ۶.۳۳ درصد، منفی بوده است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

گزارش/ صادرات کالای تولیدی در مناطق آزاد کمتر از ۲ درصد صادرات کشور

صادرات کالای تولیدی در مناطق آزاد کمتر از ۲ درصد کل صادرات کشور است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

ارائه تسهیلات به ۲۳ هزار و ۱۰۰ واحد در قالب طرح رونق تولید

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال بیش از ۲۳ هزار و ۱۰۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط به چرخه تولید بازگشت.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

وزیر صنعت: سهم تولید از هدفمندی یارانه‌ها، مبلغ ناچیزی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شرکت‌های ایرانی دمپینگی برای فروش فولاد نداشته‌اند، درباره یارانه پرداختی به بخش تولید گفت: یارانه تولید شندرغاز است و مبلغ قابل توجهی نمی‌شود.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

وزیر صنعت: عجله‌ای در امضای قراردادهای خودرویی نداریم

وزیر صنعت با بیان “عجله‌ای برای تنظیم قراردادها نداریم و قراردادهای خودرویی طبق قوانین تنظیم شده است”، تصریح کرد: هر موقع به نتایج مطلوب برسیم قراردادها امضا خواهد شد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵
گمرک ایران اعلام کرد؛

دستورالعمل جدید واردات پوشاک به ایران

مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صنعت در نامه‌ای به گمرک ایران اعلام کرد: واردات پوشاک از سوی دارندگان گواهی فعالیت نمایندگی شرکت‌های خارجی مورد تائید امکان‌پذیر است.