۲۴ دی ۱۳۹۵

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس: واگذاری واحدهای تولیدی به افراد فاقد اهلیت سبب تعطیلی آن‌ها شده‌است

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس، معتقد است بخشی از واحدها و کارخانه های تولیدی در راستای اجرای اصل ۴۴ به افراد فاقد اهلیت و شرکت ها و سازمان ها برای رد دیون واگذار شده است و به دلیل سوء مدیریت در آستانه تعطیلی است.

۲۴ دی ۱۳۹۵

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: بازسازی مستمر بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی ضرورت دارد

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه بنگاههای تولیدی با بی تدبیری مدیران از قافله جهانی عقب مانده است، گفت:همچنان که موجود زنده به بازیابی، رسیدگی و بازسازی نیاز دارد، بنگاه اقتصادی و تولیدی باید به صورت مستمر نوسازی و به روز شود.

۲۴ دی ۱۳۹۵

آلمان و فرانسه در صدر لیست سرمایه‌گذاری در ایران

رئیس انجمن سرمایه‌گذاری خارجی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در سال جاری، مجوز ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در ایران صادر شده است، گفت: ۲۵ درصد از این مجوزها مربوط به تقاضای آلمانی‌ها برای تولید برق از انرژی خورشید است.

۲۴ دی ۱۳۹۵

ضرورت قانونمندسازی و استانداردسازی واردات از چین

نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند کالاهای بی کیفیت چینی همچون خوره به جان صنعت و تولید ملی افتاده و باید واردات این کالاها قانونمندتر و تحت نظارت کیفی قرار گیرد.

۲۴ دی ۱۳۹۵

استاندارد کیفیت را باید به عنوان شرط ورود کالاهای چینی به کشور تعریف کرد

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:برای کالاهای چینی که از مبادی رسمی وارد کشور می شود، باید استاندارد کیفیت تعریف و تعیین کرد.

۲۲ دی ۱۳۹۵

چین جای ایران را در صادرات سیمان به افغانستان گرفت

نایب رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان با اشاره به اینکه چین و ترکیه رقیبان جدی ایران در تجارت با افغانستان هستند گفت: تعرفه‌ بالا، جاده‌های نامناسب، تخلیه بار کامیون‌ها در مرزها مهم‌ترین موانع افزایش حجم تجارت بین دو کشور است.

۲۲ دی ۱۳۹۵

فروش پژو سیتروئن در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت

گروه خودروسازی فرانسوی پژوسیتروئن اعلام کرد: تحویل جهانی خودرو سال گذشته به میزان ۵.۸ درصد افزایش یافت که تحت تاثیر فروش قوی برند پژو در ایران و تداوم احیای بازار خودروی اروپا بود.

۲۲ دی ۱۳۹۵

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس: باید استانداردهای واردات کالا را ارتقا دهیم

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بسیاری از کالاهایی که از چین وارد کشور می شوند، قابلیت تولید در داخل با کیفیت بهتر را دارند.

۲۲ دی ۱۳۹۵

کارت اعتباری خرید کالا در برزخ اجرا یا عدم‌اجرا

طرح کارت‌ اعتباری خرید کالا به عنوان یکی از طرح های اصلی خروج از رکود، خودش دچار رکود در عرضه و تقاضا شد و در کش و قوس وزارت صنعت و بانک مرکزی بی فرجام ماند.

۲۲ دی ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران: نپیوستن به WTO مانع مهمی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی محسوب می‌شود

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران به تشریح مهمترین موانع سرمایه‌گذاری در ایران پرداخت و تصریح کرد که جذب سرمایه خارجی برای دستیابی به رشد اقتصادی پایدار از عوامل ضروری است.

۲۲ دی ۱۳۹۵
رئیس اتاق اصناف کشور مطرح کرد؛

فشار به کارگاه‌های کوچک در دهه ۷۰

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه سیاست‌های نادرست در سال‌های گذشته، برخی کارگاه‌های کوچک را تعطیل کرده است، گفت: در سه دهه اخیر، سیاست‌های نامناسبی در این بخش اجرا شده است.

۲۲ دی ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: اشتباه در روند واگذاری شرکت‌های دولتی منجر به تعطیلی آن‌ها می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:اگر روند اشتباه واگذاری شرکت های دولتی اصلاح نشود،احتمال تعطیلی بسیاری از کارخانه ها وجود دارد.

۲۱ دی ۱۳۹۵

بخش خصوصی در ۹ ماه ۲٫۵میلیون تن فولاد صادر کرد/رشد ۱۱۸ درصدی نسبت به سال قبل

آمار عملکرد صدور فولاد خام بخش خصوصی در دوره ۹ ماهه امسال نشان می دهد در مجموع ۲ میلیون و ۵۶۵ هزار تن به بازارهای هدف صادرات شده است که نسبت به دوره مشابه پارسال رشد ۱۱۸ درصدی دارد.

۲۱ دی ۱۳۹۵

عضو انجمن صنایع نساجی: قاچاق بلای جان تولید و اشتغال کشور شده‌است

عضو انجمن صنایع نساجی گفت: قاچاق امروز بلای جان تولید و اشتغال کشور شده است از اینرو می طلبد مسئولان با عزم جدی مانع گسترش بی رویه این پدیده شوم در جامعه شوند.

۲۱ دی ۱۳۹۵
رئیس هیات عامل ایدرو خبر داد؛

تاسیس شرکت کشتی سازی چهارجانبه ایران و دوو در چند روز آینده

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام کرد : تا پایان ماه میلادی جاری شرکت مشترک چهارجانبه با حضور ایدرو، کشتیرانی، نفتکش و دوو تاسیس می شود .