۱ خرداد ۱۳۹۶

از سوی دولت، مصوبه ارتقای جایگاه ایران در شاخص‌های کسب و کار صادر شد

مصوبه ارتقای جایگاه ایران در شاخص‌های کسب و کار از سوی دولت صادر شد.

۱ خرداد ۱۳۹۶

واردات فولاد خام در فروردین سال جاری صفر شد

واردات فولاد خام در فروردین ماه به صفر رسید و تنها ۲۹ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

۱ خرداد ۱۳۹۶

۵۰ درصد از پوشاک عرضه شده قاچاق است

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان گفت: عدم حمایت از بنگاه‌های کوچک تولیدی و واردات قاچاقی پوشاک، بنگاه‌های تولیدی این بخش را به نابودی کشانده است.

۱ خرداد ۱۳۹۶

واردات واگن از خارج با وجود خودکفایی ۷۰ درصدی

بررسی ها نشان می دهد، واردات واگن به کشور با وجود خودکفایی ۷۰ درصدی در تولید آن و به تبع آن عدم تقاضا برای خرید واگن از شرکت های داخلی و همچنین مشکلات تامین مالی و نقدینگی واگن سازان، مهم ترین مشکلات تولید کنندگان داخلی این صنعت است.

۱ خرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: تعداد واحدهای تعطیل شده در دولت یازدهم معادل کل دولت‌های گذشته

نکته جالب در نشست خبری وزیر صنعت، معدن و تجارت اعتراف وی به میزان تعطیلی واحدها در دولت یازدهم بود. نعمت زاده در سخنان خود گفت: نیمی از واحدهایی که تعطیل شده‌اند مربوط به دولت‌های قبل و حتی قبل از دولت نهم و دهم هستند.

۱ خرداد ۱۳۹۶
رئیس انجمن قطعه سازان؛

” ۴۰درصد قطعه سازان خودرو زیرزمینی هستند”

رئیس انجمن قطعه سازان گفت: نیاز و کشش بازار به قطعات خودرو و عدم کنترل بازار باعث تولید نا مرغوب و ورود قاچاق کالای نامرغوب خارجی می شود.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

الزامی شدن ثبت شناسه کالا برای واردات سیگار

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور از الزامی شدن اظهار شناسه کالا در پیش فاکتور برای ثبت در سامانه ثبتارش و سامانه جامع تجارت جهت واردات سیگار از تاریخ ۳۱ اردیبهشت امسال خبر داد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

ارزش ۴۱۰ میلیون دلاری واردات کالاهای مصرفی در فروردین

میزان واردات کشور در اولین ماه سال جاری، رقمی حدود دو میلیون و ۹۱ هزار تن بوده که بیش از ۲.۳ میلیارد دلار ارزش دلاری آن است. در این میان سهم کالاهای واسطه ای سهم ۶۷ درصد، کالاهای مصرفی ۱۷ درصد و کالاهای سرمایه ای ۱۶ درصد بوده است.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

گمرکات کشور به ۱۲۰ دستگاه ایکس‌ری نیاز دارند

اگر بخواهیم حداقل نیمی از کامیون‌های ورودی با دستگاه های ایکس ری ارزیابی شوند، لازم است برخی از گمرکات فعال‌تر مانند گمرک شهید رجایی بندرعباس، به حدود ۴ دستگاه و گمرکات دیگر دست کم به یک دستگاه ایکس‌ری مجهز گردند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
کمیته تحقیق و تفحص مجلس از ستاد مبارزه با قاچاق:

آمار واقعی قاچاق ۳۰ میلیارد دلار است

دبیر کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: به نظر می‌رسد آمارهای اعلام شده در ۱۲ میلیاردی بودن قاچاق صحیح نباشد .

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر سابق صنعت: تراز تجاری واقعی کشور منفی ۸ میلیارد دلار است

شجاعی گفت: اگر میعانات گازی را از صادرات غیر نقتی حذف کنیم تراز تجاری منفی ۸ میلیارد دلار می شود.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: بیش از ۵۰ درصد از واحدهای صنعتی به طور کامل خوابیده‌اند

در برخی از رشته‌های صنعتی سقوط ادامه دارد/ صنایع ساختمانی ما در بهترین حالت با ۲۵ درصد ظرفیت، صنعت نساجی با ۳۰ درصد ظرفیت و لوازم خانگی زیر ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند

عضو اتاق بازرگانی گفت: در این دو سال بیشترین زیان را بخش ساخت و ساز کرد، حدود ۶۰۰ رشته‌ای که با بخش ساختمان مرتبط بودند بدترین وضعیت را پیدا کردند، بعد از آن بخش نساجی و لوازم خانگی ما بود که صدمه زیادی خورد، صنعت کفش ما هم به همین شکل.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران؛ واگذاری به بخش خصوصی، تنها راه نجات صنایع ورشکسته

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: ورشکستگی کنونی صنایع بیش از اینکه به رکود و شرایط اقتصادی کنونی مرتبط باشد ناشی از مدیریت غلط دولتی است.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

بازار عراق پذیرای کالای ایرانی است اما مسئولان کاری نمی‌کنند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: زنگنه نخواست و نمی خواهد از ظرفیت های داخلی استفاده کند. به دنبال همین رویه ، اسرار و اطلاعات محرمانه میادین نفتی ما را در اختیار شرکت های خارجی ازجمله توتال فرانسه قرار دادند.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

تداوم طرح رونق تولید با ارایه تسهیلات برای واحدها

وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با صنعتگران و تولیدکنندگان دیدار و گفت‌وگو کرد.