۲۶ تیر ۱۳۹۶

مشاور اقتصادی رئیس جمهور: ایدرو نقش خود را بازنگری کند

مشاور اقتصادی رئیس جمهور در مراسم پنجاهمین سالروز تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: پیشنهاد من به ایدرو این است که نقش خود را بازنگری کند.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

فروش رنو در ایران بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافت

میزان فروش خودروهای رنو در بازار ایران که بعد از تحریم ها مجددا به روی این شرکت خودروسازی فرانسوی گشوده شده در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ با بیش از ۱۰۰ درصد رشد به ۶۸ هزار و ۳۶۵ دستگاه رسید.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر صنعت: از انحراف مجدد در اجرای طرح رونق تولید جلوگیری می‌شود

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت ادامه طرح رونق تولید ملی گفت: اجرای مجدد این طرح در راستای پوشش ضعف‌های سال‌گذشته آن بوده تا با جلوگیری از انحراف تمهید تسهیلات قبلی واحد‌ها از سوی بانک‌ها و جلوگیری از پرداخت تسهیلات به جایی غیرازواحدهای تولیدی، این مشکلات اجرایی برطرف شود.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: ۳۵ مصوبه دولت قبل را که مانع کسب‌وکار بود را لغو کردیم

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: نظر رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس واگذاری کارها به مردم است باید بخش دولتی مکمل بخش خصوصی باشد و دیدگاه رقابت با بخش خصوصی و موازی کاری را کنار بگذاریم.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

“عضو هیات نمایندگان اتاق ایران: دلایل تفکیک وزارت صنعت،معدن وتجارت مشخص نیست “

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تأکید بر اینکه دلیل تفکیک بخش بازرگانی از وزارت صنعت و معدن باید مشخص شود، گفت: این کار نیازمند ۶ ماه مطالعه و کار کارشناسی است.

۲۶ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس:

به علت پایین بودن کیفیت صنایع تولید کاغذ، دولت ازآن‌ها حمایت نمی‌کند

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه عمده تولید کاغذ کشور از کیفیت بالایی برخوردار نیست، گفت: به علت کیفیت پایین و عدم مصرف آموزشی و اداری کاغذهای تولیدی برخی کارخانه‌ها دولت از آنها حمایت نمی‌کند.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی: ماده ۱و ۲ دستورالعمل اجرایی قانون مبارزه با قاچاق با خود مغایرت دارد

مفاد دستورالعمل اجرایی یکی از مهم‌ترین تبصره‌های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یعنی تبصره ۴ ماده ۱۸ موجی از واکنش‌ها را از سوی نمایندگان مجلس در پی داشت.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

مشاور اقتصادی رئیس جمهور: ما هنوز سند راهبردی برای توسعه صنعت نداریم

مشاور اقتصادی رئیس جمهور گفت: با وجود تدوین سند توسعه صنعتی در سال ۱۳۸۰، همچنان سند راهبردی دقیقی برای توسعه صنعت نداریم.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

رئیس هیات مدیره ایدرو: ایدرو ۱۸ طرح صنعتی با ارزش ۶ هزار میلیاردتومان در دست اجرا دارد

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی سازی صنایع ایران از ایجاد ۳۷۱۱ شغل مستقیم و ۸۰۰۰ شغل غیر مستقیم در سال جاری خبر داد.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

قائم مقام معاون وزیر صنعت در امور بازرگانی: برای رونق تولید داخلی باید بازرگانی و صنعت یکپارچه باشند

دودانگه گفت: برای رسیدن به اهداف کشور از جمله رونق تولید داخلی، لازم است سیاستگذاری در بخش صنعت و بازرگانی هماهنگ و یکپارچه باشد و این انسجام در سیاستگذاری باید به صورت واقعی و مفهومی انجام شود.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: تولید محصولات دانش بنیان و صادرات‌محور ضرورت امروزاست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه احداث پالایشگاه غلات یکی از آرزوهای صنعت کشور بود که به همت گروه صنعتی و پژوهشی زر در استان البرز محقق شد، گفت: تولید محصولات دانش بنیان و صادرات محور ضرورت امروز است.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: عراق مشکل واردات خودرو از ایران را رفع کند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برخی مسائل در زمینه صادرات خودرو به عراق، تاکید کرد «از دوستان عراقی انتظار داریم این مشکلات را حل کنند».

۲۵ تیر ۱۳۹۶

رئیس سازمان توسعه تجارت: تعرفه تجارت ترجیحی میان ایران و ترکیه بازنگری می‌شود

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت : برای حمایت از تولید داخلی، فهرست و میزان تجارت ترجیحی میان ایران و ترکیه بازنگری می شود.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

تولید در ایران به نقطه سال ۱۳۹۰ رسید

بررسی میزان رشد تولید ناخالص داخلی در سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ نشان می‌دهد که اقتصاد در سال ۱۳۹۵ با رشد ۱۲٫۵ درصدی به سطح سال ۱۳۹۰ رسیده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر صنعت:

۷۵۰۰ واحد تولیدی شناسنامه‌دار می‌شوند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران واحد HSEE را در شهرک‌ها راه‌اندازی کرده است. در سال گذشته در راستای ایمنی و بهداشت در واحدهای کوچک و متوسط ۵ هزار و ۷۰۰ شناسنامه ممیزی صادرشده و در سال جاری نیز ۷ هزار و ۵۰۰ بنگاه شناسنامه‌دار خواهند شد.