۲۷ دی ۱۳۹۵

اجرای طرح ریجیستری به تیر۹۶ موکول شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که آرام آرام در حال افزایش سرعت اینترنت هستیم در مورد طرح رجیستری گفت: تمام نرم‌افزارهای مورد نیاز در این خصوص تهیه شده اما موقعی این کار انجام می‌شود که موجب نارضایتی مردم و اجرای ناقص و شکست طرح نشود.

۲۷ دی ۱۳۹۵

وجود بیش از ۴۰ نمایندگی خارجی خودرو در ایران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه توقف ثبت سفارش برخی واردکنندگان تأثیری بر قیمت خودرو نمی‌گذارد، گفت: بیش از ۴۰ برند خودرو در ایران نمایندگی دارند.

۲۷ دی ۱۳۹۵

فعالیت ۲۲ هزار فروشگاه اینترنتی در فضای مجازی

سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای کد شناسایی کالا تا یک ماه دیگر خبر داد و اعلام کرد که این وزارتخانه آمادگی اجرای طرح رجیستری تلفن های همراه را دارد و تنها منتظر اعلام آمادگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

۲۷ دی ۱۳۹۵

افت نیم درصدی تولید شمش آلومینیوم در ۹ ماهه امسال

بررسی عملکرد سه واحد شاخص شمش آلومینیوم در ۹ ماهه امسال نشان می دهد در این مدت ۲۲۰ هزار و ۵۴۴ تن تولید داشتند که نسبت به دوره مشابه پارسال نیم درصد کاهش نشان می دهد.

۲۶ دی ۱۳۹۵

معاون مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت: آیین نامه فروشگاه‌های مجازی و اینترنتی در مرحله بازنگری است

معاون تشکل های صنفی مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آیین نامه اجرایی فروشگاه های مجازی و اینترنتی در حال بازنگری است و تا پایان امسال به تصویب هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور می رسد.

۲۶ دی ۱۳۹۵

مذاکرات تجاری بازرگانان ایران و ترکیه در اتاق تهران

گروهی از کارآفرینان ترکیه در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله، گردشگری، کشاورزی و مواد غذایی، پوشاک، ماشین‌آلات صنعتی، انرژی و ساختمان و معماری با جمعی از تجار ایرانی دیدار کردند.

۲۶ دی ۱۳۹۵

افت ۱۹ درصدی تولید سنگ آهن دانه بندی در ۹ ماهه امسال

میزان تولید ۹ ماهه سنگ آهن دانه بندی در ۶ واحد اصلی صنعتی- معدنی کشور به بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال افت ۱۹ درصدی را نشان می دهد.

۲۶ دی ۱۳۹۵

لزوم نصب برچسب اطلاعات بر روی خوراکی‌های وارداتی

نصب برچسب اطلاعات کالا بر روی کالاهای وارداتی به خصوص اقلام خوراکی و آشامیدنی، گام مهمی در راستای اجرای ماده ۵ قانون حمایت از حقوق مصرف­‌کنندگان و رویکردی موثر و ضروری برای مبارزه با قاچاق کالا و ارتقای سلامت جامعه است.

۲۶ دی ۱۳۹۵

عرضه پژو ۲۰۷ صندوقدار با طراحی ایرانی

مدیرمرکز تحقیقات ایران خودرو از عرضه پژو ۲۰۷ صندوقدار با طراحی ایرانی و آرم پژو خبر داد و گفت: این افتخار نیست که آرم پژو را از روی خودرو برداریم و آرم ایران خودرو نصب کنیم.

۲۶ دی ۱۳۹۵

مذاکره با خودروسازان برای حذف محصولات قدیمی

به گزارش عیارآنلاین، در حالی که عمر برخی تولیدات خودروسازی ایران به پایان رسیده و باید فکری به حال جایگزینی آنها کرد، خودروسازان هنوز برنامه مشخصی در این مورد ارائه نکرده و نه تاریخ خروج محصولات قدیمی‌شان مشخص است و نه جانشین آنها.از همین رو سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با ارسال نامه‌هایی جداگانه […]

۲۵ دی ۱۳۹۵

وزیر صنعت: باید مرزهای کشور را به سوی کشورهای پیشرفته صنعتی باز بگذاریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با ایجاد بانک اطلاعاتی می‌توان تجربه های صنعتی و معدنی را از یک صنعت به صنعت دیگر و از استاد به دانشجو و در اختیار عموم قرار داد و با روش‌های دیالوگ و مجازی دانایی‌های خود را به اشتراک بگذاریم.

۲۵ دی ۱۳۹۵
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خبر داد؛

نهایی شدن ۵ قرارداد بین‌المللی تا پایان سال

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) از نهایی شدن پنج قرارداد بین المللی در حوزه خودرو تا پایان امسال خبر داد و گفت: هدف از همکاری و مشارکت های بین المللی، نجات صنعت خودروسازی کشور است.

۲۵ دی ۱۳۹۵

آخوندی: هدف گذاری تولید ۱۲۰ میلیون تن سیمان در کشور منطقی نیست

وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه تولید ۱۲۰ میلیون تنی سیمان در افق ۱۴۰۴ منطق بازرگانی ندارد، گفت: متاسفانه در تنوع مصرف محصول های سیمانی در کشور گام های اساسی برداشته نشده است.

۲۵ دی ۱۳۹۵

اسامی شرکت‌های مجاز برای واردات گوشی اعلام شد

بعد از اینکه رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که ۲۲ شرکت مجاز به ثبت سفارش، واردات و ارائه خدمات پس از فروش گوشی‌های شرکت اپل در ایران هستند، سازمان حمایت اسامی شرکت‌هایی که دارای مجوز واردات و گارانتی گوشی‌های تلفن همراه فاقد نمایندگی در ایران هستند را اعلام کرد.

۲۵ دی ۱۳۹۵

عضو کمیسیون صنایع و معادن: فرسودگی تجهیزات کمر واحدهای تولیدی را می شکند

به گزارش عیارآنلاین، رمضانعلی سبحانی فر با اشاره به تعطیلی برخی کارخانه ها و احدهای تولیدی گفت:ضعف مدیریتی و سوء مدیریت یکی از عوامل مهم تعطیلی کارخانه ها و واحدهای تولیدی است و متاسفانه در مدت زمان طولانی ساختار، تجهیزات و ابزارآلات این مجموعه نوسازی نشد، که در نهایت ورشکستگی آن را رقم زد. نماینده […]