۳۱ تیر ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه لوازم خانگی: طرح کارت اعتبار باید به عنوان وام ازدواج در اختیار زوج‌های جوان قرار بگیرد

رئیس اتحادیه لوازم خانگی اجرای مجدد طرح کارت های خرید کالای ایرانی را در حمایت از تولید داخل بی نتیجه اعلام کرد و گقت: اعتبار این کارت ها می تواند به عنوان وام ازدواج در اختیار زوج های جوان قرار گیرد تا زمان ارائه وام ازدواج کوتاه شود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

۶۳درصد واردات کشور در انحصار ۴ گروه کالا

بر اساس گزارش مرکز پژوهشهای مجلس، ۶۳ درصد از کل ارزش ۲۰۰ قلم کالای عمده وارداتی را تنها ۴ قسمت کالایی خودرو، کشاورزی، فلزی و دارویی و شیمیایی تشکیل داده است.

۳۰ تیر ۱۳۹۶

رشد ۱۴ درصدی تولید در نیمه اول ۲۰۱۷

آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان داد تولید فولاد ایران امسال ۱۳.۷درصد افزایش یافته و به ۹.۹۴۷ میلیون تن رسیده که در این مدت چهاردهمین و در ژوئن دوازدهمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان شناخته شده است.

۳۰ تیر ۱۳۹۶

سخنگوی انجمن صنعت تایر کشور: کیفیت تایر‌های ایرانی جهانی است

سخنگوی انجمن صنعت تایر کشور: هم اکنون تولید کیفیت تایر‌های ایرانی منطبق بر آخرین استانداردهای کیفی تایر در جهان است.

۲۹ تیر ۱۳۹۶

تولید خودروهای تجاری به ۴۰ هزار دستگاه باید افزایش یابد

براساس هدف‌گذاری صورت گرفته از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تیراژ تولید خودروهای تجاری تا پایان امسال باید به ۴۰ هزار دستگاه افزایش یابد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

رای نهایی درباره اتهام دامپینگ فولاد ایران ۱۴ مهر صادر می‌شود

کمیسیون اروپا صربستان را از میان پنج کشوری که تحت تحقیقات ضد دامپینگ فولاد قرار دارند، حذف کرد. ایران هنوز به همراه روسیه، اوکراین و برزیل تحت بررسی است و رای نهایی ۶ اکتبر اعلام می‌شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
رئیس انجمن صنفی صنعت تایر:

واردات تایر با وجود رشد ۲۸ درصدی تولید داخلی افزایش یافت

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر از افزایش مجدد واردات تایر در سال جاری خبر داد و گفت: یکی از مشکلات صنعت تایر ایران واردات بی رویه و قاچاق تایر است که به این صنعت در ایران آسیب رسانده است.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

کارشناس حوزه فولاد: تولیدکنندگان فولاد ایران تهدید تعرفه‌ای اتحادیه اروپا را به فرصت تبدیل کنند

یک کارشناس حوزه فولاد گفت: اعمال تعرفه ۲۳ درصدی واردات توسط اتحادیه اروپا قطعا صادرات فولاد ایران را تحت تأثیر قرار می دهد ولی تولیدکنندگان بزرگی مانند فولاد مبارکه باید به این اتفاق به عنوان فرصتی برای یافتن بازارهای جدید نگاه کنند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی تایر کشور: دولتمردان بدلیل عضویت در سازمان تجارت جهانی، واردات لاستیک را ممنوع نمی‌کنند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی تایر کشور از واردات و قاچاق لاستیک به کشور به عنوان بزرگترین تهدیدات فراروی این صنعت یاد کرد و خواستار حمایت های هرچه بیشتر دولت از فعالان این صنف شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

معاون سازمان توسعه تجارت:اشتباه راهبردی برخی تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاری درصنایع رو به افول است

معاون سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اشتباه راهبردی برخی از سرمایه گذاران صنعتی این است که آنها منابع محدود خود را بدون هدف در صنایعی هزینه می کنند که رو به افول هستند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

زغال‌سنگ و فولاد بیشترین رشد تولید را ثبت کردند

جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت پیرامون تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع مربوطه در سال گذشته نشان می دهد که کنسانتره زغالسنگ و فولاد به ترتیب با ۱۰٫۶ و ۹ درصد افزایش نسبت به سال ۹۴ بالاترین رشد تولید را ثبت کردند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو:

امسال ۱۸ هزار خودرو وارد کشور شد

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با بیان اینکه در ۳ ماهه نخست امسال ۱۸ هزار دستگاه خودرو به کشور وارد شد، گفت: خودروهای ثبت سفارش شده سال پیش، امسال وارد کشور شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع مجلس: صادرات پوشاک ترکیه به ایران ۶ برابر واردات رسمی از ترکیه است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سود ۳۰ درصدی تسهیلات عامل تعطیلی واحدهای صنعتی است، گفت: باید منابع مالی و تسهیلات بانکی با سود زیر ۱۰ درصد در اختیار صنایع قرار بگیرد

۲۷ تیر ۱۳۹۶

پیشنهاداتی برای بهبود وضعیت شهرک‌های صنعتی

ایجاد بازارهای مناسب برای فروش محصولات تولیدی شرکت های مستقر در شهرک های صنعتی، از جمله اقداماتی است که باید در جهت بهبود وضعیت این شهرک ها انجام شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
عضو انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی :

راه رهایی از بحران اشتغال و رکود اقتصادی را حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط (SME) است

عضو انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی راه رهایی از بحران اشتغال و رکود اقتصادی را حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط (SME) دانست و تصریح کرد: براساس تجربه جهانی، توجه صرف به واحدهای بزرگ نمی‌تواند به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک کند.