۳۰ دی ۱۳۹۶

شریعتمداری: وام با بهره ۲۳ درصدی تولید به صرفه نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ سود بالای بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود ۲۳ درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.

۳۰ دی ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران: یکی از شرکتهای سازمان تأمین اجتماعی واردکننده رسمی آیفون شد

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه بعد از اجرای رجیستری قیمت گوشیهای موبایل تا ۲۵ درصد رشد داشت، گفت: سودآوری این بخش به اندازه‌ای بوده که یکی از شرکتهای تأمین اجتماعی نیز به واردات آیفون روی آورده است.

۲۹ دی ۱۳۹۶

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت: اتصال سامانه جامع انبارها با سامانه بارنامه برخط به زودی برقرار می‌شود

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به زودی طرح اتصال سامانه جامع انبار با سامانه برخط بارنامه برقرار خواهد شد و لازم است مبادی و مقاصد بارنامه‌های صادره حتماً در سامانه جامع انبار ثبت شده باشند.

۲۹ دی ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: ۱۶۰۰ کارت بازرگانی مسدود شده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از مسدود شدن ۱۶۰۰ کارت بازرگانی خبر داد و گفت: پیگیری برای طولانی کردن مدت اعتبار کارت بازرگانی در حال انجام است؛ به گونه‌ای که کارت بازرگانی برای تجار قدیمی و باسابقه باید پنج ساله و برای افراد تازه‌کار مدت اعتبار کمتری مثلا یک تا دو ساله باشد.

۲۹ دی ۱۳۹۶

تولید بنز در ایران از اوایل سال ۹۷ آغاز خواهد شد

براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، از اوایل سال آینده تولید خودروهای سواری مرسدس بنز به عنوان جدیدترین دستاورد پسابرجامی دولت تدبیر و امید در ایران آغاز خواهد شد.

۲۸ دی ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: صادرات قطعات خودرو رشد داشته است

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران عنوان کرد: ارزش صادرات قطعات خودرو تولیدی با ظرفیت صادراتی به بالاتر از دو برابر ارزش صادرات خودرو داخلی رسید که نشان از موفقیت قطعه سازان در زمینه صادرات این محصول است.

۲۵ دی ۱۳۹۶

معاون ستاد مبارزه با قاچاق : اجرای طرح رجیستری برای گوشی‌های دسته دوم از هفته آینده آغاز خواهد شد

معاون ستاد مبارزه با قاچاق از آغاز اجرای مرحله سوم طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه تحت عنوان انتقال مالکیت از هفته آینده خبر داد و گفت: این مرحله مربوط به گوشی های دسته دوم است.

۲۵ دی ۱۳۹۶

تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن در ۸ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴٫۷ درصد افزایش یافت

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن تا پایان آبان ماه امسال ۱۴٫۷ درصد و به بخش بازرگانی ۹٫۸ درصد رشد یافت.

۲۵ دی ۱۳۹۶

دبیر انجمن قطعه سازان: باید برای حمایت از قطعه ساز داخلی تعرفه واردات قطعات خودرو به کشور افزایش پیدا کند

دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به اینکه تولیدات صنعت قطعه سازی داخلی به لحاظ کیفیت قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی است، گفت: باید برای حمایت از قطعه ساز داخلی تعرفه واردات قطعات خودرو به کشور افزایش پیدا کند.

۲۴ دی ۱۳۹۶

رئیس اتاق بازرگانی ایران:ایجاد سازمان فراقوه‌ای برای تحول بنیادین در اقتصاد و توسعه کشور ضروری است

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به کشورهای موفق در توسعه اقتصادی نظیر چین، سنگاپور و کره جنوبی گفت: پیشنهاد می‌شود، برای تحول بنیادین در اقتصاد یک سازمان فراقوه‌ای یا شورایی نظیر امنیت ملی برای توسعه کشور ایجاد شود.

۲۴ دی ۱۳۹۶

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی: گمرک مقصر سوء استفاده از کارت های بازرگانی است

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: گمرک به خوبی می‌داند کالاهایی که با کارت‌های اجاره‌ای وارد می‌شود توسط چه کسانی وارد می‌شود و می‌تواند همانجا یقه‌شان را بگیرد.

۲۴ دی ۱۳۹۶

یک مقام مسئول: بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو های خارجی باعث افزایش قیمت خودروهای خارجی و خروج ارز از کشور شد

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو گفت: بسته شدن سایت ثبت سفارش خودروهای خارجی در حدود یکسال در نهایت خسارت نزدیک به هزار میلیارد تومانی را از محل ایجاد بازار سیاه، از دست رفتن شفافیت در این بازار و افزایش قیمت انواع خودروهای خارجی به دنبال داشته است.

۲۳ دی ۱۳۹۶

شریعتمداری : مشکلات ۷۰درصد واحدهای صنعتی با حل مسائل بانکی رفع خواهد شد

وزیر صنعت با بیان اینکه مشکلات دست کم ۷۰درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی با حل مشکلات بانکی مرتفع می شود سرپرستان بانک‌های داری نقش اصلی در اقتصاد را به جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی دعوت کرد.

۲۳ دی ۱۳۹۶

شریعتمداری: برای رفع مشکل نقدینگی کشور ستادی با عنوان «جذب و ساماندهی سرمایه گذاری» تشکیل و فعال شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه رشد اقتصادی کشور نیازمند سرمایه گذاری داخلی و خارجی است، پیشنهاد کرد که ستادی با عنوان «جذب و ساماندهی سرمایه گذاری» تشکیل و فعال شود.

۲۳ دی ۱۳۹۶
با وجود گذشت یک سال از تصمیم دولت

اخذ مالیات از کارت‌های بازرگانی در هاله‌ای از ابهام

بر اساس نامه وزیر پیشین اقتصاد، گمرک علاوه بر دریافت مالیات ۴ درصدی علی الحساب موظف به دریافت مفاصا حساب مالیاتی از کارتهای بازرگانی مشکوک به یک بار مصرف شده است.