۶ اسفند ۱۳۹۵

امضا هفت تفاهم‌نامه همکاری در حاشیه همایش «فرصت‌های سرمایه گذاری سواحل مکران»

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به دستاوردهای همایش فرصت های سرمایه گذاری در سواحل مکران، گفت: چابهار در جذب سرمایه خارجی پس از برجام پیش گام بوده است.

۴ اسفند ۱۳۹۵
گزارش//

بازدید هیات پژو از خطوط تولید قطعه‌سازان ایرانی

هیات فنی پژو در راستای آشنایی با وضعیت قطعه‌سازان ایرانی برای داخلی‌سازی محصولات مشترک ایران خودرو و پژو (ایکاپ)، از چندین واحد قطعه‌سازی داخلی بازدید کرد.

۴ اسفند ۱۳۹۵

تسهیلات رونق تولید از ۱۵ هزار میلیارد تومان گذشت

بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای اجرای طرح رونق تولید تاکنون بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به بیش از ۲۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی تسهیلات پرداخت شده است.

۴ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:صنایع مرتبط با خودروسازی به سمت کاهش قیمت تمام شده حرکت کنند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم انجام اقداماتی در راستای کاهش قیمت تمام شده در زمینه صنایع مرتبط با خودروسازی تأکید کرد.

۴ اسفند ۱۳۹۵
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک مطرح کرد؛

تعطیلی تولیدکنندگان در صورت ادامه روند واردات وحشتناک پوشاک

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با بیان اینکه واردکنندگان با استفاده از خلاء موجود در گمرک واردات وحشتناک پوشاک از رده خارج را به کشور انجام می دهند، گفت:اگر اقدام عاجلی نشود بسیاری از تولید کنندگان یا تعطیل یا واردکننده خواهند شد.

۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق:

حجم قاچاق در کشور سالی ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تشریح سیاست‌های اجرایی این ستاد در سال ۹۶ گفت: حجم قاچاق در کشور سالی ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت.

۴ اسفند ۱۳۹۵

“سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق: کشفیات قاچاق از سطح بازار ۱۲ برابر شد”

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به افزایش ۱۲ برابری کشفیات قاچاق در سطح بازار گفت:بازرسی‌ها در ایام پایانی سال که موسوم به بازار شب عید است،تشدید خواهد شد.

۳ اسفند ۱۳۹۵

صادرات فولاد امسال به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن می‌رسد

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: کل صادرات صنعت فولاد ایران در سال جاری به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن خواهد رسید و برای اولین بار تراز تجاری صادرات فولاد نسبت به واردات آن مثبت خواهد شد.

۳ اسفند ۱۳۹۵
گزارش//

الزامات تحقق رویای صادرات خودرو

خودروسازان فرانسوی در شرایطی پس از برجام راهی ایران شده و به‌تدریج در حال اجرایی کردن برنامه‌های خود در خودروسازی و بازار کشور هستند که یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها، صدور محصولات تولیدی شان به بازارهای منطقه و خاورمیانه است.مطابق اظهارات مدیران ارشد خودروسازان فرانسوی به‌خصوص پژو و سیتروئن، آنها برنامه فروش بزرگ و پر و پیمانی برای منطقه و خاورمیانه طی سال‌های آینده داشته و «خودروسازی ایران» بخشی قابل‌توجه از این برنامه‌ریزی به‌شمار می‌رود.

۳ اسفند ۱۳۹۵
رئیس امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران:

اتحادیه اروپا تعرفه‌های ضد دامپینگ را در صورت اثبات دامپینگ فولاد ایران اعمال می‌کند

بررسی دامپینگ در تولید فولاد ایران از مدت‌ها قبل توسط اتحادیه اروپا آغاز شده‌ است و در صورت نهایی شدن به وضع تعرفه‌های وارداتی بر محصولات فولاد ایران منجر خواهد شد.

۳ اسفند ۱۳۹۵
رئیس سازمان ملی استاندارد خبر داد؛

مهلت ۲ساله خودروسازان برای تطابق با استانداردهای ۸۳ گانه

رئیس سازمان ملی استاندارد در پاسخ به این پرسش که آیا براساس گفته‌های شما تا ۲ سال آینده پراید و پژو ۴۰۵ تولید نخواهند شد، تصریح کرد: تاکید می‌کنم این موضوع متوجه تصمیم خودروسازان است یا آنها باید تغییر پلت‌فرم داده یا خط تولید خودروها را متوقف کنند.

۳ اسفند ۱۳۹۵
دی‌ماه 97؛

توقف تولید خودروهایی که با استانداردهای جدید همخوانی ندارد

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان استاندارد با تشریح جزییات اجرای استانداردهای جدید ۸۳ گانه در صنعت خودرو، گفت: از ابتدای دی ۹۷ خودروهایی قابلیت تولید در کشور دارند که مطابق با استانداردهای جدید باشند و تولید خودروهای فاقد این شرایط متوقف خواهد شد.

۳ اسفند ۱۳۹۵
گزارش//

افزایش ۵۶ درصدی کشفیات قاچاق کالا توسط گمرک

گمرک ایران از افزایش ۵۶درصدی کشفیات قاچاق کالا در گمرکات اجرایی با کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجاری خبر داد.

۳ اسفند ۱۳۹۵

کاهش ۷۳ درصدی واردات سیگار

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور واردات ۱۱ ماهه سیگار در سال جاری را ۳٫۸ میلیارد نخ اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با واردات مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۴٫۳ میلیارد نخ ۷۳ درصد کاهش یافته است .

۳ اسفند ۱۳۹۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مطرح کرد؛

قیمت دو برابری هفت طرح تولیدی فولاد منعقد شده با چینی‌ها

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است که قرارداد هفت طرح فولادی که با کشور چین منعقد شده به ارزش هر قرارداد ۲۸۰ میلیون یورو منطقی نیست درصورتیکه احداث همین کارخانه با برند ایتالیایی و آلمانی ۱۳۵ میلیون یورو است.