۵ آذر ۱۳۹۸
صادرات غیر‌نفتی

افزایش صادرات به ۴۸ میلیارد دلار

رئیس سازمان برنامه با بیان اینکه صادرات غیرنفتی ما به ۱۵ کشور اطراف صورت می‌گیرد، گفت: باید صادرات غیرنفتی را در سال آینده به ۴۸ میلیارد دلار برسانیم.

۵ آذر ۱۳۹۸
سوریه

شرکتهای ایرانی ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می‌سازند

رئیس اتاق بازرگانی ایران از جزئیات توافق جدید ایران و سوریه خبر داد و گفت: شرکتهای ایرانی ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می‌سازند.

۴ آذر ۱۳۹۸
صادرات غیر‌نفتی

هدف‌گذاری ۲ برابر شدن صادرات غیر‌نفتی به ۱۵ کشور همسایه در سال آینده

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه صادرات غیر‌نفتی ما به ۱۵ کشور اطراف صورت می‌گیرد، گفت: طبق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در جلسه امروز اقتصاد مقاومتی، باید صادرات غیر‌نفتی را در سال آینده به ۴۸ میلیارد دلار برسانیم.

۴ آذر ۱۳۹۸
ذرت‌های آلوده

ابهام در سرنوشت ذرت‌های آلوده

این روزها در حالی بحث استیضاح و استعفای وزیر جهاد کشاورزی مطرح است که هنوز از تعیین تکلیف ذرت‌های آلوده خبری نشده و معلوم نیست چه اقدامی در این مورد صورت خواهد گرفت.

۴ آذر ۱۳۹۸
صنعت خودرو

حمایت از صنایع کشور ضرورتی ملی و فراجناحی است

فرمانده حوزه بسیج ۵۰۳ امام حسن مجتبی(ع) گروه خودروسازی سایپا گفت: رسانه‌های ارزشی کشور به تأسی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، از تولید ملی در صنعت خودرو حمایت کنند.

۳ آذر ۱۳۹۸
بازار کالاها

جزئیات بازرسی‌ها از بازار کالاها همزمان با افزایش قیمت بنزین

یک مقام مسئول با اشاره به تشدید بازرسی‌های صورت گرفته در دوره پس از افزایش نرخ بنزین گفت: از ۲۵ تا ۳۰ آبان‌، ۹۴هزار و ۱۰۲ مورد بازرسی صورت گرفته که منجر به شکل‌گیری ۷۱۹۷ پرونده تخلف شده است.

۳ آذر ۱۳۹۸
تسهیلات پرداختی

رشد ۴۰ درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی طی ۶ ماهه امسال

سهم صنعت و معدن از تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش های اقتصادی کشور طی ۶ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹.۷ درصد رشد یافت.

۳ آذر ۱۳۹۸
قیمت کالا

برای اجرای بهتر طرح افزایش قیمت بنزین از سودمان کم کنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین اثرات ناچیزی بر قیمت تمام شده کالا و خدمات دارد، گفت: انتظار داریم به خاطر همدیگر از سودمان کم کنیم و یک مقدار از منافع‌مان بگذریم.

۲ آذر ۱۳۹۸
قاچاق کالا

گزارش شفافی از سامانه پیشرفت دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا بعد از ۶ سال ارائه نشد

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه بعد از تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا مقرر شد سامانه‌ای برای کنترل، نظارت و پیشرفت دستگاه‌ها درباره این موضوع راه‌اندازی شود، گفت: با گذشت ۶ سال از تصویب این قانون هنوز گزارش شفاف و روشنی از وضعیت سامانه ارائه نشده است.

۲ آذر ۱۳۹۸
توافق تجاری

فیچ: توافق تجاری با آمریکا رشد اقتصادی چین را به بالای ۵.۷ درصد می‌رساند

مؤسسه رتبه‌بندی فیچ ریتینگ گزارش داد: توافق تجاری با آمریکا می‌تواند رشد اقتصادی چین را به بالای ۵.۷ درصد پیش‌بینی شده برساند.

۲ آذر ۱۳۹۸
صادرات

صادرکنندگان نمونه خط‌‌شکنان جنگ تحریمی هستند

معاون وزیر صمت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، صادرکنندگان نمونه را خط‌‌شکنان جنگ تحریمی توصیف کرد و گفت: مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه، روز دوشنبه ۱۱ آذرماه و با مشارکت فعال بخش خصوصی برگزار می‌شود.

۲ آذر ۱۳۹۸
اوراسیا

تسهیل روند اجرایی موافقت‌نامه ایران و اوراسیا با حضور رئیس اتحادیه اقتصادی اوراسیا در تهران

معاون وزیر صمت با اشاره به حضور رئیس اتحادیه اقتصادی اوراسیا در همایش بزرگ اوراسیا گفت: با توجه به موافقت‌نامه موقت تجارت آزاد بین ایران و اوراسیا، حضور رئیس اتحادیه اقتصادی اوراسیا در تهران گام مهمی در تسهیل روند این موافقت‌نامه است.

۲۵ آبان ۱۳۹۸
گران‌فروشی

طرح ویژه اصناف برای مبارزه با گران‌فروشی ناشی از افزایش قیمت بنزین

رئیس اتاق اصناف با اشاره به طرح ویژه اصناف برای مبارزه با گران‌فروشی گفت: با گشت سه جانبه سازمان تعزیرات، سازمان صمت و اتاق اصناف با هر گونه گران‌فروشی ناشی از افزایش قیمت بنزین مبارزه خواهیم کرد.

۲۵ آبان ۱۳۹۸
صادرات سیمان صادرات ۵ هزار تن سیمان از بندر چابهار

صادرات ۵ هزار تن سیمان از بندر چابهار

یک مقام مسئول از صادرات ۵ هزار تن سیمان از بندر چابهار خبر داد و گفت: صدور محصولات معدنی از این بندر رونق گرفته است.

۲۴ آبان ۱۳۹۸
برچسب قیمت الزام درج برچسب قیمت بر روی کالاها

مردم عدم نصب برچسب را گزارش دهند

قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه هر هفته بازرسی‌ها بر روی ۵ کالای اساسی متمرکز می‌شود، گفت: نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها الزامی است و مردم، عدم نصب آن را بر روی کالاها گزارش دهند.