۱۵ فرو ۱۳۹۷

وزیر صنعت: مشکل ۷۰ درصد بنگاه های تولیدی و صنعتی، سرمایه در گردش است

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکل ۷۰ درصد بنگاه های تولیدی و صنعتی، سرمایه در گردش است گفت: صداو سیما از تبلیغات ناصحیح و دروغ پرهیز کند.

۱۵ فرو ۱۳۹۷

تولید فولاد خام در ۱۱ماه ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۱۱.۵ درصدی داشته است

بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۱۹ میلیون و ۷۷ هزار و ۷۰۰ تن فولاد خام در کشور در ۱۱ ماه سال ۹۶ و رشد ۱۱.۵ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ است.

۱۵ فرو ۱۳۹۷

تولید خودروی سواری در۱۱ ماه ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۱۵.۴ درصدی داشته است

بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی سواری در ۱۱ ماه سال ۹۶ و رشد ۱۵.۴ درصدی آن در همسنجی با سال ۹۵ است.

۱۵ فرو ۱۳۹۷

معاون وزیر صنعت: فقط ۶۵ درصد واحدهای صنعتی کوچک فعال هستند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حدود ۸۰ هزار واحد صنعتی در کشور داریم، گفت: ۹۰ درصد این واحدها را صنایع کوچک تشکیل می دهند و از این میزان فقط حدود ۶۵ درصد فعالند.

۱۴ فرو ۱۳۹۷
رئیس سازمان صنعت و تجارت استان تهران :

سازمان صنعت و تجارت برای حمایت از کالای ایرانی ۳ برنامه از جمله تامین نقدینگی در نظر دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: تسهیل فضای کسب و کار، کمک به بازسازی و نوسازی و تامین نقدینگی واحدهای تولیدی ۳ برنامه محوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در راستای حمایت از تولید ملی است.

۱۴ فرو ۱۳۹۷

دبیر شورای عالی مناطق آزاد: لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد در اردیبهشت ماه جهت تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح می شود”

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرد که لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی جدید در اردیبهشت ماه جهت تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح می شود.

۱۳ فرو ۱۳۹۷

کارخانه خودروسازی خزر در آذربایجان افتتاح شد

کارخانه تولید مشترک خودروایران و جمهوری آذربایجان (خزر) در منطقه نفت چالا با ظرفیت سالانه ۱۰‌هزار دستگاه برای تولید پنج مدل خودروی سواری افتتاح شد.

۱۳ فرو ۱۳۹۷

وزیر صنعت: مالیات بر ارزش افزوده مانع جدی تولیدکنندگان است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده یکی از موانع جدی بر سر راه تولیدکنندگان است از پرداخت یارانه سودتسهیلات برای نوسازی صنایع به واحدهای تولیدی در سال جاری خبرداد.

۱۳ فرو ۱۳۹۷

ایران از برنامه صادرات شش میلیارد و ۸۹۳ میلیون دلار عقب‌مانده است

آمارهای ۱۱ ماهه سال گذشته گویای آن است که در تحقق اهداف از پیش تعیین شده صادرات غیرنفتی، شش میلیارد و ۸۹۳ میلیون دلار عقب‌ماندگی وجود دارد.

۱۱ فرو ۱۳۹۷

در طرح نوسازی و بهسازی صنایع تا پایان سال ۱۳۹۶ در مجموع به ۱۸۵ واحد صنعتی رقمی معادل ۶۲۰ میلیارد تومان پرداخت شد

از زمان آغاز طرح نوسازی و بهسازی صنایع تا پایان سال ۱۳۹۶ در مجموع به ۱۸۵ واحد صنعتی رقمی معادل ۶۲۰ میلیارد تومان پرداخت شد؛ طرحی که قرار بود بر اساس آن تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به ۵۰۰۰ واحد صنعتی متقاضی پرداخت شود.

۹ فرو ۱۳۹۷

۱۹ هزار میلیارد تسهیلات در طرح رونق تولید در سال ۹۶ پرداخت شد

پرونده طرح رونق تولید در سال ۱۳۹۶ نیز با پرداخت اعتباری معادل ۱۸ هزار میلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان به ۴۲ هزار و ۴۰۵ بنگاه تولیدی، بسته شد.

۶ فرو ۱۳۹۷

رئیس‌کنفدراسیون‌صادرات: رشد صادرات به علت افزایش قیمت ارز در چند ماه اخیر است

رئیس کنفدراسیون صادرات با اشاره به رشد صادرات به علت افزایش قیمت ارز در چند ماه اخیر گفت: رشد صادرات موقتی است زیرا ماندگاری قیمت ارز در همین حد و تاثیر افزایش قیمت ارز در واردات باعث می‌شود مجددا شرایط صادرات به گذشته برگردد.

۵ فرو ۱۳۹۷

نماینده مردم ساوه: نخستین محصول پسابرجامی رنو تابستان امسال در ساوه تولید می شود

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین محصول پسابرجامی رنو با مشارکت اقتصادی و صنعتی ایران و فرانسه، تابستان سال جاری در سایت بن رو ساوه تولید می شود.

۲ فرو ۱۳۹۷
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران:

رقابت‌پذیری کالای ایرانی باید به عنوان یکی از پیش‌شرط‌های حمایت از کالای ایرانی است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خواستار بهبود فضای کسب و کار در ایران شد و گفت: ثبات در اقتصاد کلان و نرخ ارز از جمله پیش‌شرط‌های حمایت از تولید و مصرف کالاهای ایرانی است.

۱ فرو ۱۳۹۷

وزیر صنعت، معدن و تجارت: توجه همگان به تولید ملی، اکسیر حیات‌بخش اقتصاد ایران است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در چهارچوب سیاست های کلان نظام در اقتصاد مقاومتی برای تحقق حمایت از کالاهای ایرانی، از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.