۶ خرداد ۱۳۹۶

مذاکرات جدید ایران و ترکیه برای تعرفه‌های ترجیحی و روابط بانکی

سیدجلال ابراهیمی، دبیر کل شورای بازرگانی ایران و ترکیه از برگزاری دو نشست تجاری میان ایران و ترکیه با محوریت مسائل بانکی، توافقات جدید در زمینه وضع تعرفه‌های ترجیحی و آشنایی بیشتر بازرگانان ترکیه در اردیبهشت خبر داد

۶ خرداد ۱۳۹۶

کشف ذخایر معدنی ۵/ ۲ برابر ۸۰ سال گذشته

به گزارش عیارآنلاین، ‌معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حجم عملیات اکتشافی در سال‌های گذشته، ۵/ ۲ برابر کل اکتشاف ۸۰ سال گذشته بوده است. به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان با اشاره به انجام عملیات طرح اکتشاف ۲۵۰ هزار کیلومتری در استان‌های کشور گفت: این حجم […]

۶ خرداد ۱۳۹۶

امکان تقسیط مجدد بدهی‌ مالیاتی واحدهای تولیدی فراهم شد

با تصویب و ابلاغ مصوبه‌ای تازه، سازمان امور مالیاتی امکان قسط‌بندی دوباره بدهی مالیاتی بنگاه‌های تولید را فراهم کرد.

۶ خرداد ۱۳۹۶
نائب رئیس اتاق بازرگانی چین تاکید کرد؛

ضرورت واردات کالاهای استراتژیک از چین

حسن روحانی در اولین نشست خبری خود بعد از انتخابات در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه دولت دوازدهم در خصوص رابطه اقتصادی با دولت چین و چگونگی سطح مبادلات اقتصادی با این کشور گفت: به دنبال آن هستیم تا روابط ما با چین از کالاهای مصرفی به سمت کالاهای استراتژیک پیش رود. مجیدرضا حریری، نائب رئیس اول اتاق بازرگانی چین در این باره با بیان اینکه اظهارات رئییس جمهوری در خصوص لزوم واردات کالاهای استراتژیک از چین جهت گیری اساسی برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای کشورمان است، می گوید: ورود مواد اولیه و ماشین آلات از این کشور زمینه افزایش تولید و اشتغالزایی داخلی را فراهم می کند.

۶ خرداد ۱۳۹۶
معاون سازمان توسعه تجارت خبرداد؛

رشد ۸ درصدی ارزش صادرات مواد غذایی

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات به صادرات محصولات صنایع غذایی طی سال ۱۳۹۵ در مقایسه با سال ۱۳۹۴ اشاره کرد و گفت: صادرات صنایع غذایی با افزایش ۸ درصد در ارزش به ۵,۲۰۷۷ میلیون دلار و از لحاظ وزنی به ۴,۱۱۷۸ هزار تن رسیده است.

۶ خرداد ۱۳۹۶

وزیرصنعت: برای افزایش ۲۵ درصدی صادرات غیرنفتی برنامه‌ریزی کرده‌ایم

وزیر صنعت، معدن و تجارت شاه بیت توسعه صنعتی کشور را صادرات برشمرد و از برنامه ریزی برای افزایش ۲۵ درصدی صادرات غیرنفتی تا پایان سال خبر داد.

۵ خرداد ۱۳۹۶

رئیس کنفدارسیون صادرات ایران: تولیدکنندگان به قصد صادرات تولید کنند

رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: خطی که باید برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شود این است که کالایی تولید کنند در بازار خارجی به فروش رود و نباید به بازار داخل نگاه داشته باشند. امروز بازارهای هدف ما بازارهای خارج از کشور است. این کلید حل بحران امروز اقتصاد کشور است.

۵ خرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار:

بازار ته‌لنجی در اختیار گمرک است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اینکه موضوع ته‌لنجی در اختیار گمرک است و به این سازمان مربوط نمی‌شود، گفت: سازمان مناطق آزاد سهمی در قاچاق کالا ندارند.

۴ خرداد ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: آمار قاچاق کالا ۲۲ میلیارد دلار است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مناطق جدید آزاد و ویژه اقتصادی نباید محلی برای دپوی واردات باشد.

۳ خرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: همکاری با شرکت دایملر بنز در زمینه خودرو تجاری در مراحل نهایی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت به وضعیت رو به پیشرفت صنعت خودرو کشور اشاره کرد و گفت: همکاری با شرکت دایملر بنز در زمینه خودروهای تجاری تقریبا در مراحل نهایی است.

۳ خرداد ۱۳۹۶
مرکز پژوهش‌های مجلس؛

فضای کسب‌وکار ایران بدتر شده است

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی عنوان کرد: در جدیدترین گزارش سهولت انجام کسب و کار هم رتبه ایران، سه رتبه بدتر شد و از ۱۱۷ به ۱۲۰ رسید که هر سه رتبه آن ناشی از بدتر شدن نسبی وضعیت ایران بوده است.

۳ خرداد ۱۳۹۶

رئیس کل گمرک ایران: تشریفات گمرکی برای صادرکنندگان کاهش یافت

رئیس کل گمرک ایران از اعمال تمهیدات جدید برای ارزشگذاری کالاهای صادراتی تا ۱۰ روز آینده خبر داد و گفت: از این پس مرز خروج کالا، پروانه صادرات را نیز صادر می کند.

۳ خرداد ۱۳۹۶

مدیرعامل شرکت ایران یاسا: تشدید رکود کار دست تولیدکننده بزرگ لاستیک داد

مدیرعامل شرکت “ایران یاسا تایر و رابر” تصریح کرده که این شرکت تصمیم بر کاهش تولید گرفته و تولید شرکت از رقم پیش بینی شده ۱۳۶۰۸۹۴۱ کیلوگرم به رقم ۱۲۵۷۶۸۸۳ کیلو گرم در سال مالی ۹۵ کاهش یافت.

۳ خرداد ۱۳۹۶

پیشنهاد تشکیل وزارتخانه معادن و صنایع معدنی

در واپسین روزهای کاری دولت یازدهم و آستانه شروع کار دولت دوازدهم، پیشنهاداتی در خصوص تغییر ساختارهای اقتصادی مطرح می‌شود که از جمله آن پیشنهادی برای تشکیل وزارتخانه مستقل “معادن و صنایع معدنی” است.

۳ خرداد ۱۳۹۶

تجارت ۱۲ میلیارد دلاری ایران و چین در ۴ ماه

مبادلات تجاری ایران و چین در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی با افزایش ۴۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و از مرز ۱۲ میلیارد دلار گذشت.