۷ بهمن ۱۳۹۶
رئیس دیوان محاسبات:

۷۵درصد پول صندوق نوآوری در بانک‌ها سرمایه‌گذاری شده است

«خواهش می‌کنم دقــت کــنـیـد»؛«محض رضای خدا این پول‌ها را به این صندوق‌ها ندهید!» اینها بخشی از اظهارات التماس‌گونه رئیس دیوان محاسبات است که روز چهارشنبه هفته گذشته هنگامی که گزارش تفریغ بودجه سال ۹۵ را در صحن علنی مجلس وقتی به بخش صندوق نوآوری و شکوفایی رسید، گفت. عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات به نمایندگان مجلس گفت: «‌باورتان می‌شود این پول‌ها در بانک‌ها حبس می‌شود و از سودش استفاده می‌کنند؟»

۷ بهمن ۱۳۹۶

غلامی: انتظار وزارت علوم برای بودجه سال ۹۷ بیش از اینها بود

به گزارش عیارآنلاین، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اقدامات وزارت علوم در خصوص فراهم کردن زمینه ارتقای دانشگاه‌های داخلی در سطح جهانی گفت و افزود: تجهیزات آزمایشگاهی و کارهای مشترکی برای فراهم کردن زمینه‌های تحقیقاتی انجام گرفته و به طور کلی علاوه بر این همکاری‌های تحقیقاتی و آموزشی برنامه‌هایی برای ارتقای دانشگاه‌ها […]

۶ بهمن ۱۳۹۶

نماینده مجلس: تصمیم کمیسیون تلفیق درباره عدم افزایش حقوق هیئت‌علمی عادلانه نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مصوبه افزایش نیافتن حقوق بالای ۵ میلیون تومان در سال آتی به بازبینی نیاز دارد، گفت: نباید عاملی برای بی‌انگیزی اساتید دانشگاه‌ها ایجاد شود.

۶ بهمن ۱۳۹۶

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی: ۹۰ درصد درآمد دانشگاه آزاد متکی بر شهریه است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد سومین دانشگاه بزرگ خصوصی جهان است و دانشگاه استنفورد آمریکا که یک دانشگاه خصوصی، هلدینگ و خیلی کوچکتر از دانشگاه آزاد است تاکنون ۲۷۰۰ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است.

۶ بهمن ۱۳۹۶

غلامی: بسیاری از نمایندگان مخالف محدود کردن حقوق اعضای هیات علمی هستند

وزیر علوم از پیگیری جدی این وزارتخانه در خصوص تصمیم کمیسیون تلفیق برای تعیین سقف افزایش حقوق اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: بسیاری از نمایندگان در صحبت‌های خود مخالفت خود با این مصوبه اعلام نمودند و باید منتظر ماند و دید این طرح در صحن مجلس چه تعداد رای می‌آورد.

۴ بهمن ۱۳۹۶

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت: سرانه دانشجویان وزارت بهداشت در بودجه ۹۷ افزایش ٢٠ درصدی داشته است

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت از افزایش ٢٠ درصدی سرانه دانشجویان علوم پزشکی در بودجه ۹۷ خبر داد.

۳ بهمن ۱۳۹۶

ستاد توسعه فناوری نانو بیش از ۳۴ میلیارد ریال از ۵ هزار و ۵۵۳ پژوهشگر حمایت کرده است

ستاد توسعه فناوری نانو در اول بهمن ماه بیش از ۳۴ میلیارد ریال از ۵ هزار و ۵۵۳ پژوهشگر حمایت کرده است.

۲ بهمن ۱۳۹۶
اصلاح پذیرش دانشجو

رئیس‌دانشگاه خواجه‌نصیر: مصوبه اخیر کمیسیون‌تلفیق در خصوص محدودیت افزایش حقوق بالای۵ میلیون‌تومان به فضای نخبگی و اشتغال‌ کشور آسیب وارد می‌کند

رئیس دانشگاه خواجه نصیر گفت: روسای ۱۳ دانشگاه برتر کشور در واکنش به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق در خصوص محدودیت افزایش حقوق بالای ۵ میلیون تومان نامه ای به رئیس مجلس نوشتند.

۲ بهمن ۱۳۹۶

نماینده مجلس: اخذ شهریه از دانشجویان مهمان و انتقالی در دانشگاه‌های دولتی خلاف قانون است

عضو کمیسیون کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اقدام دانشگاه‌های علوم پزشکی و برخی دانشگاه‌های وزارت علوم مبنی بر اخذ شهریه از دانشجویان مهمان و انتقالی را خلاف قانون برشمرد.

۱ بهمن ۱۳۹۶
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف:

در ایران بودجه سرانه هر دانشجو کمتر از درآمد سرانه است

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: بررسی دانشگاه های معتبر جهان نشان می دهد هزینه هر دانشجو در سال چند برابر هزینه سرانه کشور می باشد و در ایران بودجه سرانه هر دانشجو کمتر از درآمد سرانه است.

۲۸ دی ۱۳۹۶
همکاری علمی

غلامی: ایجاد محدودیت در افزایش حقوق‌های بالای ۵ میلیون تومان حفظ اساتید را با چالش مواجه می‌کند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در افزایش حقوق های کمتراز ۵ میلیون تومان را ستود اما در عین حال تاکیدکرد: محدود کردن افزایش حقوق های بیشتر از این مبلغ و همچنین تعیین سقف برای پاداش بازنشستگی، مشکلات جدی در حفظ و تداوم فعالیت های علمی استادان و پژوهشگران کشورمان ایجاد می کند.

۲۴ دی ۱۳۹۶

رئیس پیشین دانشگاه صنعتی شریف: برای چرخیدن چرخ اقتصادی دانشگاه با تزریق بودجه دولتی رونق خاصی اتفاق نمی‌افتد

رئیس پیشین دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای چرخیدن چرخ اقتصادی دانشگاه با تزریق بودجه دولتی رونق خاصی اتفاق نمی افتد و برای دانشگاه های علوم پایه که کمتر در حوزه ی ارتباط با صنعت هستند سخت است که خدمات ارائه دهند.

۲۳ دی ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه تهران: برای رفع مشکل بیکاری دانشجویان، تبصره‌ای در این راستا از سوی دانشگاه تهران به مجلس پیشنهاد کردیم

رئیس دانشگاه تهران از پیشنهاد این دانشگاه به مجلس در قالب تبصره‌ای به منظور حل معضل بیکاری دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی خبر داد و گفت: ارتباط بین دانشگاه و صنعت در قالب تبصره و بودجه الزام‌آور خواهد شد.

۲۰ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیر علوم: رقم و مبلغ شهریه را هیات امناء دانشگاه تصویب می کند

معاون آموزشی وزارت علوم درباره پولی شدن سنوات تحصیلی گفت: وزارت علوم دانشگاه ها را مکلف نمی کند که شهریه چگونه باید باشد، مبلغ شهریه را هیات امناء دانشگاه تصویب می‌کند.

۱۳ دی ۱۳۹۶
مشاور معاون اداری وزارت علوم:

رتبه‌بندی دانشگاه‌های سبز یکی از معیارهای توزیع اعتبارات هزینه‌ای و پروژه‌های مدیریت سبز است

دکتر سیامک خادمی مشاور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و سرپرست اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی این وزارتخانه، در کارگاه آموزشی «آشنایی با مدل تلفیقی – تطبیقی رتبه‌بندی و ارزیابی دانشگاه‌های سبز»، گفت: رتبه‌بندی دانشگاه‌های سبز، یکی از معیارهای توزیع اعتبارات هزینه‌ای و پروژه‌های مدیریت سبز است.