۳ بهمن ۱۳۹۶

ستاد توسعه فناوری نانو بیش از ۳۴ میلیارد ریال از ۵ هزار و ۵۵۳ پژوهشگر حمایت کرده است

ستاد توسعه فناوری نانو در اول بهمن ماه بیش از ۳۴ میلیارد ریال از ۵ هزار و ۵۵۳ پژوهشگر حمایت کرده است.

۲ بهمن ۱۳۹۶

رئیس‌دانشگاه خواجه‌نصیر: مصوبه اخیر کمیسیون‌تلفیق در خصوص محدودیت افزایش حقوق بالای۵ میلیون‌تومان به فضای نخبگی و اشتغال‌ کشور آسیب وارد می‌کند

رئیس دانشگاه خواجه نصیر گفت: روسای ۱۳ دانشگاه برتر کشور در واکنش به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق در خصوص محدودیت افزایش حقوق بالای ۵ میلیون تومان نامه ای به رئیس مجلس نوشتند.

۲ بهمن ۱۳۹۶

نماینده مجلس: اخذ شهریه از دانشجویان مهمان و انتقالی در دانشگاه‌های دولتی خلاف قانون است

عضو کمیسیون کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اقدام دانشگاه‌های علوم پزشکی و برخی دانشگاه‌های وزارت علوم مبنی بر اخذ شهریه از دانشجویان مهمان و انتقالی را خلاف قانون برشمرد.

۱ بهمن ۱۳۹۶
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف:

در ایران بودجه سرانه هر دانشجو کمتر از درآمد سرانه است

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: بررسی دانشگاه های معتبر جهان نشان می دهد هزینه هر دانشجو در سال چند برابر هزینه سرانه کشور می باشد و در ایران بودجه سرانه هر دانشجو کمتر از درآمد سرانه است.

۲۸ دی ۱۳۹۶

غلامی: ایجاد محدودیت در افزایش حقوق‌های بالای ۵ میلیون تومان حفظ اساتید را با چالش مواجه می‌کند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در افزایش حقوق های کمتراز ۵ میلیون تومان را ستود اما در عین حال تاکیدکرد: محدود کردن افزایش حقوق های بیشتر از این مبلغ و همچنین تعیین سقف برای پاداش بازنشستگی، مشکلات جدی در حفظ و تداوم فعالیت های علمی استادان و پژوهشگران کشورمان ایجاد می کند.

۲۴ دی ۱۳۹۶

رئیس پیشین دانشگاه صنعتی شریف: برای چرخیدن چرخ اقتصادی دانشگاه با تزریق بودجه دولتی رونق خاصی اتفاق نمی‌افتد

رئیس پیشین دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای چرخیدن چرخ اقتصادی دانشگاه با تزریق بودجه دولتی رونق خاصی اتفاق نمی افتد و برای دانشگاه های علوم پایه که کمتر در حوزه ی ارتباط با صنعت هستند سخت است که خدمات ارائه دهند.

۲۳ دی ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه تهران: برای رفع مشکل بیکاری دانشجویان، تبصره‌ای در این راستا از سوی دانشگاه تهران به مجلس پیشنهاد کردیم

رئیس دانشگاه تهران از پیشنهاد این دانشگاه به مجلس در قالب تبصره‌ای به منظور حل معضل بیکاری دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی خبر داد و گفت: ارتباط بین دانشگاه و صنعت در قالب تبصره و بودجه الزام‌آور خواهد شد.

۲۰ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیر علوم: رقم و مبلغ شهریه را هیات امناء دانشگاه تصویب می کند

معاون آموزشی وزارت علوم درباره پولی شدن سنوات تحصیلی گفت: وزارت علوم دانشگاه ها را مکلف نمی کند که شهریه چگونه باید باشد، مبلغ شهریه را هیات امناء دانشگاه تصویب می‌کند.

۱۳ دی ۱۳۹۶
مشاور معاون اداری وزارت علوم:

رتبه‌بندی دانشگاه‌های سبز یکی از معیارهای توزیع اعتبارات هزینه‌ای و پروژه‌های مدیریت سبز است

دکتر سیامک خادمی مشاور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و سرپرست اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی این وزارتخانه، در کارگاه آموزشی «آشنایی با مدل تلفیقی – تطبیقی رتبه‌بندی و ارزیابی دانشگاه‌های سبز»، گفت: رتبه‌بندی دانشگاه‌های سبز، یکی از معیارهای توزیع اعتبارات هزینه‌ای و پروژه‌های مدیریت سبز است.

۱۱ دی ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزیرعلوم: بودجه هشت هزار میلیارد تومانی پاسخگوی نیازهای آموزش عالی کشور نیست

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بودجه هشت هزار میلیارد تومانی پاسخگوی نیازهای آموزش عالی کشور نیست و انتظار می رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هنگام بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند.

۱۱ دی ۱۳۹۶
مدیرکل امور فناوری وزارت علوم:

بودجه پارک‌های علم و فناوری نسبت به سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی داشته است

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم از افزایش ۲۰ درصدی بودجه پارک‌های علم و فناوری نسبت به سال گذشته خبر داد.

۱۱ دی ۱۳۹۶

معاون اداری وزارت علوم: ۱۲درصد تخصیص بودجه دانشگاه‌ها برای سال جاری عقب افتاده است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از عقب افتادگی ۱۲درصدی تخصیص بودجه دانشگاه ها برای سال جاری خبر داد و گفت: هنوز بودجه عقب افتاده دانشگاه‌ها تخصیص نیافته است.

۱۰ دی ۱۳۹۶
رئیس دانشگاه تهران:

۳۸ درصد بودجه دانشگاه تهران از طریق درآمدهای اختصاصی تامین می‌شود

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه ۳۸ درصد هزینه‌های این دانشگاه از طریق درآمدهای اختصاصی تامین می‌شوند، گفت: حدود ۳۵۰ میلیارد تومان برای دانشگاه تهران در سال جاری اختصاص داده شده که این میزان یک پنجم دانشگاه‌های مشابه در جهان است.

۹ دی ۱۳۹۶

ستاری: دانشگاه‌ها باید بدانند که با پول دولتی به هر میزان که باشد به جایی نمی‌رسند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این‌که پژوهش کشور به صدقه نیاز ندارد، بلکه نیازمند جدی عقل و تفکر است، گفت: ایجاد اکوسیستم آموزشی مهم‌ترین نیاز توسعه آموزش و پژوهش در کشور است و دانشگاه‌ها باید بدانند که با پول دولتی به هر میزان که باشد به جایی نمی‌رسند.

۷ دی ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون آموزش: لایحه بودجه ۹۷ آموزش و پرورش و آموزش عالی را با کسری جدی مواجه می‌کند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: لایحه بودجه ۹۷ اشکالات جدی دارد و به نظر من بدترین لایحه بودجه‌ای است که از زمان پس از انقلاب تاکنون از سوی دولت ارائه شده است.