۲۵ آذر ۱۳۹۶

معاون مدیریت منابع وزارت علوم : بهره‌‎مندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۳ درصد بودجه استانی ضروری است

دکتر عسکریان ابیانه در نشست مشترک با هیئت رئیسه دانشگاه اراک، بر ضرورت بهره‌‎مندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۳ درصد بودجه استانی تأکید کرد.

۲۱ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: بودجه علم و فناوری در لایحه سال آتی رشد ۳۰درصدی داشته است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است رشد ۳۰ درصدی بودجه در حوزه علم و فناوری در لایحه اهدایی دولت، نشان از نگاه مساعد دولت به این مهم دارد.

۲۱ آذر ۱۳۹۶

بر اساس لایحه بودجه سال۹۷ دانشگاه تهران بیشترین بودجه را از بین ۱۳ دانشگاه برتر به خود اختصاص داده است

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۷ برآورد بودجه ۱۳ دانشگاه برتر کشور اعلام شد که دانشگاه تهران بیشترین بودجه را به خود اختصاص داده است.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

معاون اداری مالی وزارت علوم: رشد کل اعتبارات وزارت علوم در لایحه بودجه ۹۷، ۱۳.۲ درصد بوده است

معاون اداری مالی وزارت علوم گفت: رشد کل اعتبارات وزارت علوم در لایحه بودجه ، ۱۳.۲ درصد بوده، که بالای ۲۰ درصد آن به موسسات پژوهشی و پارک ها و ۱۲.۸ درصد به دانشگاه ها اختصاص دارد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

در لایحه‌بودجه سال۹۷ جدول۱۴ که برای تحقق سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی مقام‌معظم‌رهبری درسال‌های گذشته تدوین شده بود، حذف شده است

لایحه بودجه سال ۹۷ روز گذشته به مجلس ارائه شد اما در این لایحه جدول ۱۴ که برای تحقق سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری در سال های گذشته تدوین شده بود، حذف شده است.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه اصفهان : بودجه سال ۹۷ در دانشگاه‌ها حرکتی ایجاد نمی‌کند

دکتر هوشنگ طالبی با انتقاد از وضعیت بودجه دانشگاه در لایحه سال ۹۷ تاکید کرد: رقم بودجه، بودجه کمی است و درصدی که رشد کرده،نمی‌تواند در دانشگاه‌ها حرکت ایجاد کند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

دانشگاه‌ها می‌توانند تاسقف عملکرد درآمد اختصاصی سال ۹۶ نسبت به اخذ تسهیلات بانکی اقدام کنند

براساس لایحه بودجه ۹۷، دانشگاهها و پارکهای علم و فناوری می توانند تاسقف عملکرد درآمد اختصاصی سال ۹۶ نسبت به اخذ تسهیلات بانکی برای تکمیل طرحهای تملک دارایی و احداث خوابگاه متاهلی اقدام کنند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

در لایحه بودجه سال ۹۷ کاهش اعتبارات برنامه‌های پژوهشی توسط دستگاه‌های اجرایی ممنوع است

در جزئیات لایحه بودجه سال ۹۷ که مربوط به برنامه های پژوهشی است؛ کاهش اعتبارات برنامه های پژوهشی توسط دستگاههای اجرایی ممنوع است.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

دغدغه‌مان طلبکاران شده است

روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور در نامه به رئیس‌جمهور عنوان کردند که دغدغه اصلی روسای دانشگاه‌ها از توجه به کیفیت و ارتقای پژوهش به پاسخگویی به خیل طلبکاران و پیمانکاران تبدیل شده است.

۱۲ آذر ۱۳۹۶
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم:

در لایحه بودجه سال ۹۷ پژوهانه دانشجویان دکتری از کالاهای آسیب‌رسان تامین می‌شود

به گزارش عیارآنلاین،  رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: «در لایحه بودجه سال ۹۷، ۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار بابت پرداخت پژوهانه به دانشجویان دکتری پیشنهاد داده شد.» ذوالفقار یزدان‌مهر در گفت‌وگو با «مهر» گفت: «در رابطه با پرداخت پژوهانه به دانشجویان دکتری به‌منظور هدایت رساله دکتری، انجام پژوهش‌های مفید و موثر در زمینه‌های بنیادی، […]

۱۱ آذر ۱۳۹۶

دبیر جشنواره هفته پژوهش: یک درصد بودجه برای پژوهش اختصاص داده می‌شود که با توجه به حجم کار در استان‌ها خیلی کم است

به گزارش عیارآنلاین، فریبا گودرزی ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دنبال این هستیم که با برگزاری این نمایشگاه ها همه فناوری ها را عملیاتی کنیم؛ یعنی به دنبال عملیاتی شدن علم و به نمایش گذاشتن آن از سوی افراد نخبه کشور هستیم. وی افزود: به منظور […]

۱۱ آذر ۱۳۹۶

غلامی: تسهیلات ۲۰میلیون تومانی به کارکنان، استادان ومدیران دانشگاه‌های پیام نور که در زلزله، آسیب دیده‌اند پرداخت خواهد شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه به کارکنان، استادان و مدیران دانشگاه‌های پیام نور غرب کشور که در حادثه زلزله، منازل‌ آنها دچار آسیب شده‌اند، خبر داد.

۹ آذر ۱۳۹۶

غلامی: در بودجه سال ۹۷ اعتبار ویژه ازسوی دولت برای بازسازی و نوسازی تجهیزات دانشگاه‌ها پیش‌بینی شده است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از ابتدای امسال تاکنون بودجه دانشگاه ها کمی بیشتر از ۱۰ درصد تخصیص نیافته، اما رئیس سازمان برنامه و بودجه قول داده است که بودجه دانشگاه ها امسال ۱۰۰ درصد تخصیص داده شود.

۸ آذر ۱۳۹۶
معاون پژوهشی وزارت علوم :

ردیف بودجه خاص برای پژوهش‌های علوم انسانی تعیین می‌شود

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: در حال حاضر هشت مرکز رشد علوم انسانی در کشور مشغول به فعالیت هستند و ردیف بودجه خاصی برای پژوهش های علوم انسانی ایجاد خواهد شد.

۸ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس : دانشگاه‌ها در جذب تسهیلات ۴ هزار میلیارد تومانی موفق نبودند

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دانشگاه ها و مراکز علمی نتوانستند از تسهیلات بانکی چهار هزار میلیارد تومانی که به آنها اختصاص داده شده بود، استفاده کنند.