۲۵ مرداد ۱۳۹۶
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم:

بودجه مستقل ۱۴ میلیاردی در سال ۹۶ برای جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها اختصاص یافته است

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بودجه مستقل ۱۴ میلیاردی در سال ۹۶ برای جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها اختصاص یافته است.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: ۹۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب به دانشگاه‌ها تخصیص می‌یابد

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: بر اساس توافقات انجام شده با سازمان برنامه و بودجه ۹۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب به دانشگاه‌ها تخصیص می‌یابد که در صورت تحقق، این میزان یک و نیم برابر مدت مشابه در سالهای گذشته خواهد بود.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: سال آینده بودجه ۱۸۰ دانشگاه ۱۷ هزار میلیارد می‌شود

معاون اداری و مالی وزیر علوم گفت: در حال حاضر ۱۸۰ دانشگاه بودجه هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی را در اختیار دارند و تلاش می‌کنیم این بودجه سال آینده به ۱۷ هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

۳ مرداد ۱۳۹۶

رییس دانشگاه امیرکبیر: بودجه دانشگاه‌های داخلی با مراکز مشابه خارجی تفاوت ۲۰ درصدی دارد

رییس دانشگاه امیرکبیر از عدم اختصاص بودجه دانشگاه‌های سطح یک برای ارتقاء در سطح جهانی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بودجه دانشگاه‌های داخل کشور قابل مقایسه با دانشگاه‌های مشابه خارجی نیست و با وجود اینکه قول‌هایی برای اختصاص ردیف اعتباری به دانشگاه‌ها داده شده بود اما تاکنون این بودجه محقق نشده است.

۱ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: در تلاش هستیم که طی سال آینده کل اعتبارات آموزش عالی را دو برابر کنیم

معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: در تلاش هستیم که طی سال آینده کل اعتبارات آموزش عالی در یک سال را دو برابر کنیم.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

مجلس نرخ مالیات درآمد فعالیت‌های پژوهشی را یکسان کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح بخشی از قانون مالیات‌های مستقیم، نرخ مالیات بر درآمد ناشی از فعالیت‌های پژوهشی را یکسان کردند.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: حداقل باید ۱۵ درصد از بودجه دانشگاه‌ها صرف پژوهش شود

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ضمن بازدید از دانشگاه بوعلی سینای همدان ، در نشست شورای این دانشگاه شرکت کرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: برنامه داریم جدول ۱۴ بودجه را احیا کنیم

به گزارش عیارآنلاین، حسین عسگریان ابیانیه  گفت: جدول ۱۴ از قانون بودجه سال ۹۶ حذف شده است اما به دنبال احیای این جدول هستیم تا بتوانیم بودجه مربوط به آن را دریافت کنیم. وی افزود: دولت می تواند از طریق منابع مربوط به برنامه پنجم توسعه این جدول را احیا کند. معاون اداری و مالی […]

۱۸ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: بودجه دانشگاه‌های برتر در سه ماه نخست سال ۲۴ درصد تخصیص پیدا کرده است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم از تخصیص ۲۴ درصد بودجه دانشگاه‌های برتر در سه ماهه نخست سال خبر داد.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
معاون علمی فرهنگی سازمان برنامه و بودجه:

بودجه آموزش عالی طی چهار سال گذشته ۱۱۶ درصد رشد داشت

معاون علمی فرهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: بودجه آموزش عالی کشور طی چهار سال گذشته ۱۱۶ درصد رشد داشته است که این رشد دوبرابر بودجه عمومی کشور بوده است.

۱۴ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: بودجه دانشگاه‌ها و آموزش عالی کشور ۸۳۰۰ میلیارد تومان است

معاون اداری و مالی وزارت علوم گفت: بودجه دانشگاه‌ها و آموزش عالی کشور ۸۳۰۰ میلیارد تومان است که اگر بودجه مربوط به جدول ۱۴ به این میزان افزوده شود، بخش زیادی از مشکلات دانشگاه‌ها برطرف خواهد شد.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
معاون پژوهشی دانشگاه تهران:

۸۰ درصد از بودجه دانشگاه‌ها به هزینه‌های پرسنلی مربوط می‌شود

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه سال گذشته جدول ۱۴ تحقق نیافت، گفت: از جمله سیاست‌های هیات‌های امنا این است که ۱۵ درصد از اعتبارات عمومی دانشگاه‌ها به پژوهش اختصاص یابد.

۱۴ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیرعلوم: سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان به حوزه معاونت مالی وزارت علوم تزریق شد

معاون اداری مالی وزارت علوم تاکید کرد امسال اعتباری برای افزایش حقوق‌ها اختصاص داده نشده است و دکتر فرهادی این موضوع را از طریق معاون اول رئیس‌جمهوری پیگیری کردند و این امیدواری وجود دارد که برای سال آینده در بودجه‌بندی لحاظ شود.

۱۳ تیر ۱۳۹۶

معاون مالی اداری وزارت علوم: تخصیصات بودجه سه ماهه دانشگاه‌های برتر تا بالای ۹۰ درصد انجام شده است

معاون مالی اداری وزارت علوم گفت: تخصیصات بودجه سه ماهه دانشگاه‌های برتر تا بالای ۹۰ درصد انجام شده؛ در این سه ماه بنا بود ۲۵ درصد بودجه مصوب را به آنها بپردازیم که در حدود ۲۴ درصد تخصیص بودجه انجام شده است.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم:

بودجه‌های تعمیر و تجهیز دانشگاه‌ها کامل شده است

​مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم گفت: خبر خوبی برای دانشگاه‌ها داریم و این خبر به ردیف‌های بودجه تعمیر و تجهیزات دانشگاه‌ها ارتباط دارد. ردیف‌های تعمیر و تجهیز دانشگاه‌ها کامل شده، ولی اینکه به چه شکل در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد هنوز مشخص نیست.