۱۹ اسفند ۱۳۹۶

نماینده مجلس: ۱۰۰ درصد بودجه سال ۹۶ دانشگاه‌ها تا پایان سال تخصیص داده می‌شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۱۰۰ درصد بودجه سال ۹۶ دانشگاه‌ها تا فردا خبر داد.

۱۸ اسفند ۱۳۹۶
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

۵۷ هزار میلیارد تومان به موضوع آموزش تخصیص خواهد یافت

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این که بیشترین سهم بودجه ۹۷ پس از موضوع رفاه اجتماعی و اشتغال مربوط به آموزش است، اعلام کرد، ۵۷ هزار میلیارد تومان به موضوع آموزش تخصیص خواهد یافت.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

وزیر علوم: افزایش سنوات نباید مانع استفاده از فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری شود

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در آیین تقدیر از دانشجویان نمونه تاکید کرد: در خصوص جذب دانشجویان نمونه به عنوان اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها توصیه ویژه‌ای به هیات‌های جذب شده که در بررسی‌های خود برای جذب دانشجویان نمونه ، نگاه و اولویت ویژه‌ای داشته باشند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

معاون جذب سرمایه معاونت علمی: تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ملی کمسی چین به‌منظور توسعه فاز سوم پارک فناوری پردیس امضاء شد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به‌منظور توسعه فاز سوم پارک فناوری پردیس، تفاهم‌نامه همکاری با کشور چین را امضاء کرد.

۹ اسفند ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: در حوزه وقف، علم و فناوری، باید از سرمایه‌های ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز استفاده کنیم

دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی، چهارشنبه در نخستین همایش ملی وقف، علم و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خیران در سال های گذشته ساخت ۶۵۰ هزار مترمربع از طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را انجام داده‌اند.

۵ اسفند ۱۳۹۶

نماینده مجلس: براساس بودجه سال۹۷سیستم بانکی تسهیلاتی به میزان ۴هزارمیلیاردتومان در اختیار دانشگاه‌ها در راستای نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی قرار خواهدگرفت

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبار بیش از ۹ هزار میلیارد تومان بودجه دانشگاه‌های کشور مازاد مصوبه دولت در سال آینده خبر داد.

۲ اسفند ۱۳۹۶
معاون مالی وزارت علوم:

کل اعتبارت وزارت علوم در سال۹۷، اعم از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز رشد و حوزه‌های ستادی، ۹هزار و۶۰۰میلیارد تومان است

معاون اداری مالی وزارت علوم گفت: با توجه به رشدی که بودجه وزارت علوم در سال ۹۷ داشته است، نمی‌توانیم، تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها را رقم بزنیم.

۲ اسفند ۱۳۹۶
رییس دانشگاه علم و صنعت:

یک‌چهارم درآمدهای دانشگاه علم‌ و صنعت از قراردادهای پژوهشی تامین می‌شود

رییس دانشگاه علم و صنعت از تامین یک چهارم درآمدهای دانشگاه از طریق قراردادهای پژوهشی خبر داد و گفت: متاسفانه میزان این قراردادها طی سال‌های اخیر با پایین آمدن سطح درآمدهای اقتصادی کشور کاهش یافته است.

۱ اسفند ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه تهران: تاکنون به طور متوسط حدود ۸۷ درصد بودجه دانشگاه‌ها اختصاص داده شده است

رئیس دانشگاه تهران گفت: باتوجه به اینکه تنها یک ماه از سال باقی مانده است متوسط بودجه ای که به دانشگاه ها اختصاص یافته حدود ۸۷ درصد است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: بودجه ۸ هزار میلیارد وزارت علوم نیازمند افزایش است

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:باتوجه به پاسخگو نبودن اعتبار ۸۰ هزار میلیارد ریالی این وزارتخانه با نیازهای موجود، باید زمینه افزایش این میزان فراهم شود.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم :

منابع حاصل از وقف باید به سمت ایجاد سرمایه‌گذاری‌های پایدار در دانشگاه‌ها سوق داده شود

دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی، در آیین سومین گردهمایی ملی خیرین آموزش عالی کشور، گفت: حیطه جدیدی که باید در حوزه خیرین تعریف شود، سوق دادن منابع به سمت سرمایه‌گذاری‌هایی است که بتواند منابع پایدار برای دانشگاه‌ها ایجاد کند.

۲۲ بهمن ۱۳۹۶

غلامی: نمایندگان مجلس درخصوص مصوبات کمیسیون تلفیق که باعث عدم افزایش حقوق اعضای هیأت علمی می‌شود به لایحه دولت بازگردند

وزیر علوم گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق که باعث عدم افزایش حقوق و محدود کردن سقف پاداش بازنشستگی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور می‌شود، به لایحه دولت بازگردند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶

وزیر علوم: ۱۸ درصد از اعتبارات سال ۹۷ را برای بخش پژوهش اختصاص داده‌ایم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اولویت این وزارتخانه در بودجه سال ۹۷ بخش پژوهش است و در همین چارچوب رشد بودجه های دانشگاهی در بخش پژوهش خوب است.

۱۷ بهمن ۱۳۹۶

معاون اداری وزارت علوم: حل مشکلات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیازمند بودجه‌ی بیشتری است

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به رشد ۱۳ درصدی بودجه آموزش عالی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ گفت : حل مشکلات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیازمند بودجه ی بیشتری است .

۱۵ بهمن ۱۳۹۶

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام: در دنیا سهم قابل توجهی از حقوق به اساتید تعلق می‌گیرد

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس درخصوص عدم افزایش حقوق اساتید گفت: در دنیا سهم قابل توجهی از حقوق به اساتید تعلق می گیرد.