۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

سرپرست معاونت مالی وزارت علوم: دانشگاه‌ها در بی نیازی از بودجه دولت ۱۵ درصد رشد داشتند

سرپرست معاونت اداری مالی وزارت علوم از رشد ۱۵ درصدی دانشگاهها در تامین هزینه های جاری خود از منابع داخلی در پایان برنامه پنجم توسعه خبر داد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
سرپرست معاونت اداری مالی وزارت علوم خبر داد؛

پرداخت ۸۰ درصد بدهی دانشگاه‌ها به شهرداری‌ها

سرپرست معاونت اداری مالی وزارت علوم با اشاره به جزئیات بدهی دانشگاه ها گفت: ۸۰ درصد بدهی دانشگاه ها به شهرداری پرداخت شده است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر علوم خبر داد؛

افزایش ۴۵درصدی اعتبارات پژوهشی در دانشگاه‌ها در سال جاری

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه‌ها به ارائه آمارهایی در خصوص پیشرفت اعتبارات حوزه پژوهش و فناوری طی سه سال گذشته پرداخت.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶

اختصاص ردیف بودجه متمرکز برای جذب اعضای هیات علمی جدید

سرپرست معاونت اداری و مالی وزارت علوم اعلام کرد: وزارت علوم از ردیف بودجه جذب اعضای هیات علمی جدید به دانشگاه هایی که برای جذب هیات علمی با مشکل منابع مالی مواجه باشند، کمک می کند.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶
سرپرست معاونت اداری، مالی وزارت علوم:

در سال ۹۵ طرح‌های کلان ملی اعتبار مستقلی نداشت

سرپرست معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: بودجه طرح‌های کلان ملی از اعتبارات جدول ۱۴ در نظر گرفته شده و اعتبار مستقلی ندارد.

۲۰ فروردین ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: مجلس با جدول ۱۴ موافقت نکرد

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: از میان ۲۵ کشور که ۸۵ درصد علم دنیا را تولید می کنند ایران رتبه نخست رشد تعداد مقالات را کسب کرده است.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶

سرپرست معاونت اداری مالی وزارت علوم: تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان از ۱۰۰۰ میلیارد مصوب دولت به وزارت علوم اختصاص یافته است

سرپرست معاونت اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این وزارتخانه در اواخر روزهای سال ۹۵ خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار به صورت انتشار اوراق صکوک در اختیار وزارت علوم قرار داده شده که ۲۵۰ میلیارد آن را نقدی و ۱۵۰ میلیارد تومان را نیز به صورت اوراق دریافت کردیم.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶

سرپرست معاونت اداری مالی وزارت علوم: در حال حاضر بخشی از بودجه دانشگاه‌ها به بودجه دولتی وابسته نیست

سرپرست معاونت اداری و مالی وزارت علوم گفت: امسال سامانه‌های الکترونیکی برای استعلام سوابق علمی افراد و عملکرد دانشگاه‌ها در وزارت علوم فعال شده است.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

اعضاء کمیسیون نخبگان شورای عالی انقلاب فرهنگی، بر لزوم شفافیت در روند تخصیص بودجه بخش پژوهش تاکید کردند

جلسه ۶۲ کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

نماینده مجلس: دانشگاه‌ها باید خودشان درآمدزایی کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید در تحقق اقتصاد مقاومتی پیشرو باشند، تصریح کرد: دانشگاه و صنعت در ایران مسیرهای جداگانه‌ای را می‌روند که این امر به تحقق اقتصاد مقاومتی نخواهد انجامید.

۲۸ اسفند ۱۳۹۵
وزیر علوم خبر داد؛

اختصاص ۴۰۰۰ میلیارد ریال برای تسویه بدهی‌ دانشگاه‌ها به پیمانکاران

وزیر علوم گفت: با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و موافقت وزارت امور اقتصادی و دارایی، مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد ریال از محل انتشار اوراق صکوک اجاره برای پرداخت بدهی دانشگاه‌ها به پیمانکاران اختصاص یافت.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵

گزارش/ مسئولان دانشگاه در انتظار تخصیص بودجه‌های تحقق نیافته

مسئولان دانشگاهی که در سال ۹۵ با عدم تخصیص مقداری از بودجه دانشگاه‌ رو به رو شدند این روزها در انتظار تخصیص اعتبار هستند.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵

گزارش/ پژوهش از برنامه بودجه عقب ماند

سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی با وجود سیاست ها و اهداف از پیش تعیین شده در زمینه علم و فناوری و برنامه پنجم توسعه هنوز به نیم درصد نرسیده و با وضعیت فعلی بودجه ها امیدی به تحقق آن نیست.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

رئیس دانشگاه آزاد خبر داد؛ برنامه‌ریزی برای کاهش ۴۰ درصدی وابستگی دانشگاه آزاد به درآمدهای شهریه‌ای تا پایان سال ۹۹

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد برای کاهش وابستگی ۴۰ درصدی به درآمدهای شهریه‌ای تا پایان سال ۹۹ برنامه‌ریزی کردیم و سبدی به نام سبد اعتبارات غیر‌شهریه‌ای مهیا شده است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون آموزش مطرح کرد؛

بودجه پژوهش هر سال کمتر از سال قبل

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز شاهد دستاوردهای بزرگ در بخش‌های مختلف هستیم که در بخش هسته‌ای اخیراً کمی کمرنگ شده است.