۲۸ بهمن ۱۳۹۶

نماینده مجلس: حذف دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی مغایر با قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی است

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: حذف دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی مغایر با قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی است. مطابق برنامه ششم توسعه قرار بود که بخش فنی‌وحرفه‌ای و مهارتی را تقویت کنیم ولی با این مصوبه تضعیف می‌شود.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

غلامی: حذف کنکور باید با جایگزینی یک مدل جدید برای سنجش و پذیرش دانشجو صورت گیرد

وزیر علوم گفت: بحث حذف کنکور باید با جایگزینی یک مدل جدید برای سنجش و پذیرش دانشجو به ویژه رشته‌هایی که داوطلب علاقمند زیاد دارند، صورت گیرد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۶

نماینده مجلس: ممنوعیت پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی دولتی عجولانه و غیرکارشناسی است

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بخشنامه اخیر دولت مبنی بر ممنوعیت پذیرش دانشجو در مراکز علمی – کاربردی دولتی، تصمیم عجولانه و غیر کارشناسی است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد: شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز تشکیل هیئت جذب مستقل در دانشگاه آزاد را صادر کرده است

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوزی برای تشکیل هیئت جذب مستقل در دانشگاه آزاد صادر کرده است و امیدواریم با این هیئت بتوانیم استادان متعهد و علمی را جذب کنیم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

وزیر علوم: امیدواریم با وجود دانشگاه‌های جامع و فنی و حرفه‌ای مشکل بیکاری را مرتفع کنیم

وزیر علوم گفت: متاسفانه تعداد زیادی از دانش آموختگان دانشگاه‌های کشور جزو جمعیت بیکار قرار گرفتند که امیدواریم با وجود دانشگاه‌های جامع و فنی و حرفه‌ای مشکل بیکاری را مرتفع کنیم تا فارغ التحصیلان وارد بازار کار شوند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

رئیس‌دانشگاه جامع علمی‌کاربردی: دانشگاه‌های علمی‌کاربردی و فنی وحرفه‌ای در سال۹۷ به۲۰۰هزار سرباز وظیفه، آموزش‌های مهارتی ارائه می‌دهند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاههای جامع علمی کاربردی و فنی حرفه ای کشور با قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح به منظور ارائه آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه خبر داد و گفت: براساس توافق های انجام شده، قرار است در سال ۹۷ به ۲۰۰ هزار سرباز وظیفه، آموزش های مهارتی ارائه شود.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزیر علوم:

در سال آینده بخش عمده‌ای آئین نامه‌های آموزشی مربوط به اختیارات دانشگاه‌ها به آنها واگذار می‌شود

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر،‌معاون آموزشی وزیر علوم از تفویض اختیارات بیشتر به دانشگاه ها خبر داد و گفت: به دانشگاه ها ابلاغ کردیم که زبان محلی می تواند به عنوان دو واحد اختیاری تدریس شود.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶

وزیر علوم: یکی از دلایل عدم ارتباط مناسب دانشگاه و صنعت آن است که تمرکز دانشگاه‌ها بر موضوع آموزش است

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، درخصوص موانع ساختاری موجود در ایجاد و تقویت ارتباط مطلوب میان دانشگاه و صنعت گفت: با وجود رشد ارتباطات میان دو بخش آموزش عالی و صنایع کشور، اما آنگونه که باید این ارتباط به شکل مطلوبی ایجاد نشده، که از دلایل اصلی آن تمرکز دانشگاه ها بر موضوع آموزش و نیز نبود اراده لازم در میان مدیران صنعتی برای مراجعه به دانشگاه در حل مسائل این حوزه است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: مراکزعلمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال تحصیلی۹۷– ۹۸به بخش غیردولتی واگذار شوند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال تحصیلی۹۷/۹۸ به بخش غیردولتی واگذار شوند و یا منحل شوند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶

رئیس سازمان سنجش: ۵۰درصد داوطلبان کنکور پشت‌کنکوری هستند

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ۵۰درصد داوطلبان کنکور پشت‌کنکوری‌های سال‌های قبل هستند، از افزایش درصد پذیرش داوطلبان در کنکور سراسری سال ۹۷ براساس سوابق تحصیلی خبر داد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر علوم: در رشته‌های پرمتقاضی، کنکور اجتناب‌ناپذیر است

مجتمع آزمایشگاه‌های علمی تحقیقاتی دانشگاه هرمزگان، کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه هرمزگان و فاز دوم دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه هرمزگان با حضور قائم مقام وزیر علوم، استاندار سابق هرمزگان و رئیس دانشگاه هرمزگان افتتاح و به بهره برداری رسید.

۱۵ بهمن ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: نگاه به پژوهش و رشد علمی در کشور در حد انتظار نیست

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت در حد توان محدود خود به حوزه پژوهش کمک کرده اما نگاه به پژوهش و رشد علمی در کشور، در حد انتظار نیست.

۱۵ بهمن ۱۳۹۶

غلامی: باید طوری برنامه ریزی کنیم تا دانشجویان خود منشا کارآفرینی شوند

وزیر علوم تحقیقات فناوری گفت: دانشجویان باید پس از فارغ التحصیلی خود منشا کارافرینی شوند و موجبات هسته‌های علمی را فراهم کنند و در زمینه علم و فناوری هدایت این هسته‌ها را به عهده بگیرند.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶

معاون آموزشی وزارت علوم: پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه پیام نور ممنوع شد

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: در حال حاضر دانشگاه پیام نور در پذیرش دانشجوی دکتری ممنوعیت دارد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶

رئیس سازمان امور دانشجویان: اعطای بورس داخلی دانشجویان دکتری متوقف شد

رئیس سازمان امور دانشجویان از توقف اعطای بورس داخلی دانشجویان دکتری به دلیل بالا بودن تعداد فارغ‌التحصیلان خبر داد و گفت: امسال تعداد ۲۰۰۰ نفر از جمعیت دانشجویی از فرصت مطالعاتی داخل و خارج از کشور استفاده می‌کنند.