۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: راه‌اندازی دانشگاه‌های کارآفرین در دستور کار است

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: راه اندازی دانشگاه های کارآفرینی به منظور تولید شغل جدید در دستور کار قرار دارد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

گزارش/ میرزاده از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی برکنار شد

حمید میرزاده با تصمیم اکثریت اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد از ریاست این دانشگاه کنار رفت و علی‌محمد نوریان «سرپرست موقت» این دانشگاه شد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

علی محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد شد

علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی، علی محمد نوریان را به سرپرستی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر علوم خبر داد؛

اعطای‌ مشوق‌های قانونی به مناطق ویژه علم و فناوری

دبیر کل شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری از تلاش این شورا برای اعطای مشوق‌های قانونی به مناطق ویژه علم و فناوری خبر داد و گفت: در حال حاضر مناطق ویژه علم و فناوری به تازگی فعال شده و با موانع قانونی مواجه شده‌اند و اعطای این مشوق‌ها می‌تواند در توسعه فعالیت‌های این مناطق موثر باشد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

شفیعی، رئیس سابق دانشگاه فنی و حرفه‌ای، مشاور وزیر علوم در امور آموزش‌های مهارتی شد

دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی ، دکتر مسعود شفیعی را به سمت مشاور وزیر علوم در امور آموزش های مهارتی منصوب کرد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

فرهادی: سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی در حوزه علم و فناوری حمایت از توسعه فناوری‌های راهبردی است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اهتمام ما ایجاد بستر و زیرساخت های لازم برای توسعه فناوری و بکارگیری آن در ارتقای سلامت و بهبود زندگی مردم است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون آموزش: تحول در مدیریت دانشگاه آزاد ضروری است

زاهدی گفت: قطعاً تغییر و تحول برخی مدیران دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد ضروری است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر علوم:

دانشگاه‌های فنی و علمی کاربردی تقویت می شوند

معاون پژوهشی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری گفت:در نظر داریم برای تحقق شعار سال ۹۶ موضوع کارآفرینی را در دانشگاه ها تقویت و تسهیلات بیشتری به دانشجویان ارائه دهیم.

۳۰ فروردین ۱۳۹۶
گزارش/

دانشگاه‌هایی که نسل سومی می‌شوند

دانشگاه نسل سوم یا کارآفرین واژه ای است که در چندسال اخیر به ادبیات آموزش عالی کشور وارد شده و با تحقق آن در کشور راهی برای رفع مشکلات اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی گشوده خواهد شد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
کارشناس هوافضا:

برنامه اعزام انسان به فضا برای ایران زود است

تحلیل‌گر هوا فضا گفت: تا قبل از سال ۹۲ ستاد توسعه فناوری ایجاد شد و پول‌هایی در زمینه هوا فضا تزریق می‌شد و حتی وام‌هایی نیز داده می‌شد ولی سال ۹۲ به ناگهان همه چیز قطع شد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

روحانی: دانشگاه‌ها باید بر روی مهارت‌آموزی دانشجویان متمرکز شوند

رییس جمهور دانشگاه ها را منشاء نشاط و حرکت های بزرگ اجتماعی برشمرد و با تاکید بر اینکه باطن دانشگاه باید دانشجو محور باشد، اظهارداشت: وظیفه اساتید آماده کردن دانشجویان برای مدیریت مراکز مهم کشور، بویژه مراکز اقتصادی و فرهنگی است.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶
رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران:

شبکه علمی کشور از اردیبهشت ۹۶ در قالب پنج فازآماده بهره برداری در کشور است

دکترفتح اله مضطرزاده، lمعاون وزیر ورئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در حاشیه برگزاری اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها گزارشی در خصوص راه اندازی شبکه علمی کشورارائه کرد

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

ستاری: اشتغال استخدامی، خلاقیت و توان فرد مستعد برتر را به تاراج می‌برد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست افتتاحیه تشکیل هسته‌های نخبگان تاکید کرد: اشتغال استخدامی، اعتمادبه نفس، خلاقیت و توان فرد مستعد برتر را به تاراج می‌برد، در حالی که اگر همین فرد وارد کارآفرینی شود، علاوه بر اشتغال‌زایی برای خود و دیگران، می‌تواند ارزش‌افزوده چشمگیری را نیز حاصل کند.

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

فرهادی: وزارت علوم بسته آموزش مهارتی دانشجویان را تدوین می‌کند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ۱۰ هزار نفر در دولت یازدهم جذب پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان شدند، گفت: براساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، وزارت علوم تا تیر سال جاری، بسته آموزش مهارتی دانشجویان را تدوین می کند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
رییس سازمان امور دانشجویان مطرح کرد؛

لزوم اشتغال دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی

رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم عنوان کرد: در دانشگاه‌ها موضوع اشتغال فارغ‌التحصیلان را بررسی می‌کنیم.