۴ تیر ۱۳۹۶

دانشگاه کارآفرین؛ دغدغه قانون‌گذاران و روسا

دانشگاه‌های کشور در تلاشند که به دانشگاه‌های نسل سوم تبدیل شوند، دانشگاه‌هایی که کارآفرین هستند و درآمد دارند و دیگر به دولت‌ها وابسته نیستند، نام و شعار امسال نیز اشتغال و تولید است که با این هدف متعالی دانشگاه‌ها همخوانی دارد.

۳ تیر ۱۳۹۶

اعتبارات دانشگاه‌های دولتی بیش از ۲ برابر درآمد دانشگاه آزاد اسلامی است

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان اکنون حدود ۴۰۰ واحد دانشگاهی با بیش از ۶ میلیون فارغ‌التحصیل دارد؛ این دانشگاه به عنوان بخش آموزشی خصوصی توانسته علاوه بر باسواد کردن بسیاری از افراد در کشور، تاثیر زیادی در تولید علم کشور نیز داشته باشد،‌ به همین دلیل امروز این دانشگاه کانون توجه بوده و خیلی‌ها کمر همت به رقابت با این دانشگاه بسته‌اند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

تدوین برنامه توسعه هدفمند آموزش عالی متناسب با نیازهای جامعه در شورای عتف

بیست و یکمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) صبح امروز (سه شنبه) به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور تشکیل شد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

سرپرست دانشگاه آزاد: تولید ثروت از علم و ایجاد کارآفرینی رویکرد جدید دانشگاه آزاد است

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: رویکردهای جدید مدیریتی دانشگاه بدنبال تولید ثروت از علم، ایجاد کارآفرینی و توانمندسازی منابع انسانی با استفاده از همه ظرفیت کشور است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی:

آئین‌نامه فعالیت‌های برون مرزی دانشگاه علمی کاربردی تدوین شد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از تدوین آئین نامه فعالیت‌های برون مرزی و ایجاد زمینه برای فعالیت های مشترک با کشورهای همسایه به عنوان یکی از فعالیت های این دانشگاه خبر داد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون آموزش: تغییر اساسنامه باعث دور شدن دانشگاه پیام‌نور از روند رو به رشد می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه تغییر و تحول در ماموریت‌ها و وظایف مجموعه‌های آموزش‌عالی در روند کار آنها اختلال ایجاد می‌کند، تصریح کرد: تصمیم برای تغییر اساسنامه دانشگاه پیام‌نور نیاز به کارشناسی و طمأنینه‌ بیشتری دارد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: دانشگاه‌های علمی مهارتی باید به صورت یکپارچه مورد حمایت قرار گیرند

معاون آموزشی وزارت علوم ابراز امیدواری کرد تا سال آینده ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی بویژه برای نسل جوان کشور که علاقه مند به دستیابی به آموزش های مهارتی است به ۷۰ درصد افزایش پیدا کند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر علوم: دانشگاه آزاد تعامل مناسبی با آموزش عالی دارد

معاون آموزشی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط امروز از وضعیت مناسب‌تری در تعامل با آموزش عالی برخوردار است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

استراتژی توسعه تحصیلات تکمیلی و به‌خصوص دکتری باعث شد دانشگاه آزاد آسیب جدی ببیند

به گزارش عیارآنلاین، یکی از مشکلاتی که در چهار سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی را دچار چالش‌های مدیریتی، آموزشی، مالی و سیاسی کرد، کاهش مقبولیت اجتماعی بود، در حالی که دانشگاه آزاد اسلامی بین اقشار مختلف جایگاه اجتماعی نسبتاً مناسبی داشت، این مقبولیت و اعتبار طی چهار سال گذشته در انظار عمومی کاهش پیدا کرد.  […]

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

آموزش و پرورش و معاونت علمی برای «تجهیز پژوهش سراهای دانش آموزی» تفاهم نامه امضا کردند

تفاهم نامه همکاری چهارجانبه ای «تجهیز پژوهش سراهای دانش آموزی» بین وزارت آموزش وپرورش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، صندوق کارآفرینی و شرکت دانش بنیان خلاقیت برتر به امضا رسید.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

ستاری: بر اساس گزارش‌ها، ایران در شاخص خروجی‌های دانش و فناوری رشد ۱۸ رتبه‌ای دارد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: بر اساس گزارش نهایی ارائه شده توسط شاخص جهانی نوآوریGll 2017، ایران در شاخص خروجی‌های دانش و فناوری رشد ۱۸ رتبه‌ای دارد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

سرپرست دانشگاه آزاد: ایجاد انضباط، شفافیت مالی و جذب نخبگان؛ از برنامه‌های جدی دانشگاه آزاد است

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: ایجاد انضباط و شفافیت مالی، تغییر ماموریت مراکز سما به مرکز مهارت‌آموزی و آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای ، حمایت از دانشجویان نخبه و با استعداد و جذب اساتید و فراهم کردن بسترهای پژوهش هدفمند و کارامد در راستای اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف جدی دانشگاه آزاد است.

۲۶ خرداد ۱۳۹۶

۱۷ درصد دانشجویان شاغل هستند

در جمعیت در حال تحصیل آموزش عالی کشور، ۸۰۰ هزار نفر شاغل و ۲۰۰ هزار نفر بیکار هستند؛ همچنین در بین ۷ میلیون فارغ التحصیلان سال ۹۴ نیز، ۳.۷میلیون شاغل و ۹۰۰ هزار نفر بیکار هستند.

۲۴ خرداد ۱۳۹۶

نماینده مجلس: سامان وضعیت علمی و آموزش عالی رایگان، مطالبات نمایندگان برای دانشگاه‌ها است

تعدادی از نمایندگان مجلس در حاشیه جلسه علنی دیروز در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری از روند کنونی وزارت علوم انتقاد و مطالبات دانشگاهی خود را درباره دانشگاه‌ها مطرح کردند.

۲۴ خرداد ۱۳۹۶

رهایی، معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، علیرضا رهایی را به عنوان معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه منصوب کرد.