۲۹ دی ۱۳۹۵

دکتر محمد حسین امید به ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی انتخاب شد

جلسه ۸۹ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه‌ شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ به ریاست دکتر محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

۲۹ دی ۱۳۹۵

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: یونسکو و دیگر نهادهای بین‌المللی با رویکردی عموماً مغایر با اهداف انقلاب اسلامی شکل‌گرفته‌اند

وزیرعلوم با اشاره به سند ملی آموزش ۲۰۳۰ گفت: آنچه رونمایی شده یک پیش‌نویس است و حتماً باید با در نظر گرفتن اسناد بالادستی ویرایش و بازنگری شود.

۲۹ دی ۱۳۹۵

پرتاب ماهواره طلوع با قابلیت تصویربرداری ۲۵متر در سه ماه آینده

منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی ایران در مراسم افتتاحیه دومین کنفرانس ملی مهندسی فناوری اطلاعات مکانی که صبح امروز در محل دانشکده مهندسی نقشه‌برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد، در خصوص تلاش‌های مرکز ملی فضایی ایران در حوزه فعالیت‌های فضایی کشور در سال جاری گفت: برنامه فضایی دوم برای… – See more at: http://espash.ir/news/741#sthash.ltEj3kx2.dpuf

۲۹ دی ۱۳۹۵

ستاری: دانشگاه‌های ما هیچ مسئولیتی در برابر خروجی‌های پژوهشی خود ندارند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌های ما (که بخش عمده بودجه پژوهش کشور را به خود اختصاص داده‌اند) هیچ مسئولیتی در برابر خروجی‌های خود ندارند.

۲۹ دی ۱۳۹۵

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها: سند ملی آموزش ۲۰۳۰ باید متوقف شود

وی ادامه داد: چون تمام اسناد بالادستی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده، همکاران ما در دبیرخانه یونسکو حتما باید با شورای عالی انقلاب فرهنگی هماهنگی لازم را به عمل می آوردند، حالا که این اتفاق رخ نداده، باید متوقف شود تا هماهنگی های لازم انجام شود.

۲۹ دی ۱۳۹۵
رییس مرکز فضایی خبر داد؛

اجرای سند ۱۰ ساله دوم فضایی کشور

رییس مرکز فضایی ایران از تدوین برنامه ۱۰ ساله دوم فضایی خبر داد و گفت: این برنامه هنوز به تصویب شورای عالی فضایی نرسیده؛ ولی اقدامات ما براساس این سند خواهد بود.

۲۹ دی ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون آموزش: سند ۲۰۳۰ بدون هماهنگی با شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی تدوین شده است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اخبار مبنی بر از حد نصاب افتادن هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای این دانشگاه گفت:هیات امنای دانشگاه آزاد هنوز از حد نصاب نیفتاده است.

۲۸ دی ۱۳۹۵

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: سند آموزش ۲۰۳۰ از نظرما وجاهتی ندارد

​دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از انتخاب روسای پنج دانشگاه کشور در جلسه اخیر کمیته تعیین روسای دانشگاه ها خبر داد و گفت: در این جلسه محمدحسین امید به عنوان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور انتخاب شد.

۲۸ دی ۱۳۹۵
در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها مطرح شد؛

ضرورت بازنگری پیش نویس ۲۰۳۰براساس اسناد بالادستی

وزیرعلوم با اشاره به سند ملی آموزش ۲۰۳۰ گفت: آنچه رونمایی شده یک پیش‌نویس است و حتماً باید با در نظر گرفتن اسناد بالادستی ویرایش و بازنگری شود.

۲۸ دی ۱۳۹۵
تا سال ۱۴۰۰ و بر اساس برنامه ششم؛

ایران باید به رتبه ۱۲دنیا در تولید مقاله برسد

نمایندگان مجلس، تکالیف آموزش عالی و علم و فناوری را در برنامه ششم توسعه مشخص کردند که طبق آن ایران در تولید کمی مقالات در دنیا تا سال ۱۴۰۰ باید به رتبه ۱۲ برسد و ۲۶۰۰ نفر پژوهشگر داشته باشد.

۲۸ دی ۱۳۹۵
تا سال ۱۴۰۰ و بر اساس برنامه ششم؛

افزایش ۸ برابری دانشجوی خارجی

نمایندگان مجلس، تکالیف آموزش عالی و علم و فناوری را در برنامه ششم توسعه مشخص کردند که طبق آن، تا سال ۹۶ باید سهم دانشجوی خارجی در کشور ۸ برابر شود.

۲۷ دی ۱۳۹۵

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور: بیش از ۷۰درصد دانشجویان فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت : بیش از ۷۰درصد فارغ التحصیلان مراکز دانشگاهی فنی و حرفه ای به جهت برخورداری از تخصص لازم جذب بازار کار می شوند.

۲۷ دی ۱۳۹۵

دانشگاه علم و صنعت سرباز پژوهشیار می‌پذیرد

دانشگاه علم و صنعت از میان فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری خود اقدام به پذیرش سرباز پژوهشیار می کند.

۲۶ دی ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: دانشگاه کار آفرین، دانشگاه برتر، دانشگاه های اثرگذار و طرح پایش و ارزیابی نظام علم و فناوری ۴ طرح ویژه اقتصادی مقاومتی است

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت که در چند سال اخیر ریل گذاری برای هدایت دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی و تبدیل آنها به دانشگاه های مبتنی بر نوآوری و اثرگذاری از اولویت های وزارت علوم بوده و این شیوه ادامه خواهد یافت.

۲۶ دی ۱۳۹۵

تدوین شیوه‌نامه جذب فارغ التحصیلان بورسیه وزارت علوم در دانشگاه آزاد

در جلسه هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد شیوه نامه «جذب فارغ التحصیلان راتبه (بورسیه) در دانشگاه آزاد اسلامی» توسط این دانشگاه تدوین و برای تصویب، به هیات مذکور ارائه شود.