۳۱ خرداد ۱۳۹۶

۱۱ بار ادغام و تفکیک؛ تحمیل هزینه دوازدهمین بار میلیاردی

وزارت صنعت،معدن و تجارت از ۹۴ سال قبل تاکنون ۱۱ بار دچار تفکیک و ادغام شده است.سوال این است که دولت با تحمیل هزینه‌ میلیاردی از دوازدهمین تفکیک چه هدفی را دنبال می‌کند.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

نائب رئیس اتاق ایران: بخش خصوصی اصلاح وزارتخانه فعلی صنعت را دنبال کند

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: بخش خصوصی نباید در موضع قضاوت درباره تفکیک یا ادغام قرار بگیرد و به نفع یکی از آن‌ها حکم بدهد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

سخنگوی کمیسیون صنایع: تنوع در تولید برگ برنده تولیدکنندگان داخلی لاستیک خواهد بود

عضو کمیسیون صنایع ومعادن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنوع در تولید لاستیک می‌تواند در کسب سهم بیشتر از بازار به تولیدکنندگان کمک کند، گفت: تولید کنندگان داخلی باید به دنبال تولید لاستیک برای خودروهای سنگین و لوکس نیز باشند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

افتتاح اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل در تیرماه سال جاری

رئیس اتاق ایران در نشست با سفیر برزیل در تهران، از افتتاح اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل در هجدهم تیرماه خبر داد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

سخنگوی هیئت رییسه مجلس: در تفکیک وزارتخانه‌ها باید از شتابزدگی پرهیز کرد

سخنگوی هیئت رییسه مجلس، معتقد است که تجربه شتابزدگی در تصمیمات بار دیگر با تفکیک وزارتخانه ها در حال تکرار بوده و مشخص نیست این شتابزدگی چه نتیجه ای در بردارد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی: تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی باید از دستور کار خارج شود

عضو هیات رئیسه اتاق ایران گفت: لایحه تفکیک وزراتخانه‌ها با عجله تهیه شده و اجرایی شدن آن هزینه های بسیاری را هدر می‌دهد و بررسی این لایحه باید تا انجام مطالعات دقیق‌تر متوقف شود.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

حذف قیمت مصرف‌کننده از روی برخی کالاهای غیراساسی

در سال‌های گذشته به طور متناوب بحث‌هایی مبنی بر حذف یا لزوم نصب برچسب قیمت روی کالاها مطرح شد و هر بار موافقان و مخالفانی داشت اما رونده آن بدون ننتیجه مسکوت ماند و اکنون پس از گذشت چند ماه مجددا این موضوع مطرح شده است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
پیشنهاد یک فعال بخش‌خصوصی:

تفکیک صنعت و بازرگانی را به رفراندوم بگذارید

رییس امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان سنگ آهن ایران گفت: در صورت اصرار دولت بر تفکیک، نتایج همه‌پرسی می‌تواند مستند خوبی برای نمایندگان مجلس باشد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان:

در قانون به کنارهم بودن تولید و تجارت تاکید شده است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان معتقد است: قانون به باهم بودن تولید و تجارت حکم داده و تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت بازگشت به عقب تلقی می شود و مردود است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

بی سرو سامانی واردات در بازار خودرو

در اکثر زمینه ها و حوزه خودرو ارزیابی دقیقی از نیازها واز بازار صورت نمی گیرد .در واقع بازاریابی ما بسیار ضعیف است. سازمانها ونهادها مردم را به تجمل گرایی تشویق می کنند در حالی که مقام معظم رهبری همواره بر عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید دارند

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
معاون سابق برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزارت بازرگاني:

ادغامی شکل نگرفته است که آن را ناکارآمد بخوانیم

به گزارش عیارآنلاین،به آزمون و خطا معتادیم. آنچه بارها در تصمیم‌سازی‌های کشور به‌ویژه در سطوح کلان اقتصادی مشاهده می‌شود، بی‌توجهی به هزینه‌زابودن و ایجاد آشفتگی در تغییر تصمیم‌ها و سیاست‌هاست. با اینکه دو روز قبل، معاون ریاست‌جمهوری در امور استخدامی اعلام کرد که جدایی وزارتخانه‌ها به سبب ناکارآمد‌بودن ادغام‌هایی است که غیرکارشناسی در دولت قبل […]

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی: تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت مطمئنا بهتر از قبل خواهد بود

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد است تفکیک وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت اقدام معقولی است اما تحول اصلی در وزارتخانه‌ها تنها در صورت راه اندازی دولت الکترونیک خواهد افتاد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن: لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی را هرگز به مجلس ارائه ندادند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون باید شرح وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده به مجلس ارائه می‌شد، گفت: عدم ارائه شرح وظایف وزارتخانه‌های تجمیع شده توسط دولت سابق و فعلی به مجلس شورای اسلامی موجب عدم بررسی آن شده است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات: دولت با برنامه به دنبال تجمیع باشد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام تجمیع وزارتخانه‌ها در راستای کوچک سازی دولت مناسب بوده است، گفت: دولت باید با برنامه مناسب به دنبال تجمیع و کوچک سازی باشد، موضوع تفکیک وزارتخانه‌ها بحث جدیدی نیست.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس: ادغام وزارت بازرگانی در صنایع و معادن سبب به حاشیه رفتن بخش بازرگانی شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، معتقد است که ادغام وزارت بازرگانی در صنایع و معادن سبب به حاشیه رفتن بخش بازرگانی شده و نقش آن را به یک چهارم کاهش داده است.