۲۹ مهر ۱۳۹۶

ورود فروشگاه‌های زنجیره‌ای خارجی به کشور نیازمند تدوین قوانین و شرایط است

درباره جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای احداث فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید به این نکته نیز توجه کرد که آنها می توانند اطلاعات دقیقی از بازار کشورمان کسب کرده و به مراتب راحت‌تر این بازار را در اختیار بگیرند.

۲۸ مهر ۱۳۹۶

تغییرات اساسی در دستورالعمل واردات خودرو پس از بازگشایی ثبت سفارش خودرو

در حالی که بر اساس اعلام مسئولان وزارت صنعت بازگشایی سایت ثبت سفارش برای واردات خودرو در آینده نزدیک انجام خواهد شد، برخی گمانه زنی ها حکایت از اعمال تغییرات اساسی در دستور العمل واردات خودرو دارد.

۲۸ مهر ۱۳۹۶

رئیس انجمن لوازم خانگی: تولیدکنندگان نمونه، به جای لوح تقدیر، مشوق از سوی دولت دریافت کنند

رئیس انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه واحدهای نمونه استاندارد، هیچ امتیازی جز گرفتن لوح و چند عکس یادگاری ندارند، پیشنهاد کرد دولت به این واحدها امتیاز ویژه مانند معافیت مالیاتی یا مشوق‌های مالی اختصاص دهد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر صنعت:

رعایت استاندارد، شکاف فناوری کشورها را کم می کند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رعایت استاندارد در کاهش فاصله فناوری بین کشورهای توسعه‌ یافته و در حال توسعه موثر است و صادرات غیرنفتی را افزایش می‌دهد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر صنعت:

سامانه مدیریت طرح و پروژه های سازمان شهرک‌های صنعتی سراسر کشور رونمایی شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با استناد به آمارهای موجود از توقف حدود ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی خبر داد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

زیرساخت لازم برای اجرای کامل استانداردهای خودرویی وجود ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد که خودروسازان در مقابل استانداردهای تعیین شده برای تولید خودرو از سوی سازمان استاندارد مقاومت خواهند کرد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: سایت ثبت سفارش خودرو پس از اعمال تغییرات بازگشایی می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به زمان باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو، گفت: تغییرات سایت ثبت سفارش خودرو به هیات دولت ارائه و پس از آن در کمیسیون زیربنایی مطرح شده است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
وزیر صنعت:

با تولیدکنندگان برای اجرای استاندارد رودربایستی نداریم

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه دولت با تولیدکنندگان رودربایستی و تعارف ندارد، گفت: ایمنی مردم بر تولید و اشتغال ارجح است و تولیدکنندگان باید استانداردهای تولید را رعایت کنند.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان سیمان کشور:

نسخه کوتاه مدت برای صنعت سیمان حمایت مقطعی و درست است

چالش‌های پیش‌روی تولید و صادرات صنعت سیمان موجب شد تا فعالان بخش خصوصی دو نسخه کوتاه‌مدت و بلندمدت برای رفع چالش‌های این صنعت را مدنظر قرار دهند. در نسخه پیچیده شده برای این صنعت در ابتدای امر حمایت مقطعی برای عبور از چالش‌های این بخش پیش‌بینی شده و پس از آن در نسخه بلندمدت نیز کیفیت و بهره‌وری و برنامه‌ریزی بدون حمایت‌های دولتی مدنظر قرار گرفته است.

۲۴ مهر ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک تهران: پیشنهاد افزایش ۲۳ درصدی تعرفه واردات لاستیک را به وزارت صنعت داده‌ایم

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک تهران از تصمیم دولت برای افزایش تعرفه واردات لاستیک از ۳۲ به ۵۵ درصد خبر داد و گفت: ۴۵ درصد نیاز داخلی، از واردات تامین می‌شود.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
درخواست شریعتمداری از کرباسیان:

صندوق‌های حمایتی وزارت صنعت، از فهرست مشمول واگذار خارج شوند

محمد شریعتمداری در نامه‌ای از کرباسیان درخواست کرد تا صندوق‌های حمایتی این وزارتخانه از فهرست شرکت‌های مشمول واگذاری سال ۱۳۹۶ خارج شوند. این در حالی است که پیش از این نعمت‌زاده نیز در نامه‌ای به طیب‌نیا نامه‌ای با همین مضمون نوشته بود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون عمران مجلس:

مدت زمان تولید هر خودرو در کشور نباید به بیش از ۵ سال برسد

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه یکی از عوامل کاهش تصادفات جادهای استانداردسازی خوردوهاست گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که هیچ خودرویی بیش از ۵ سال در کشور تولید نشود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل داتیس خودرو:

سنگ اندازی برخی مدیران مانع ورودبرندهای خودروسازی به ایران می‌شود

مدیرعامل شرکت داتیس خودرو با بیان اینکه استانداردهای دوگانه حمایت از حقوق مصرف کنندگان در حوزه واردات خودرو وجود دارد، گفت:سنگ اندازی برخی مدیران مانع ورودبرندهای خودروسازی به ایران می‌شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه لوزام خانگی: تولید کالاهای بی کیفیت با نام و نشان خارجی تهدیدی بر صنعت لوازم خانگی است

رئیس اتحادیه لوزام خانگی گفت: یکی از مشکلات اصلی صنعت لوازم خانگی تولید کالاهای بی کیفیت با نام و نشان خارجی است که به شکل غیرقانونی و بدون پرداخت مالیات اقدام به تولید کالاهای بی کیفیت می کنند که این تهدیدی برای صنعت لوازم خانگی است.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

رئیس هیات عامل ایدرو: ایدرو به حوزه فعالیت بخش خصوصی وارد نمی‌شود

رئیس هیات عامل ایدرو گفت: سازمان گسترش در صنعت کشور اثرگذاری بزرگی دارد و در راستای بازآفرینی نقش ایدرو در کشور، باید در جهت مسائلی که بیشتر جنبه نوآوری و خلاقیت دارند و بخش خصوصی در آن حضور ندارد، حرکت کند .