۲۴ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل بهداشت سازمان دامپزشکی:

۲۷۰ کانون بیماری تب برفکی در کشور شناسایی شد

مدیرکل بهداشت و مبارزه با بیماری‌های دام سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به اینکه استان قم و آذربایجان غربی بیشترین محل تردد و پرواربندی دام را دارند، بیشترین میزان تب برفکی نیز در این ۲ استان مشاهده شده است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

احتمال ورود بیماری از طریق واردات تخم مرغ به کشور وجود دارد

نبی پور: احتمال ورود بیماری از طریق واردات تخم مرغ به کشور وجود دارد واقعیت این است که کشور ما بر مبنای واردات بنا شده نه تولید؛ از هر کشوری که تخم مرغ وارد کنند قیمت آن از چیزی که الان در داخل داریم هم گران تر می شود. ممکن است بیماری و آلودگی از این طریق وارد کشور شود، گفت: مسئولان به جای این کارها قیمت نهاده ها را کاهش دهند که قیمت تمام شده تولید پایین بیاید.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر مدیریت مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی:

مشکل اصلی در مدیریت و مبارزه با تب برفکی، کمبود تولید واکسن مورد نیاز است

جهان‌پیما: مشکل اصلی در مدیریت و مبارزه با بیماری‌هایی مانند تب برفکی، کمبود تولید و تامین واکسن مورد نیاز است که با توسعه تولید داخلی درصدد تامین آن هستیم. بیماری تب برفکی و مبارزه با آن بر اساس اصل پیشگیری همواره با کمبود واکسن طی سال‌های اخیر مواجه بوده است و ظرفیت تولید داخلی مجموعه‌هایی مانند موسسه رازی و شرکت‌های بخش خصوصی کفاف نیاز داخلی را نمی‌دهد و در این راستا توسعه شرکت‌های تولیدکننده داخلی در دستور کار قرار گرفته است تا با تشویق و حمایت از آنها بتوانیم تولید داخلی این محصول را افزایش دهیم.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

ستاد توسعه زیست فناوری، پنبه، کلزا و ذرت تراریخته را به عنوان اولویت تولیدات زیست فناوری کشاورزی کشور مشخص نمود

بر اساس دیدگاه های کارشناسان کارگروه های کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری کشور اولویت تولید محصولات زیست فناوری به ترتیب تراریخته، کشت بافت، زیست مهارگرها، کودزیستی، واکسن ها، افزودنیهای خوراک دام و طیور و کیت تشخیص، مشخص شد.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون رئیس سازمان دامپزشکی:

شیوع آنفلوآنزای پرندگان مشکلاتی در چند استان‌ ایجاد کرد

رضاییان زاده: شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در اواخر سال گذشته و اوایل امسال در چندین استان کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد موجب بروز مشکلاتی در این استان‌ها شد. با توجه به اینکه شروع فصل پاییز میزان ریسک پذیری شیوع این بیماری در کشور قابل پیش بینی است باید برنامه ریزی های لازم برای پیشگیری از شیوع این بیماری در این استان‌ها اندیشیده شود.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر بهداشت سازمان دامپزشکی:

هیچ کشوری در خاورمیانه و اوراسیا به اندازه ایران علیه بیماری‌های دام هزینه نمی‌کند

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های مشترک دامی دامپزشکی کشور با بیان اینکه هیچ کشوری در منطقه خاورمیانه و اوراسیا به اندازه کشور ایران علیه بیماری‌های دام هزینه نمی‌کند، گفت: مرکز کنترل بیماری هاری در جنوب شرق کشور راه‌اندازی می‌شود.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس:

عراق برای مهار کانون های گرد و غبار، اعلام آمادگی کرد

بختیاری: عراق برای مهار کانون های گرد و غبار، اعلام آمادگی کرد. بخش عمده ای از گرد و غبار از کشورهای عراق و عربستان وارد کشور شده و بخش محدودی نیز به خاطر تغییر اقلیم و سومدیریت در کشور به وجود آمده است بنابراین عملی کردن تفاهم نامه های گردوغبار از سوی کشور عراق گامی موثر در جهت کنترل بخشی عمده ریزگردهای خارجی است. متاسفانه با وجود پیگیری‌هایی که در گذشته با عربستان داشتیم، این کشور هیچ همکاری در زمینه مقابله با گرد و غبار نکرده است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دامپزشکی استان تهران:

در عید قربان امسال نگرانی بابت تب کریمه و کنگو وجود دارد

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با اعلام برخورد با عرضه دام غیرمجاز در عید قربان با کمک سایر دستگاه‌ها گفت: عمده نگرانی ما در عید قربان امسال آن است که مردم گوشتی را استفاده‌کننده که مراقبت‌ها و نظارت‌های بهداشتی روی آن انجام‌نشده باشد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

۸۰ درصد عوامل بیوتروریسم منشاء حیوانی دارد

خلج: ۸۰ درصد از عوامل بیوتروریسم منشاء حیوانی دارد گفت: ۶۰ درصد از بیماریهای عفونی انسان خاستگاه حیوانی دارد و باید به حوزه بیماریهای مشترک انسان و حیوان توجه زیادی داشت. توسعه بیمارستانهای دامپزشکی دیگر یک خواسته نیست بلکه ضرورت است.

۲ مرداد ۱۳۹۶

تاکید ابتکار بر ضرورت جلب مشارکت مردم در سطوح مختلف برنامه‌های ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: ستاد ملی مقابله با گرد و غبار باید در موضوع استفاده از ظرفیت نهادهای مدنی و جلب مشارکت مردم، به‌ویژه جلب همکاری تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نیز اقدام کند زیرا جلب مشارکت مردم در مراحل مختلف آموزش، پیشگیری، کاهش مواجه و تمامی مسائل مرتبط با پدیده گرد و غبار کمک می‌کند تا میزان آسیب وارده به مردم بر اثر افزایش آگاهی، کاهش پیدا کند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

ریزگردها زندگی مردم را مختل کرده‌اند

دهمرده: ریزگردها زندگی مردم را مختل کرده اند. در خواست دارم،رییس جمهور هیئتی برای ارائه گزارش ریزگردها به منطقه اعزام کند.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی:

تب کریمه کنگو در کل کشور گزارش شده است

هرساله در فصول گرم و همزمان با هجوم کنه‌ها بیماری تب کریمه کنگو نیز شیوع پیدا می‌کند. امسال نیز این بیماری در کل ایران مشاهده شده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
رئیس سازمان حفظ نباتات:

امکان ریشه کن کردن آفات قرنطینه‌ای وجود ندارد

باغستانی: امکان ریشه کن کردن آفات قرنطینه‌ای وجودندارد. برای جلوگیری از ورود این آفات باید سیستم‌های نظارتی‌ را قوی کنیم وازمرزبانی انتظار همکاری بیشتری داریم. ایران با داشتن حدود ۱۹ میلیون تن محصولات باغی و ۲ میلیون و ۶۸۴ هزار هکتار باغ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میوه در دنیاست؛ با این حال حضور میوه‌های رنگارنگ فرنگی در بازار داخل یکی از معضلاتی است که تولید و تولیدکنندگان را به دردسر انداخته است.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

پروژه ترسیب کربن جزو ۱۰ پروژه شاخص برگزیده جهانی معرفی شده است

جلالی: پروژه ترسیب کربن جزو ۱۰ پروژه شاخص برگزیده جهانی معرفی شده است. وقوع پدیده‌های گرد و غبار به شکل حاد و بی‌سابقه آن در دهه اخیر و پیامدهای سهمگین ناشی از آن تاثیرات مخرب اقتصادی اجتماعی و زیست محیطی در بسیاری از کشورها به جا گذاشته است.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
رئیس هیات اعزامی ترکیه به همایش بین‌المللی گرد و غبار:

سدسازی‌های ترکیه اثر مثبت برای منطقه دارد

سفیر ترکیه با تاکید بر اینکه پروژه‌های این کشور به طور کامل مطالعه شده و اثرات آن بر روی کشورهای همسایه نیز بررسی شده است، مدعی شد: سدسازی در ترکیه اثرات مثبت بر روی منطقه خواهد داشت.