۲۱ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان محیط‌زیست:

تنها راه احیای تالاب های کشور برگرداندن حقابه آن‌ها و صرفه‌جویی در بالادست تالاب‌ها است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حقابه از دست رفته تالاب های کشور برای احیای این سرمایه های ملی باید بازگردد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
معاون سلامت دامپزشکی تهران:

در حال حاضر با اپیدمی بیماری تب کنگو مواجه نیستیم ولی مردم جانب احتیاط را رعایت کنند

کرمی: در حال حاضر ما با اپیدمی بیماری تب کنگو مواجه نیستیم. این بیماری تک‌گیر است و به آن شکل قابل‌سرایت به جمع نیست. اما به‌هرحال، درباره حتی یک مورد هم باید جوانب احتیاط حداکثری را رعایت کرد.مشکل اصلی ما ذبح غیراصولی و غیربهداشتی است. در این میان، برگزاری مراسم‌های مذهبی نیز اجتناب‌ناپذیر است و نمی‌توان مانع آن شد.شهروندان به‌ویژه کسانی که گوشت‌های قربانی توزیع و یا دریافت می‌کنند، حتما به رعایت نکات بهداشتی توجه داشته باشند. به این معنا که با دام زنده تماسی نداشته باشند، پس از ذبح نیز با خون و ترشحات آن تماس مستقیم پیدا نکنند و حتما در تمام این مراحل از دستکش استفاده کنند.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
استاد دانشگاه تهران:

برخی با واردکردن یا تکثیر گونه‌های وارداتی همچون کهور آمریکایی به جان طبیعت ایران افتاده‌اند

آخانی: این روزها عده‌ای برای پرکردن جیب خود حاضرند به هر شکلی به این آب و خاک آسیب برسانند. متأسفانه بازار بلبشویی راه افتاده است که با واردکردن یا تکثیر و تشویق کشت گونه‌های وارداتی همچون کهور آمریکایی، پالونیای چینی و سالیکورنیای مکزیکی به جان طبیعت ایران افتاده‌اند. چگونه می‌توان حامی گونه‌های وارداتی شد که طبق آخرین تحقیقات، عامل تهدید و انقراض نیمی از تنوع زیستی کره زمین هستند؟ چگونه می‌توان از کاشت کهوری دفاع کرد که اتحادیه جهانی حفاظت از محیط زیست آن را در زمره ۲۶ گونه خطرناک گیاهی دنیا معرفی کرده است؟

۱۷ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

دردو سال گذشته به دلیل بیماری تب برفکی بخش قابل توجهی از دام‌های کشور تلف شده است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس از نابسامانی قیمت ها در بازار محصولات پروتئینی انتقاد کرد.

۱۰ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

۴۰ میلیون راس دام سبک و سنگین امسال به منظور پیشگیری از بیماری‌های دامی واکسینه می‌شود

رفیعی پور: ۴۰ میلیون راس دام سبک و سنگین امسال به منظور پیشگیری و تداوم کنترل بیماری های دامی در کشور واکسینه می‌شود. تمامی واحدهای دامی موجود به طور کامل در کنترل نظارتی ماموران شبکه های دامپزشکی قرار دارد. بیماری های دامی در ۲ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد کاهش داشت.

۱۰ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

شیوع آنفلوآنزا در سال گذشته با ۲۵ میلیون قطعه تلفات، بیش ۱۴هزار میلیارد ریال خسارت مالی در برداشت

رفیعی‌پور: در سال گذشته ۶۴۰ مرغداری به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آلوده شدند. با شیوع این بیماری ۲۵ میلیون قطعه طیور صنعتی و محلی تلف شد که بیش ۱۴هزار میلیارد ریال خسارت مالی در برداشت. میزان اعتبار هزینه شده سال گذشته برای واکسینه کردن طیور کشور در برابر بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود. با تمهیدات اندیشیده شده در توزیع به موقع واکسن، اجرای آموزش و اطلاع رسانی مطلوب، طغیان این بیماری خطرناک طیور جلوگیری و مهار شد.

۷ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

وزارت جهاد و اقتصاد تا سال ۱۳۹۹ یک کارخانه واکسن‌سازی در فرانسه بهره‌برداری می‌کنند

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به تأسیس کارخانه واکسن سازی در فرانسه با همکاری ایران گفت: قیمت گوشت گوسفندی در برخی نقاط کشور به ۶۰ هزار تومان رسیده است.

۱ خرد ۱۳۹۷
نماینده سلماس:

وزارت جهاد کشاورزی شیوع تب برفکی در برخی از استان‌ها را پنهان کرده است

برزگر: توان تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گوشت قرمز در داخل داریم، نیاز کشور ۹۰۰ هزار تن در سال است که در حال حاضر ۸۰۰ هزار تن تولید می‌شود اما به جای حمایت از دامداران شاهدیم که وزارتخانه حتی جبران تسهیلات خسارت‌دیدگان ناشی از تب برفکی را پرداخت نمی‌کند. وزارت جهاد کشاورزی شیوع تب برفکی در برخی از استان‌ها را پنهان کرده و هنوز به کنوانسیون دام‌ها ملحق نشده است؛ همچنین باید بعد از نوسانات نرخ ارز نهاده‌های دامی را برای دامداران تهیه می‌کرد که این کار را نکرده و حتی اقدام به گرانفروشی ذخیره‌های سویا و ذرت کرده است.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

صنعت طیور ایران توسط کارشناسان خبره سازمان بهداشت جهانی دام آنالیز می‌شود

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، از آنالیز صنعت طیور ایران توسط کارشناسان خبره سازمان بهداشت جهانی دام، خبر داد و گفت: این آنالیز شامل تحلیل های اقتصادی، ساختاری و بهداشتی خواهد بود.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
قائم مقام اتحادیه کارخانجات خوراک دام:

خوراک بهداشتی طیور جایگزین ذرت و سویای خام می‌شود

قائم مقام اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان با اشاره به ارائه طرح «استفاده از خوراک آماده»، گفت: براساس این طرح شرکت پشتیبانی امور دام می‌تواند به جای عرضه ذرت و سویای خام، خوراک آماده به مرغداران تحویل دهد.

۲۸ ارد ۱۳۹۷

سازمان غذا و دارو شرایط نصب برچسب روی محصولات تراریخته را اعلام کرد

سازمان غذا و دارو با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد که درج لوگو (نشان) تراریخته به‌صورت دایره سفیدرنگ و به‌قطر ۱.۵ سانتی‌متر که واژه تراریخته در درون آن با فونت قابل رؤیت به‌روی برچسب محصول کنار آرم سازمان غذا و دارو ضروری است.

۲۳ ارد ۱۳۹۷
معاون سازمان دامپزشکی:

به گزارش «فائو»، ایران در منطقه خاورمیانه از لحاظ شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وضعیت بهتری دارد

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی، با بیان اینکه شیوع بیماری تب برفکی نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهی دارد، گفت:بررسی‌ها نشان می‌دهد آنفلوانزای پرندگان در کشور مهار شده است.

۱۱ ارد ۱۳۹۷

سند فاز پنجم همکاری مشترک برنامه عمران ملل متحد، سازمان حفاظت محیط‌زیست و ژاپن برای احیای دریاچه ارومیه امضا شد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمرکز بر مسایل اجتماعی و تغییر رفتار جوامع محلی از نقاط قوت پروژه «همکاری در احیای دریاچه ارومیه با الگوسازی مشارکت جوامع محلی است.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان محیط‌زیست:

ایران برای جلب حمایت‌های مالی و معنوی بین‌المللی برای احیاء دریاچه ارومیه علاقه‌مند است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمرکز بر مسایل اجتماعی و تغییر رفتار جوامع محلی از نقاط قوت پروژه همکاری برای احیای دریاچه ارومیه با الگوسازی مشارکت جوامع محلی» است.

۹ ارد ۱۳۹۷
رئیس‌سازمان دامپزشکی:

باید تهدیدهای بیوتروریسم در منابع دامی را جدی بگیریم

رفیعی پور: ما و کشورهای منطقه باید مراقب بیوتروریسم و تهدیدات زیستی باشیم. در امریکا ٦ ویروس و میکروب وجود دارد که این کشور می‌تواند با سوءاستفاده از آن جنگ میکروبی به راه بیاندازد که پنج ویروس آن دامی محسوب می‌شود مانند ویروس مشمشه، ویروس سیاه زخم و ویروس تب برفکی.