۲۳ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

توزیع اسپرم نژاد سمینتال از سال ۹۲ تا کنون، افزایش ۱۰ برابری را نشان می‌دهد

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، در آخرین گفت‌وگوی تفصیلی خود با خبرگزاری ایانا در روزهای پایانی سال ۹۵ خورشیدی، اقدامات انجام شده در زیربخش‌های مختلف دام و طیور را تشریح کرد.

۸ اسفند ۱۳۹۵

حجتی: در مورد پروتئین گیاهی چالش‌های جدی‌ روبه‌رو بوده‌ایم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر در تأمین پروتئین دامی با مشکل چندانی مواجه نیستیم اما در مورد پروتئین گیاهی در بحث کود به عنوان مکمل غذایی گیاهان و سموم برای دفع آفات با چالش‌های جدی‌ روبه‌رو بوده‌ایم.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
محقق موسسه اصلاح بذر و نهال خبر داد؛

تولید بذر جو مقاوم به شوری خاک و سختی آب

محقق موسسه اصلاح بذر و نهال وزرات جهاد کشاورزی رقم جدیدی از بذر جو با عنوان «مهر» تولید کرد که به شوری خاک و سختی آب مقاوم است.

۲۱ بهمن ۱۳۹۵

حجتی: دوره کشاورزی معیشتی گذشته است

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه دوره کشاورزی معیشتی و تولید برای استفاده سنتی گذشته است، گفت: امروز باید به فکر کشاورزی اقتصادی مدرن باشیم که لازمه این کار نیز توجه به زنجیره تولید در این بخش است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
دانشیار دانشگاه تهران در همایش صنعت طیور در فرهنگستان علوم:

۳۱ درصد مرغداری‌ها غیرفعال شدند

طبق گزارش مرکز آمار ایران در سال ۹۰ از ۱۷ هزار و ۱۹۲ مرغداری سه‌هزار و ۳۱۴ واحد و به عبارتی ۱۹ درصد آنها غیرفعال هستند که این عدد در سال ۹۴ با توجه به تعداد ۱۸ هزار واحدی مرغداری‌ها به پنج‌هزار و ۵۲۰ واحد غیرفعال افزایش یافته است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

باید ظرف پنج تا هشت سال آینده همه محصولات زراعی را به سمت کشت نشایی ببریم

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی در کرمانشاه گفت: سمت و سو دادن کشت محصولاتی مثل گندم، جو، سیب زمینی و دیگر محصولات زراعی به سمت کشت‌های نشایی را در برنامه داریم و باید ظرف پنج تا هشت سال آینده همه محصولات زراعی به صورت نشایی کشت شوند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

هنوز در الفبای اولیه تبدیل اراضی دیم به آبی مشکل داریم / کشاورزی به روز نیست

‌نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: از ظرفیت کشاورزی استان لرستان نتوانسته‌ایم به خوبی استفاده کنیم.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

بیش از یک هزار هکتار امسال به فضای گلخانه ای کشور افزوده شد

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا پایان امسال یک هزار و ۵۰۸ هکتار باید به مساحت گلخانه های کشور اضافه شود که طی ۱۰ ماه گذشته یک هزار و ۶۲ هکتار معادل ۷۱ درصد آن محقق شده است.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵

وزارت جهاد کشاورزی هدف از واردات گاوهای نژاد سمینتال، بزهای شیری سانن و مورسیا و گوسفند رومانف را افزایش بهره‌وری در تولید محصولات اعلام کرد

وزارت جهاد کشاورزی هدف از واردات گاوهای نژاد سمینتال، بزهای شیری سانن و مورسیا و گوسفند رومانف را افزایش بهره وری در تولید محصولات پروتئینی بویژه شیر و گوشت و تامین امنیت غذایی به اتکای تولید داخل و همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی اعلام کرد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر کشاورزی:

اگر در آینده برگشت خاک نداشته باشیم در زمینه کشاورزی حفاظتی برای درمان فرسایش خاک به مشکل برمی‌خوریم

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگر در آینده برگشت خاک نداشته باشیم در زمینه کشاورزی حفاظتی برای درمان فرسایش و ماده آلی آن در خاک به مشکل برمی‌خوریم.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

حذف تعاونی روستایی در زمینه خدمات کشاورزی، افزایش هزینه تولید را درپی دارد

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه حذف تشکل ها ازجمله تعاونی روستایی در زمینه ارائه خدمات کشاورزی هزینه تولیدات کشاورزی را افزایش می دهد،گفت:توسعه تعاونی موجب هم افزایی در صنعت کشاورزی می شود.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام نمود؛

تدوین برنامه جامع برای ۸ محصول اساسی

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تدوین برنامه جامع برای ۸ محصول کشاورزی گفت: خودکفایی در تولید کودهای اصلی تا ۳ سال آینده محقق می‌شود.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تا پایان برنامه ششم نیاز به تکنولوژی قفس به کمتر از ۵ درصد می‌رسد

توسعه پرورش ماهی در قفس به عنوان یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان شیلات در دستور کار قرار گرفته اما طبق اظهارات کارشناسان این امر بیشتر جنبه شعاری به خود گرفته است.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵

توسعه کشت گلخانه‌ای با رویکرد اقتصاد مقاومتی/ افزایش ۵برابری تولید تا افق ۱۴۰۴

رئیس گروه توسعه کشت های گلخانه ای وزارت جهاد گفت: براساس برنامه اقتصاد مقاومتی، در صورت تأمین اعتبار و انجام اقدامات لازم تا افق ۱۴۰۴، سطح گلخانه‌های کشور ۵برابر میزان فعلی خواهد شد.

۵ بهمن ۱۳۹۵
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:

جرأت حذف سموم مربوط به دهه ۴۰ را نداریم/ ۵۰ درصد مشکل باقی‌مانده سموم به علت عدم تطابق است

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: به دلیل تغییر سختی و PH آب در کشور برخی آفت‌کش‌های تولیدی هنگام مصرف با مشکلاتی مواجه می‌شوند که از تولیدکنندگان می‌خواهیم به این موضوع ورود کنند.