۲۴ مرداد ۱۳۹۶
رئیس مرکز اصلاح‌نژاد دام کشور:

توسعه سامانه‌های مزرعه‌ای و بسته راه‌حلی جایگزین برای جبران کاهش دام سبک است

ملاصالحی: برای تسهیل در پرورش دام سبک و انتقال آن از مراتع به سامانه‌های بسته، باید بتوان اصلاح‌نژاد آنها را به گونه‌ای ترتیب داد که این دام با شرایط جدید پرورش سازگار باشد؛ بنابراین باید با کمک منابع دامی بومی و تلاقی آنها با منابع وارداتی، این مشکل را برطرف کرد. توسعه سامانه‌های مزرعه‌ای و بسته می‌تواند راه‌حلی جایگزین برای جبران کاهش دام سبک باشد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سازمان محیط زیست باید با رعایت ضوابط، مجوز پرورش این ماهی را در کشور صادر کند

علی اکبری با انتقاد از واردات ماهی تیلاپیا به کشور گفت: با تولید این ماهی در کشور می توانیم اشتغالزایی فراوانی ایجاد کنیم. لذا سازمان محیط زیست باید با رعایت ضوابط، مجوز پرورش این ماهی را در کشور صادر کند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

سالانه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان با استفاده از خوراک صنعتی در دان طیور صرفه‌جویی می‌شود

کیهانی، رئیس هیأت‌مدیره اتحادیه مرکزی کارخانه‌های خوراک دام، طیور و آبزیان: هر سال بین ۹ تا ۱۱ میلیون تن، اقلام مختلف خوراک اولیه دام، طیور و آبزیان وارد کشور می‌شود. رئیس هیأت‌مدیره اتحادیه مرکزی کارخانه‌های خوراک دام، طیور و آبزیان عنوان کرد: در صورتی که طبق برنامه‌ریزی‌ها باید تا افق ۱۴۰۴ تولید خوراک دام، طیور و آبزیان به ۲۶ میلیون تن در سال برسد، اکنون کارخانه‌های موجود در کشور حدود ۲۰ میلیون تن ظرفیت داشته و تنها از ۴۰ درصد راندمان خود استفاده می‌کنند.

۲۰ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سرمایه گذاران حوزه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی جذب می‌شوند

آزادی خواه: در تلاش برای ارتقای دانش کشاورزان و بهره برداران و استفاده از دانش فنی و ایده فارغ التحصیلان بخش کشاورزی برای ارتقای بهره وری هستیم. سرمایه گذاران حوزه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی جذب می‌شوند.

۱۹ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان تعاون روستایی کشور:

تعاونی‌های سهامی زراعی در کشور افزایش می‌یابد‌

صفایی: تعاونی‌های سهامی زراعی در کشور افزایش می‌یابد‌. مهم‌ترین فعالیت این تعاونی‌ها تامین و تخصصی آب به کشاورزان است که سبب متعادل‌سازی مصرف آب در بین کشاورزان می‌شود. یکی از ساختارهایی که در مدیریت کشاورزی پیگیری می‌شود تشکیل تعاونی است که کشاورزان خرد با تشکیل این تعاونی‌ها متشکل می‌شوند و تعاونی‌های سهامی ایجاد می‌کنند تا توان کشاورزی را در کشور بالا ببرند.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان شیلات:

۱۴۰ کشور دنیا در حوزه ماهی تیلاپیا فعالیت می‌کنند که ما هم به زودی به این حوزه می‌پیوندیم

رئیس سازمان شیلات گفت: از سال گذشته بیش از ۵۰ درصد ماهی قزل‌آلای مصرفی کشور در داخل تولید می‌شود و حتی صادرات ماهی قزل‌آلای تازه را به روسیه از طریق خط هوایی آغاز کرده‌ایم.

۱۳ مرداد ۱۳۹۶

خردبودن اراضی کشت چالشی در توسعه کشاورزی پایدار

خردبودن اراضی کشاورزی، بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین و فناوری‌های جدید در عرصه‌های مختلف را از نظر فنی و اقتصادی دشوار می‌کند که این خود به کاهش عملکرد در واحد سطح و در نتیجه کاهش درآمد کشاورز منجر می‌شود. از دیدگاه اقتصادی رسیدن به مرز کارایی فنی، تخصیصی و اقتصادی برای مزارع کوچک‌مقیاس بسیار سخت و گاهی غیرممکن است و این موضوع از دو جنبه پیامدهایی برای جامعه به همراه دارد. مزارع کوچک‌مقیاس در سراسر جهان در حال توسعه بوده و تولید زراعی با مقیاس دو یا کمتر از دو هکتار است (در برخی کشورها مقیاس خرد تا ١٠ هکتار هم هست)، چالش جدی‌تری را روبه‌روی بخش کشاورزی قرار می‌دهد.

۱۲ مرداد ۱۳۹۶
مسئول صنایع تبدیلی بسیج سازندگی:

۶۵۰ الگوی موفق در صنایع تبدیلی را معرفی کرده‌ایم

مهدوی: یکی از مهمترین معضلاتی که در حوزه صنایع تبدیلی وجود دارد این است که بدلیل بروکراسی‌های اداری موجود، تولید و به تبع آن عرضه بصورت زیر زمینی و غیراستاندارد شکل می‌گیرد. این امر بدلیل اینکه در حوزه سلامت اتفاق می‌افتد می‌تواند خطرناک باشد. ۱۳۴ هزار و ۲۲۷ واحد را در سرتاسر کشور در حوزه صنایع تبدیلی مستقر کرده‌ایم. هدفگذاری ما در سال ۹۶ ایجاد ۱۰۰ هزار شغل بوده است. ۶۵۰ الگوی موفق در صنایع تبدیلی را معرفی کرده‌ایم

۷ مرداد ۱۳۹۶
استاد شیلات دانشگاه گرگان:

تولید غیرقانونی ماهی تیلاپیا، نتیجه عدم صدور مجوز توسط محیط زیست است

عضو هیأت علمی گروه شیلات دانشگاه گرگان با اشاره به افزایش تولید غیرقانونی ماهی تیلاپیا در کشور گفت: سازمان محیط زیست باید با تدوین اصول و قوانین ویژه، مجوز تولید ماهی تیلاپیا را صادر کند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل آموزش کارکنان وزارت جهاد کشاورزی:

برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی به سمت کشاورز محوری پیش می‌رود

میثمی: نگاه ما در بخش کشاورزی باید به سمت کشاورز محوری برود. هراندازه که در زمینه توانمندسازی کارکنیم کم است و امروز باید به سمتی برویم که به نیروی انسانی توجه بیشتری کنیم.

۱ مرداد ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی:

ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در مناطق تولید و روستاها لازم است

حجتی: هرگونه فعالیت بخش کشاورزی تا پیش از مرحله سفره باید در منطقه تولید انجام شود تا مردم منطقه از منافع و ارزش افزوده تولید و همچنین اشتغال فعالیت تولیدی بهره‌مند شوند. ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در مناطق تولید و روستاها لازم است.

۲۹ تیر ۱۳۹۶
رييس انجمن صنايع خوراك دام، طيور و آبزيان ايران:

قیمت کنجاله سویا و ذرت نسبت به سال قبل کاهش و جو افزایش داشته است

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: قیمت کنجاله سویا و ذرت نسبت به سال قبل کاهش و جو افزایش داشته است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس مرکز اصلاح‌نژاد دام کشور:

توسعه سامانه‌های مزرعه‌ای و بسته راه‌حلی جایگزین برای جبران کاهش دام سبک است

ملاصالحی: برای تسهیل در پرورش دام سبک و انتقال آن از مراتع به سامانه‌های بسته، باید بتوان اصلاح‌نژاد آنها را به گونه‌ای ترتیب داد که این دام با شرایط جدید پرورش سازگار باشد؛ بنابراین باید با کمک منابع دامی بومی و تلاقی آنها با منابع وارداتی، این مشکل را برطرف کرد. توسعه سامانه‌های مزرعه‌ای و بسته می‌تواند راه‌حلی جایگزین برای جبران کاهش دام سبک باشد.

۱۶ تیر ۱۳۹۶
معاون باغبانی وزارت جهادکشاورزی:

باغ‌های دیم در ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی شیب‌دار کشور احداث می‌شود

طهماسبی: باغ‌های دیم در ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی شیب‌دار کشور احداث می‌شود. معاون باغبانی وزارت جهادکشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی طی تفاهم نامه ای با ورزات علوم، رشته کارشناسی ارشد توسعه محصولات گلخانه را به تصویب رسانده و انتظار می رود پژوهشگران و اعضای هیات علمی دانشگاه ها مقطع دکترای این رشته را با استفاده دانش کشورهای خارجی تاسیس کنند.

۱۴ تیر ۱۳۹۶

آغاز اصلاح نژاد گاوهای شیری بومی و دورگه در کهگیلویه و بویراحمد با استفاده از اسپرمِ نژاد سیمنتال

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان از اصلاح نژاد گاوهای شیری بومی و دورگه در کهگیلویه و بویراحمد با استفاده از اسپرم نژاد سیمنتال خبر داد.