۲۹ فروردین ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر بهداشت آبزیان سازمان دامپزشکی کشور:

اجازه سازمان محیط زیست برای پرورش تیلاپیا الزامی است

قاجاری، مدیرکل دفتر بهداشت و بیماری‌های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور: بارها گفته شده که در صورت صدور مجوز از طرف سازمان محیط‌زیست، پرورش‌دهندگان می‌توانند به پرورش ماهی تیلاپیا اقدام کنند. بعد از این اتفاق، بحث تدوین دستورالعمل‌های بهداشتی پرورش، مراحل تکثیر و قسمت‌های مربوط به فراوری از طرف سازمان دامپزشکی کشور مطرح خواهد شد. امیدواریم که در نهایت، خروجی اختلاف نظر بین سازمان محیط‌زیست و شیلات، بر پایه مباحث علمی بوده و به صلاح کشور تمام شود.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
تولیت آستان قدس رضوی:

شرایط کار برای بسیاری از مهندسان کشاورزی فراهم نیست/ ایران می‌تواند قطب کشاورزی شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ساخت مراکز تجاری برای عرضه محصولات و برندهای خارجی هیچ تناسبی با اقتصاد مقاومتی ندارد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶
معاون حجتی مطرح کرد؛

تولید ۲۰۰ هزارتن ماهی در قفس ۸هزار میلیارد تسهیلات می‌خواهد

صالحی، رییس سازمان شیلات ایران گفت: برای تولید ۲۰۰ هزار تن ماهی در قفس ظرف برنامه ششم توسعه به ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات و ۲ تا ۴ هزار میلیارد تومان آورده بخش خصوصی نیاز است. در سال ۹۵ برای تولید حدود ۴۸ هزار تن ماهی در قفس پروانه تأسیس صادر شده است. در شمال کشور به ویژه برای ماهیان پرورش یافته در قفس نیاز است مراکز فرآوری جدید ایجاد و آنهایی که فعال هستند مجهز و نوسازی شوند.

۱۷ فروردین ۱۳۹۶
حجتی خبر داد؛

توسعه صنایع جانبی کشاورزی در مناطق مستعد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه های خوبی برای توسعه صنایع جانبی در مناطق مستعد کشاورزی داریم.

۷ فروردین ۱۳۹۶
حجتی مطرح کرد؛

توسعه اشتغال با گسترش صنایع تبدیلی در روستاها

حجتی، وزیر جهادکشاورزی، ایجاد اشتغال وافزایش تمرکز جمعیت در روستاها را با توسعه صنایع تبدیلی، از اولویت های این وزارتخانه دانست. به عقیده وی، برای ساماندهیِ فرآیند تولید محصولات کشاورزی، باید این فعالیت را از مزرعه تا سفره مورد توجه قرارداد که صنایع تبدیلی، غذایی، انبارداری، توسعه سردخانه ها و توسعه صنایع بسته بندی سبب تحقق این هدف خواهد شد.

۶ فروردین ۱۳۹۶

فعال‌سازی ظرفیت‌های مغفول بخش کشاورزی؛ راهبرد وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید و اشتغال

حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، رشد بهره وری و فعال سازی ظرفیت های مغفول بخش کشاورزی را از راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید و اشتغال در سال ۱۳۹۶ اعلام کرد.

۶ فروردین ۱۳۹۶
حجتی اعلام کرد؛

طرح ۵۵۰ هزارهکتاری خوزستان به مراحل پایانی نزدیک می‌شود

حجتی، وزیرجهاد کشاورزی: طرح معروف به ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان که از ۳ سال گذشته شروع شده، در مراحل پایانی است و بخش عمده‌ای از آن در اختیار بهره برداران قرار دارد. وی استفاده از اراضی کم بازده و آب رسانی به بخشی از زمین‌ها برای کشت دیم را موارد اجرایی شده در طرح ۵۵۰ هکتاری خوزستان دانست و گفت: با اجرای این طرح افزایش تولید در این استان انجام خواهد شد.

۵ فروردین ۱۳۹۶
مدیر کل دفتر صنایع تبدیلی و تکمیلی وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

سردخانه‌های نیمه فعال کشور، به ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند

اسفندیاری، مدیر کل دفتر صنایع تبدیلی و تکمیلی وزارت جهاد کشاورزی از پیشرفت فیزیکی ۳۸۵ سردخانه نیمه فعال به ظرفیت ۲ .۱ میلیون تن خبر داد و پیش بینی کرد که در صورت تخصیص ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار، این سردخانه‌ها به زودی وارد چرخه نگهداری از محصولات کشاورزی شوند. تا پایان سال ۹۱ ظرفیت مجموع سردخانه‌های کشور ۵. ۲ میلیون تن بوده است. وزارت جهاد کشاورزی بر توسعه سردخانه‌های بالای صفر درجه برای نگهداری از میوه و سبزیجات و همچنین توسعه سردخانه‌های زیر صفر درجه برای محصولات گوشتی و پروتیینی تأکید دارد. براساس برنامه ششم توسعه با احتساب سردخانه‌های نیمه فعال باید ۳ میلیون تن به ظرفیت این واحدهای نگهداری محصولات کشاورزی اضافه شود.

۱ فروردین ۱۳۹۶

تولید بیش از یک میلیون تن انواع آبزیان در سال ۹۵

صالحی، رئیس سازمان شیلات ایران: بیش از یک میلیون و ۵۰ هزارتن انواع آبزیان در سال ۹۵، به شیوه های صید و آبزی پروری در کشور تولید شد که نقش موثری در ایجاد اشتغال و درآمد زایی جامعه روستایی کشور ایفا کرده است. براساس تفاهم با معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، از ظرفیت طرح های آب و خاک برای آبزی پروری استفاده می شود.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

توزیع اسپرم نژاد سمینتال از سال ۹۲ تا کنون، افزایش ۱۰ برابری را نشان می‌دهد

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، در آخرین گفت‌وگوی تفصیلی خود با خبرگزاری ایانا در روزهای پایانی سال ۹۵ خورشیدی، اقدامات انجام شده در زیربخش‌های مختلف دام و طیور را تشریح کرد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

ارزش زباله‌های غذایی کشور، ۶٠درصد ارزش صادرات نفتی

رئیس اتاق بازرگانی شیراز گفت: در حالی که دوربین‌های قوی نظارتی دانشگاه علوم پزشکی روی کارخانه‌های تولیدی متمرکز شده و برای مصرف یک اپسیلون کربوهیدرات، ایرادات فراوانی گرفته می‌شود، اما در معروف‌ترین رستوران‌های این شهر و زیر گوش دانشگاه علوم پزشکی، گربه‌ها جولان داده و برخی از این گربه‌ها حتی می‌خواهند به مشتریان حمله کنند.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران مطرح کرد؛

ایجاد تعاونی‌های بزرگ کشاورزی در ایران و تجمیع اراضی، تنها راه خروج از بحران غذا و آب

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی تهران به بررسی عملکرد اقتصادی سال جاری و اولویت های سال آینده بخش کشاورزی از منظر خودش پرداخت.

۱۲ اسفند ۱۳۹۵
حجتی مطرح کرد؛

اولویت پرداخت تسهیلات برای پرورش ماهی درقفس و کشت گلخانه‌ای

حجتی، وزیر جهاد کشاورزی: با توجه به اینکه پرورش ماهی در قفس و کشت گلخانه ای ازطرح های مهم اقتصاد مقاومتی است، رویکرد اصلی این وزارتخانه در اولویت قرار گرفتن پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران این بخش هاست. انتظار می رود در آینده زنجیره تولید از طریق ماهی مولد در شرکت راموز برای تامین بچه ماهی سایت های پرورشی کامل شود. ظرفیت تولید ماهی در قفس در استان بوشهر ۳۵۰ هزار تن در سال است. پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر به ۲۰۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

۸ اسفند ۱۳۹۵

حجتی: در مورد پروتئین گیاهی چالش‌های جدی‌ روبه‌رو بوده‌ایم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر در تأمین پروتئین دامی با مشکل چندانی مواجه نیستیم اما در مورد پروتئین گیاهی در بحث کود به عنوان مکمل غذایی گیاهان و سموم برای دفع آفات با چالش‌های جدی‌ روبه‌رو بوده‌ایم.

۶ اسفند ۱۳۹۵
قائم مقام اتحادیه تولیدکنندگان خوراک دام و طیور مطرح کرد؛

استفاده از ضایعات محصولات کشاورزی برای تولید خوراک دام

قائم مقام اتحادیه تولیدکنندگان خوراک دام و طیور گفت: هرساله بخشی از محصولات کشاورزی کشور به‌صورت پسماند دور ریخته می‌شود که با استفاده از این ضایعات می‌توان خوراکی مناسب همراه با کاهش هزینه‌های تولید و استفاده از ذرت و سویای وارداتی، تولید کرد.