۲۳ تیر ۱۳۹۸

۲۷۰۰ درصد سود برای یک شرکت پرورش دام و طیور در چین

کاهش عرضه جوجه‌های گوشتی در چین باعث شد تا یک شرکت پرورش‌دهنده مرغ و ماکیان با استفاده از این فرصت و نیز افزایش تقاضا برای مصرف مرغ به دلیل بیماری خوکی، به سود ۲۷۰۰ درصدی دست پیدا کند. 

۱۳ اسفند ۱۳۹۷
افزایش 185.7 درصدی قیمت گوشت از اردیبهشت تا بهمن ماه

افزایش قیمت گوشت، زندگی مردم را کباب کرد

بعد از نوسانات قیمت ارز، دولت با هدف ثبات و کاهش قیمت کالاهای اساسی از جمله گوشت قرمز، ارز دولتی را به واردات محصولات اساسی تخصیص داد. اما متاسفانه به دلیل نبود نظارت کافی بر تخصیص و عملکرد دریافت کنندگان ارز دولتی، بازار دلالی به قیمت سختیِ معیشت مردم، رونق گرفت.

۸ مرداد ۱۳۹۷

پرورش شتر؛ ظرفیتی مغفول در دل کویر /فیلم

شتر به عنوان حیوان حلال گوشت علاوه بر فواید فراوان و سازگاری بسیار با اقلیم‌های گرم و خشک، سرمایه‌ای در دل کویر به شمار می‌رود که خشکسالی‌های اخیر لزوم توجه به پرورش آن را بیش از پیش کرده است. 

۸ مرداد ۱۳۹۷
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی:

گیاهان دارویی ارزآوری ۴۵۰ میلیون دلاری دارند

زینلی: از اواخر پارسال تاکنون هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش توسعه و صنایع فرآوری گیاهان دارویی از طریق ‘سامانه کارا’ در حال پرداخت به بهره برداران این بخش است. پارسال ۴۵۰ میلیون دلار گیاهان دارویی به خارج از کشور صادر شد که بخش زیادی از این میزان صادرات سهم خراسان رضوی بوده است.

۸ مرداد ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

ایران مرجع تعیین قیمت جهانی زعفران می شود

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به اجرای طرح خرید توافقی زعفران و عرضه این محصول از طریق بورس کالا گفت:در سال های آینده، ایران مرجع تعیین قیمت جهانی زعفران خواهد شد.

۷ مرداد ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر امور گلخانه وزارت جهاد کشاورزی:

امسال ۲۷۰۰ هکتار گلخانه احداث می‌شود/ کشت نشایی راهی برای کاهش مصرف آب است

مدیرکل دفتر امور گلخانه گل و گیاه‌های زینتی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به کاهش ۳۰ درصدی بارندگی‌ امسال توسعه ۲۷۰۰ هکتار گلخانه را برای افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف آب به ویژه در بخش سبزی و صیفی در دستور کار قرار داده‌ایم.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

با وجود بحران آبی، برنامه‌های آمایش سرزمینی، مانند گذشته اجرا نمی‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با وجود به اوج رسیدن بحران آبی کشور، برنامه های آمایش سرزمینی برای مدیریت بحران آب کشور، مانند گذشته اجرا نمی شود.

۲۵ تیر ۱۳۹۷
معاون شرکت منابع آب ایران:

کشت برنج به غیر از استان‌های شمالی در تمام شهرها یا استان‌های دیگر ممنوع است

معاون حفاظت و بهره برداری و عضو هیات مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: کشت برنج به غیر از استانهای شمالی در تمام شهرها یا استانهای دیگر ممنوع است.

۲۴ تیر ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد در امور باغبانی:

کشاورزی باید به صورت قراردادی و قطبی پیگیری شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی در همایش مدیران شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور با بیان اینکه کشاورزی باید به صورت قراردادی و قطبی پیگیری شود، گفت: این مساله سبب خواهد شد تا در صادرات محصولات در بازارهای جهانی موفق عمل کنیم.

۲۲ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی:

اولویت ما اکنون در سازمان نظم و انضباط مالی، ساختاربخشی سازمانی و ایجاد ساختارهای مدرن است

شیرزاد:اولویت ما اکنون در سازمان نظم و انضباط مالی، ساختاربخشی سازمانی و ایجاد ساختارهای مدرن است. در اذهان عمومی معروف است که تعاون روستایی یک سازمان آرکائیک است و بوی کهنگی از این سازمان بلند می‌شود. یک سازمان سنتی با مکانیسم‌های بسیار سنتی. یکی از اصلی‌ترین وظیفه‌های بنده مدرن‌سازی، پویا کردن و چابک‌سازی این سازمان است که یکی از مهمترین مکانیسم‌های بازار نوین استفاده از سازوکارهای بورسی است که ما آن را تشویق و حمایت می‌کنیم و شرکت‌های کارگزاری موجود را با خطوط اعتباری تقویت کنیم.

۲۲ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی:

سیستم زنجیره سرد بر مرکبات حاکم می‌شود

شیرزاد: با سردخانه‌داران و سورتینگ‌داران صحبت کرده‌ایم و برنامه‌ریزی از الان شروع شده است تا برای شب عید مشکل نداشته باشیم. مشکل اینجاست که ما نقدینگی را برای این دو قشر فراهم نکرده بودیم. بانک‌ها را در این داستان مشارکت نداده بودیم و شرکت‌های صنایع تبدیلی، فرآوری و نگهداری از قبل مشخص نشده بود. شرکت‌های باربری و حمل و نقل ما از قبل تجهیز نشده بود ولی الان سیستم زنجیره سرد بر مرکبات حاکم می‌شود و اکنون به برخی شرکت‌های باربری وام می‌دهیم تا خود را توسعه دهند.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

تعاونی‌ها و تشکل‌های تولیدی باید فرآیند تأمین نهاده تا تولید و عرضه را بر عهده بگیرند

حجتی بر ضرورت ساماندهی نظام تولید و عرضه محصولات کشاورزی تاکید کرد:تعاونی ها و تشکل های تولیدی با حمایت و مشارکت صندوق های سرمایه گذاری بخش کشاورزی باید فرآیند تولید از مرحله تامین نهاده ها تا بازاررسانی و دسترسی مردم به تولیدات کشاورزی را بر عهده بگیرند.ایجاد ساختار و توانمندسازی تعاونی ها و تشکل های تولیدی بخش کشاورزی لازمه پذیرش این مسئولیت مهم است. باید به گونه ای اقدام کنیم که دیگر افرادی به نام سلطان واردات شکر در کشور نداشته باشیم.

۱۹ تیر ۱۳۹۷

خبرهای ضد و نقیض از اجاره بخشی از مراتع استان فارس به سرمایه‌گذاران قطری به منظور پرورش شتر خبر می‌دهد

یدالله رحماني، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، از گفت‌وگو با قطر براي جذب سرمايه‌گذار خارجي و اجراي طرح پرورش دام در ايران خبر مي‌دهد. مهرزاد بوستاني، رئيس اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري اين استان، هم از تصميم‌گيري براي اختصاص بخشي از مراتع استان به سرمايه‌گذاران قطري سخن به ميان مي‌آورد. با وجود آنكه مسئولان استانداري مي‌گويند كه در طول مذاكرات ايران و قطر، متوليان سازمان جنگل‌ها در همه جلسات حضور داشته‌اند، مدير كل امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور، به‌طور كامل انجام اين مذاكرات را رد مي‌كند.

۱۷ تیر ۱۳۹۷
مجری طرح خودکفایی گندم:

تأمین کارنده‌های مناسب کشت مستقیم گندم در اراضی دیم اولویت دارد

اسفندیاری پور: توسعه کشت گندم روی پشته و کف کاری برای افزایش عملکرد و ارتقا کیفیت گندم آبی و بهره‌وری آب ضرورت داشته و همچنین تامین کارنده‌های مناسب کشت مستقیم گندم در اراضی دیم اولویت دارد.

۱۷ تیر ۱۳۹۷

توسعه کشت گندم بر روی پشته و مسائل کارنده‌های کشت مستقیم در اراضی دیم،محور پنجاه و هفتمین جلسه فنی گندم بود

پنجاه و هفتمین جلسه کمیته فنی گندم با حضور مجری طرح گندم با اولویت تامین کارنده‌های مناسب کشت مستقیم گندم در اراضی دیم برگزار شد.