۲۱ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل شیلات خوزستان:

سازمان آب و برق خوزستان از اجرای طرح «پرورش ماهی در قفس» در این استان ممانعت می‌کند

مدیرکل شیلات خوزستان گفت: سازمان آب و برق خوزستان از اجرای طرح «پرورش ماهی در قفس» در این استان ممانعت می کند.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
رئیس انجمن مرغداران گوشتی:

به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت کنجاله سویا و ذرت،خطر افزایش قیمت مرغ تا مرز ۱۵هزارتومان وجود دارد

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت کنجاله سویا و ذرت، خطر کاهش جوجه‌ریزی توسط مرغداری‌ها و افزایش قیمت مرغ تا مرز ۱۵ هزار تومان وجود دارد و دولت باید فکری به حال تولید کند.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

با توجه به چرای دام‌ها از مراتع گوشت قرمز در کشور ما قیمت تمام شده پایین‌تری دارد

ابراهیمی: قیمت تمام شده گوشت قرمز در کشور ما به دلیل اینکه نیمه خشک محسوب می‌شود و مجبور هستیم دام‌ها را به‌صورت دستی تامین علوفه کنیم با توجه به چرای دام‌ها از مراتع قیمت تمام شده پایین‌تری دارد. به هیچ عنوان ممنوعیت صادرات صحیح نیست مخصوصا در زمینه دام در شرایطی که توانسته‌ایم در تولید موفق باشیم و بازاری را کسب کنیم اگر مانع صادرات شویم دیگر نمی‌توانیم این بازار را کسب شده را از دست بدهیم.

۱۲ خرد ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد:

طرح ایران-ایکاردا به منظور تأمین امنیت غذایی در بخش غلات در برخی استان‌های کشور در حال اجرا است

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: طرح افزایش بهره وری نظام های تولیدی غلات محور یا همان ایران – ایکاردا در صورت عملیاتی شدن در دیم زارهای کشور می تواند نقش مهمی در بهبود تولیدات کشاورزی ایفا کند.

۱۰ خرد ۱۳۹۷

رئیس سازمان تات بر شفاف‌سازی و برون‌سپاری وظایف پژوهشی موسسه تحقیقات دیم با برنامه زمان‌بندی‌شده تأکید کرد

رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی گفت: تاکنون دانش فنی تولید ۱۹ رقم بذر جدید غلات و حبوبات دیم به بخش خصوصی واگذار شده است.

۸ خرد ۱۳۹۷
معاون اموردام وزیر جهاد:

در افق ۱۴۰۴،اصلاح نژاد حداقل ۵میلیون رأس دام کوچک پیش‌بینی شده است

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: توسعه نژادهای دام کوچک پربازده و پرورش گاوهای دومنظوره از برنامه های این وزارت برای افزایش تولید شیر و گوشت در کشور است.

۶ خرد ۱۳۹۷
نماینده کشاورزان خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز:

سازمان آب‌وبرق هرگونه کشت را در حوزه کارون ممنوع اعلام کرده‌است

نماینده کشاورزان خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز با اشاره به اینکه استانداری خوزستان با کشاورزان صادق نیست، گفت: فعلا نمی توانیم توصیه به عدم کشت کنیم.

۳۱ ارد ۱۳۹۷

با وجود کاهش ۴۳۰هزارهکتاری سطح زیر کشت گندم در ۵ سال اخیر،تولید آن ۶ میلیون تن افزایش داشته است

طبق آمار رسمی وزارت جهاد کشاورزی، سطح زیرکشت برخی محصولات استراتژیک از جمله گندم طی سالهای ۹۱ تا ۹۵ کاهش یافته،‌ اما با افزایش بهره‌وری، میزان تولید برخی محصولات از جمله گندم روند افزایشی داشته است.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

معرفی ۲۸ رقم جدید زراعی از دستاوردهای سازمان تات در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی بوده‌است

زند: این سازمان تاکنون ۲۴۰ دانش فنی تحقیقات کشاورزی خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است.هم اکنون برنامه های به نژادی غلات در موسسه‌های تحقیقاتی سازمان با در اختیار داشتن بهترین ذخایر ژنتیکی از مراکز تحقیقاتی ملی و بین‌المللی دنیا بر روی ۲۷۰۰ لاین و در قالب ۲۴۰ پروژه تحقیقاتی در حال اجرا است. به ثمر رسیدن ۲۸ رقم جدید زراعی از دستاوردهای مهم این سازمان در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بخش کشاورزی بوده است.معرفی سالانه ۱۶ رقم جدید زراعی از دستاورد مهم پژوهشی این سازمان در ارتباط با جامعه کشاورزان است.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
رئیس موسسه اصلاح بذر:

سال گذشته با معرفی ۱۹ رقم جدید زراعی بالاترین رکورد معرفی ارقام جدید به ثبت رسید

نجفیان: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۲۲۰ رقم زراعی و باغی توسط محققان این موسسه به کشاورزان معرفی شده است و فرآیند معرفی ارقام جدید در سال‌های گذشته شتاب بیشتری گرفته ؛ به طوری که میانگین تعداد معرفی رقم در دهه‌های گذشته از ۱.۶ دهم در سال به ۱۵ رقم در سال ۹۵ رسیده و بالاترین رکورد در سال گذشته با معرفی ۱۹ رقم جدید زراعی به ثبت رسیده است.

۳۰ ارد ۱۳۹۷

در راستای انتقال دانش فنی به عرصه کشاورزی، ۴ دانش فنی ارقام اصلاح شده به بخش خصوصی واگذار شد

مراسم امضای قراردادهای انتقال دانش فنی تولید بذرهای اصلاح شده جدید زراعی به بخش خصوصی با حضور سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری و اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در مزرعه تحقیقات غلات موسسه تحقیقات اصلاح بذر در کرج برگزار شد.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور:

انتقال فناوری به بخش خصوصی و تجاری‌سازی توانمندی‌ها یکی از چالش‌های اساسی حوزه کشاورزی است

معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور طی سفر امروز خود به استان البرز با حضور در مراسم امضای قراردادهای انتقال دانش و فناوری تولید بذر به بخش خصوصی گفت: رونق بخش کشاورزی با ایجاد سازوکار انتقال تحقیقات مرز دانش به بخش خصوصی محقق می شود.

۲۸ ارد ۱۳۹۷
معاون آب‌وخاک وزیر جهاد:

الگوی تعریف شده کشت محصولات کشاورزی متناسب با شرایط اقلیمی تدوین و ارائه می‌شود

اکبری: الگوی تعریف شده کشت محصولات کشاورزی متناسب با شرایط اقلیمی و بهره وری خاک در کشور با هدف استفاده بهینه از منابع آبی تدوین و ارائه می‌شود.

۲۸ ارد ۱۳۹۷
معاون آب‌وخاک وزیر جهاد:

کشت برنج فقط در استان های گیلان و مازندران مجاز است

اکبری: بر اساس رویکرد جدید این وزارتخانه و برای جلوگیری از اتلاف منابع آبی کشور، کشت برنج فقط در استان های گیلان و مازندران مجاز است.شمال کشور ظرفیت تامین محصول برنج را دارد و نیازی به انجام کشت در سایر استان های کشور نیست.

۲۵ ارد ۱۳۹۷

شرکت مجتمع تولید مواد ژنی دام سبک پربازده گوسفند و بز سازمان اقتصادی کوثر افتتاح شد

دو طرح بخش کشاورزی استان تهران با حضور معاون رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی در ورامین به بهره برداری رسید.