۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

ارزش ۴۱۰ میلیون دلاری واردات کالاهای مصرفی در فروردین

میزان واردات کشور در اولین ماه سال جاری، رقمی حدود دو میلیون و ۹۱ هزار تن بوده که بیش از ۲.۳ میلیارد دلار ارزش دلاری آن است. در این میان سهم کالاهای واسطه ای سهم ۶۷ درصد، کالاهای مصرفی ۱۷ درصد و کالاهای سرمایه ای ۱۶ درصد بوده است.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

گمرکات کشور به ۱۲۰ دستگاه ایکس‌ری نیاز دارند

اگر بخواهیم حداقل نیمی از کامیون‌های ورودی با دستگاه های ایکس ری ارزیابی شوند، لازم است برخی از گمرکات فعال‌تر مانند گمرک شهید رجایی بندرعباس، به حدود ۴ دستگاه و گمرکات دیگر دست کم به یک دستگاه ایکس‌ری مجهز گردند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر سابق صنعت: تراز تجاری واقعی کشور منفی ۸ میلیارد دلار است

شجاعی گفت: اگر میعانات گازی را از صادرات غیر نقتی حذف کنیم تراز تجاری منفی ۸ میلیارد دلار می شود.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

نائب رئیس اتاق بازرگانی: ایران دروازه ورود به آسیای میانه است

نایب‌رئیس اتاق ایران الزامات استفاده از بازار منطقه را توجه به دیپلماسی اقتصادی عنوان کرده و گفت: در صورت بی‌توجهی به این اصل، باید گفت صادرات ما درخور ۸۰ میلیون جمعیت ایران هم نیست.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

صادرات ۳۰ میلیون تن فولاد در پایان سال ۹۵

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو از تولید ۳۰ میلیون تن فولاد در سال گذشته خبر داد و گفت:با صادرات ۶ میلیون ۸۰۰ هزار تن فولاد، رکورد صادرات فولاد کشور در سال ۹۵ شکسته شد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس فدراسیون واردات: ۸۰ درصد واردات نیاز بازار و تولیدکنندگان است

رئیس فدراسیون واردات اعلام کرد که حدود ۸۰ درصد از کالاهای وارداتی در سال گذشته کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای بوده که بر اساس نیاز بازار و تولیدکنندگان انجام شده است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

چشم بادامی‌ها تمایلی به داخلی سازی خودرو در ایران ندارند

برخلاف سیاست های وزارت صنعت در داخلی سازی محصولات در ایران همچنان کره ای ها ، چینی ها و به ویژه ژاپنی ها فقط به ایران به عنوان یک بازار بزرگ فروش محصولات نگاه کرده و تمایلی به ساخت داخل ندارند.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

کاهش ۲۰ درصدی واردات در چهارساله دولت یازدهم نسبت به دولت دهم

با وجود همه نقدهایی که نامزدهای ریاست جمهوری به عملکرد دولت در زمینه تجارت خارجی و برجام می کنند، مثبت شدن تراز تجاری کشور در دو سال اخیر واقعیتی انکار ناپذیر است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

سود بازرگانی واردات از مناطق آزاد به ۱۳ درصد کاهش یافت

بر اساس مصوبه هیئت دولت، عوارض واردات کالایی که به صورت تجاری از مناطق آزاد ترخیص میشود، معادل ۱۳درصد ارزش کالا کاهش می یابد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

عضو کمیسیون قضایی: حجم بالای واردات کالا به کشور تهدید کننده امنیت است

درحالی مردان دولتِ روحانی از مثبت شدن تراز تجاری بعنوان یکی از افتخاراتش سخن می گویند که کسری تراز تجاری بیش از ۲۲ میلیارد دلار شده است.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

کسری ۲۲ میلیارد دلاری تراز تجاری کشور

درحالی مردان دولتِ روحانی از مثبت شدن تراز تجاری بعنوان یکی از افتخاراتش سخن می گویند که کسری تراز تجاری بیش از ۲۲ میلیارد دلار شده است.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

تراز تجاری مثبت نتیجه دو اتفاق؛ افزودن صادرات گاز طبیعی به آمار و کاهش واردات مواد اولیه صنایع

دولت در حالی مثبت شدن تراز تجاری را دستاورد بزرگ خود معرفی می کند که تراز تجاری نه به دلیل افزایش صادرات بلکه بدلیل کاهش واردات مواد اولیه و ماشین الات صنعتی ناشی از رکود تولید اتفاق افتاد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزیر صنعت: صادرات فولاد در دولت یازدهم ۴ برابر افزایش یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش چهار برابری صادرات فولاد در دولت یازدهم خبر داد و خاطر نشان کرد: ظرفیت صادرات فولاد کشور از ۱/۱ میلیون تن در سال ۱۳۹۲ به ۴٫۸ میلیون تن در دولت تدبیر و امید افزایش یافته است.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

۶۰ درصد واردات کالاهای واسطه‌ای هستند

معاون امور گمرکی گمرک کشور گفت: میزان واردات در سال گذشته ۴۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بوده که ۶۰ درصد آن شامل کالاهای واسطه‌ای، ۲۰ درصد شامل کالاهای سرمایه‌ای و ۱۶.۳ درصد آن نیز کالای مصرفی بوده است.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس کل گمرک ایران: حمایت از تولید داخل اولویت گمرک است

کرباسیان گفت: حمایت از تولیدات داخلی در اولویت برنامه های گمرک است و تعرفه هایی که بر روی کالاهایی وارداتی اعمال می شود به همین خاطر است.