۲۸ مرداد ۱۳۹۶

۱۲۰ میلیارد جایزه صادراتی و ۱۰۰ میلیارد یارانه سود تسهیلات در انتظار صادرکنندگان

به گزارش عیارآنلاین، آخرین چکش‌کاری‌های بسته حمایت از صادرات در سال ۹۶ در سازمان برنامه و بودجه در حال انجام است و قرار است به‌زودی از سوی این سازمان به منظور اجرا ابلاغ شود. جدیدترین خبرها حاکی از آن است که علاوه بر حمایت‌های مالی موجود در این بسته، حمایت‌هایی در جهت پررنگ کردن نقش […]

۲۷ مرداد ۱۳۹۶

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی: فقط ۱۰ برند پوشاک خارجی مجوز دارند

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با بیان اینکه هنوز بسیاری از برندهای خارجی براساس دستورالعمل ساماندهی بازار پوشاک مجوز لازم را دریافت نکرده‌اند، گفت: فعلا ۱۰برند خارجی مجوز فعالیت دارند.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کرد

بررسی آمار واردات در چهارماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد رنو همچنان پیشتاز بازار خودروهای وارداتی است و توانسته رقبای کره‌ای خود را پشت سر بگذارد.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

رئیس کنفدراسیون صادرات: توسعه صادرات غیرنفتی با کاهش قیمت تمام شده تولید امکان‌پذیر است

رییس کنفدراسیون صادرات کشور گفت : علت اصلی عدم افزایش صادرات با ارزش افزوده، گران بودن قیمت تمام شده کالاهای تولیدی در کشور است و تا سیاست ها تغییر نکند نمی توان شاهد رونق صادرات بود.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

مدیر دفتر اروپا و آمریکا: صادرات ایران به فرانسه ۲ درصد افزایش یافت

بررسی‌ها نشان‌دهنده‌ی افزایش ۹ میلیون دلاری حجم صادرات ایران به فرانسه در چهار ماهه اول سال ۱۳۹۶، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
مقایسه آمار سال 86 با 96؛

میعانات گازی جایگزین پسته صادراتی

آمارهای صادراتی کشور گویای آن است که با وجود کاهش‌ حدود ۱۰ درصدی صادرات غیر نفتی، در چهار ماه اول امسال بالغ بر۳۷ میلیون و ۶۳۶ هزارتن کالا به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد و ۴۵۸ میلیون و ۸۴۸ دلار به کشورهای مختلف صادر شده است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

رئیس کنفدراسیون واردات: واردات خودرو در چهارماهه اول سال ۴۳ درصد افزایش یافت

درحالی که رییس سازمان توسعه تجارت میزان افزایش واردات خودرو در چهار ماهه ابتدای امسال را ۳۰ درصد اعلام کرده است، رئیس فدراسیون واردات از افزایش ۴۳ درصدی واردات خودرو در این مدت خبر می‌دهد!

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان توسعه تجارت:

پیوستن به سازمان جهانی تجارت اولویت ایران نیست

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران می گوید، امروز اولویت تجارت جمهوری اسلامی ایران نه پیوستن به سازمان جهانی تجارت (دبلیو.تی.او) بلکه توسعه پیوندهای منطقه ای است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

سهم یک درصدی مناطق آزاد در صادرات

بر اساس آمارها طی سال های اخیر سهم مناطق آزاد از کل صادرات کشور کمتر از یک درصد بوده است این در حالی است که مناطق آزاد در کشورهای دیگر سهم بسیار بالایی از کل صادرات این کشورها دارند.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

افزایش صادرات معدن و صنایع دستی و کاهش صادرات صنعت و کشاورزی

جزئیات کارنامه تجاری ایران در چهار ماه منتهی به تیرسال جاری منتشر شده است. عملکرد تجارت خارجی کشور در چهار ماه سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد که صادرات غیرنفتی با احتساب میعانات گازی، به لحاظ وزنی با کاهش ۵/ ۱۱ درصدی و از نظر ارزشی نیز با کاهش ۵/ ۹ درصدی مواجه بوده است. براساس ارزیابی صورت گرفته در مدت زمان مورد بررسی مجموع رقم صادرات برابر با ۱۳ میلیارد و ۴۵۹ میلیون دلار بوده و از نظر وزنی نیز به ۳۷ میلیون و ۶۳۷ هزار تن رسیده است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
وزیرپیشنهادی صنعت:

واردات مکمل صادرات است

با عبور از یکسالگی برجام تجارت خارجی کشور نیازمند توجه جدی است، مسئله‌ای که جز با رونق تولید و بهبود کیفیت محصولات داخلی در جهت افزایش حجم صادرات امکان‌پذیر نیست. علاوه بر این به دلیل رکود صنعتی و نیز غفلت از بخش معدنی کشور، این دو نیازمند تدوین استراتژی‌های مدون و اجرای برنامه‌های اثرگذار توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم هستند.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیات علمی دانشگاه:

مسئولین مراقبت کنند افزایش واردات خودرو، باعث افزایش نرخ ارز نشود

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: سیاست‌گذاران اقتصادی کشور باید بررسی و مراقبت کنند که افزایش واردات خودرو در چند ماهه نخست امسال و افزایش خروج ارز از کشور باعث رشد نرخ ارز در بازار داخلی و افزایش تورم در کشور نشود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان توسعه و تجارت:

ثبت سفارش واردات خودرو متوقف نیست

قائم‌مقام وزیر صنعت در امور تجارت اعلام کرد که واردات خودرو در ۶ ماه آتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود زیرا عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس کل سازمان توسعه تجارت:

افزایش ۳۰ درصدی واردات خودرو منجر به کاهش قیمت‌ها می‌شود

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که واردات خودرو در ۶ ماه آتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها شود زیرا عرضه نسبت به دورۀ مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

جولان نمایندگی‌های غیرمجاز خودرو

متأسفانه با وجود تمام اخطارها نسبت به خرید خودرو از نمایندگی‌های غیرمجاز همچنان تبلیغات رنگانگ شرکت‌های فاقد مجوز در سطح روزنامه‌ها و سایت های مختلف باعث شده تا مردم بدون هیچ اطلاعی اقدام به پیش خرید خودرو کنند.