۲۴ آذر ۱۳۹۶
رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان:

زمینه ارتقای تجارت دو کشور تا ۲ میلیارد دلار فراهم است

رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان با تأکید بر اینکه رقم فعلی مبادلات تجاری دو کشور مطلوب نیست، گفت: می‌توان میزان مبادلات تجاری بین ایران و افغانستان را تا ۲ میلیارد دلار افزایش داد.

۲۳ آذر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: چینی ها به فکر سرمایه گذاری مستقیم در ایران باشند

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: آن دسته از شرکت‌های چینی می‌توانند در روابط با ایران موفق باشند که در ایران سرمایه گذاری کنند.

۲۳ آذر ۱۳۹۶

معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق بازرگانی ایران: ۸۵ درصد واردات کشور مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای است

معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه تجار چینی علاقمند خرید طرح‌های ایرانی هستند گفت: رقم قاچاق به ۱۲،۵ میلیارد دلار کاهش و ۸۵ درصد واردات کشور را مواد اولیه، کالاهای واسطه‌ای و ماشین‌آلات سرمایه‌ای تشکیل می دهد.

۲۳ آذر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: واردات بی‌رویه از طریق نظام تعرفه کنترل می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه واردات بی‌رویه با نظام تعرفه کنترل می‌شود، گفت: محدودیت در واردات بدون جلوگیری از قاچاق به قاچاقچیان کمک می‌کند.

۲۳ آذر ۱۳۹۶
معاون سازمان توسعه تجارت ایران:

کسری صادرات در ابتدای سال مربوز به مس و پسته بوده است

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به آمار صادرات غیرنفتی هشت‌ماهه امسال، گفت: تاکنون صادرات غیرنفتی از مرز ۲۸ میلیارد دلار گذشته است.

۲۲ آذر ۱۳۹۶

هدفگذاری ۶۰ میلیارد دلاری مبادلات اقتصادی ایران و چین

وزیر صنعت، معدن و تجارت اقتصادهای دو کشور ایران و چین را مکمل یکدیگر دانست و گفت: برای مبادلات اقتصادی دو کشور هدف گذاری ۶۰ میلیارد دلاری شده است که قابل دسترسی نیز هست.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان مالیات برای واردات خودرو در بودجه ۹۷

لایحه بودجه ۱۳۹۷ گویای آن است که برای واردات کالا به کشور مالیاتی بالغ بر ۲۳.۸ هزار میلیارد تومان تعریف شده است. همچنین بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان مالیات برای واردات خودرو در نظر گرفته شده است.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق:

رقبای ایران در بازار عراق افزایش یافته‌اند

رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق با بیان اینکه عراق دومین بازار اصلی و مهم صادرات کشور است، گفت: رقبای ایران در بازار عراق افزایش یافته‌اند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

واردات گوشی تلفن همراه ۲ برابر شد

تازه ترین آمار گمرک از اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی نشان می دهد که واردات انواع گوشی های تلفن همراه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲ برابر شده است.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت: باید در عراق نیازهای یک دهه آینده آن‌ها را تولید کنیم

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت گفت: واقعیت آن است که عراق ممکن است بتواند به تنهایی آبمیوه، لبنیات، سیمان و مواردی از این دست را تولید کند، اما اگر به دنبال حضور بلندمدت در بازار این کشور هستیم باید نیازهای یک دهه آینده آن را تولید کنیم.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

عضو هیأت مدیره مرکز پژوهش‌های اتحادیه پوشاک: دستورالعمل ساماندهی واردات پوشاک اجرایی نشده است

عضو هیأت مدیره مرکز پژوهش‌های اتحادیه پوشاک برندهای پوشاکی که وارد ایران شدند و از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز گرفتند، هنوز نتوانستند طرف‌های خود را متقاعد کنند که در کشورمان سرمایه‌گذاری و تولید کنند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت:

ارزش صادراتی تولیدات صنایع فلزی در هفت ماهه اول سال، هشت درصد افزایش یافت

مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پنج میلیون و ۷۸۹ هزار تن محصولات صنایع فلزی در هفت ماه امسال به خارج از کشور صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد افزایش یافته است .

۱۷ آذر ۱۳۹۶

سهم ایران از تجارت ۳۲ هزار میلیارد دلاری جهان، ۰.۳۴ درصد

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل(آنکتاد) اعلام کرد ایران در سال میلادی گذشته تنها ۰.۳۴ درصد کل تجارت جهان را به خود اختصاص داده است.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

عضو انجمن صنایع پوشاک ایران: ۱۷ برند از ایتالیا، اسپانیا و آمریکا برای فعالیت در کشور مجوز گرفتند

عضو انجمن صنایع پوشاک ایران: هجمه شدیدی از طرف برندهای بدون مجوز و مزون های خانگی غیرقانونی که در منازل فعالیت می کنند و هیچکدام هم حق و حقوق و عوارض کسب و کار خود را پرداخت نمی کنند.

۱۳ آذر ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: صادرکنندگان در خارج از کشور خودزنی می‌کنند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: پیش بینی می شود کاهش صادرات تا پایان سال به شش میلیارد دلار برسد و وزیر صنعت باید پاسخگوی روند کاهشی صادرات باشد.