۱ مهر ۱۳۹۶
عضو شورای شهر ارومیه:

به سبب احیای دریاچه ارومیه کشاورز را از کاشت بازداشته‌اند

پناهی: در آمایش سرزمینی آذربایجان غربی به‌عنوان استان هدف کشاورزی معرفی‌شده که به‌این‌ترتیب استان را فلج کرده‌اند چراکه از سوی دیگر به سبب احیای دریاچه ارومیه کشاورز را از کاشت بازداشته‌اند. در ارومیه هیچ‌گونه صنایع تبدیلی نداریم و کشاورز به سبب بیکاری به مشاغل پنهان کشیده می‌شود بیان کرد: ما باید جهت‌گیری خود را تغییر دهیم که به این منظور در برنامه ۲۰۲۰ ارومیه به‌عنوان شهر بین‌المللی گردشگری معرفی می‌شود که نشان از وجود پتانسیل‌ها و استعدادهای بزرگ در این شهر است.

۱ مهر ۱۳۹۶

توسعه همکاری‌های اقتصادی محور سفر کمیسیون کشاورزی مجلس به ایرلند

دکتر «احمدعلی کیخا» نایب‌ رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در جریان سفر یک‌هفته‌ای به دوبلین و دیدار با مقامات این کشور بر لزوم توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری در حوزه کشاورزی میان ایران و ایرلند تأکید کرد.

۱ مهر ۱۳۹۶

زنگنه: عده‌ای در تلاش برای ایجاد جهاد سازندگی جدید هستند

وزیر نفت: سوء استفاده از میراث و فداکاری جنگ کاسبی پرسودی است و عده ای که حتی یک روز در جهاد سازندگی کار نکرده اند از سال ۱۳۹۰ در تلاش هستند تا به صورت دستوری و با پول های کلان دولتی جهاد سازندگی دیگری ایجاد کنند.

۱ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

سهام موسسه‌های وابسته به وزارت جهاد تاکنون به ۲۵ هزار نفر از رزمندگان دفاع مقدس واگذار شده است

جوادی: در دولت یازدهم با توجه وزیر جهاد کشاورزی، سهام شرکت و موسسه های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی تاکنون به ۲۵ هزار نفر از رزمندگانی که بیشتر از ۶ ماه در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته اند واگذار شده و این واگذاری ها ادامه دارد.

۳۱ شهریور ۱۳۹۶

اتاق بازرگانی تهران و یونیسف به منظور ایجاد فرصت‌هایی برای بخش خصوصی در جهت بهبود رفاه کودکان ایران، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (TCCIMA) و یونیسف ایران روز ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۶، به منظور ارتقاء مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR) و ایجاد فرصت هایی برای بخش خصوصی در جهت بهبود رفاه کودکان ایران، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶
رئیس سازمان حفظ نباتات:

استفاده از سموم کشاورزی در ایران را ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از میانگین جهانی است

رئیس سازمان حفظ نباتات؛ استفاده از سموم کشاورزی در ایران را ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از میانگین جهانی اعلام کرد و از ثبت ۳۵۰ قلم سم در کشور خبر داد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

عرضه ذرت دانه‌ای پنج استان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا آغاز شد

با اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر معامله کل ذرت تولید داخلی کشور در بورس کالای ایران در قالب طرح قیمت تضمینی(موضوع ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی)عرضه ذرت دانه‌ای پنج استان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران آغاز شد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

ایران و اسپانیا در زمینه رعایت مقررات بهداشت گیاهی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

یادداشت تفاهم همکاری بین اداره کل سلامت محصولات کشاورزی کشور اسپانیا با سازمان حفظ نباتات ایران در زمینه رعایت مقررات بهداشت گیاهی در واردات یونجه خشک به ایران امضاء رسید.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

رئیس جمهوری پیوست حکم وزیر جهاد کشاورزی را ابلاغ کرد

ضمایم حکم وزیر جهاد کشاورزی از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست شد

عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کاوه مدنی را به عنوان معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۶

وزیر جهاد کشاورزی عضو شورای پول و اعتبار شد

با تصویب هیأت دولت وزیران راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی برای عضویت در شورای پول و اعتبار و همچنین وزرای نفت و صنعت، معدن و تجارت برای عضویت در مجمع عمومی بانک مرکزی تعیین شدند.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

جزییات تفاهم نامه قرنطینه گیاهی ایران و فرانسه بررسی شد

در نشست مشترک رئیس سازمان حفظ نباتات ایران و رایزن کشاورزی فرانسه، جزییات تفاهم نامه قرنطینه گیاهی دو کشور بررسی شد.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

وزارت جهاد کشاورزی در توسعه نظام آماری پیشرو است

نشست مشترک معاونان و روسای سازمان‌های وابسته وزارت جهاد کشاورزی با رئیس و مدیران مرکز آمار ایران به منظور تشکیل کمیته‌ای برای اجرای «برنامه‌های آماری ثبتی محور» در بخش کشاورزی در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۶

اتاق های بازرگانی ایران و اوکراین یاداشت تفاهم همکاری امضا کردند

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و گنادی چیژیکوف همتای اوکراینی یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

۲۰ شهریور ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

تمام شرکت‌های غله به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مقام مسئول شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: بر اساس قانون خصوصی سازی تمام شرکت های غله در مناطق مختلف کشور به بخش خصوصی واگذاری می شود که تا به امروز دو شرکت مناطق ۷ و ۱۳ واگذار شده است.