• صفحه اول
  • اخبار مرتبط
  • جمع آوری و شفافیت اطلاعات
۲۴ خرد ۱۳۹۷
دبیرکمیسیون کشاورزی:

۸۰ درصد ازمعاملات و اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در سال ۹۵ انحراف از قانون داشته‌اند

گزارش دیوان محاسبات از حجم وسیع تخلفات وزارت جهاد کشاورزی منتشر شد.

۱۷ خرد ۱۳۹۷
رئیس نظام صنفی کشاورزی:

یکی از مسائل مهم بخش کشاورزی، عدم شفافیت و نظارت صحیح در اجرا است

شفیع ملک‌زاده: یکی از مسائل مهم در بخش کشاورزی، عدم شفافیت و نظارت صحیح در بخش اجرایی و مدیریتی است. با توجه به وضعیت موجود کشاورزی و اوضاع نابسامان تولیدکنندگان کشاورزی خصوصا در زمینه تنظیم بازار و فروش محصولات کشاورزی شاهد آن هستیم که با وجود تولید با کیفیت محصولات کشاورزی اما محصول روی دست کشاورز می ماند و از بین می رود و عملا به جز خسارت و بدهی چیزی برای کشاورزان باقی نمی ماند لذا با تغییر رویکردها، اعمال نظارت دقیق، ایجاد نظم کاری و شفاف سازی عملکردها می توان تحول اساسی در سیستم مدیریتی و اجرایی بخش کشاورزی ایجاد کرد.

۱۶ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت غله منطقه۲:

خرید گندم با سامانه جامع پهنه بندی / کشاورزان به جهاد کشاورزی مراجعه کنند

خرید گندم صرفا از کشاورزانی که اطلاعات آن‌ها در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد مجاز خواهد بود.

۱۰ خرد ۱۳۹۷

محمدرضا درگاهی به سمت رئیس سازمان حفظ نباتات منصوب شد

در حکمی از سوی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، محمدرضا درگاهی به سمت رئیس سازمان حفظ نباتات منصوب شد.

۶ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

براساس مصوبه کمیسیون سازمان نظام مهندسی کشاورزی به بخش خصوصی و مستقل تبدیل شد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون سازمان نظام مهندسی کشاورزی به بخش خصوصی و مستقل تبدیل شد.

۱ خرد ۱۳۹۷
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:

مهم‌ترین مشکل در اجرای قانون کاداستر کمبود انگیزه و اراده در مدیران است

نائب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای قانون کاداستر اظهار کرد: به عنوان یک نماینده پیگیر این هستم که این قانونن اجرا شود زیرا ایجاد ستاد مبارزه با زمین خواری بدون جمع آوری داده‌های مربوط به این حوزه معنا ندارد.

۱ خرد ۱۳۹۷

نمایندگان مردم در خانه ملت از پاسخ وزیر جهاد کشاورزی به سوال نماینده سلماس قانع نشدند

نمایندگان مردم در خانه ملت از پاسخ وزیر جهاد کشاورزی به سوال نماینده سلماس قانع نشدند. این نماینده در خصوص علت نوسانات قیمت گوشت سفید، قرمز و عدم تنظیم آن، علت عدم صادرات سیب، مرکبات و محصولات کشاورزی، علل کاهش تعرفه‌های واردات محصولات کشاورزی و علل نبود ساز و کار مناسب برای جبران خسارت رخدادهای طبیعی برای کشاورزان و دامداران از وزیر سوال کرده بود.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون کشاورزی:

در جلسه کمیسیون کشاورزی قانون اصلاح سازمان نظام مهندسی کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از بررسی اصلاح قانون سازمان نظام مهندسی کشاورزی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

بدون داشتن کد شناسه مبدا تولید محصولات کشاورزی قابل رهگیری نیست

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: باید با همه محصولاتی که وارد کشور می‌شوند با احتیاط لازم برخورد شود و اطمینان لازم به محصولاتی که بدون شناسه وارد کشور می‌شوند وجود ندارد.

۲۸ ارد ۱۳۹۷
معاون سازمان امور اراضی:

اراضی کشاورزی از خرده مالکی رنج می‌برد و بهره‌وری‌های لازم را در بخش ندارد

معاون سازمان امور اراضی گفت: اراضی کشاورزی از خرده مالکی رنج می‌برد و بهره‌وری‌های لازم را در بخش ندارد.

۲۱ ارد ۱۳۹۷
مدیر کل امور‌مالی وزارت جهاد:

اطلاعات مربوط به حقوق، مزایا و پرداختی‌های مدیران‌وکارکنان وزارت جهاد بر روی سامانه سازمان امور اداری قرارگرفت

پالیزگر: اطلاعات مربوط به حقوق، مزایا، رفاهی ­و پرداختی های مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی بر روی سامانه سازمان امور اداری و استخدامی کشور قرار گرفت. وزارت جهاد کشاورزی جزء نخستین دستگاه هایی است که اطلاعات حقوقی، رفاهی و مزایای فروردین ماه سال جاری مدیران و کارکنان را در سامانه سازمان امور اداری و استخدامی کشور ثبت کرده است. طبق تکلیف ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه، این اطلاعات در معرض دید عمومی قرار خواهد گرفت.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

دو سوال از وزیر جهاد، به صحن علنی مجلس ارجاع شد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:از جمله سوالات ارجاع شده به صحن علنی مجلس شورای اسلامی سوال آقای دامادی درخصوص نابسمانی حوزه امور دام بود که از توضیحات ارائه شده توسط وزیر قانع نشد.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان جنگل‌ها:

اولویت ما برای امسال ،تهیه نقشه کاراستر برای ۳۰ میلیون هکتار از اراضی کشور است

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور از تدوین سیاست های ملی مرتع کشور خبر داد و گفت: تهیه این سیاست ها نیاز به همفکری و تعامل با صاحبنظران و دست اندرکاران این حوزه دارد.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
معاون اول رئیس جمهور:

بیشتر رویکردهای اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی وجود دارند

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند شرایط کشور را بحرانی و نگران کننده ترسیم کنند، گفت: امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی در خارج از کشور به همراه عوامل داخلی خود که در طول ۴۰ سال به دنبال بر اندازی نظام بوده، با جریان مخالف دولت هماهنگ شده است و تلاش می‌کنند شرایط کشور را به گونه‌ای ترسیم کنند که به مردم القاء شود کشور دولت ندارد و حس بی دولتی در جامعه تقویت شود.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
دستیار ویژه رئیس‌جمهور:

در مورد نقش در رشد اقتصادی واشتغال نمی‌توانیم رسالتی برای بخش کشاورزی در نظر بگیریم

نیلی: نمی‌توانیم برای بخش کشاورزی در اشتغال و اقتصاد کشور در آینده نقشی متصور باشیم. رشد بخش کشاورزی کمتر از رشد تولید ناخالص داخلی بوده است به طوریکه متوسط رشد اقتصادی از سال ۳۸ تا سال ۹۵ حدودا ۴.۶ درصد و متوسط رشد کشاورزی ۴ درصد بوده است.نمی توانیم از بخش کشاورزی انتظار اینکه معدل رشد اقتصادی را در سال‌های آینده بالا ببرد، داشته باشیم. محرک رشد در سال‌های آینده بخش کشاورزی نخواهد بود. اگر راجع به آینده بخش کشاورزی در اقتصاد ایران صحبت می شود در مورد نقشش در رشد اقتصادی و نقشش در اشتغال نمی توانیم رسالتی برای بخش کشاورزی در نظر بگیریم و محور اصلی آینده بخش کشاورزی فقط تامین غذای مورد نیاز کشور است.