• صفحه اول
  • اخبار مرتبط
  • جمع آوری و شفافیت اطلاعات
۲۵ بهمن ۱۳۹۶

سوال نماینده ارومیه از وزیر جهاد کشاورزی در مورد ارائه گزارش‌های کاذب در مورد بیماری‌های دام اعلام وصول شد

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی سوالات نمایندگان مردم ارومیه، مشهد و رشت از وزرای جهاد کشاورزی، اقتصاد و بهداشت را در جلسه علنی اعلام وصول کرد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

در یک‌سال گذشته قیمت همه اقلام کشاورزی به جز دستمزد نیروی کار مرد تنک‌کار افزایش داشتند

مرکز آمار ایران میانگین و رشد قیمت محصولات کشاورزی و فرآورده‌های دامی و لبنی را در پائیز امسال اعلام کرد. در این گزارش همچنین هزینه‌های تولید محصولات کشاورزی رشد نشان می‌دهند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶

در یکسال منتهی به مرداد ۹۶ تعداد گوسفند در کشور ۴۰، بز ۱۵٫۷ و گاو ۴٫۹ میلیون رأس بوده است

مرکز آمار ایران گزارش داد ۱٫۴ میلیون بهره‌بردار دارای دام در کشور وجود دارد که تعداد دام این بهره‌برداری‌ها، ۴٠ میلیون رأس گوسفند، ١۵.٧ میلیون رأس بز و ۴.٩ میلیون رأس گاو بوده است..

۱۸ بهمن ۱۳۹۶
عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران:

تغییر و دگرگونی کشاورزی با افزایش شتاب فن‌آوری‌های جدید هدف اصلی اجلاس داووس است

موافق‌قدیری، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران در یادداشتی درباره اهداف عنوان‌شده در اجلاس داووس معتقد است: آنها روی یک مسئله اتفاق‌نظر دارند: کشاورزی نیاز به تغییر و دگرگونی دارد و باید بر شتاب استفاده از فن‌آوری‌های جدید افزود. برای همین می‌خواهند از ۱۲ متحول‌کننده یا ۱۲ نوآوری تازه رد صنعت غذایی بهره بگیرند. آنها ظرفیت زیادی در متحول کردن سیستم‌های غذا دارند.

۸ بهمن ۱۳۹۶
نماینده تبریز در مجلس:

کاهش ۵۰ درصدی اعتبارات بخش کشاورزی و سازه‌ای آب و ۳۰درصدی بودجه بیمه کشاورزی، نکته منفی است

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبار بیمه محصولات کشاورزی ۳۵۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است که این موضوع به کشاورزان ضربه وارد می کند.

۷ بهمن ۱۳۹۶
یک مسئول:

صادرات بخش کشاورزی ۴۱درصد و واردات ۲۲/۵درصد در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش داشته‌است

کل صادرات در بخش کشاورزی در ٩ ماه اول سال، ۶/٣ میلیون تن معادل ٧/٣ میلیارد دلار بوده به طوریکه امسال صادرات بخش کشاورزی نسبت به مدت مشابه پارسال، ۵٧/١۴٪‌ کاهش از نظر وزن و ۴١/۴٪‌ افزایش صادرات از نظر ارزش داشته است.

۳ بهمن ۱۳۹۶
سخن‌گوی کمیسیون کشاورزی مجلس:

تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع آبخیزداری در کمیسیون کشاورزی تصویب شد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از تصویب تحقیق و تفحص بر عملکرد سازمان جنگل‌ها و مراتع آبخیزداری کشور در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

۲۰ دی ۱۳۹۶

۱۱ دلیل ۱۰۰ نماینده مجلس برای استیضاح حجتی

دلایل بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس برای استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی، منتشر شد.

۲۰ دی ۱۳۹۶
طرح اشتغال دولت در بخش کشاورزی اعلام شد:

۱۴هزارنفر در پرورش ماهی در قفس،۳۳هزارنفر در گلخانه و ۲۰هزارنفر در صنایع تبدیلی

دولت در راستای برنامه اشتغال و تولید در سال ۹۷ قرار است هزار نفر در راستای طرح توسعه گلخانه ،۱۴هزار نفر در راستای طرح پرورش ماهی در قفس، ۲۰ هزار نفر در راستای طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ایجاد کند.

۲۰ دی ۱۳۹۶

با دستور حجتی، حمید ورناصری به جای محمد ولی، به عنوان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام منصوب شد

با دستور حجتی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تغییر کرد و حمید ورناصری از امروز به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت فعالیت خود را آغاز می‌کند.

۱۹ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون شوراها:

عدم توجه به مطالبات گندمکاران و فشار بیش از حد منابع‌طبیعی به روستاییان از دلایل استیضاح حجتی است

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: تا زمان تحقق حقوق موکلین خود مسیر استیضاح وزرای کار و کشاورزی را ادامه می‌دهیم.

۱۸ دی ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران:

کاهش چشمگیر درآمد وزارت جهاد از محل اخذ عوارض واردات در لایحه بودجه ۹۷ نگران‌کننده است

زرگران: درآمد وزارت جهاد کشاورزی از محل اخذ عوارض و تفاوت واردات انواع محصولات کشاورزی در لایحه بودجه سال ۹۷ کشور کاهش چشمگیری داشته است. در لایحه بودجه سال ۹۶، بیش از ۱۰۸۵ میلیارد تومان درآمد برای وزارت جهاد کشاورزی از محل اخذ عوارض، تعرفه و تفاوت واردات انواع محصولات کشاورزی پیش‌بینی شده بود که این میزان در سال ۱۳۹۷ به ۲۲۰ میلیارد تومان کاهش یافته است، از این رو، این نگرانی احساس می‌شود که؛ سیاست وزارت جهاد کشاورزی برای سال آینده چیست و آیا قرار است که برای جبران درآمدهای این وزارتخانه، از طرق غیرمدون عوارض مختلف کسب شود؟

۱۵ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

بخش کشاورزی با ۱۴درصد از تولید ناخالص داخلی تنها ۵درصد از اعتبارات را به خود اختصاص داده‌است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: رئیس جمهور از عملیاتی شدن ۳۴ درصد لایحه بودجه سال ۹۷ خبر داده اما لایحه ای که عملیاتی نباشد به چه درد می خورد.

۱۵ دی ۱۳۹۶
نماینده رشت:

بازار آشفته برنج و تخم‌مرغ نشان می‌دهد حجتی تسلطی روی بازار ندارد و نمی‌تواند بازار را تنظیم کند

نماینده مردم رشت در مجلس، گفت:رکود بازار برنج شکننده تر از قیمت پایین آن است، چراکه در شرایط رکودی هیچ پولی رد و بدل نشده و خرید و فروش انجام نمی گیرد.

۱۴ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

مجلس شورای اسلامی خواهان تغییرات کلی در بخش کشاورزی در لایحه بودجه سال ۹۷ است

داودی: سهم بخش‌های مختلف کشاورزی در لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۷ نمی‌تواند نیازهای این حوزه را برطرف کند. لایحه بودجه ۹۷ مشکلات خاص خود را دارد و در حوزه کشاورزی، اول برای خریدهای تضمینی که در گذشته مشکلات اعتباری داشت، برای کشاورزان و دامداران مشکل جدی ایجاد خواهد کرد. کمیسیون کشاورزی مجلس در هفته گذشته و این هفته بابررسی لایحه بودجه ۹۷ اصلاح جدی و قوی در بودجه بخش کشاورزی را خواستار شد. در بخشی مانند پیشگیری از بیماری‌ها و تامین واکسن ها و داروهای دام و طیور برای بیماری‌های حادی مانند تب برفکی و آنفلوانزا برای کل کشور در لایحه بودجه ۹۷ رقمی درنظرگرفته شده که فقط برای یک استان کافی است.