۳۱ تیر ۱۳۹۶
یک مقام ارشد در وزارت کشاورزی:

حجتی، وزیر کشاورزی می‌ماند

یک مقام ارشد در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که حجتی با درخواست اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی و تاکید مسئولان دولتی برای دولت دوازدهم در وزارت جهاد کشاورزی باقی می‌ماند و به نظر می‌رسد روحانی او را برای این وزارتخانه مجددا به مجلس شورای اسلامی معرفی کند.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

خاک ورزی حفاظتی پایدار در بخش زراعت باید توسعه یابد

کشاورز: تا چند سال دیگر نباید خاک ورزی به جز در مورد محصولات سیب زمینی و چغندرقند داشته باشیم. خاک ورزی حفاظتی پایدار در بخش زراعت باید توسعه یابد. با کشت مستقیم دیم به کمک مکانیزاسیون، تحول زیادی در تولید ایجاد می‌شود.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

گرمای هوا، مرغ‎های ۵ استان را تلف کرد

ولی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام: میزان تولید گوشت مرغ در کشور بالاتر از نیاز بازار است. افزایش دما باعث تلفات در مرغداری‌های پنج استان و گرمای هوا مانع از جابجایی و توزیع به موقع گوشت مرغ هم شده و این مسائل سبب افزای مقطعی گوشت مرغ شده است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی (به قیمت ثابت) در سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۵٫۷ درصد بود

کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت های ملی برای تولید داخلی نقش مهم و سازنده در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد. واردات محصولات کشاورزی در دولت یازدهم ۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

شاخص قیمت تولیدکننده محصولات کشاورزان در سال ۹۵ تنها ۲ درصد افزایش یافت

در حالی نرخ تورم در سال گذشته حدود ۱۰ درصد بوده که شاخص قیمت تولیدکننده محصولات کشاورزان تنها ۲ درصد افزایش یافته که حاکی از فقیرتر شدن کشاورزان در سال ۹۵ است.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
وزیر کشاورزی ویتنام:

قرارداد توافقنامه تعرفه ترجیحی با ایران را در اولویت قرار می‌دهیم

سون کونگ: بعد از توافق‌های بانکی قطعا تجار ایران و ویتنام می‌توانند راهکارهای پرداخت را پیدا کنند و من هم از معاون بانک مرکزی ویتنام خواستم تا بعد از نهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ۲ کشور موضوع را پیگیری کند. امضای توافقنامه ترجیحی در اولویت کار ما قرار دارد و امضای این توافقنامه به نفع هر دو کشور است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی:

در حال حاضر ۷۰ رقم گندم دیم و آبی در کشور کشت می‌شود

زند: در حال حاضر ۷۰ رقم گندم دیم و آبی در کشور کشت می‌شود که برخی از انواع آن عملکرد تا ۱۲ تن در هکتار دارد. در تولید ارقام مختلف گندم جزء سه کشور برتر دنیا هستیم. حتی ارقامی از گندم تولید کرده‌ایم که در هر هکتار عملکرد ۱۲ تا ۱۳ تن بازدهی دارد. در عین حال ظرفیت ژنتیکی ارقام گندم ما بسیار مطلوب است.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

بهداشت محصولات دامی از ارکان اساسی رقابت در بازارهای جهانی است

خلج: اگر قرار است محصولات دامی به خارج از کشور صادر شود باید قابلیت رقابت داشته باشد و یکی از شاخص‌های بسیار مهم رقابت به جز قیمت، بهداشت است. سازمان دامپزشکی همچون سازمان انرژی اتمی است که همه رفتارهای آن توسط مراجع بین‌المللی ممیزی می‌شود. در سال ۹۵ حدود ۳۵ هزار مجوز بهداشتی که البته بیش از ۷۰ درصد آن صادراتی بوده است صادر کردیم و حدود هفت یا هشت هزار نیز مجوز وارداتی و تعدادی ترانزیت بوده است.

۲۲ تیر ۱۳۹۶
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی:

تفکیک وزارت کشاورزی به صلاح کشور نیست

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی گفت: اعضای کمیسیون کشاورزی تفکیک وزارت جهاد کشاورزی را با توجه به تجربیات گذشته به صلاح کشور نمی‌دانند.

۲۲ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

قصد گسترش تحقیقات دولتی را نداریم

زند: قصد نداریم تحقیقات دولتی را گسترش دهیم. یکی از رویکردهای دنیا ورود بخش خصوصی به بخش تحقیقات است که این موضوع در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته و برنامه ریزی هایی انجام شده است. تقاضاهای زیادی در کشور برای ایجاد مجموعه های تحقیقاتی جدید داریم. در چهار سال گذشته توسعه کمی بناها را در برنامه نداشتیم، تنها دو اقدام در این بخش انجام شد که مربوط به شهرستان محلات است.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

زمانی که وزارت بازرگانی داشتیم، تراز تجاری ما مدام منفی بود

پاپی زاده: عده‌ای به‌دنبال احیای وزارت بازرگانی هستند. آن زمانی که ما وزارت بازرگانی داشتیم، تراز تجاری ما مدام منفی بود. کمتر می‌توان بازرگانی را که حامی تولید داخل باشد مشاهده کرد. باید نام وزارت بازرگانی را وزارت واردات گذاشت زیرا تجربه نشان می‌دهد این وزارتخانه عمدتاً بر واردات متمرکز بوده است، دغدغه وزارت بازرگانی هرچه بوده حمایت از تولید و تولیدکننده داخل نبوده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۶

لایحه موافقتنامه پاریس برای بررسی بیشتر به کمیسیون کشاورزی ارجاع شد

رئیس مجلس شورای اسلامی لایحه موافقتنامه پاریس را برای بررسی بیشتر به کمیسیون کشاورزی ارجاع داد.

۱۸ تیر ۱۳۹۶

مجلس، سازمان بودجه را به ایجاد سامانه نظارت برتسهیلات اشتغال روستایی ملزم کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان برنامه و بودجه را مکلف کردند تا نسبت به ایجاد سامانه نظارت بر نحوه اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری اقدام کند.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
مدیر دفتر برنامه‌ریزی ستاد دریاچه ارومیه:

هدف ما این است که آب کمتری مصرف کنیم و در کشاورزی تولیدات بیشتری داشته باشیم

تجریشی: بر اساس برنامه‌ای که داشتیم قرار بود در ۳ سال اول آب دریاچه را تثبیت کنیم، کی گفته ما می‌خواستیم در این ۳ سال دریاچه را احیا کنیم؟ در دنیا دریاچه‌ای وجود ندارد که احیا آن کمتر از ۲۰ سال طول بکشد. ما در فاز فنی با حضور ۷۵۰ کارشناسان داخلی و ۵۰ متخصص خارجی برنامه‌ای برای دریاچه به دست آوردیم؛ بر اساس این برنامه قرار شد در طول ۳ سال دریاچه را تثبیت کنیم، پس اگر توانستیم دریاچه را تثبیت کنیم این یک نکته قوت است. هدف ستاد احیا دریاچه این است که آب کمتری مصرف کنیم و در کشاورزی تولیدات بیشتری داشته باشیم و آب مصرف نشده را به سمت دریاچه بفرستیم.

۱۷ تیر ۱۳۹۶

دولت با عرضه محصولات ذرت، جو و برنج در بورس کالای ایران موافقت کرد

هیات دولت در اجرای سیاست قیمت تضمینی برای محصولات ذرت، جو و برنج، با عرضه محصولات ذرت و جو در کل کشور و برنج (صرفاً در استان های مازندران و گیلان) در بورس کالای ایران موافقت کرد.