۲۸ آبان ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی:

میان انجمن و اتحادیه اروپا، قراردادی برای انتقال تجربیات و تبادلات علمی و تجربی به امضا رسید

باکری در خصوص توزیع شیر در مدارس از اول آذر ماه، گفت: تاکنون ستاد تنظیم بازار مصوبه‌ای مبنی بر توزیع شیر به انجمن ابلاغ نکرده است.

۲۷ آبان ۱۳۹۶
نایب رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی:

در بودجه کشور، بخش کشاورزی از اولویت‌های آخر دولت است

نایب رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: دولت زمانی که لایحه ای را تنظیم می کند متاسفانه توجهی به بخش کشاورزی ندارد و در بودجه کشور بخش کشاورزی از اولویت های آخر دولت است .

۲۴ آبان ۱۳۹۶

نظام دامپزشکی کشور از پیشنهاد طرح تحقیق و تفحص مجلس استقبال کرد

نظام دامپزشکی کشور از مجلس شورای اسلامی درخواست تحقیق و تفحص از تشکیلات مربوط به خود کرد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی توسط سازمان تحقیقات کشاورزی راه اندازی شد

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی که توسط سازمان تحقیقات کشاورزی راه اندازی شده فرصت مناسبی برای عرضه محتویات محققین و احیای مطالعات تحقیقاتی است.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

اپلیکیشن سامانه شناسایی و ردیابی دام زنده (اسب) با حضور ستاری و رئیس سازمان دامپزشکی کشور رونمایی شد

برنامه کاربردی تحت سیستم اندروید برای سامانه شناسایی و ردیابی دام زنده (اسب) با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس سازمان دامپزشکی کشور رونمایی شد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

لایحه الحاق ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر تقدیم مجلس شد

روحانی لایحه الحاق دولت ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فساد پذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابجایی ها را برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
یک مسئول:

سامانه ملی پایش کیفیت هوا تا پایان آذرماه سال جاری تکمیل می‌شود

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سامانه ملی پایش کیفیت هوا به نشانی aqms.doe.ir تا پایان آذرماه سالجاری تکمیل می شود.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

سمینار نظام حمایت از حقوق به‌نژادگران گیاهی، فرصت‌ها و چالش‌های الحاق به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی(UPOV) برگزار شد

نظام ملی حمایت از ارقام جدید گیاهی، نظام کنوانسیون UPOV، ارتباط بین معاهدات بین‌المللی ناظر بر دسترسی به مواد ژنتیکی گیاهی و کنوانسون UPOV، قانون جدید مدیریت حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی ایران و… از موضوعاتی بود که در در سمینار نظام حمایت از حقوق به‌نژادگران گیاهی، فرصت‌ها و چالش‌های الحاق به کنوانسیون بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت.

۲۰ آبان ۱۳۹۶

ایران و فرانسه برای تولید مشترک بذر ذرت و سورگوم تفاهم‌نامه امضا کردند

تفاهمنامه تولید مشترک بذر ذرت و سورگوم بین بخش خصوصی ایران و فرانسه ظهر امروز(شنبه) با حضور «محمود حجتی» وزیرجهاد کشاورزی و «فیل هوگان» کمیسیونر کشاورزی اتحادیه اروپا امضا شد.

۱۸ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

امسال به ارزش دو میلیارد و ۷۲ میلیون و ۷۷۰ هزار دلار محصولات کشاورزی از کشور صادر شده است

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:بیش از دو میلیون و ۵۲۴ هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش دو میلیارد و ۷۲ میلیون و ۷۷۰ هزار دلار در شش ماهه نخست امسال از کشور صادر شده است.

۱۶ آبان ۱۳۹۶

درباره نقش دامداری در آخرین دور مذاکرات آب و هوایی پیرو توافقنامه پاریس، بحث خواهد شد

سازمان اطلاع رسانی بین المللی غذا اعلام کرد درباره نقش دامداری در COP۲۳، در آخرین دور مذاکرات آب و هوایی پیرو توافقنامه پاریس، که قرار است از ۶ تا ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ در بون آلمان برگزار شود، بحث خواهد شد.

۱۵ آبان ۱۳۹۶

تغییر شاخص در سال منتهی به تابستان ١٣٩۶ نسبت به سال منتهی به تابستان١٣٩۵، معادل ١٨.١٧ درصد (تورم سالانه) بوده‌است

شاخص کل قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در تابستان سال ١٣٩۶ به عدد ٢۶۵,٣۶ رسید که ۵.٨٨ درصد نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) و ١٠.٢٩ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، افزایش داشته است. گروه مرغ و گروه تخم مرغ به ترتیب با افزایش ۵.٢١ و ٨.٣ درصدی، افزایش ۵.٨٨ درصدی شاخص نسبت به فصل قبل را رقم زده‌اند. همچنین گروه مرغ و تخم مرغ به ترتیب با ۵.۴٧ و ٢٧.٩١ درصد افزایش، موجب افزایش ١٠.٢٩ درصدی شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل شده‌اند. تغییر شاخص در چهار فصل منتهی به تابستان ١٣٩۶ نسبت به چهار فصل منتهی به تابستان ١٣٩۵، معادل ١٨.١٧ درصد (تورم سالانه) بوده است.

۱۳ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

سیاست‌گذاری در بخش کشاورزی تا پایان برنامه ششم توسعه برای به صفر رساندن تراز منفی بخش کشاورزی است

بخشنده: سیاست‌گذاری اصلی وزارت جهاد کشاورزی در این بخش کاهش تراز منفی تجاری کشاورزی تا رسیدن آن به حداقل ممکن و در ادامه صفر و مثبت شدن این تراز است که امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه به جایگاه مناسبی در این زمینه برسیم. اگر برنامه‌های مصوب در این زمینه که به تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب برنامه ششم توسعه نیز رسیده است، اجرایی شود می‌توانیم به اهداف خود دست یابیم که می‌توان به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در قالب ۱۹ برنامه به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است اشاره کرد.

۱۳ آبان ۱۳۹۶

تراز منفی بازرگانی بخش کشاورزی در شش ماهه نخست امسال با رشد بیش از دو برابری نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته مواجه شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در بخش کشاورزی تا پایان برنامه ششم توسعه برای به صفر رساندن تراز منفی بخش کشاورزی است که در این زمینه نیازمند اعتبارات و منابع مالی پیش بینی شده هستیم.

۱۰ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

تا پایان امسال سامانه اطلاعات بخش کشاورزی نیز برای رصد و جمع‌آوری اطلاعات راه‌اندازی می‌شود

در حال حاضر کشور به ۱۰ هزار پهنه بندی تقسیم و ۱۰ هزار مروج، مسوول این پهنه ها شده‌اند. نزدیک به ۱۰ هزار محقق معین نیز در مرکز خدمات کشاورزی پشتوانه این پهنه‌ها هستند و هر پهنه ۶۰۰ کشاورز را پوشش می‌دهد. نزدیک به ۸۵ درصد اطلاعات کشاورزی توسط مروجان پهنه ها جمع آوری می‌شود. تا پایان امسال سامانه اطلاعات بخش کشاورزی نیز برای رصد و جمع آوری اطلاعات راه اندازی می‌شود.