۲۴ ارد ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

با وجود خسارت سالانه ۱۲ هزار میلیاردی در بخش کشاورزی، بودجه بیمه کشاورزی فقط هزارمیلیارد تومان است

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت توانمندسازی زنان روستایی و عشایری به منظور ارتقای جایگاه آنان در بخش های اقتصادی و فرهنگی و همچنین افزایش درآمد و بهبود معیشت روستاییان و عشایر تاکید کرد.

۲۳ ارد ۱۳۹۷

۱۵۶ نماینده برای پرداخت خسارت‌های اخیر کشاورزان و دامداران به رئیس‌جمهور نامه نوشتند

عضو هیات رئیسه مجلس نامه ۱۵۶ نفر از نمایندگان خطاب به رئیس جمهور در خصوص اجرای ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را قرائت کرد.

۲۲ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

در خصوص بیمه کشاورزی، دولت به وظیفه قانونی خود عمل نمی‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت : علی رغم هدف تعیین شده یعنی رسیدن به پوشش ۵۰ درصدی محصولات در بخش زراعت و باغبانی سطح پوشش بیمه به زیر ۲۰درصد رسیده است.

۲۲ ارد ۱۳۹۷
عضو ناظر در شورای اقتصاد:

پیگیر تغییر نرخ خرید تضمینی گندم در شورای اقتصاد هستیم

عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاد خواهان تجدیدنظر دولت در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم شد.

۲۰ ارد ۱۳۹۷
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی:

سالانه ۹۰ درصد از بیمه‌گذاران بخش کشاورزی دچار خسارت می‌شوند

حسن‌نژاد: ریسک در بخش کشاورزی بیش از بخش بازرگانی و صنعت است. سالانه ۹۰ درصد از بیمه گذاران بخش کشاورزی دچار خسارت می شوند. در بعضی از بخش های کشاورزی خسارت ها به قدری بالاست که کشاورز نمی تواند محصولی برداشت کند.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
دستیار ویژه رئیس‌جمهور:

حمایت دولت از بخش کشاورزی نیازمند یک بازنگری اساسی است

نیلی: باید به دنبال آن باشیم که چگونه بخش کشاورزی از ساختار غیرشرکتی به شرکتی تغییر کند که اگر حل نشود سیاست‌ها مخاطب خاص ندارد و ابزار سیاست‌گذاری لازم نیز وجود ندارد.عاقلانه این است که به این سمت حرکت کنیم و اگر به شیوه مدیریت آب در این شرایط بحرانی ادامه دهیم در این شرایط اقتصادی راه‌حل خوبی نیست.غیرشرکتی بودن بخش کشاورزی که از موضوع آب اهمیت کمتری ندارد، به حمایت دولت به بخش کشاورزی برمی‌گردد و حمایت دولت نیازمند یک بازنگری اساسی است. دولت‌ها همیشه کشاورزی را به عنوان تامین‌کننده غذای شهری نگاه کرده‌اند، به همین دلیل روی قیمت محصولات سیاست‌های خاص داشته‌اند،چون حمایت از مصرف‌کننده شهری منجر به وارد کردن فشار به کشاورز و استفاده از نهاده‌ها بیش از حد می‌شده است.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

بانک کشاورزی متعهد شده ریالی از پول گندم کشاورزان را بابت مطالبات و بدهی‌های آن‌ها کسر نکند

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در سال جاری کشاورزانی که گندم خود را تحویل داده و مشکل پهنه بندی نداشته باشند، ۵۰ درصد قیمت محصول خود را نقد و باقی را ظرف مدت ۲ ماه آتی دریافت خواهند کرد.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

۵۰ درصد قیمت گندم نقد و باقی ظرف مدت ۲ ماه آتی پرداخت می‌شود

سیف: در سال جاری تاکنون یک میلیون تن گندم در کشور خریداری شده و ۷۰۰ هزار تن آن ثبت شده و کشاورزانی که گندم خود را تحویل داده و مشکل پهنه بندی نداشته باشند، ۵۰ درصد قیمت محصول خود را نقد و باقی را ظرف مدت ۲ ماه آتی دریافت خواهند کرد.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران:

خرید تضمینی محصولات اساسی باعث تعهد دولت و تضعیف بازار رقابتی می‌شود

برخی کارشناسان معتقدند بعد از گذشت ۲۹ سال از اجرایی شدن قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی، این قانون به دلایل مشکلاتی که در نحوه اجرا، سیاست‌گذاری و دخالت دولت دارد، نتوانسته کمکی به بهبود وضعیت کشاورزان در تولید محصولات اساسی کند. این داستان حتی توان رقابتی کالاهای اساسی کشاورزی را با سایر کشورها کاهش داده است.

۱۶ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بودجه مجلس:

قیمت هر کیلو گندم در سال ۹۷ باید به بیش از ۱۴۰۰ تومان افزایش می‌یافت

هزار جریبی: توسعه کشاورزی نقش مهمی در رشد اقتصاد دارد در این راستا باید به حفظ تولید محصولات استراتژیک مانند گندم توجه شود. براساس نرخ تورم باید قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزان مانند گندم افزایش می یافت به تناسب افزایش نرخ تورم، قیمت هر کیلو گندم باید به بیش از ۱۴۰۰ تومان در سال ۹۷ افزایش می یافت.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
عضو شورای مرکزی خانه کشاورز:

حتما باید در نرخ کلزا تجدید‌نظر شود تا طرح خوداتکایی دانه‌های روغنی شکست نخورد

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ضمن انتقاد شدید از افزایش ۳ درصدی نرخ خرید تضمینی کلزا، گفت: به تبع این اتفاق انگیزه کشاورزان کاهش می یابد و ما شاهد ورود روغن‌های مختلف به کشور خواهیم بود.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
رئیس بنیاد گندم‌کاران:

با احتساب افزایش هزینه‌ها و تورم، قیمت اعلام‌شده برای گندم، ۳۰ درصد به ضرر کشاورزان است

رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران با گلایه از نمایندگان مجلس و دولت در عدم حمایت از کشاورزان گفت: هزینه‌های جانبی کشاورزی ۲۰ درصد افزایش داشته و اگر نرخ ۱۰ درصدی تورم را به آن اضافه کنیم، قیمت گندم ۳۰ درصد پایین‌تر از نرخ سال گذشته است.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

وزارت جهاد موظف به ثبت مشخصات گندم‌کاران به همراه حداکثر مقدار گندم قابل عرضه در سامانه خرید تضمینی شد

طبق مصوبه هیئت وزیران، وزارت جهاد کشاورزی موظف است نسبت به ثبت مشخصات کشاورزان گندم کار به همراه حداکثر مقدار محصول قابل عرضه توسط هر کشاورز در فصل برداشت که بر اساس سطح زیر کشت آنان و پیش بینی میزان تولید در هر منطقه استخراج شده و درج آن در سامانه خرید تضمینی اقدام نماید.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

گندم صنعت و نانوایی‌ها در سال ۹۷ از طریق بورس کالا با قیمت پایه ۹ هزار ریال عرضه می‌شود

هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب کرد که گندم مورد نیاز صنف و صنعت و نانوایی‌های آزاد پز توسط دولت در سال جاری از طریق بورس کالای ایران با قیمت پایه ۹ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه شود.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

سرانجام دولت بعد از هفت ماه تأخیر، نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را ابلاغ کرد

سرانجام دولت بعد از هفت ماه تاخیر، نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را ابلاغ کرد و همانگونه که رئیس سازمان برنامه پیشتر گفته بود، نرخ خرید تضمینی گندم همان ۱۳۰۰ تومان سال گذشته باقی ماند.