۲۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی:

سرانه جمعیت دامی ما نسبت به رشد جمعیت پس از انقلاب رشد نکرده و ما کمبود دام داریم

ملکی: سرانه جمعیت دامی ما نسبت به رشد جمعیت پس از انقلاب رشد نکرده و ما کمبود دام داریم، در نتیجه این موضوع سبب می‌شود قیمت گوشت رشد فزاینده‌ای داشته باشد. مسئولان وزارت جهاد و شرکت پشتیبانی امور دام بر این باورند که واردات گوشت تازه باید ادامه یابد تا بتوانیم شاهد ثبات قیمت این محصول در بازار باشیم.

۲۴ مهر ۱۳۹۶

روزنه مناطق آزاد برای واردات برنج بسته شد

براساس نامه وزارت جهاد کشاورزی به گمرکات کشور، راه ورود برنج فرآوری نشده در فصل ممنوعیت واردات، از طریق دستور العمل جدید صادر شده توسط گمرک برای مناطق آزاد، بسته شد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس هیات مدیره مجموعه زیاران:

سرمایه‌گذاری مشترک ۳۰ میلیون دلاری ایران و فرانسه برای پرورش نژادهای خارجی انجام شد

وزارت جهاد کشاورزی برای تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور، برنامه‌های مختلفی تدارک دیده که یکی از آنها واردات نژادهای جدید دام سبک و سنگین است.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس انجمن صنایع قند و شکر:

کارخانه قند دزفول از اردیبهشت سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

رئیس انجمن صنایع قند و شکر گفت: کارخانه قند دزفول از اردیبهشت سال آینده وارد مدار تولید می‌شود که می‌تواند در ۱۰۰ روز ۵۰۰ هزار تن چغندرقند را استحصال کند و ۶۰ درصد به تولید شکر در کشور کمک می‌کند.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

تولید ۷۵ درصد بذر کلزا از خروج صدها میلیون یورو ارز جلوگیری می‌کند

مجری طرح خودکفایی دانه های روغنی در کشورگفت: با اجرای طرح تولید بذر کلزا و دست یابی به ۷۵ درصد از بذر مورد نیاز داخل، از خروج صدها میلیون یورو ارز جلوگیری می شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

نرخ جهانی گندم ۶۰۰ تا ۶۵۰ تومان است در حالیکه ما گندم را با قیمت بیش از ۱۰۰۰ تومان می‌خریم

وزیر بهداشت با اشاره به گلایه نانوایان مبنی بر آنکه آرد ایرانی چسبندگی لازم را ندارد و ناچار به استفاده از نمک بیشتری در خمیر نان هستند، گفت: درست است که ما در حوزه گندم خودکفا شده‌ایم، اما می‌توان قسمتی از گندم تولید داخل را صادر و گندمی که مورد نظر نانواها است را خریداری کنیم.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

رویترز: ایران به دلیل تحریم بانکی نتوانست غذای دام وارد کند

شرکت دولتی وارد کننده غذای دام ایران در جریان یک مناقصه بین المللی برای خرید حدود ۲۰۰ هزار تن سویا که هفته گذشته فرصت شرکت در آن به اتمام رسید، نتوانست هیچگونه خریدی انجام دهد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

هم اکنون ۵۰ درصد گوشت گرم وارداتی، از استرالیا وارد می‌شود

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه هم اکنون ۵۰ درصد گوشت گرم وارداتی، از استرالیا وارد می‌شود، گفت: بالا بودن قیمت تمام شده؛ عامل گرانی گوشت داخلی است.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
دبیر انجمن روغن‌کشی:

واردات روغن با وجود کارخانجات نیمه تعطیل روغن‌کشی

دبیر انجمن روغن‌کشی با بیان این که برای تکمیل ظرفیت کارخانه‌های روغن‌کشی به جای واردات روغن خام، باید دانه‌های روغنی وارد شود، گفت: با واردات روغن خام، پول کارگران برزیلی و آرژانتینی را می‌دهیم.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

صادرات غلات روسیه به ایران ۳۰ درصد افزایش یافت

خبرگزاری وزارت کشاورزی داغستان روسیه: در نه ماهه نخست امسال بیش از ۲۲۰ هزار تن گندم، گندم سیاه و ذرت از طریق بندر تجاری ماخاچ قلعه روسیه به ایران صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی رشدی حدودا ۳۰ درصد را نشان می دهد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

۷۲ درصد مطالبات گندمکاران تاکنون پرداخت شده است/خرید بیش از ۳۶۰ هزارتن گندم دوروم از کشاورزان

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تاکنون هشت میلیون و ۸۶۵ هزارتن گندم از کشاورزان سراسر کشور خریداری و نزدیک به ۷۲ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

امکان واردات دام زنده از بازارچه‌های مرزی و گمرکات خراسان جنوبی با مجوز وزارت جهاد کشاورزی، فراهم شد

امکان واردات دام زنده از بازارچه های مرزی و گمرکات خراسان جنوبی با مجوز وزارت جهاد کشاورزی،فراهم شد.

۱۱ مهر ۱۳۹۶

حجتی: بخشی از بهبود تراز غذایی کشور و رشد صادرات محصولات کشاورزی، مرهون تلاش همکاران در سازمان دامپزشکی کشور است

محمود حجتی در مراسم معارفه و تودیع رییس سازمان دامپزشکی کشور ، با اشاره به بهبود تراز غذایی کشور و رشد خوبی که در صادرات محصولات کشاورزی بویژه در زمینه لبنیات و آبزیان در چند سال اخیر اتفاق افتاده است، گفت:بدون تردید بخش قابل توجهی از این توفیق مرهون تلاش همکاران در سازمان دامپزشکی کشور بوده است.

۹ مهر ۱۳۹۶
مجری طرح دانه‌های روغنی:

در سال زارعی ۹۶-۹۷ برنامه ریزی ۲۵۰ هزار هکتاری برای سطح زیر کشت دانه‌های روغنی صورت گرفت

مهاجر گفت: در سال زارعی ۹۶-۹۷ برنامه ریزی ۲۵۰ هزار هکتاری برای سطح زیر کشت دانه‌های روغنی صورت گرفت که این میزان ۲.۵ برابر سطح زیر کشت کنونی است.

۶ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

با کاهش تعرفه واردات گوشت قرمز، می‌توانیم شاهد کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت گوشت در بازار باشیم

آگاهی، نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران: با کاهش تعرفه واردات گوشت قرمز و تثبیت آن، می‌توانیم شاهد کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت گوشت در بازار باشیم که همین موضوع می‌تواند فشار تقاضا از روی گوشت داخلی را کاهش دهد و به بازار فرصت دهد که به‌مرور کمبودهای خود را جبران کند.