۳۱ خرداد ۱۳۹۶

شرایط ارائه تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی

ثبت‌نام سه نوع وام در راستای تداوم طرح رونق تولید که از سال گذشته آغاز شده بود، کلید خورد. بعد از ابلاغیه سیاست‌گذار پولی کشور برای پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در سال ۹۶، متقاضیان دریافت وام می‌توانند با مراجعه به سایت بهین‌یاب زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست خود را ثبت کنند. نحوه توزیع این وام‌ها برای تامین سرمایه در گردش مورد نیاز برای ۱۰ هزار بنگاه‌ اقتصادی، تامین منابع مالی مورد نیاز ۶ هزار طرح‌ نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی حداقل ۶۰ درصد و تامین مالی مورد نیاز برای بازسازی و نوسازی ۵ هزار واحد اقتصادی خواهد بود.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

انجمن جهانی فولاد: رشد تولید ایران بیش از میانگین جهانی است

انجمن جهانی فولاد در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، تولید فولاد خام ایران در ماه مه ۲۰۱۷ (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد ماه ) نسبت به ماه قبل از آن (آوریل) ۸٫۸ درصد داشته که از میانگین رشد پنج درصدی تولید دنیا، پیشی گرفته است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

تا پایان امسال تولید خودروی سبک باید به ۱.۴ میلیون دستگاه برسد

براساس هدف‌گذاری صورت گرفته در “برنامه راهبردی صنعت خودرو” تا پایان امسال تولید انواع خودروی سبک باید به یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه افزایش یابد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

بخشنامه جدید بانکی برای اختصاص تسهیلات به تولید ابلاغ شد

بانک مرکزی بخشنامه جدید خود را برای اختصاص منابع ۳۰ هزار میلیاردی به واحدهای تولیدی را به سیستم بانکی ابلاغ کرد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

ارائه تسهیلات ۱۸ هزار میلیاردی به صنایع از سوی بانک‌ها در دوماهه اول سال

در ۲ ماهه نخست سال جاری بانک‌ها حدود ۵۶ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های اقتصادی پرداخته‌اند که ۳۲.۹ درصد آن نصیب بخش صنعت و معدن شده است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا با شرایط جدید

اجرای طرح کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی در سال جاری با توسعه جامعه هدف، تنوع محصولات و بانک‌های اعتباردهنده نهایی شده و به احتمال فراوان تا یک ماه آینده کلید خواهد خورد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

بازگشت رونق به تولید در بخش معدن

تصویر رسمی ارائه شده از وضعیت تولید ۵۵ کالای منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی در دو ماه نخست سال جاری از رشد تولید ۳۴ محصول منتخب حکایت دارد؛ آمار مذکور همچنین بیانگر خروج محصولات منتخب معدنی از رکود است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

۲۰ درصد از منابع عمرانی استان‌ها به صنایع کوچک اختصاص یابد

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۲۰ درصد از منابع عمرانی استان‌ها به صنایع کوچک اختصاص یابد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: نظارت بر ۱۲ هزار واحدی که تسهیلات دریافت کرده‌اند

نشست مشترک معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان تشکل‌های خصوصی بخش صنعت تحت‌الشعاع لایحه تفکیک وزارتخانه قرار گرفت. تشکل‌های خصوصی در این نشست تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت را بازگشت به عقب ارزیابی کردند و معتقد بودند ابتدا باید عملکرد این وزارتخانه طی ۶ سال گذشته پایش شود و این ارزیابی صورت گیرد که بخش صنعت، معدن و تجارت چه مسیری را طی کرده است، نه اینکه مجددا به ۶ سال قبل بازگردیم.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

سامانه بهین یاب دوباره فعال شد

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن وتجارت با اعلام از سرگیری طرح رونق تولید ،اظهار داشت: سامانه بهین یاب تا روز گذشته مشغول پرونده های مربوط به سال گذشته بود، اما از امروز پذیرای ورودی های جدید است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کاهش تولید در ۱۴ قلم کالا در دوماهه ابتدایی سال

براساس آمار وزارت صنعت، بخش تولید در دو ماهه امسال نه تنها رونقی پیدا نکرده بلکه تولید ۱۴ قلم از کالاهای منتخب صنعتی کاهش هم یافته است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کاهش تولید در ۱۴ قلم کالا در دوماهه ابتدایی سال

براساس آمار وزارت صنعت، بخش تولید در دو ماهه امسال نه تنها رونقی پیدا نکرده بلکه تولید ۱۴ قلم از کالاهای منتخب صنعتی کاهش هم یافته است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

طرح رونق تولید ٩۶ کلید خورد

طرح رونق تولید در سال جاری به منظور ارائه تسهیلات ٣٠ هزار میلیارد تومانی به ٢١ هزار واحد صنعتی و معدنی جهت تکمیل طرح های نیمه تمام، بازسازی و به روزرسانی و نیز رونق واحدهای تولیدی کلید خورد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

دبیر انجمن کارفرمایان صنفی صنعت سیمان: صنعت سیمان با رشد ملایم همراه است

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت : افزایش تقاضا، نشان می دهد این صنعت با رشد ملایمی همراه شده است و امیدواریم روند پیش رو تا پایان سال ادامه داشته باشد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

رتبه اول صادرات سیمان در جهان در چشم‌انداز ۱۴۰۴

وزارت صنعت در واکنش به خبر خبرگزاری فارس در مورد ایرادات مربوط به احداث ۲۰ کارخانه جدید سیمان توضیحی را ارائه کرد.