۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت: بیش از ۵۰ درصد از واحدهای صنعتی به طور کامل خوابیده‌اند

در برخی از رشته‌های صنعتی سقوط ادامه دارد/ صنایع ساختمانی ما در بهترین حالت با ۲۵ درصد ظرفیت، صنعت نساجی با ۳۰ درصد ظرفیت و لوازم خانگی زیر ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند

عضو اتاق بازرگانی گفت: در این دو سال بیشترین زیان را بخش ساخت و ساز کرد، حدود ۶۰۰ رشته‌ای که با بخش ساختمان مرتبط بودند بدترین وضعیت را پیدا کردند، بعد از آن بخش نساجی و لوازم خانگی ما بود که صدمه زیادی خورد، صنعت کفش ما هم به همین شکل.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

دبیر انجمن ریخته‌گری: برخی کارخانه‌های کوچک و متوسط ریخته‌گری تعطیل هستند

دبیر انجمن ریخته‌گری با اشاره به بی‌برنامگی وزارت صنعت در توسعه واحدهای ریخته‌گری در کشور گفت:‌ توسعه این واحدها بدون توجه به نیاز بازار باعث تعطیلی برخی کارخانه‌های کوچک و متوسط شده‌ است.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

نایب رئیس اتحادیه کفش ماشینی: ایرادات تولید را به گردن قاچاق نیندازیم

نایب رئیس اتحادیه کفش ماشینی با بیان اینکه سایه رکود بر تمام صنایع کشور احساس می‌شود، گفت: ایرادات تولید را به گردن قاچاق نیندازیم و به مزیت‌های تولید توجه بیشتری شود.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

افزایش ۲۱ درصدی تولید خودرو در فروردین سال جاری نسبت به مدت مشابه

جدیدترین آمار تولید خودروهای داخلی در حالی اعلام شد که طبق آن، سه خودروساز بزرگ کشور توانستند طی فروردین‌ماه امسال تیراژی ۵۷ هزار و ۴۳۹۹ دستگاهی را از خود به جا بگذارند.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

دبیر انجمن قطعه‌سازان: ۶۰ درصد قطعه‌سازان از سال ۹۰ تا ۹۲ ورشکست شدند

محبی نژاد با تشریح وضعیت قطعه سازان مهم‌ترین ضربه به این صنعت را تصمیم های خلق الساعه ای دانست که در دولت قبل برای تعرفه واردات کالا گرفته شد.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

سرشماری واحدهای صنعتی در کشور کلید می‌خورد

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‏های صنعتی گفت: در کنار ایجاد جاذبه‏ها، تسهیل در واگذاری زمین و ارائه تخفیف می‏تواند موجب ترغیب سرمایه‏گذاران شود.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

۵۱۰۰ واحد صنعتی در دولت یازدهم تعطیل شد

وزارت صنعت بالاخره با صدور یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد که در دولت یازدهم ۵۱۰۰ واحد صنعتی و تولیدی تعطیل شده است.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس مجلس: برخی واحدهای تولید تسهیلات دریافتی را در غیر از بخش تولید هزینه کرده‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس از توجه به ظرفیت های معدنی استقبال می‌کند، گفت: باید سرمایه گذاری در بخش معادن کشور تسهیل شود.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

گزارش/ چالشی به نام کیفیت در خودروسازی ایران

وزارت صنعت، در حالی جدیدترین ویرایش برنامه راهبردی صنعت خودرو را منتشر کرد که بر اساس آن، هنوز تولید غیرکیفی پاشنه آشیل صنعت خودروی ایران است.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

۲۵ هزار واحد تولیدی در کشور تسهیلات رونق تولید دریافت کردند

دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید گفت: ۲۵ هزار واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی در نقاط مختلف کشور در سال گذشته تسهیلات رونق تولید دریافت کردند.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
وزیر صنعت خبر داد؛

برنامه ایران برای تولید ۵۰ میلیون تن فولاد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سال گذشته ۱۸ میلیون تن فولاد در کشور تولید شد گفت: برنامه ما این است که در کمتر از هشت سال تولید فولاد کشور به ۵۰ میلیون تن در سال برسد.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
نعمت‌زاده خبر داد؛

هدف گذاری ۲۵ میلیون تنی تولید فولاد خام در سال جاری

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال گذشته بیش از ۱۸ میلیون تن فولاد خام تولید شد و امسال با توجه به تکمیل و راه‌اندازی واحدهای جدید این میزان تولید به ۲۵ میلیون سال ارتقاء می‌یابد.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

گزارش/ طی سال های ۹۱ تا ۹۳، ۳۳۰ واحد تولیدی تعطیل شده‌اند

طبق گزارش سایت وزارت صنعت، فقط در سال ۹۲ و ۹۳ بیش از ۶۰۰۰ واحد جدید صنعتی ایجاد شد، در عین حال تعداد کارگاه های صنعتی در سال ۹۳ نسبت به ۹۱ بیش از ۳۳۰ واحد کمتر است که با احتساب تعطیلی‌های ۹۴ و ۹۵ شمار تعطیلی‌ها چندهزار تایی می شود.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر تشریح کرد؛

” ارایه تسهیلات به واحدهای تولیدی ضعیف با هدف رشد در سال جاری “

رییس سازمان توسعه تجارت کشور با اشاره به سیاست های تجاری صورت گرفته در جهت حمایت از تولید داخلی و اشتغال در سال ۹۵، از ارایه تسهیلات به واحدهای تولیدی ضعیف با هدف رشد و ماندگاری آن ها در سال جاری خبر داد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان:

صنایع مرتبط با بخش مسکن در رکود هستند

رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان با بیان اینکه هنوز مسکن در رکود به سر می‌برد، گفت: تا زمانی که اقتصاد کلان در رکود باشد، بخش مسکن و صنایع تولیدی وابسته به این بخش نیز در رکود باقی می‌مانند.