۲۴ مهر ۱۳۹۶

عدم توانمندی در دارایی ملموس تفاوت در ضمان صنایع کوچک در ایران و ترکیه

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد عمده‌ترین مانع بر سر راه اعتباردهی به بنگاه‌های خرد و کوچک، توانمند نبودن آنها از لحاظ دارایی‌های ملموس برای ارائه به‌عنوان وثیقه و اخذ ضمانت‌نامه است که منجر به ایجاد چرخه‌ای باطل می‌شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران:

سازمان حمایت در معرفی شرکت‌های غیرمجاز خودرویی ۱۴ ماه تاخیر کرد

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل با انتقاد از تأخیر ۱۴ ماهه سازمان حمایت در اعلام اسامی شرکت‌های متخلف در پیش فروش خودرو، گفت: نمایندگان رسمی هم حدود ۱۲ ماه است که بیش از ظرفیت، ثبت‌نام کرده‌اند اما نمی‌توانند خودرو را به مشتری تحویل دهند.

۲۳ مهر ۱۳۹۶

” رئیس سازمان ملی استاندارد: از زمستان آینده هیچ خودروی ایرانی و خارجی غیراستانداردی به بازار نمی‌آید”

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ۸۵ مورد استاندارد خودرو که از دی ماه سال آینده اجباری می‌شود شامل تولید داخل و خودروهای وارداتی است و به یقین ارئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ۸۵ مورد استاندارد خودرو که از دی ماه سال آینده اجباری می‌شود شامل تولید داخل و خودروهای وارداتی است و به یقین از این تاریخ، به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد خودروی غیراستاندارد داخلی و خارجی وارد بازار شود. ز این تاریخ، به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد خودروی غیراستاندارد داخلی و خارجی وارد بازار شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: ۱۵۰ میلیون تن در زمینه آهن مورد نیاز کشور است

وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: مصرف سرانه فولاد را از ۲۰۰ به ۵۰۰ کیلوگرم در کشور می رسانیم.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

معاون اول رئیس جمهور: ظرفیت تولید فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن می رسد

میانه- معاون اول رئیس جمهور گفت: در گذشته تولید فولاد در کشور زیر یک میلیون تن بود اما امروز ظرفیت تولید فولاد ۳۵ میلیون تن است و این رقم به زودی به ۵۵ میلیون تن خواهد رسید.

۲۰ مهر ۱۳۹۶

تولید بیش از ۶۹ هزار دستگاه خودرو در شهریورماه امسال

۶۹ هزار و ۸۱۲ دستگاه خودرو ­در شهریور امسال تولید شد که ۹۹ درصد از حجم تولیدات به خودروهای گروه سبک و یک درصد دیگر به خودروهای گروه سنگین اختصاص داشت .

۱۹ مهر ۱۳۹۶

وزیر صنعت: ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی صنایع و طرح رونق تولید درسال ۹۶ تخصیص داده شد

کنفدراسیون صادرات ایران اعلام کرد، بر اساس نامه سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، از این پس شرکت های ترک نیازی به تایید اسناد تجاری خود در سفارت و سرکنسولگری‌های ایران نخواهند داشت.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

“معاون وزیر صنعت: نوسازی ۵ هزار بنگاه اقتصادی در دستور کار وزارت صنعت “

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشیه مراسم تکریم، تجلیل و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان ضمن تاکید بر توسعه حمایت از صنایع کوچک و خرد اعلام کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نوسازی ۵ هزار بنگاه اقتصادی در دستور کار وزارت صنعت، معدن وتجارت قراردارد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

پرداخت بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در سال جاری

بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در سال جاری به واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت شد و هم چنین از ابتدای اجرای طرح رونق تولید تا کنون ۸۶ هزار و ۵۶۶ واحد ثبت نام کردند که به ۲۵ هزار و ۹۹۸ واحد آن ۱۸ هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد و هشت هزار و ۴۱۶ واحد دیگر نیز به بانک معرفی شدند.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

از مجموع ۲۹ گروه کالا، تولید ۱۳ گروه کالایی در پایان تیرماه منفی بود

جدیدترین آمار وضعیت تولید کالاهای منتخب صنعتی، معدنی تا پایان تیرماه امسال منتشر شد.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور : تولید سیگار ۲۰ درصد افزایش یافت

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور گفت: در ۶ ماهه اول سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید داخلی سیگار با افزایش ۲۰ درصدی و واردات آن با کاهش ۵۶ درصدی، روبرو بوده است.

۱۴ مهر ۱۳۹۶
عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران:

هزینه کل پوشاک مصرف‌شده درسال گذشته در کشور ۱۲ میلیارددلار است

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با اشاره به اینکه در سال گذشته هزینه کل پوشاک مصرف شده در کشور نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار بوده است، اظهار کرد: حدود ۷۰ میلیون دلار نیز در سال گذشته صادرات پوشاک از کشور صورت گرفته است.

۱۴ مهر ۱۳۹۶

یک تولیدکننده فرش: ۱۰ میلیون تومان هزینه کردیم ولی چیزی از تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی نصیبمان نشد

این روزها صنعت نساجی با موانع مختلفی از جمله رونق قاچاق، افزایش واردات به ویژه از گمرک خرمشهر، پرداخت هزینه یک هتل ۷ ستاره برای دموراژ کالا در گمرک و عدم تأثیرگذاری مطلوب تسهیلات بر رونق تولید دست و پنجه نرم می‌کند.

۱۳ مهر ۱۳۹۶

تولید خودرو نسبت به زمان مشابه ۱۳ درصد افزایش یافت

بر اساس اعلام وزارت صنعت، در شهریورماه امسال، تولید انواع خودرو به طور میانگین ۱۳.۱ درصد افزایش یافت.

۱۰ مهر ۱۳۹۶

رئیس خانه صنعت: بانک‌ها تسهیلات نمی‌دهند

رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه تولیدکنندگان توانایی دریافت و حتی بازپرداخت تسهیلات طرح رونق را ندارند، گفت: اوضاع تولید اصلا خوب نیست .