۲۵ آذر ۱۳۹۶

لاریجانی خط تولید دو محصول جدید ایران خودرو را افتتاح کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی از سالن‌های مختلف گروه صنعتی ایران خودرو بازدید و خط تولید «دنا پلاس توربو» و «پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک» را افتتاح کرد.

۲۳ آذر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر صنعت: حمایت از تولید داخلی باعث اشتغال‌زایی می‌شود

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید گفت: حمایت از تولید داخلی جزء اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است، زیرا با این هدف می‌توان علاوه بر اتکا به درون، اشتغال‌زایی نیز داشت.

۲۲ آذر ۱۳۹۶
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان:

خط کشتیرانی بندر خرمشهر ـ بندر صحار افتتاح می‌شود

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان گفت:بعد از راه‌اندازی خط کشتیرانی بندرعباس ـ صحار، خط کشتیرانی بندر خرمشهر به بند صحار عمان ۹ دی افتتاح می‌شود.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تزریق منابع مالی به تولید عمدتا به صورت استمهال بدهی بوده است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تزریق منابع مالی به واحدهای تولیدی کشور عمدتا بصورت استمهال و بروز رسانی وام های بانکی گذشته بوده که بیانگر این است ارائه وام و منابع جدید به سختی صورت گرفته است.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تسهیلات به واحدهای صنعتی از طریق بانک‌ها

تا ۱۲ آذر امسال و در قالب طرح رونق تولید ۳۸ هزار و ۵۸۲ بنگاه تولیدی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۹۸۸ واحد به بانک‌ها معرفی و اعتباری معادل ۱۲۳ هزار و ۹۷ میلیون ریال برای آن‌ها در نظر گرفته‌ شده است. علاوه بر این به ۷۳۴۶ واحد تولیدی مبلغی معادل ۵۶ هزار و ۵۷۱ میلیون ریال پرداخت شده است.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت:پرداخت تسهیلات به حوزه صنعت و معدن در ۷ ماهه امسال ۱۲ درصد افزایش یافت

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد ۱۲ درصدی پرداخت تسهیلات به حوزه صنعت و معدن در هفت ماهه امسال خبر داد.

۸ آذر ۱۳۹۶

پرداخت تنها ۹ درصد از تسهیلات بانکی در قالب طرح رونق تولید

تا اواخر آبان ماه سال جاری از۳۰ هزار میلیارد تومان تعریف شده جهت پرداخت به واحدهای تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ تنها ۲.۶۸۵۱ میلیارد تومان پرداخت شده که رقمی معادل ۸.۹۵ درصد از کل اعتبار مربوطه است.

۶ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی:

تسهیلات ۳۰ هزار میلیاردی هنوز محقق نشده است

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی با بیان اینکه متأسفانه بانک‌ها تمایلی به پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان ندارند، گفت: نوسانات نرخ ارز و رکود شرایط را برای فعالیت واحدهای تولیدی سخت کرده است.

۴ آذر ۱۳۹۶
عضو هیأت مدیره انجمن لوازم خانگی:

خبری از اجرای کارت اعتباری خرید کالا نیست

در حالی که حدود یک ماه پیش رئیس اتحادیه لوازم خانگی از اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا در روزهای جاری خبر داده بود، عضو هیأت مدیره انجمن لوازم خانگی گفت: بانک مرکزی طرح وزارت صنعت را نپذیرفت و فعلاً خبری از اجرای طرح نیست.

۲ آذر ۱۳۹۶

دبیر کل انجمن لوازم خانگی: ۷۵ درصد از نیاز بازار لوازم خانگی را در داخل تولید می‌کنیم

دبیر کل انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه ۷۵ درصد سهم بازار در اختیار تولید داخلی است ، گفت: سهم برخی لوازم مانند بخاری، آبگرمکن و کولر آبی تا صددرصد ( خودکفایی) است.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

پرداخت ۴ درصد از تسهیلات رونق تولید تا مهرماه

بازدهی نامناسب طرح رونق تولید در سال جاری به دلایل مختلف از جمله عدم استقبال واحدهای تولیدی و سخت‌گیری‌های نظام بانکی موجب شده موجب شده تا با انتقادات تند و تیزی در این راستا همراه باشیم و تولیدکنندگان این طرح را در عمل ناموفق بدانند.

۷ آبان ۱۳۹۶

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک: در سال گذشته واحدهای صنعتی به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان ضمانت بانکی دریافت کردند

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از افزایش اعتبار این صندوق در سال آینده تا ۱۰۰ میلیون دلار خبر داد.

۶ آبان ۱۳۹۶

رئیس هیئت عامل ایمیدرو: تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در دسترس است

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در دسترس است ، گفت : باید به سمت تولید و صادرات فولادهای با ارزش افزوده بالا رویم.

۶ آبان ۱۳۹۶

رشد ۱۴ درصدی تولید فولاد خام در شش ماهه اول سال

یکی از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی تکیه بر دستاوردهای تولید داخلی و تلاش برای خوداتکایی است. براین اساس تولید فولاد خام در نیمه نخست ۹۶ با رشد ۱۴درصدی همراه شد و تولید فولاد خام به ۸٫۱ میلیون تن رسید.

۶ آبان ۱۳۹۶
در هفت ماهه گذشته؛

رشد ۱۴ درصدی تولید ایران خودرو در سال ۹۶

تولید ایران خودرو در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشته است.